Būk tobula, sakė jie…

Dar vienas puikus tekstas apie išorinę įtaką. Apie informacinėje erdvėje moterims diegiamus elgesio, išvaizdos, mados ir mąstysenos šablonus, kurių taip daug, ir kurie keičiasi taip greitai, kad galiausiai pradeda prieštarauti vienas kitam, sukeldami ne tik chaosą mintyse, bet ir gilius vidinius prieštaravimus.

Tačiau suprasti tai galime tik stebėdami iš šalies įvairias informacines manipuliacijas. Arba kaip ši autorė – kuri surašė tuos visus besikeičiančius šablonus į vieną tekstą. Padėka autorei už jos vertingas įžvalgas ir gebėjimą pažvelgti į visa tai su taiklia ironija 🙂 !

*************

Būk tobula, sakė jie. Sijonas trumpokas. Iškirptė per gili. Kelnės pernelyg siauros. Neapsinuogink per daug. Neatidenk klubų. Žiūrėk, kad apatinių rūbų nesimatytų. Ir pečius pridenk. Palik erdvę vaizduotei. Renkis kukliau. Negundyk. Vyrai nekontroliuoja savęs. Vyrai turi ypatingus poreikius. Ko gi tu tokia senamadiška! Atsipalaiduok nors šiek tiek. Parodyk truputį kūno. Būk gundanti. Nešiok juodus rūbus. Ir aukštakulnius. Kur taip išsirėdei? Negalėjai normaliai apsirengti? Nusirenk šitą bliuzoną, visai apsileidai.

Būk tobula, sakė jie. Nebūk per daug stora. Nebūk pernelyg liekna. Nebūk tokia didelė. Nebūk tokia maža. Suvalgyk tai. Numesk svorį. Nevalgyk tiek daug. Neprisikimšk taip greitai. Užsisakyk salotas. Nevalgyk angliavandenių. Pamiršk desertus. Tau reikia lieknėti. Reikia tilpti į tą suknelę. Pradėk laikytis dietos. Žiūrėk, ką valgai. Valgyk salierą. Kramtyk lėtai. Gerk daug vandens. Reikia tilpti į tuos džinsus. Siaubas, tu atrodai kaip skeletas! Kodėl tu nevalgai? Tu blogai atrodai. Atrodai nesveikai. Suvalgyk burgerį. Vyrams patinka apkūnios moterys. Būk moteriška.

Būk tobula, sakė jie. Pašalink plaukus ant kūno. Nuskusk kojas. Nuskusk pažastis. Užtepk vašką ant veido. Vašką ant rankų. Nubalink odą. Pasidegink. Pašalink randus. Paslėpk strijas. Treniruok presą. Pastorink lūpas. Suleisk botokso į raukšles. Patempk veido odą. Įtrauk pilvą. Treniruok kojas. Atrodyk natūraliai. Būk savimi. Būk tokia, kokia esi. Pasitikėk savimi. Atrodai nenatūraliai. Tu persistengi. Vyrai nemėgsta tokių, kurios per daug stengiasi.

Būk tobula, sakė jie. Tau reikia makiažo. Prižiūrėk veidą. Slėpk trūkumus. Pabrėžk nosies kontūrą. Paryškink skruostus. Padažyk blakstienas. Nupiešk antakius. Pailgink blakstienas. Pasidažyk lūpas. Plaukai per trumpi. O dabar per ilgi. Galiukai šakojasi. Žiūrėk, plaukų šaknys ataugo. Patamsink plaukus. Pašviesink plaukus. Tu pražilai. Tave tai sendina. Atrodyk jaunai. Nesenk. Būk moterimi be amžiaus. Moterys neturi senti. Sena – negraži. Vyrai nemėgsta negražių.

Būk tobula, sakė jie. Saugok save tam vieninteliam. Būk tyra. Būk nekalta. Neflirtuok. Nebūk pasileidusi. Nebūk prieinama. Nebendrauk su kuo papuola. Neprarask orumo. Neprasidėk su daugeliu vyrų. Vyrai nemėgsta pasileidusių moterų. Nebūk tokia susikausčiusi. Linksminkis. Būk gundanti. Būk patyrusi. Pataikauk vyrams. Būk pasileidusi. Būk kieta. Būk ne tokia, kaip kitos.

Būk tobula, sakė jie. Nekalbėk per garsiai. Nekalbėk per daug. Neišsišok. Nesėdėk taip. Nestovėk taip. Kodėl tu tokia surūgusi? Nebūk tokia įžūli. Būk tyli. Nepritrauk dėmesio. Nebūk tokia emocinga. Neverk. Nesibark. Kentėk. Būk maloni. Prisitaikyk. Pakaitink jo ego. Tegul palaksto paskui tave. Vyrai nori to, ko negali turėti. Priversk jį siekti tavęs. Vyrai mėgsta nepasiekiamas. Vieną dieną tu tapsi gera žmona. Sutvarkyk jo rūbus. Paruošk vakarienę. Paimk jo pavardę. Palikai per brūkšnelį savo? Kvaila feministė. Pagimdyk jam vaikų. Tai pakeis tavo gyvenimą. Nenori vaikų? Vieną dieną užsimanysi.

Būk tobula, sakė jie. Stabdyk prievartą ir smurtą. Išmok apsiginti. Nevaikščiok vėlai vakare. Nesirenk iššaukiančiai. Nevaikščiok ten, kur tamsu. Vaikščiok su draugu. Ir tik geruose rajonuose. Palik kam nors žinutę, kur išvyksti. Nešiokis su savimi dujų balionėlį. Nusipirk saugumo švilpuką. Laikyk raktus rankoje. Eik į savigynos kursus. Būk drąsi. Patikrink bagažinę. Užrakink duris. Nevaikščiok viena. Nesišypsok nepažįstamiems. Nežiūrėk į akis. Niekuo nepasitikėk. Nesakyk “taip“. Nesakyk “ne“.

Tiesiog būk tobula, sakė jie.

Pagal sutrumpintą Kamilės Rainvile tekstą “Būk ledi, sakė jie“, vertė ruvi.lt

Geros savaitės mums visiems 🙂 !

10 minčių apie „Būk tobula, sakė jie…“

 1. daug reikalavimų ir vyrams, vyras turi daug uždirbti, būti gražių veido bruožų ir bent 190 cm. ūgio, būti alfa ir tt.
  Bet kartais norisi į spjauti į šiuos reikalavimus, nes atitinku tik ūgio kriterijų, gyventi visą gyvenimą vienišam ir nesukti galvos dėl poros…

  Patinka

  1. Labas, Pauliau 🙂 !

   Pralinksminote, tikrai taip ir yra – vyras “turi“ būti ir vyriškas, ir – romantiškas, uždirbti daug pinigų, bet kartu – ir būti visada su moterimi, turi priimti savarankiškus sprendimus, bet kartu – vykdyti visus moters kaprizus, ir t.t… Aišku, ir jūsų visi paminėti “idealūs“ kūno parametrai, visi “alfa“ požymiai ir visi kiti panašūs absurdiški, dažniausiai vienas kitą užbraukiantys “reikalavimai“ ir standartai.

   Teisingai rašote – spjaukite į visas šitas nesąmones, būsite visapusiškai sveikesnis ir išsaugosite savo individualumą. O dėl poros – na, tikrai, nėra lengva dabar sutikti artimos sielos žmogų, nes su tokiais elgesio ir išvaizdos šablonais galima susiburti tik barniams, ginčams, kovoms už viršenybę ir tarpusavio pretenzijoms.

   Bet aš tikrai žinau, kad geri, dvasingi žmonės būtinai “pritraukia“ vienas kitą 🙂 . Būtinai. Svarbu tik sąžiningai sau pripažinti – ką mes patys atsinešame į tarpusavio santykius..

   Ačiū, Pauliau, labai geras ir į temą jūsų komentaras 🙂 !

   Paspaudė "Patinka": 1 person

   1. Sveiki,
    įsivaizduokite moterį, kurią norėtume matyti savo gyvenimo drauge ir auginkite tas mintis, jos turėtų “surasti“ tąją, kuri turi vaizduotėje Jūsų tipažą. Atrodytų visai nedaug tereikia, tačiau… tas vaizdas įsigyvendins realybėje nebūtinai po kelių dienų, gali tekti ir metų laukti. Bet gal svarbu tai žinoti, ir pabandyti, galgi viskas įvyks daug greičiau.:)))

    Patinka

  1. Labas, Pauliau 🙂 !

   Realiame gyvenime pas mus dabar bedvasiškumas, tiksliau – dvasingumo krizė, iš kurios natūraliai kyla krizės ir visose kitose gyvenimo srityse. Koks pagrindas – toks ir gyvenimas.., kitaip ir būti negali.

   Kita vertus – vis daugiau žmonių bunda, todėl būtinai žmonija atsigaus, atgims (ir tai jau vyksta), ir tuo pačiu palengva keisis ir mūsų visų gyvenimas. Juk mūsų realybė – tai mūsų visų, visos žmonijos, vidinės dvasinės (arba bedvasiškumo) būsenos išraiška. Keiskimės, buskime, skleiskime savo vidinę šviesą – niekas to už mus nepadarys 🙂 ..

   Patinka

  2. Sveiki,
   tai Jūs taip matote, tai tik Jūsų sakymas ir supratimas. Vadinas kažkas gal ne taip su Jūsų matymu? Gal asmenybės spalvos trukdo pamatyti kitaip? Gal pats matote tik aplinką, kaip tuomet su Jūsų vidiniu pasauliu? Mano gyvenime jos yra pirmoje, ir aš stengiuosi daryti, kad visiems taip būtų, arba bent kiek įmanoma daugumai. Mano supratimas yra tik mano ir tai ką aš matau aplinkoje yra mano matymas. Jeigu aš klystu – tai tik mano klaida, aš ją turiu suprasti ir taisyti. O kas yra tos dvasinės vertybės? Vienam meilė, kitam – laimė, o man – gebėjimas pamatyti žmogų ir aplinką teisingai, o pirmiausia pamatyti save, savo asmenybės savybes, spalvas. Tik nuo mano asmenybės spalvų priklauso kaip aš matau aplinką, ką joje darau, kokias mintis jai skiriu. Noriu gerai pažinti save , kad sugebėčiau pamatyti gerai aplinką, suprasti kodėl vyksta taip, ir kas gali vykti kitaip. Stebėti save – nėra sunku, sunkiau pripažinti ką savyje reikėtų keisti, pats keitimas – tai jau darbas, bet rezultatas atperka viską. Pažinkime, aukime, skleiskime ir gerinkime. Gražios saulėtos dienos visiems!

   Patinka

   1. Labas, Rūta 🙂 !

    Įsiterpsiu 🙂 .. Dvasinės vertybės yra amžinos, bendražmogiškos – tai tiesa, meilė, laisvė, sąžinė, vienybė, atsakomybė ir visos kitos dorybės, kurios kuria gyvenimą, o ne griauna.. Jos negali būti mano vienokios, o kitų – kitokios, nes tai evoliucijos pamatas, mūsų būties esmė ir prasmė. Tačiau būtent dėl principo “skaldyk ir valdyk“, kuris taikomas žmonijos valdyme, mes ir turime “savo tiesas“, “savo dvasines vertybes“, “savo pasaulėžiūras“, dėl kurių ginčijamės ir kovojame. Kai nėra vienijančių žmoniją amžinų dvasinių vertybių pamato – nėra ir bendrumo, taikos, vienybės. Kaip toje pasakėčioje apie suskaldytą tiesą: https://ruvi.lt/2017/03/03/pasaka-apie-suskaldyta-tiesa/, visi turime savas tiesas ir ginčijamės, kuri teisingesnė 🙂 ..

    Kiekvieno žmogaus dvasinis pabudimas įvyksta būtent tuomet, kai jis pamato supančią jį realybę tokią, kokia ji yra ( o ne tokią, apie kokią pasakoja informacinės priemonės) ir suvokia, kaip ji veikia žmogaus prigimtinį dvasingumą (skatina ar gesina). O jau sekantis žingsnis – savo vidinio dvasinio pasaulio pažinimas, suvokimas ir pajautimas – kaip mūsų elgesys ir mintys veikia mūsų gyvenimą, mūsų bendravimą, mūsų sąveiką su gamta ir visa gyvybe. Nes mes negalime pažinti savęs, jei nesuprantame, kas ir kaip veikia mūsų būsenas, o ir visos žmonijos elgesį (o veikia pirmiausiai sistema, kurioje mes visi gyvename).

    Todėl taip yra – visi ieškome tų vienijančių ir kuriančių gyvenimą dvasinių vertybių, bet – skirtingais keliais ir būdais. Nes tik būdami dvasingi mes galime būti laimingi 🙂 .. Jei viskas būtų gerai visų mūsų gyvenime, mes nesigilintume – kodėl mes taip gyvename, tiesiog gyventume ir džiaugtumės gyvenimu.. Bet jei jau gilinamės, reiškia, kažkas (arba viskas) ne taip.. Čia kaip sveikas žmogus – jis negalvoja, kodėl jis sveikas, o tiesiog gyvena, bet jei tik suserga – pradeda ieškoti savo negalios priežasčių ir gydosi..

    Būkime vieningi, mylėkime ir branginkime vieni kitus, padėkime vieni kitiems – juk vieną dieną galiausiai atrasime, suvoksime ir pažinsime tas vienijančias amžinąsias dvasines vertybes, ir, svarbiausia – pradėsime jomis vadovautis gyvenime. Tuomet ir ateis į visų mūsų gyvenimą harmonija 🙂 .

    Patinka

 2. aš kuo puikiausiai suprantu kas vyksta pasauly, o vyksta baisūs dalykai, mus norima pavergti. Bet žmonės neturi vienybės ir yra valdomi savo primityvių instinktų bei poreikių.

  Patinka

  1. Labas, Pauliau 🙂 !

   Kas turi įtakos priemones žmonijai – tas ir daro įtaką. O žmonės pasiduoda įtakai ne todėl, kad jie kvaili ar blogi, bet todėl, kad yra patiklūs ir kad neturi kitos išeities, nes yra verčiami, be to, kai įtaka daroma nuo pat mažens, tuomet žmonėms atrodo, kad tai vienintelis įmanomas gyvenimo būdas. Bet.. sunku tuo patikėti, bet – viskas visada mūsų rankose, tik reikia išdrįsti būti savimi tikruoju, skleisti savo dvasinę šviesą nežiūrint į nieką, ir realybė keičiasi, tik, žinoma, ne taip greitai, kaip to norėtųsi. Greitai daromi tik blogi darbai..

   Kiekvienas dvasingas žmogus yra tarsi smėlio smiltelė laikrodžio mechanizme, kuri gali jį sustabdyti, todėl nepasiduokime pesimizmui, ir kiekvienas savo gyvenime, aplink save, kurkime šviesos ir gėrio saleles, kurios galiausiai įveiks visą išorinę tamsą. Tamsa neturi šaltinių, ji yra tik todėl, kad yra užtemdyta žmonių vidinė šviesa. Todėl.. kitų būdų nėra išsklaidyti tamsą – tik skleisti savo vidinę šviesą 🙂 .

   Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: