Taikos vardan

*Taika – pagrindinė sąlyga gyvenimui Žemėje. Taika – labai plati sąvoka: tai taika visame pasaulyje, taika tarp tautų, taika šeimoje, taika tarp įvairių grupių (religinių, idėjinių ir pan.), taika tarp atskirų žmonių, ir, svarbiausia – taika kiekvieno žmogaus širdyje, nes būtent nuo jos ir prasideda visuotinė taika.

*Priešiškumas mūsų pasaulyje – tai bedvasiškumo, dvasinio nebrandumo atspindys: kai egoizmas ima vadovauti žmonių veiksmams, pamindamas sąžinę.

*Taika žmogaus širdyje užgimsta tuomet, kai baigiasi vidinė kova tarp egoizmo apraiškų ir sąžinės. Tą kovą gali užbaigti besąlygiška meilė ir Vienybės pojūtis su žmonija ir visa Kūrinija.

*Kiekvienas žmogus gali pasitarnauti taikos labui. Tam tikslui savo kasdieniniame gyvenime taikykime paprastą formulę: blogį įveikime gėriu, melą – tiesa, o neapykantą – meile.

*Kai žmonės sukelia konfliktus ar į juos įsivelia – jie stiprina ir daugina blogį, kuris iki konflikto gal tik vos-vos ruseno.. O jei vietoje konflikto žmonės išsprendžia situaciją taikiai – jie stiprina ir daugina gėrį pasaulyje ir nesudaro sąlygų blogiui atsirasti.

*Kiekvieną kartą, kai žmonėms pavyksta kažką išspręsti taikiai – asmeninius nesutarimus, vidinius konfliktus, kažkokių grupių kovas – tai padeda įgyvendinti visuotinę taiką.

*Net vienas žmogus gali pakeisti negatyvų kitų žmonių poveikį ir užgesinti konfliktą. Geranoriškumas suartina žmones ir įkvepia keistis į gerąją pusę.

*Nesudarykime sąlygų konfliktams, o jei jie iškyla, mūsų siekis turi būti išspręsti konfliktus, o ne pasiekti juose viršenybę. O išvengti konfliktų padeda altruizmas: vienijantys tikslai ir darbas visų labui, bendra kūrybinė veikla ir atsakomybė už mūsų visų ateitį.

*Mums įdiegti klaidingi laimės ir sėkmės kriterijai – mes matuojame juos pinigais ir daiktais. Todėl žmonės nuolat dėl kažko varžosi, kariauja ir kovoja: dėl įtakos, resursų, ambicijų, teritorijų, valdžios, pripažinimo, turtų, šlovės.. Tačiau tai žmonių sugalvotos “vertybės“..

*Kūrinijos Harmoningo gyvenimo principai ir žmonių sugalvotos taisyklės bei vertybės – skirtingi dalykai. Harmonijos principai tarnauja visuotiniam gėriui, evoliucijai ir klestėjimui. Jei juos pažeidžiame – nors ir laikomės žmonių sugalvotų taisyklių – mes pasineriame į disharmoniją.

*Nustokime naudotis demoniška formule “Skaldyk ir valdyk“, pradėkime vadovautis harmonijos principu “Vienykimės ir klestėkime“. Mes neturime jokių priešų, mūsų vienintelis “priešas“ – neapykanta žmogaus širdyje.

*Dvasingas, harmoningas gyvenimas – tai tikras gyvenimas, visa kita – apgaulė ir iliuzija. Žmonės, kurie vadovaujasi aukščiausiomis dvasinėmis vertybėmis – besąlygiška meile, tiesa, sąžine – skleidžia gėrį Žemėje.

*Kiekvienas jų geras darbas, geras žodis ar gera mintis visada padaro teigiamą poveikį. Mes galime surasti išeitį iš kiekvienos situacijos, jei sprendžiame ją taikiai, su meile.

*Fizinė ar psichologinė prievarta baigsis tuomet, kai įveiksime egoizmą ir išmoksime besąlygiškai mylėti. Taika širdyje pasiekiama per meilę. Taikus žmogus – dvasingas žmogus, išreiškiantis aukščiausius žmoniškumo principus.

*Niekada nenuleiskime rankų ir negalvokime, kad mūsų pastangos, darant gerus darbus, yra beprasmiškos – kiekvienas, kad ir mažiausias geras darbas, žodis ar mintis visada daro gerą poveikį, matome mes tai ar ne. Būkime taikos nešėjai – nežiūrint į nieką – taikos Žemėje vardan, visos žmonijos vardan.

*Naujoji taikos ir bendradarbiavimo visų labui epocha ateina geros valios žmonių pastangų dėka. Meilė gali išgelbėti pasaulį nuo visų bėdų, karų ir nelaimių. Mylinti širdis visada taiki. O jei taika širdyje – tuomet taika ir pasaulyje 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s