Žako Fresko projektas “Venus“

Žakas Fresko – išradėjas, inžinierius-konstruktorius, architektas, filosofas.. Sunku ir išvardinti visas sritis, kuriomis jis domisi – jis pats sako, kad domisi viskuo ir viską nori tobulinti. Įdomu tai, kad šis unikalus žmogus, kaip ir L. Da Vinčis, yra savamokslis.

Jis gimė 1916 metais kovo 13 dieną Niujorke. Nuo pat mažens buvo žingeidus, smalsus, mėgo piešti ir buvo iš tų mokinių (jis mokėsi mokykloje iki 16 metų), kurie užduodavo netikėtus klausimus ir visada turėjo savo nuomonę.

Sunkus išgyvenimas Ž. Fresko buvo Didžioji depresija 1929-1939 metais. Būtent tuo metu jis pirmą kartą susimąstė – kodėl yra toks skurdas, o šalia – karai, korupcija ir valdžios abejingumas žmonių problemoms. Galbūt, sistema, pagal kurią gyvena visuomenė, paseno ir neišvengiamai veda į griūtį?..

Kurį laiką jis dirbo ir socialiniame centre – teikė pagalbą alkoholikams, narkomanams ir vadinamiems sunkiems paaugliams. Tačiau labai greitai pamatė, koks bergždžias jo darbas: kol jis dirbo su vienu į bėdą pakliuvusiu žmogumi, sistema jau “pateikdavo“ šimtus kitų..

Tuomet ir kilo mintis ieškoti problemų priežasčių, o ne kovoti su pasekmėmis. Taip prasidėjo gilesnės Ž. Fresko paieškos. Jo ilgamečių paieškų rezultatas – “Venus“ projektas, kurį jis pradėjo vystyti maždaug 1975 metais.

Daug kas žavisi šiuo drąsiu ir kūrybingu žmogumi, o kiti jo idėjas vadina utopinėmis. Galbūt, nusivylimas ar tiesiog nuovargis nuo nesibaigiančių krizių verčia žmones abejoti, kad apskritai kažkas gali pasikeisti ir kad gali būti kitaip..

Tačiau Žakas Fresko teigia, kad jo siūloma sistema – ne utopija ir kad ji gali būti lengvai įgyvendinta. Kaip? Pirmiausia – keičiant žmonių sąmonę, suvokimą. Kokiu būdu? Lygiai taip pat, kaip dabar veikiama žmonių sąmonė per masines informavimo priemones.

Skirtumas tik tas, kad dabar žadinamos negatyvios žmonių savybės, yra meluojama ir manipuliuojama. Norint gerų pokyčių, reikia visuotinai iškelti naujas – humaniškas, vienijančias idėjas ir sistemingai jas įgyvendinti, t.y., aktyvuoti pozityvias žmonių savybes.

Žmonės iš prigimties yra “užprogramuoti“ vystytis, evoliucionuoti, keistis, tačiau šios savybės yra uoliai slopinamos. Žmonėms dabar labiausiai trūksta vienijančių tikslų ir siekių, todėl pamatę pirmuosius gerus bendros veiklos rezultatus, jie patys su entuziazmu imsis to, kas juos įkvepia ir sukuria bendrą gerovę.

Na, o kaip su senąja sistema, ką daryti su žmonėmis, kurių rankose didžioji dalis finansų ir resursų? Žakas Fresko teigia, kad su ja nieko nereikia daryti, ji ir taip dėsningai žlunga ir galiausiai sužlugs – tą matome visi. Dabar reikia turėti aiškų planą – ką daryti toliau. Jis ir siūlo vieną iš įgyvendinamų variantų.

Apie “Venus“ projektą – šis pažintinis filmas. Labai džiaugiuosi, kad atradau su lietuvišku vertimu ir įgarsinimu – padėka vertimo autoriui!

Ir dar – įdomus filmas apie Žaką Fresko: čia rusiškai įgarsintas, o čia – anglų kalba.

74 mintys apie „Žako Fresko projektas “Venus““

 1. Koks šviesus žmogus! Pagalvojau- kas būtų jeigu tokių būtų dauguma? O jeigu visi?? Tikrai gyventume rojuj! Man tik labai keista, kad nepritaikyti plačiai tokie geri išradimai. Aplamai, jo filmas nuteikia labai teigiamai. Ačiū jam. 🙂

  Patinka

 2. Nepaprastai įdomu ir labai įkvėpia! Žmogus nuostabus ir per jo darbus matom, kaip galima gražiai ir taikiai gyventi. Labai norėčiau, kad šitas projektas būtų įgyvendintas.

  Patinka

 3. Sveika, Vilte:)

  Kažkada žiūrėjau to žmogaus kalbos įrašą. Jis kalba daugybę kasdieninėse masmedijose neminimų dalykų. kai kurios mintys man atrodo labai priimtinos ir įdomios, taiklūs pastebėjimai ir apibendrinimai, bet pabandysiu išsakyti, kas man yra nepriimtina:

  1. man nepriimtinas siekis suburti daugybę žmonių apimančią grupę. tai iš esmės bandymas sukurti naują masinę ideologiją arba religiją.
  Pasaulyje nerasime dviejų žmonių, kurių pasaulio suvokimas ir vertybės būtų visiškai identiškos. Jungdamiesi į grupę žmonės neišvengiamai privalo atsisakyti dalies savo pasaulio suvokimo ir vertybių ir priimti grupės vertybes (kitaip grupė susiskaidys į atskiras sroves, galiausiai – vienetus. Dėl tos pačios priežasties grupėje esantys žmonės privalo atsisakyti dalies mąstymo ir savarankiško idėjų generavimo:(
  Grupės idėjas ir ideologiją gali generuoti tik jos vedlys ar branduolys, sudarytas iš labai riboto skaičiaus žmonių “artimų imperatoriui“, kitų dalyvių “erezijos“ turi būti pakertamos iš pašaknų, atsiradimo stadijoje. Tik tokiu atveju grupė bus vieninga ir stipri.

  Rimta problema, kad daugybė žmonių nemoka ir nenori mastyti savarankiškai, jie ieško prie kurios ideologijos prisiglausti. Tai didžiulė potencialių Guru pasekėjų armija.

  Mano manymu šiuo metu realus pažangos kelias, tai žmonių sugebančių sąmoningai galvoti ir rinktis gyvenime skaičiaus augimas. Sutinku su Žaku Fresku, kad “Žmonės “užprogramuoti” vystytis, evoliucionuoti, keistis“. Svarbiausia, kad jiems kuo mažiau trukdytų bet kokia ideologija ar grupės diktatas.

  2.Man visiškai nepriimtinas siekis kažką daryti “keičiant žmonių sąmonę, suvokimą. Lygiai taip pat, kaip dabar veikiama žmonių sąmonė per masines informavimo priemones.“ Man visiškai nepriimtinas dabartinis masinis smegenų plovimas ir lygiai taip pat nepriimtini masino smegenų kontraperplovimo planai pagal naujo Mesijo idėjas:((
  Nei aš nei Žakas Fresko, nei Leninas, nei Romos Popiežius neturi moralinės teisės bandyti keisti kitų žmonių sąmonę, naudodamasis manipuliacinėmis technikomis. Tačiau kiekvienas tai gali daryti asmeniniu pavyzdžiu, savo elgesiu demonstruodamas savo įsitikinimus ir vertybes.

  3. Kiekvienas socialinis projektas, kuriame bandoma aprašyti “galutinis siekiamas tikslas“ yra pasmerktas. Nesvarbu kas tai būtų: Rojus, Utopija, Saulės miestas, Antrasis Voldenas, komunizmas ar Venus projektas.
  Netgi kalbant apie asmeninius planus, mes galime planuoti konkrečius, materialius dalykus išeidami iš to, kas yra šiandien, tik kitoje vietoje: Pasistatyti namą, išsilaikyti teises, išmokti užsienio kalbą, sutaupyti kažkiek pinigų, aplankyti kažkokią vietą. Bet netgi tokiu atveju, kai sakoma “žmogus šaudo, o Dievas kulkas gaudo“. T.y. daug ką įtakoja nuo mūsų nepriklausančios aplinkybės. tačiau net jei jos ir palankos, mes negalime planuoti kokios bus mūsų vertybės ir įsitikinimai po dešimties metų. Ką mes suvoksime gyvenime ir kaip tai įtakos mūsų elgesį tikslus ir aplinkinio pasaulio suvokimą?
  Prisiminkime, ką mes galvojome apie save ir kitus žmones prieš 10 metų? O prie 15, o kai mums buvo šešiolika ar dvylika metų??? Ar įmanoma suplanuoti kokie būsime ateityje?, nors atrodo aplinkui daugybė žmonių nugyvenusių rodos labai panašų gyvenimą?:))

  Juo labiau kaip galima suplanuoti visuomenės vystymąsi, nes tai ne materialių pasiekimų, pastatytų ir subombarduotų miestų kelias. Tai žmonių mentaliteto, pažiūrų, įsitikinimų ir vertybių vystymosi kelias. Koks diedukas ar pasaulio lygio išminčius gali tai suplanuoti??? Dauguma aukščiau minėtų socialinių visuomenės pertvarkos projektų arba iš vis liko popieriuje, arba atnešė žmonėms daugybę kančių, kraujo ir ašarų. Leninas rašė “kiek kančių mes galime suteikti dabar gyvenantiems ateities kartų labui?“ :(((

  Atleiskite už požiūrį, bet labai norėjau jį išsakyti.
  gero vakaro

  Vladas

  Patinka

  1. Tai kaip iki šios dienos viską suplanuoja ir ne vienam 10 mečiui, viskas įmanoma tik niekam neturi būti prievartos.

   Patinka

 4. Sveiki 🙂

  Skaitydama komentarus pagalvojau – nemažai žmonių jau supranta, kad sistema, kurioje gyvename, yra ne tik kenkėjiška, bet ir pražūtinga žmonijai. Žmonės tai supranta ir kyla natūralus klausimas: “o kaip gyventi, kad nekenktume vieni kitiems ir gamtai?“ Visi nori atsakymų.

  Tačiau kai tik kažkas pasiūlo – kaip (o tokių žmonių ir grupių žmonių pasaulyje yra nemažai) – prasideda abejonės ir kritika. Aš manau, reikia džiaugtis, kad yra žmonių, kurie dirba šiuo klausimu ir turi atsakymus. Tai įkvepia ir suteikia vilties – pritariu Birutei ir Viktorijai :).

  O dėl sąmonės pokyčių – tai jau šia tema, Vladai, tu puikiai išmanai ir žinai, kad visi kolektyviniai siekiai yra palaikomi pačių žmonių, klausimas tik – kas juos žmonėms primeta.

  Jei primeta – tuomet esame marionetės ir galime tik turėti iliuzijas, kad tai “mūsų“ mintys. Bet jei visuomenė sąmoningai pasirenka idealus ir siekius – link tobulėjimo, humanizmo, vienybės su visa gyvybe, tai kas čia blogo?

  Turi būtinai būti bendri žmonijos tikslai ir siekiai. Apie tai ir kalba Fresko. Žinoma, pradžioje reikės daug aiškinimų, nes žmonės įpratinti laikytis egoistiškų motyvų, todėl ir kalbama apie kitokią – gerą įtaką. O kai žmonės pamatys pirmuosius bendros veiklos rezultatus, pajus vienijančių tikslų įgyvendinimo džiaugsmą, geros gyvenimo perspektyvos pojūtį – tuomet nieko nereikės įkalbinėti..

  Beje, Fresko pabrėžia, kad jo projektas – ne galutinis, tai tik pirmi žingsniai į kūrybingą, vieningą visuomenę. Jis nuolat pabrėžia, kad visi jo suprojektuoti namai, mašinos, daiktai yra lengvai transformuojami ir keičiami, kad sujungus kitų kūrėjų pajėgas, projektas gali būti vystomas įvairiosiomis kryptimis.. juk žmonių kūrybingumas beribis – tereikia jį išlaisvinti :)..

  Parašysiu ir apie kitus projektus, dabar juos nagrinėju. Šis pasirodė man labai įdomus ir įgyvendinamas be didelių sukrėtimų. Manau, jis tikrai išlaisvintų kiekvieno žmogaus kūrybingumą ir suvienytų žmones. Todėl – didelė padėka ir pagarba Žakui Fresko už jo viso gyvenimo darbą! 🙂

  Ačiū visiems, kad parašėte savo nuomonę. 🙂

  Patinka

  1. Tebunie tai smegenu perplovimas, bet jei jis daromas gerais tikslais (ka Zakas Fresko ir stengiasi daryti mano nuomone), tai pirmyn ! Manau visi mes norime buti laimingais, o kuomet zmones laimingi, pas ju neatsiras negatyvo viduje… Pozityvas/teigiama dvasine nuostata tai pagrindinsi musu sviesaus gyvenimo variklis…
   Kritikuoti mes galime visi, o pasiulyti ar pasiulyti mes visi turime ka geriau ? Manau reiketu labiau susitelkti ir skirti daugiau laiko tobulinimui viso ko, o negaisti laiko ieskant ka pakritikuoti 🙂 Jei visi skirtumeme savo laisva laika tik kurti geriasniam gyvenimui, o netusciazodziauti, kurkas greiciau patobuletume, todel linkiu nesustingti laike ir tobuleti bei tobulinti geresnio gyvenimo ideja-s 🙂

   Paspaudė "Patinka": 1 person

   1. Labas, Tomai 🙂

    Pritariu jums pilnai, ir manau, kad geras poveikis nėra smegenų plovimas. Smegenų plovimas vyksta tuomet, kai siekiama įdiegti kažką, kas prieštarauja žmogiškumui, pvz., kai aiškinama, kad karas yra gera priemonė santykiams aiškintis, kai kurstomas priešiškumas ar aiškinama, kad yra kažkokie išskirtiniai žmonės ar tautos, arba kai diegiama kad tik pinigai yra didžiausia vertybė ir pan..

    O suprasti žmones, kurie tam priešinasi, galima – nėra taip paprasta keisti įdiegtas nuostatas, kurios jau atrodo žmogui kaip asmeninė nuomonė. Apie tai yra posakis : kad ir blogai, bet įprasta, kad ir blogai, bet taip kaip visi..

    Visi mes esame lygūs (tai nereiškia vienodumo), visi esame susieti ir visi norime būti laimingi. O tam turi būti sukurtos sąlygos – štai tokias sąlygas ir siūlo kurti Žakas Fresko 🙂 .

    Galime pasidžiaugti, kad neabejingų visų ateičiai ir pritariančių pažangioms idėjoms žmonių vis daugėja.. Va čia galime pasakyti ačiū internetui – juk viešos “informavimo“ priemonės apie tai nekalba..

    Visi geri darbai ir geri pokyčiai pirmiausiai gimsta idėjų lygmenyje, taigi, gerų idėjų yra, reiškia – bus ir pokyčiai 🙂 !

    Patinka

 5. Sveiki, Ramzi,

  Ačiū už nuorodą, šią paskaitą esu įdėjusi tuoj po šito įrašo. Tik nelabai supratau – kodėl minite anarchiją..

  Laisvė yra visai kas kita, bet, matyt, mes taip pripratome gyventi su rėmais, su apribojimais, kad net mintis apie laisvę atrodo kaip anarchija.. Žakas Fresko kalba būtent apie laisvę, kuri neatsiejama nuo atsakomybės :).

  Patinka

 6. Super projektas, prisidėčiau jei tik galėčiau kuo nors padėti. Jei nebūtų pinigų, nebutų daugybės problemu. Senai manes draugas klausė, kas būtų jei nebebūtų pinigų, aš manau, kad tuomet žmogus tikrai būtų laisvas ir tuomet žmogus gyventu išvien su gamta, o ne prieš ją, kaip dabar, nes dabar visi daro tai už ką moka kas nors ir kaip galima sutaupyti daugiau. Pasaulio mastu pakeitus ekonomika ne pinigais grista, mūsų civilizacija žengtų sekantį žingsi. Geriausi jo žodžiai tai, kad mes esame tokie, nes mumis išmokė būti tokiais.

  Patinka

 7. Sveiki, lauri!

  Kiekvienas žmogus, kuris nenori gyventi sustingusiais šablonais (“nieko čia nepadarysi“, “kaip buvo taip ir bus“ ir pan.), ieško tokio sustingusio gyvenimo priežasčių ir, žinoma, kitokio gyvenimo būdo – kūrybingo, grįsto vienybe, bendrais tikslais ir harmonija.

  Ir daugelis suvokia priežastį, kuri laiko mus griežtuose rėmuose ir kontroliuoja. Tokios kontrolės priemonė ir yra pinigai. Tačiau mums taip uoliai skiepijama, kad be jų gyvenimas neįmanomas, kad dauguma tuo patiki.

  Tokie drąsūs žmonės, kaip Ž. Fresko iš tiesų verti didžiausios pagarbos – jie išdrįsta laužyti sustabarėjusius šablonus ir parodo žmonėms ne vieną būdą, kaip galima gyventi laisvai, taikiai ir harmoningai su visais ir su gamta.

  Kol kas tokie žmonės visaip stabdomi ir išjuokiami, nes ne tik laužo šablonus, bet ir kelia pavojų tam tikrų žmonių grobuoniškam pasipelnymo šaltiniui.

  Svarbiausias lūžis turi įvykti ir vyksta žmonių sąmonėje. Ir mes būtinai žengsime sekantį žingsnį, nes senoji gyvenimo sistema dėsningai žlunga. Teisingai, lauri, pabrėžėte – mes esame tokie, nes mus išmokė būti tokiais. Turime keistis, tuomet viskas pasikeis. Viskas mūsų rankose, reikia tik kantrybės ir nuoseklumo 🙂 . Greitai daromi tik pikti darbai.

  Patinka

 8. Sveiki 🙂

  Tiesiog pinigai yra galinga manipuliavimo žmonėmis priemonė, o ne mainų priemonė, kaip dabar teigiama. Ir jei žmogus pradeda gyventi sąmoningai, galima daug ko atsisakyti iš to, ką “siūlo“ sistema, nes dauguma dalykų yra ne tik nebūtini, bet ir nereikalingi ir net pavojingi, kaip, pavyzdžiui, visos svaiginimosi priemonės, kurioms žmonės dabar išleidžia daug pinigų.

  Viskas, kas žmogui iš tiesų reikalinga – vienybė, meilė, bendravimas, draugystė, kūryba ir t.t.. – nenuperkama už jokius pinigus. 🙂

  Patinka

 9. manau kad sis zmogus noretu ikinkyti visa moksla visa patirti ir energija tarnauti ne karo pramonei o taikiems visuomeniniams tikslams ir jeigu zmogus nebutu nuodemingas gal tai ir pavyktu. Jis teisus kad reikalinga nauja samone, o kaip isdeginti nuodeme kuri pakeite visa zmonijos DNR, KIEK TAM PRIREIKS LAIKO IR AR TAI IMONAMA. Gal but po tukstanciu metu kada technologijos bus tokio lygio jok zmogiskas faktorius neteks dideles itakos, gal but bus sukurtas rojus zemeje jeigu iki to nesusinaikinsim

  Patinka

 10. Labas rytas 🙂

  Jei yra technologijos – jos turi tarnauti visų žmonių labui. Ir, be jokios abejonės, taip bus, ir ne po tūkstantmečių, o artimoje ateityje. Piktavalis žmogus gali įsivaizduoti, kad jis visagalis, bet yra dėsniai, kurių pažeisti žmogui nevalia – tai pirmiausiai evoliucijos dėsnis.

  Teisingai pastebėjote, kad viskas priklauso nuo žmonių sąmoningumo. Žmonės bunda visame pasaulyje – tai įrodo jau tai, kad keliamos tokios temos: dvasingumo, vienybės, ekologijos ir pan. Viskas prasideda nuo minčių, visi pokyčiai prasideda dvasiniame lygmenyje.

  Prabus visi, tai tik laiko klausimas, o žymiems pokyčiams pakanka kelių procentų žmonijos.. Jau daugeliui koktu nuo nuodėmingo gyvenimo, todėl žmonės pradeda ieškoti tikrųjų dvasinių vertybių. Taigi, reikia kiekvienam žmogui pradėti gyventi dorai ir tokiu būdu prisidėti prie pokyčių ir.. kantrybės – tamsiausia būna prieš aušrą 🙂 .

  Patinka

 11. Labas, Tadai 🙂

  Iš tiesų – šis unikalus žmogus rodo realų kelią į kitokį gyvenimą – gyvenimą visų labui ir gerovei. Tai ne tik įdomu, bet ir realiai įgyvendinama.

  Todėl išklausiau ne vieną jo paskaitą, skaičiau jo knygą ir straipsnius, seku jo tinklapį ir kiek galėjau – išverčiau ir parašiau straipsnelių apie jo idėjas. Šiame tinklapyje jų yra ne vienas.

  Labai džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių visame pasaulyje domisi Žako Fresko darbais 🙂 .

  Patinka

  1. Labas, Dainiau 🙂

   Sutinku – reikia ne tik žinoti, bet ir veikti. Bet informacija visada pirminė, todėl reikia žinoti – kodėl ir ką daryti. Ir kiekvienas turi pradėti nuo savęs, savo gyvenimo būdo – visi dideli geri pokyčiai prasideda nuo mažų gerų darbų 🙂

   Patinka

  1. Labas, Ingrida 🙂

   Ne, šios knygos lietuvių kalba nėra. Kiek žinau – yra anglų ir rusų kalbomis. Aš kartais išverčiu ištraukas, gal yra ir kitų žmonių, kurie verčia. Bet yra nemažai Žako Fresko interviu ir paskaitų vertimų į lietuvių kalbą YouTube tinklapyje, pabandykite ten įvesti pavardę ir vardą į paiešką.

   Patinka

 12. Yra paprasta tiesa ,kad mes visi vienodi savo prigimtimi,tik vieni, tai žino kiti ne .Atsisakai asmenybės,tai yra :valdžios ,valdymo,įvertinimo,garbės,sukčiavimo,gopšumo,ego,superego ,tai yra atsisakai YDŲ,VISO NEGATYVUMO, KURIS YRA ŽMOGAUS VIDUJE.Tampi SĄMONINGU ŽMOGUMI.Sąmonės lygmenyje nėra vardų, nieko neneigi .Įsilieji Į Bendrąją Sąmone -Aukščiausiąją Sąmone.Čia procesas,kai tai kas sena ,keičia nauja ir tai EVOLIUCIJA ,PRITAIKOMA PAGAL ŽMONIŲ SĄMONE.SĄMONĖS lygyje suvokiame ,kad esame sąmonės dalys,ESMĖS DALYS.Suvokimas ateina ,kai pas žmogų nelieka poreikio seksui ir bendravimui.Jei reikia bendrauti ,tai tik minimaliai :BŪNI NEBŪNANT.Sėkmės visiems.

  Patinka

  1. Labas, Ramute 🙂

   Tikra tiesa.. Bet dauguma žmonių nežino, kad yra prikimšti šablonų, kad gyvena instinktų ir vergo sąmonės lygmenyje. Todėl svarbiausia dabar – sugrįžti į save, į savo žmogiškąjį pradą, suprasti, kas mes esame iš tiesų, o tik po to – tobulėti, skleisti gėrį, žmoniškumą, vienytis bendram labui, kurti ir bendradarbiauti.

   Tai jau vyksta, ir visi būtinai prabus. O dabar – pirmųjų gretose tie, kurie jau pabudo ir tyliai žadina kitus, skleisdami gerumą, dorumą, besąlygišką meilę. Meilė – didelė jėga, ji be kovų viską ištaisys ir pakeis. Būtent besąlygiškos Meilės būsenoje žmogus jau savo būsena viską keičia, t.y., veikia neveikimu.. Yra geras posakis: “Išmokime Mylėti, ir mums daugiau nieko nereikės mokytis.“

   Labai ačiū jums, Ramute 🙂 !

   Patinka

 13. Sveiki, visi. Labai malonu, kad ne mane viena teigiamai paveike sis projektas. Viltis yra nors abejoniu daug. Sekmes visiems ieskantiems, o gal radusiems. 🙂

  Patinka

  1. Labas, selti 🙂

   Iš tiesų – kartais sunku patikėti tuo, kad galimi tokie dideli pokyčiai. Bet gyvenimas nestovi vietoje, net tuomet, kai atrodo, kad viskas tik blogėja, tokie periodai reikalingi tam, kad būtų į paviršių iškeltas visas negatyvumas – kad jau niekam nekiltų abejonių, kas yra kas..

   Todėl jokiomis aplinkybėmis nepraraskime Vilties. Viskas bus taip, kaip turi būti, viskas bus gerai 🙂 .

   Patinka

 14. Atgalinis pranešimas: Išperkamoji laisvė – ruvi
 15. Atgalinis pranešimas: Tinklapio apžvalga – ruvi
 16. Atgalinis pranešimas: Gerosios Vilties Šviesa – ruvi
 17. Labas, Roli 🙂

  Ačiū 🙂 ! Aišku, smagu 🙂 . Tiesiog žmonės jau pavargo nuo gyvenimo, kur žmonės (žmonija) neturi bendrų tikslų visų gerovei ir labui, ir todėl jų nieko nesieja.. Žmones gali susieti tik bendri evoliuciniai tikslai, o ne pramogos, kovos prieš kažką ar pinigai. Daugumai nuo to negatyvumo ir priešiškumo jau koktu..

  Todėl šis projektas ir kiti panašūs projektai – tarsi gaivaus oro gūsis į mūsų užsistovėjusią realybę. Jūs teisus – tai pasėta sėkla, iš kurios jau auga ne tik viltis į harmoningą ateitį, bet ir pasiryžimas ją kurti 🙂 .

  Patinka

 18. Žakas yra šimtmečio (o gal ir tūkstantmečio) asmenybė, su šviesiu mastymu ir unikaliomis idėjomis… Galbūt yra manančių, jog tai yra dar viena asmenybė kuri bando įteikti savo gyvenimo modelį, bando primesti savo žaidimo taisykles siekdamas išpešti naudos… Bet tai manoma tik todėl, kad šiuolaikinė mūsų visuomenė, o tiksliau valdantieji pasaulio asmenys mus taip užprogramavę manyti… Mes užprogramuoti mylėti šią sistemą ir priešintis naujoms idėjinėms sistemoms… Mes tiesiogine to žodžio prasme esame užprogramuoti. Užprogramuoti vartoti. Vartojame viska: daiktus, išteklius, draugus ir net brangiausius žmones – Tėvus, kad tik gautume naudos ir galimybe vartoti daugiau…
  Palaikau šia idėją bei šį unikalų ir laisvą žmogų, kuris bando pateikti mums laisvės viziją.

  Patinka

  1. Labas, Tomai 🙂

   Pritariu pilnai. Blogiausia, kad visus sisteminius mąstymo šablonus žmonės priima kaip “savo nuomonę“, nes galiausiai pradeda galvoti taip, kaip siūlo išorinės informavimo priemonės.. Todėl, kad net neįsivaizduoja, kad gali būti kitaip.. Dėl vartojimo – taip, labai taikliai pastebėjote..

   Galima pasidžiaugti, kad yra šviesių žmonių, kad jų dėka vis daugiau žmonių bunda ir pradeda mąstyti savarankiškai: pamato realybę tokią, kokia ji yra iš tiesų ir supranta – kaip mes visi turime gyventi, kad visi, o ne saujelė žmonių būtų laimingi, kad Žemė nebūtų niokojama.

   Man patinka mintis, kad jei atsiranda humaniška idėja, reiškia, yra ir visos galimybės jai įgyvendinti. O tos galimybės atsiranda, kai vis daugiau žmonių savo mintimis palaiko tą idėją 🙂 . Kiekvieną kartą, kai laužome sustabarėjusius šablonus, mes atidarome užrakintas duris į naują realybę 🙂 .

   Patinka

 19. Miela malonu matyti, skaityti, kad cia tiek daug bendraminciu. Jau kuris laikas klausausi Zako paskaitu. Ir, stai, uzklydau cia.
  Daugelis jo minciu man artimos. Atrodo, kad as jau seniai taip mastau, o kazkas eme ir pasake mano mintis garsiai.
  Taciau del kai kuriu dalyku visgi noretusi gincytis, diskutuoti. Kad ir cia publikuotame filme jis sako, kad mes esame tokie, kokius mus isaukleja. Taip. Bet mes, turedami suvokima, jau auklejam ir patys save, taip sakant, mokomes is kitu zmoniu, ne tik is seimos ar mokymo istaigu.
  Ir dar jis sako, kad mes negimstame egoistais. Bet tai kodel mazi vaikai nenori dalintis niekuo? Kodel juos reikia mokinti dalintis?
  Ir as manau, kad pradeti reikia nuo auklejimo sistemos. Net tevais besiruosiantys zmones turetu laikyti privalomus egzaminus. O mokymas toks turetu buti nemokamas. Tik taip galima butu pradeti rauti pasenusios sistemos saknis. Nes tikrai, zmoniu mastysena “apsamanejus“. Ir ne is pikto. O todel, kad mazai svieteju, o nemokama pateikti naujos informacijos. Be to, taip stipriai ibruktos kitokios vertybes, kad tai, apie ka cia kalbam, jiems neidomu, atmestina, svetima, nepatrauklu.
  Dziaugiuosi kiekvienu sutiktu bendraminciu! Ir dar diskusija tokia sviezia!

  Patinka

 20. Projektas atrodo graziai. Tik reiketu visiems noreti. O tam pasiekti, reikia pakeisti visu mastyma, tiksliau, atverti galimybe mastyti kitaip.
  Ir vistiek, kai ir visi tai isgirstu, suprastu, kas cia kalbeta, atsirastu tokiu, kurie tam nepritartu. O jie turi savo vaikus ir aplinka, kuriai teigtu kitaip.
  Kyla mintis. Sakykim, sukuriam tokia nauja visuomene. Per nauja svietima. Bet serganciu zmoniu nepakeisi. Auklejimu gali pakeisti, paveikti sveiko zmogaus elgesi. Bet psichiskai serganciu ir agresyviu vistiek bus.

  Del darbo…Gal nauja karta, kitaip isaukleta ir kitaip mastatnti, pati imsis darbo, veiklos mokslo. Dabartine visuomene -dalinai sugadinta arba neinformuota. Jei naujoje sitemoje bus sukurtas perteklius, sakykim, o kas ji kurs. Sakome, nereikes dirbti, mokytis, jei tik noresi. O kas tada gydys, priziures zemes uki, bus stomotologais, kas valys aplinka ir t.t.?. Na, mokslininkai daznai dirba is idejos, ju skatinti nereikia. Tik per nauja svietima, tik per nauja auklejimo sistema galima to pasiekti.
  Zakas daro tai. Bet apie ji girdejo, toli grazu, ne visi. O jei ir isgirsta, ne visi ima dometis jo veikla ir ja sekti. Siek tiek uzburtas ratas.
  As, zinoma, noreciau, kad tai butu igyvendinta. Bet, kai pagalvoju, ar nors kas is mano aplinkos imtu klausytis, ka as cia pasakoju…Pabandysiu. Galesiu parasyti, kam kiek buvo idomu.

  Patinka

 21. Labas, Alina 🙂

  Žinoma, puiku, kad jau yra ne viena idėja, kurios gali iš pagrindų pakeisti mūsų visų gyvenimą. Pritariu jums, kad nemažai dar žmonių turi sustabarėjusį mąstymą, ir dažnai tik kartoja tai, ką girdi per televizorių ar perskaito dienraščiuose, nors laiko tai “savo nuomone“..

  Bet juk neisime amžinai ratu – daugeliui jau per ankšta primestuose šablonų rėmuose, ir jau nemažai žmonių supranta, kad reikia keistis ir keisti mūsų visų gyvenimą.

  Jūs teisi – kad vyktų pokyčiai, pirmiausia reikia švietimo. Galime pasidžiaugti, kad dabar labai daug informacijos internete – tereikia paieškoti ir mokėti atskirti pelus nuo grūdų.. Juk jūs atradote informaciją apie Ž.Fresko, kiti žmonės taip pat atranda ir dalinasi su kitais.. Taip plinta informacija, kuri akivaizdžiai parodo, kad galime gyventi kitaip – harmoningai, vieningai, kūrybingai.. Ir tai įkvepia žmones 🙂 ..

  Aišku, ne visi iš karto tuo patiki, nes nėra lengva keisti savo nusistovėjusią nuomonę, kuri lyg ir “teisinga“, nes taip galvoja dauguma. Bet mes dabar išgyvename ne tik ekonominę, moralinę, bet ir vienijančių žmones idėjų krizę. Todėl širdies gilumoje daug žmonių jaučia, kad reikia pokyčių, ir anksčiau ar vėliau, bet visi tai supras, nes gyvenimas tiesiog privers.

  Visi pradėkime nuo savęs, savo aplinkos – būkime dėmesingi vieni kitiems, draugiški, mylintys.. Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų gerų kasdieninių darbų 🙂 .

  Ačiū, Alina, kad pasidalinote savo mintimis 🙂 !

  Patinka

  1. Aciu, Ruvi, kad ir man atsakete. Bet as noreciau diskutuoti toliau. Jei galima…
   Atradau Zada todel, kad jau pries daugybe metu ieskau tokios ir panasios informacijos ir bendraminciu. Ju randu, taciau ju nera labai daug. Na, ju daug galbut internete, kazkur toli. Bet aplink daugiau kitaip mastanciu zmoniu. Parodykite siuos filmus savo kaimynams, giminems, grupiokams, bendradarbiams, draugams (na, draugus mes renkames). Didzioji dalis ju masto sabloniskai, kaip ir sakote, primestinai, jau suformuluotai, sustabarejusiai, vien materialistiskai. Jie sakys, reikia gyventi dirbti, o ne tokiais niekais uzsiimti.
   Zakas – savamokslis, bet vistiek sako, kad mokslas yra svarbiausias. Manau, mokslas yra svarbu. Nes jis apima viska ir neleidzia galbut nepamatyt spragu. Jei mokaisi pats, susikoncentruoji ne ties visais dalykais ir gali kai ka praleisti.
   Jis sako, kad nera gyvenimo prasmes. Bet bijo, kad kazkas nenumestu atomines bombos. Manau, yra gyvenimo prasme- gyventi. Maziausiai. Kiekvienas sau ja atranda. Jei nera prasmes, tai kodel Zakas bando isgelbeti zmonija (nors pats tai ir neigia)? Juk jei zmonijos nebebus, tai ji nebezinos, kad jos nera ir jai neskaudes. Kam tada ja gelbeti? Cia anot netikinciu i Dieva.
   Mielai viso to pakalusciau Zako, bet juk negaliu jo pasiekti. Todel klausiu jusu nuomones, ka jus apie tai manote.
   As zaviuosi Zaku, taciau man kyla daugybe klausimu. Negaliu su viskuo sutikti aklai.

   Patinka

   1. Labas, Alina 🙂

    Nepamirškite, kad Žakui Fresko šiemet sukako 100 metų.. Ir savo idėjas jis skleidžia jau nuo savo paauglystės.. Pabandykite įsivaizduoti – kiek jis išgyveno per savo ilgą amžių ir vis dėlto koks yra dvasiškai stiprus, jei visą gyvenimą, nežiūrint aplinkinių kritikos ir net pajuokos, sugebėjo išsaugoti savo gilų tikėjimą geresne žmonijos ateitimi 🙂 .. Gal jis paprasčiausiai pavargo visiems viską aiškinti, todėl taip kalba apie gyvenimo prasmę. O aš jums pilnai pritariu: gyvenimo prasmė ir yra – gyventi 🙂 .

    Kiekvienas žmogus turi savo patirtį, išvadas iš savo patirties, todėl nereikia visko priimti kaip absoliučią tiesą – tai tiesiog kiekvieno žmogaus patirtis. Aš taip pat ne viskam pritariu šio šviesaus žmogaus gyvenimo filosofijoje, bet bendra jo idėjos mintis tikrai humaniška ir pažangi – visos žmonijos ir planetos gerovė.

    Dėl mokslo. Jei mokslas vystomas žmonijos labui ir gerovei – tai pažangu ir teisinga. Tai, ką mes matome dabar – sunku pavadinti pažanga, nes pagrindinės pajėgos nukreiptos į karinę sritį, o žmonės vis dar gyvena iš senų energijos išteklių, ir “pažanga“ vadina naujo modelio ir formos kompiuterius, telefonus ar automobilius. Kai tikslas yra kuo didesnis pelnas, o ne visų žmonių gerovė – progreso būti negali, nes suinteresuotos grupės spaus iš bet kokios jų kontroliuojamos srities pelną iki paskutinio lašo ir stabdys bet kokias naujoves, galinčias tą pelną sužlugdyti..

    Pritariu jums, kad savamoksliai yra laisvi, nes išdrįsta žengti už nustatytų ribų ir kurti tai, kas stabdoma. Jie išdrįsta kalbėti apie kitokią realybę – apie visų gerovę ir vienybę. Jei pastebėjote, apie tai nekalbama viešoje erdvėje, ten kalbama tik apie “išrinktųjų“ siaurą pasaulėlį, o visi kiti – tarsi nepageidaujamas priedas prie “išrinktųjų“.

    Bet viskas turi pradžią ir pabaigą, niekas nestovi vietoje. Kai gimsta tokios idėjos, kaip Žako Fresko idėja, akivaizdu, kad gimsta ir naujos realybės užuomazgos ir pradžia, o senoji realybė dėsningai gęsta. Taip, senieji įpročiai dar stiprūs, inercija dar laiko, bet jie nesuteikia žmonėms nei laimės, nei gyvenimo pilnatvės. Todėl norime ar ne, bet pokyčiai bręsta.

    Kai rašiau šį straipsnį prieš 3 metus, mažai kas į jį sureagavo, o dabar tai vienas iš skaitomiausių straipsnių tinklapyje. Žmonės jau patys ieško ir susiranda informaciją alternatyvioje informacinėje erdvėje, randa atsakymus į svarbiausius gyvenimo klausimus. Ir vis daugėja žmonių, kurie tai skleidžia.. Mes nieko nepaskubinsime, bet viskas bus taip, kaip turi būti – mes tikrai žengsime sekantį evoliucijos žingsnį 🙂 . Bet pirmiausiai evoliucija turi įvykti mūsų sąmonėje ir mūsų mąstyme.

    Patinka

 22. Aciu, Ruvi, kad kalbates su manimi. Butu puiki, jei diskusija atgytu.
  Nezinau, ar man tik tenka sutikti tokius zmones, kurie gyvena tik, issireikskim taip, paprasta, buitini gyvenima ir tokios temos jiems, yra keistuoliu, ar isties ju yra labai daug. Jei taip grubiai, neskaiciavus, primesciau, tai gal kas 10 sutiktas zmogus, o gal net kas 20 susidometu sia tema.
  Pries tai rasydama apie tai, kad dometis tokiomis temomis pradejau labai anksti, norejau pasakyti, kad kai kurie zmones tuo domisi nuo mazumes, o kiti per visa gyvenima nelinksta i tai. Kas to priezastis? Auklejimas, – gal pasakytu Zakas. Bet argi? Kodel mokomes ne tik is savo tevu? Kodel norime mokytis ne tik is tevu? Reiskia, turim poleki buti kitokie. Kodel kiti neturi to polekio? Na, nesidomi siais dalykais?
  Del proto. Zakas sako, kad tai igyjama su patirtimi. Ne visu smegenys yra pajegios issivystyti iki vienodo lygio. Ir tuos dalykus gal lemia ir genetika. O ir talentai daznai paveldimi, ne tik fizines savybes.
  Kas liecia posaki: pradekim nuo saves… seniai pradejus nuo saves. Kitaip net neisivaizduoju gyvenimo.

  Patinka

 23. Alina, kiekvienas iš mūsų eina savuoju pažinimo keliu, todėl mes tokie skirtingi. Ir dar – juk yra sistema, kurioje mes visi gyvename ir kuri nuo pat mažens daro žmonėms poveikį. O ji turi daug “kabliukų“: kažkas užkimba ant materialių daiktų, kiti daro karjeras, treti gyvena palaidą gyvenimą, kiti svaiginasi ar lošia azartinius žaidimus ir t.t.. Sistemoje niekas nemoko meilės, vienybės, taikos, bendradarbiavimo, gerumo..

  Todėl labai sunku “pabusti“, kai yra nuolatinis išorinis poveikis per visas informacines priemones. Žmogų taip stipriai užhipnotizuoja, kad jis tiki viskuo, ką jam sako. Apie tai ir kalba Žakas Fresko: žmogus iš esmės yra sistemos, kurioje gyvena, “produktas“. Ir jam baisu išeiti iš sistemos į nežinomybę, nes “kaip visi“ jam saugiau.

  Bet iš tikrųjų kiekvienas žmogus gimsta unikalus, talentingas ir gabus, su didžiuliu dvasiniu ir kūrybiniu potencialu, tik sistemai tokie žmonės nereikalingi – jai geriau ir naudingiau, kai visi vienodi ir prognozuojami, o tai reiškia – lengvai valdomi. Toks individualumo slopinimas ir vienodinimas ir vyksta nuo tos akimirkos, kai vaikas pakliūna į visuomenines įstaigas. O toliau..jau pats žmogus stengiasi atitikti visus primetamus šablonus, nes net bijo pagalvoti, kad įmanoma kitaip.

  Bet nėra viskas taip jau beviltiška. Kaip sistema veikia žmonės, taip ir žmonės gali veikti sistemą. Yra paskaičiuota, kad tereikia 3 procentų žmonių iš visos žmonijos, kad prasidėtų pokyčiai.. Taip kad viskas mūsų rankose 🙂 . Jei norime skleisti harmoniją – būkime patys dvasingi ir harmoningi, tuomet žmonės patys domėsis – kaip tai pavyksta. Matote, juk ir Žako Fresko idėjomis domisi vis daugiau žmonių 🙂 .

  Patinka

  1. Labas Ruvi,

   siek tiek dar pamasciau apie Zaka. Jis daug kur teisus, megstu jo klausytis. Bet va, del genetikos su juo irgi nesutinku. Jis mini, kad genetika lemia tik isvaizda, o budas. Tai tera tik auklejimas. Bet kodel zmones isvedineja sunu ir kitu gyviu veisles, kur budas ir charakteriai taip pat kooreguojami, bandomi pakeisti. Reiskia, ir elgesys buna paveldimas. Ka manot Jus?

   Patinka

   1. Labas, Alina 🙂

    Nėra šiame pasaulyje nei vieno žmogaus, kuris turi teisingus atsakymus į visus klausimus. Kaip minėjau, man priimtina bendra Žako Fresko idėja apie visos žmonijos gerovę ir visų laimingą ateitį. O atskiros jo nagrinėjamos sritys man taip pat ne visada priimtinos.

    Dėl genetikos – aš manau, mokslas šioje srityje nagrinėja grynai materialią šio reikalo pusę. O juk yra subtilūs, materialiomis formulėmis nepaaiškinami dalykai. Todėl, ko gero, aiškaus atsakymo į jį neturi niekas. Mes galime stebėti gyvenimą, įvairias šeimas, gimines, ir pastebėti kažkokias ryškias tendencijas. Juk būna degradavusių žmonių šeimoje labai geri ir talentingi vaikai, o būna ir priešingai – tvarkingose šeimose užauga vaikai, kurie degraduoja. Arba – vienoje šeimoje užauga visiškai skirtingi vaikai, ir tai sunku paaiškinti.. Kokius genus jie paveldi, ir kaip stipriai paveikia juos aplinka ir auklėjimas – atsakyti sudėtinga. Kodėl taip vyksta – neaišku, bet jei yra išimtys – reiškia, čia nėra griežtų taisyklių.

    Matote, mes senokai praradome iš kartos į kartą anksčiau perduodamą informaciją apie giminę, o juk anksčiau žmonės labai gerai žinojo visus genetinius ar paveldėjimo klausimus. Dabar pagyvenusių žmonių niekas nepaiso, o ir jie jau dažnai yra pamiršę savo tėvų ir protėvių išmintį. Laimei, dabar atsirado daug informacijos apie Vedas – seniausią Mokymą apie gyvenimo dėsnius, tai jau galime po truputį atgaminti pamirštą informaciją.

    Ir, be abejo, žmogui nuo gimimo daro įtaką viskas, kas vyksta aplinkui – ir auklėjimas, ir visuomenės šablonai, ir draugai, ir giminė, ir poveikis iš masinio informavimo priemonių. Ir visi esame girdėję pasakojimų apie vaikus, užaugusius ne tarp žmonių, o tarkim, tarp žvėrių, ir jau jiems įskiepyti kažkokius žmogiško elgesio principus yra sudėtinga, o kartais ir neįmanoma, nes yra praleistas laikas, kai išskleidžiama ir formuojama žmogiška prigimtis.

    Taigi, Alina, šioje srityje klausimų daugiau, nei atsakymų 🙂 ..

    Patinka

 24. Labas, Ruvi,

  Tai va, ir sakoma, “juk buna“ degradavusiu seimose geru, o gerose seimose degradavusiu palikuoniu… Tas “buna“ yra isimtis. Bet galetu buti “pasidaves“ koks genas.

  O del auklejimo tai tiesa, genai nieko zmogui neduoda, jei jie netinkamoje aplinkoje uzauge, pvz, pas vilkus. Taciau, lygiai taip pat, kaip ir ten, jei praleidziama ta jautri aukleijimo faze( iki 6m ), tai ir seimose, jei neteisingai isaukleti vaikai, sunku juos uzaugusius kitaip palenkti. Taciau, jei pagrindai padeti teisingai, tai ir veliau zmogus imlus aplinkai ir naujovems.
  Zakas sako, jie skleidzia propaganda, jie is to pelnosi. Ne pirma karta girdziu. Kas tie jie? Negi galetu buti kazkokia grupe zmoniu, kurie is kartos i karta darytu samoningai blogai kitiems, kad patys pasipelnytu? Man kazkaip nesitiki. Tai gaunasi galbut kazkokiems zmonems atsitiktinai pelnytis is naiviu ir pagal masinius sablonus besielgianciu zmoniu.

  Patinka

  1. Labas, Alina 🙂

   Na, plačiąja prasme “jie“ – tai yra valdymo sistema, kurioje mes gyvename, ir, aišku, žmonės, kurie tame valdyme dalyvauja. Jų rankose prieiga prie visų resursų ir visos poveikio priemonės, kurių dėka jie valdo žmones. Šiuo metu sistemos, kurioje mes gyvename, pagrindas yra pelnas, pasipelnymas su kuo mažesnėmis investicijomis. Valstybiniu mastu – tai įvairiausi mokesčiai, kuriuos vis “išranda“ ir užkrauna žmonėms. Todėl, savaime, suprantama, yra spaudžiamas pelnas iš visų gyvenimo sričių, net iš tų, kurios yra žmogui gyvybiškai būtinos, pvz., medicina. Ir žmogui, kuris dėl objektyvių priežasčių neturi draudimo (pvz., dėl bedarbystės), medicina yra neprieinama. Kaip neprieinamas ir aukštasis mokslas pvz., vaikų namų auklėtiniui arba vaikui iš neturtingos šeimos. Bet sistema jums tvirtins, kad esate nepakankamai gabus, kvailas, nepakankamai darbštus, ir skiepys visokius žmogaus orumą žeminančius šablonus, kol galų gale jūs tuo patikėsite..

   Taigi, kur pelnas ir pasipelnymas bet kokiais būdais – jokio žmoniškumo ar rūpesčio visų gerove negali būti. Kur pelnas – ten apgaulė, savanaudiškumas, sukčiavimas, melas, korupcija, išnaudojimas ir visos kitos negerovės. Tokia mūsų dienų realybė, tereikia atidžiai pažiūrėti į gyvenimą: visi dirbame tiek pat valandų, tačiau vieni vos galus su galais suduria, o kiti – skęsta prabangoje. Apie tai ir pasakoja Žakas Fresko – jis jau seniai šiame pasaulyje gyvena, todėl jau seniai pamatė ir perprato visas machinacijas ir apgaulės schemas.

   Patinka

   1. Labas, Ruvi,

    taciau ne visos pelnos siekiancios imones ar asmenys yra nesaziningi ir nori vien tik kitus apgauti. Cia irgi reiketu rasti kazkoki vidurki. Kartais tikrai zmones, kuriems nesiseka, nekencia zmoniu, kurie kuria ir kazka sukuria, kas jiems atnesa gerbuvi. Tada jiems ir prikisa kapitalizma. Bet jei tik jie galetu, prieitu, sugebetu, patys krautusi tuos turtus, uzmirsdami kitus.

    Ir apie Zaka as pagalvojau. Jis neresi i moksla, aukodamas paskutinius savo pinigus, net vos turejo uzsimoketi uz nuoma, patarnavimus. Taciau savo isradimus padovanodavo zmonems, kurie is to pasidarydavo patentus ir uzsidirbdavo is to. Kodel Zakas negalejo pats uzpatentuoti dalyku, kurie atnestu paskui pinigus nebutinai jam asmeniskai, bet jo mokslui, kuris tarnautu visiems. Na, jis galejo uzsidirbti, kad galetu tobulinti savo isradimus, kad pagelbetu kitiems. Cia nebutu jokio egoistisko kapitalo. Kodel jis taip nepadare?

    Medicina neprieinama, mokslas neprieinamas kai kuriems. Bet net ir negalima pigiai numirti. Man cia tai baisiausia, kad uz palaidojima zmogaus taip pelnomasi. Cia zmonems buna netiketa nelaime. Kodel is cia pelnytis. Tegul pelnosi is vestruviu ir kitu pramogu. Bet tik ne is to. Cia turetu butu teikiama beveik nemokama pagalba…

    Patinka

   2. Labas, Alina 🙂

    Suprantate, jūs žiūrite į atskiras sritis, bet dar nematote visumos. Nebūna taip, kad vienoje srityje yra gerai, o kitoje – blogai. Jei gyvenimo sistema būtų orientuota į visų žmonių gerbūvį, o Žemės resursai būtų paskelbti visos žmonijos paveldu, o ne mažos grupelės žmonių, tuomet VISKAS veiktų visos žmonijos ir kiekvieno žmogaus labui, kiekvienas būtų svarbus ir reikalingas, ir būtų tausojama ir gerbiama Žemė.

    Gerų, dorų ir sąžiningų žmonių buvo, yra ir bus visada. Ant jų ir laikosi Žemė. Tačiau sistema dažniausiai daugelį “pagadina“, nori-nenori, bet įjungia savanaudiškumą, egoizmą, įtraukia į visokias machinacijas dėl kuo didesnio pelno. Bet yra ir tokių, kurie atsilaiko ir išlieka dori ir sąžiningi, nežiūrint į nieką – juk susiduriame ir su sąžiningais gydytojais, ir dorais mokytojais, ir net su geranoriškais valdininkais..

    Bet nelygybė išlieka, ir aišku, tai supriešina žmones – juk vieni stengiasi, dirba per kelis darbus, bet vos galus suduria, o kiti įvairių machinacijų dėka kraunasi turtus. Ir kalba čia ne apie pavydą – juk negali visi būti verslininkais ir neprivalo jais būti – bet apie nevienodas galimybes, apie nustatomas mažas algas. O apie žmogaus kūrybingumą ir talentus šioje sistemoje apskritai nėra net kalbos – nuo pat mažens visose ugdymo įstaigose visi palengva suvienodinami.

    Pasidomėkite, Alina, plačiau, ne tik Žakas Fresko kalba apie mūsų realybę ir apie būdus ją pakeisti visos žmonijos labui ir gerovei. Dabar vis daugiau žmonių jau mato realybę tokią, kokia ji yra, o ne tokią, apie kokią mums pasakoja. Yra filmai “Lets Make Money“, “Thrive“ ir dar daug kitų (yra Youtube) – dabar informacijos apstu. Galite paskaityti ir mano straipsnelį apie mūsų gyvenimo paradoksus: https://ruvi.lt/2014/11/05/paradoksai-arba-apverstos-vertybes/

    Jei pasaulyje yra karai, badas, skurdas, išnaudojimas, nelygybė, korupcija, nors, galbūt, jie jūsų asmeniškai ir neliečia – tai nereiškia, kad blogi žmonės, kurie badauja, skursta, kuriuos išnaudoja ir apgaudinėja. Tai reiškia, kad sistema, kurioje mes visi gyvename, yra bloga, neteisinga ir nesąžininga. O jei pasaulyje yra kenčiančių žmonių – žmonijai niekada nebus gerai: vieną dieną tai palies visus. Ir tiesa visada yra nuskriausto ir apgauto pusėje, o visi skriaudėjai vieną dieną už viską atsakys. Tik tam, kad viskas pasikeistų, reikia, kad žmonės atsibustų ir pamatytų – kur visos žmonijos nelaimių ištakos. Tik supratę nelaimių priežastis, galima jas pašalinti, o ne kovoti su pasekmėmis, lyg su vėjo malūnais.

    Tai ir skatina padaryti Žakas Fresko. Pagarba jam ir jo viso gyvenimo darbui – jis atveria žmonėms akis ir įkvepia kurti harmoningą ateitį visų labui, jis parodo, kad tai įmanoma. Pradėkime kiekvienas nuo savęs – kaip visuma daro įtaką vienam žmogui, taip ir vienas žmogus daro įtaką visai žmonijai.

    Patinka

 25. Sveiki gerai kad yra jau daug sitos idejos pasekeju.Bet yra vienas labai didelis bet ka daryti su dabar valdanciaia monopolistais.Kurie siai dienai valdo politikus ir kariuomene ,tai reiskia kat zemeje turi ivykti karas.Pasekoj zmonijos susinaikinimui ir tikrai jie neleis visam tam iskilti.Cia mano pamastymai apie siu dienu mehanizma dekui ir siekim kad zemeje butu geriau….

  Patinka

  1. Labas, Vid 🙂

   Tai, kad žmonės vis plačiau galvoja apie pokyčių būtinybę parodo, kad jie jau vyksta ir toliau vyks. Juk svarbiausi pokyčiai pirmiausiai vyksta mūsų mąstyme. Jei mus įtikina, kad dabar esanti gyvenimo sistema yra gera – mes ją palaikome savo įsitikinimais ir veiksmais. Valdančių yra nedaug, bet jų valdžia laikosi ant žmonių įsitikinimų, ir niekaip kitaip. Todėl Žakas Fresko ir kiti šviesuoliai kviečia pirmiausiai atsipeikėti, atsibusti ir pamatyti realybę tokią, kokia ji yra, o ne klausytis begalinių kalbų apie “vis geresnį“ gyvenimą.

   Kolektyvinė žmonijos sąmonė – didelė jėga, kuri įtakoja visų mūsų gyvenimą. Kiekvienas pabudęs, sąmoningas žmogus tampa pozityvių pokyčių dalimi. Ne veltui sakoma, kad visada reikia pradėti nuo savęs – tiesiog būti doru, sąžiningu žmogumi ir tokiu būdu harmonizuoti savo, savo artimųjų gyvenimą: padėti vieni kitiems, rūpintis vieni kitais, mylėti, kurti, sveikai gyventi, tausoti gamtą.. ir t.t.. – ir tokiu būdu keisti sustabarėjusius atgyvenusios epochos šablonus, o ne laukti, kol kažkas ateis ir viską sutvarkys. Ir kuo daugiau bus tokių žmonių – tuo greičiau keisis mūsų visų gyvenimas.

   Ir nereikia suteikti valdantiesiems tokios galios – taip, jie turi poveikio priemones, jų rankose valdžia ir propagandos šaltiniai, jie dar vis gali išnaudoti žmones savo tikslams, bet.. iki tol, kol žmonės jais tiki. Karas jiems patiems nereikalingas – žmonės jiems patiems gyvybiškai reikalingi, kad jiems tarnautų. Jų pagrindinis karas – psichologinis spaudimas, melas, baimės ir netikrumo dėl ateities skleidimas.

   Ir nepamirškite, kad Tiesa – visada apgautųjų ir nuskriaustųjų pusėje, ir vieną dieną Teisingumas atsigręš į apgavikus ir skriaudėjus. Tai gyvenimo dėsnis – Aukščiausias Teisingumas, nes blogis negali plėstis iki begalybės, Visatoje viskam yra nustatyti terminai ir ribos. Mes gyvename didelių pokyčių laikotarpiu, ir kas, jei ne mes tuos pokyčius įgyvendins 🙂 ?.. Vid, dabar nelengva, bet – daugiau pozityvumo ir tikėjimo visų mūsų gera ateitimi 🙂 .. Mintys materialios 🙂 ..

   Patinka

 26. Labas, Ruvi,

  Netiesa, kad as nematau visumos. Taip galite teigti, tik neisigilinus i kita asmeni. Tai, ka rasete savo straipsnyje apie pardoksus, man nera nieko naujo.
  Jus tikite Zako ismintimi, bet ir dar kazkuo: “Tai gyvenimo dėsnis – Aukščiausias Teisingumas, nes blogis negali plėstis iki begalybės, Visatoje viskam yra nustatyti terminai ir ribos.“ O as paklausiu Jusu: Na, kas ta Teisinguma nustato, jei manote, kad gyvenimo prasme tera gyventi?
  Sakote: “Mintys materialios“. Taip. Tai tiesa. Bet tada viskas verciasi aukstyn kojomis. Tada tereikia vien tiketi ir viskasd bus gerai. Nei daryti nieko nereikia. Tegul visi vargsai materializuoja mintis ir bus kaip nori. Kam tada to “Aukščiausio Teisingumo? Cia Jusu paradoksai.

  Patinka

  1. Labas, Alina 🙂

   Nėra dviejų visiškai vienodai mąstančių žmonių. Kiekvienas žmogus daro išvadas iš savo patirties ir atranda bendraminčių tarp tų žmonių, kurie padarė panašias išvadas.

   Visi mes ieškome Tiesos. Kiekvienas savo būdu ir savo keliu. Ginčytis – kas teisesnis – beprasmiška. Savo tinklapyje aš niekam nieko neperšu, aš tik dalinuosi savuoju gyvenimo pažinimo procesu. Ir visada labai įdomu paskaityti komentaruose kitų žmonių nuomonę.

   Dėkoju, kad pasidalinote savo mintimis, buvo įdomu pabendrauti 🙂 !

   Patinka

   1. Ruvi,

    o as ir nenoriu gincytis. Ir nenorejau Jusu uzgauti. Sakau tik, kad visuma suvokti nera taip paprasta bet kam. Mes manom, kad esam zinantys geriausiai. O ir Tiesa rasti sunku, nes kiekvienam ji kitokia. Viena tik aisku, jei darai gera, esi teisingame kelyje ! Gera yra tai, kas nekenkia kitiems. Samoningai nekenkia. Sekmes Jums Jusu kelyje! Ir aciu uz Jusu kantrius atsakymus, ir aciu, kad esate!

    Patinka

 27. Nepaprastai į žvalgi Ž. Fresko frazė, nuskambėjusi kažkurioje jo paskaitoje: “daugeliui čia atėjusių, išgirdusių mano mintis, idėjas, gyvenimo samprata šiandien pasikeis…“
  Ir iš tikrųjų, gerb. Rūtos įdėtas straipsnis prieš trejus metus ir nesibaigiantys komentarai tai iliustruoja. Žmonių komentarų gali būti įvairių, tačiau abejingų nepalieka…
  Manyčiau tame ir yra unikalumas Žako Fresko – mokėjimas pažadinti žmogaus sąmonę. Turbūt visi sutiks, jog Žakas iš tiesų nepaprastai charizmatiška asmenybė, apdovanota didžiule energija (vien ilgaamžiškumas ir proto aiškumas kiek pasako) ir kūrybingumu. Tačiau pirmiausia jis – psichologas. Nes visuomenines problemas kelia ir analizuoja žmogiškos psichologijos aspektu. Kad ir pats “Venus“ projektas… Fresko nėra vienintelis mėginęs, bandantis įdiegti naujos, tobulesnės žmonių visuomenės modelį. Daug tokių idėjų buvo palaidota po etikete “Utopija“. Ir nereikia būti genijum, kad suvokti, jog dižiausia kliūtis nuostabiausiems projektams išsipildyti yra ŽMOGAUS SĄMONINGUMAS. Tiksliau – jo sąmonės lygis, branda.
  Todėl Ž. Fresko rodo žmonėms galutinį produktą – veikiantį mikro “Venus“ modelį. Tuo parodydamas, jog šioulaikinės technologijos JAU leidžia sukurti tai. Be to, žmonija dar tebėra tokiame sąmonės išsivystyme, kai galimybė “pačiupinėti“ tebėra vienas svarbiausių argumentų… Galų gale, taip suteikiamas stimulas diskusijoms, mintims kilti. O svarbiausia – akstinas keistis mūsų sąmonei, sukeliant naujas mintis progreso link. Ir kuo daugiau tokių minčiu, juk – tuo geriau. Nes mintys materializuojasi!

  Patinka

 28. Labas, Rolandai 🙂

  Pritariu visoms jūsų mintims ir dėkoju už pozityvumą 🙂 !

  Esminis dalykas, kaip ir jūs rašėte – Žakas Fresko parodo mums visiems, kad ir resursai, ir turimos technologijos leidžia jau šiandien pradėti gyventi kitaip – harmoningai.. Ir, žinoma, yra ir kitų pažangių žmonių, kurie taip pat turi gerų minčių ir idėjų, kurios gali pakeisti, pagerinti visos žmonijos gyvenimą.

  Bet svarbiausia, aišku, žmonių sąmoningumas, todėl vienintelis stabdis – šabloninis, sustabarėjęs mąstymas, todėl ir reikia kuo plačiau skleisti įkvepiančią informaciją, kad žmonės atsibustų iš iliuzijų letargo, pamatytų realybę tokią, kokia ji yra ir “prisimintų“ savo prigimtį ir neribotus gebėjimus. Kitaip ir toliau tikėsime, kad esame “buki vartotojai, beveidė minia, nevykėliai, statistiniai vienetai ar rinkėjai ir pan..“ ir “viskas bus kaip buvę, nes nieko negalima pakeisti“, arba – “na, ką aš vienas galiu..“..

  Tikrai, Rolandai, mintys materializuojasi, ir viskas prasideda nuo mūsų minčių, nuo mūsų vidinės būsenos. Ir, galbūt, dar vienas atsibudęs žmogus ir bus tas, kurio tetrūko, kad įvyktų esminis virsmas žmonijos istorijoje 🙂 .

  Patinka

 29. Taip, taip, taip, Rūta. Vyksta žmonių sąmonės prabudimas ir mes esame liudininkai to ir… tikiuosi, dalyviai.
  Tai pirmas žingsnis į pažinimą.
  Pats Žakas Fresko pripažino, jog pažinimas ateina per patirtį. Aš norėčiau pridurti: išmokęs atsiverti savo aukštesniajam Aš, savo Aukštesiajai Sąmonei, žmogus patiria Visatos pažinimą. Jos išminties ir harmonijos klodus. Taip Siela evoliucionuoja į aukštesnį lygį, pakildama dar vienu spiralės vingiu arčiau savo Šaltinio, savo galutinio evoliucijos taško.
  Istorija įrodo, kad žmogaus prigimtinai turi sugebėjimą surasti kelią į Aukštesniąją Sąmonę, išgirsti ją savo vidiniu balsu. Ir visai nesvarbu, kaip tai įvardijama – Mūza, Pegasu ar tiesiog Talentu, – tačiau tai vis tie patys kosminės Išminties mums duoti įrankiai. Įrankiai, kad skleisti žmonijai Meilę ir Harmoniją su Visata.
  Ir, nors Ž. Fresko kuklinasi, jis taip pat apdovanotas tokiu talentu – įrankiu: Kūrybingumu. Jis pats yra aukščiausiosios Išminties įrankis, atliekantis žmonijos žadinimo misiją.
  Tokių žmonių – įrankių švietėjų žmonija per savo istoriją turėjo tikrai nemažai. Kai kurie iš jų, kaip Leonardo da Vinči arba Nikola Tesla pralenkė savo laikmetį keliais šimtais metų. Jų išradimų, idėjų pagrindu mokslas, technologijos šuoliais vystosi pirmyn ir taip tęsis dar daugelį kartų į priekį…
  Nes niekas Gyvenime neįvyksta be priežasties. Išmintis turėjo būti perteikta. Ir bus. Sąmonės evoliucija – Visatos dėsnis, o mes žmogiškos būtybės, būdami Visatos dalimi, paklūstame jos dėsniams.

  Patinka

 30. Labas, Rolandai 🙂

  Žinoma, kiekvienas pabudęs iš iliuzijų žmogus yra pokyčių dalyvis, nes per jį, jo būseną, jo elgesį ir yra keičiama realybė, ir šiame procese svarbus kiekvienas žmogus ir kiekvienas geras darbas, koks mažas jis mums beatrodytų.. Mes visi atėjome čia, kad pagerintume šį pasaulį. Tik.. dar ne visi tai atsiminė..

  O ryšys su Šaltiniu, Aukščiausiu Pradu visada yra, tik žmonės labai “materialūs“ patapo, todėl tuo netiki – o tai ir yra pagrindinė kliūtis išskleisti savo dvasinį potencialą. Būtent materialumas mus skatina iš pradžių pamatyti. įsitikinti, “pačiupinėti“, o tik paskui patikėti. Tuo tarpu dvasinis materializavimo dėsnis skamba visai priešingai: “patikėsi – pamatysi“, o ne “pamatysiu – patikėsiu“.

  Dabar ypač reikia kantrybės, pozityvumo, stiprybės ir nuoseklumo dvasiniame kelyje. Visi mes miegojome, kai kurie miega iki šiol, bet tikrai visi pabus 🙂 . Informacijos augimas tai patvirtina, nes kiekvienas atsibudęs ne tik ieško Tiesos, bet ir aktyviai dalinasi tuo, ką suprato.

  Rolandai, pritariu jums – viskas bus taip, kaip numatyta Aukščiausių Visatos dėsnių, o tai reiškia – viskas bus gerai 🙂 .

  Patinka

 31. Vizija
  Įkvėpta Žako paskaitų ir aš noriu pafantazuoti. Fantazuoju, nes Žako idėja man absoliučiai utopinė ir be reikalo eikvojanti išteklius dėl pasiūlymo nugriauti dabar egzistuojančias gyvenvietes ir pastatyti naujas oazes. Į tai bus galima atsižvelgti apsigyvenant kitose planetose smile jaustukas:-)
  Pirmiausia, sumažėjus nekvalifikuotam darbui poreikiui, proporcingai padaugėja mokslininkų. Gal vairuotojas ir netaps profesoriumi, bet visuomenėje visi gali lipti bent po vieną laiptelį. Valstybe, kurk darbo vietas mokslininkams arba skatink tai daryti įmones.
  Antra, mano idealioje visuomenėje moterį pilnai išlaiko valstybė, jie ji augina iki 2-3 vaikų ar prižiūri senelius. Jei moteris su vaikais neturi kur gyventi, jai skiriamas būstas atokiuose miesteliuose ar kaimuose. Taip prikeltumėme merdinčius miestelius, kuriuose reiktų atnaujintų infrastruktūrą vaikams. Bet mašina, kelionės moteriai be vyro jau laikoma prabanga.
  Trečia, vyrai uždirba tiek, kad savarankiškai nupirktų erdvų būstą, išlaikytų mašiną, galėtų visą šeimą nuvežti pailsėti per atostogas. Moteriai reikia darnios santuokos dėl prabangos, o vyrui – dėl gyvenimo pilnatvės ir prasmės. Šis trečias žingsnis jau turėtų būti automatiškas po ankstesniųjų, nes gudresnėse darbo vietose našumas ir pajamos aukštesnės, o sumažėjus dirbantiesiems, padidėtų paklausa darbo rinkoje.
  Aišku, norinčios motinos dirba, daug pajamų atiduodamas kitiems asmenims, prižiūrintiems vaikus, o jei negali/nenori dirbti vyras, neišvengiamai turi būti super geras moteriai, kuri su juo dalinsis valstybės išlaikymu kažko atsisakydama sau.
  Be to, per 20 amžių mokslas super pasistūmėjo į priekį dėl to, kad pagrindinis išsilavinimas nemokamas. Man nepriimtina, kad aukštasis mokslas pasidarė mokamas ir kad studijų metu reikia rūpintis iš ko pragyventi. Manau, kad dėl to 21 amžiaus pažanga gali sulėtėti. Pritariu, kad mokinimo metodikas galima tobulinti, pvz. mokiniams per semestrą pristatinėti po 2-3 disciplinas, jas pakeičiant kitomis sekantį semestrą. Dabar sunku per dieną pasiruošti 7 pamokoms.

  Patinka

  1. Labas, Aurelija 🙂

   Dėkoju, kad aprašėte savąjį ateities matymą ir kad jį turite – juk jei manome, kad viskas gerai, tuomet ir nekyla minčių kažką keisti.. Žmonės tiesiog įpranta prie visų blogybių ir tenori, kad nebūtų dar blogiau.. O tokių žmonių, kaip Žakas Fresko dėka žmonės praregi – t.y., pamato, kad dabartinė gyvenimo sistema yra destruktyvi, neleidžianti žmonėms gyventi harmoningai. Ir kad reikia ją keisti..

   Ir esmė net ne atskirose gyvenimo srityse, kurias jūs aprašėte, o tame, kad jau nėra sričių, kur būtų gerai. Paimkime kad ir miestų temą – kad miestai jau tapo problemų šaltiniu, jau įrodytas faktas: pakanka pažiūrėti į kalnus šiukšlių, kuriuos kasdien sukrauna miestiečiai, automobilių kamščius, oro užterštumą, vandens ir kanalizacijos problemas, ir t.t.. Ir žinoma, kad reikės visa tai keisti, o kaip – laikas parodys.

   O švietimo sistema – viena iš svarbiausių sričių, ir pilnai pritariu jums, kad ji turi būti iš esmės kitokia – pirmiausiai įdomi ir praktiškai naudingai besimokantiems ir pritaikoma realiam progresui 🙂 ..

   Ir net esmė ne tame, kaip mes matome atskiras sritis ateityje, o visumoje – mūsų gyvenimo pagrindas turi pasikeisti: Žemės resursai turi būti paskelbti visos žmonijos paveldu, visi žmonės turi turėti lygias galimybes, o visų mūsų gyvenimas turi būti orientuotas visos žmonijos ir planetos labui. Kai pagrindas bus teisingas, tuomet ir visos žmonijos gyvenimas visose srityse bus harmoningas 🙂 .

   Patinka

   1. Įdomu pastebėti, jog sekantis žmonijos evoliucijos šuolis siejamas su naujų energijų atsiradimu, t.y. išmokstant jas panaudoti. Tarp kitko, gerokas įdirbis ta linkme yra jau atliktas, sukurta veikiančių prototipų ir pn. Deja, veikia didžiulis stabdymo mechanizmas, nes NAFTA + AUTO PRAMONĖ = MILŽINIŠKI PINIGAI.
    Tačiau vis tiek manyčiau, jog tai laikina, kaip sakoma, “progreso nesustabdysi“. Antra vertus, netgi blogiausio scenarijaus atveju, tie 3 proc. pasaulio finansus valdantys magnatai suvoks, jog pinigai gali būti pakeisti ir atsiskaitoma energijos vienetais… Be abejo graudu, kai monopolizuojant vėl siekiama valdyti, pavergti daugumą (deja, sąmonėjimas – labai ilgas kelias), tačiau ekologiškai švarios energijos vis tiek išspręstų daugybę problemų, užterštumo grėsmę, suvienytų Žmogų su Gamta. Vadinasi, dar vienu žingsniu priartėtume prie Harmonijos. O juk tai puiki terpė Sąmonėjimui.
    Žodžiu, kaip bežiūrėtum, “visi keliai veda į Romą“ 🙂 .

    Patinka

 32. Labas, Rolandai 🙂

  Pritariu pilnai jums: progreso, arba, kitaip tariant – evoliucijos niekas negali sustabdyti.. Galiu tik pridurti, kad stagnacija negali tęstis amžinai, kaip besistengtų ją išlaikyti tie, kurie nenori nieko keisti, nes jiems tai pelninga. Yra labai geras posakis: “Nėra nieko stipresnio už idėjas, kurias atėjo laikas įgyvendinti“ 🙂 ..

  Patinka

 33. Mes patys atsakingi už savo likimą, – kiekvienas atskirai, bet visi vienodai lygiai.

  Reikia analizuoti tai ką darome, daryti išvadas ir judėti tiesos keliu (žmoių ir gamtos tvarumo kryptimi). Tie, kurie patenkinti dabartine tvarka ir savo elgesiu yra mažuma (ir tai klausimas ar jie tikrai patenkinti).
  Sutinku su Ž. Fresko idėja ir siūlomu elgesio būdu. Nėra nauja idėja, šalinti pasėkimų priežastis, o ne pasekmes.

  Patinka

 34. Labas, Raimundai 🙂

  Pritariu jums – mes visi kartu ir kiekvienas atskirai esame atsakingi už savo gyvenimą ir visų mūsų gyvenimą. Bet dabartinė gyvenimo sistema vietoje atsakomybės siūlo šablonus ir rėmus, kuriuos jai lengva kontroliuoti. Čia vietoje atsakomybės – atitikimas šablonams ir kontrolė, o laisvė – tik griežtai apibrėžtuose rėmuose.

  Todėl, iš tiesų – reikia galvoti, daryti išvadas, stebėti, suprasti priežastis ir pasekmes. Tik tada galime savo gyvenimu, savo kasdieniniais veiksmais kurti harmoningą realybę ir būti atsakingais žmonėmis.

  Ir pilnai sutinku su jumis, kad tų, kurie yra patenkinti dabartine tvarka – yra mažuma. Nes kaip jūs minėjote, mes esame čia kaip visuma – žmonija, ir negali būti jokios visuotinės gerovės, kai kurstomas priešiškumas, kai žmonės verčiami ne gyventi, o išgyventi, kai aplink tiek melo ir neteisybės..

  Mes neturime bendrų, vienijančių tikslų – tame yra didžiausia dabartinės žmonijos problema. Kol jų nebus – nebus ir vienybės, taikos ir bendradarbiavimo. Žako Fresko siūloma gyvenimo sistema siūlo būtent tokius tikslus – visų žmonių gerovei ir visos planetos ir gyvybės joje gerovei 🙂 .

  Patinka

 35. Atgalinis pranešimas: Tinklaraščio apžvalga – ruvi
 36. Neronas pasakė duokit žmonems duonos ir žaidimu. Manau kas tai padarys gereusiai žmones ten ir eis nes mes kaip banda ir vis site jusu žodziai prabudimas ira beviltiski be gilaus suketimo nieko nebus. Žmones eis ten kur lengviau nes prieš srove plaukt ira sunku. ( atsiprasau už negatyvuma. )

  Patinka

 37. Sveiki, Jonai 🙂

  Neatsiprašinėkite už negatyvumą – jūs rašote taip, kaip dabar matote gyvenimą – tai normalu.

  Ir manau, Neronas ne tas istorinis personažas, kurio mintimis galime remtis.. Ypač tokiomis, kurios žmogų žemina – juk žmogus gyvas ne duona ir pramogomis, žmogus daug ką gali: mylėti, kurti, bendradarbiauti visų gerovei, vienytis vardan kilniausių žmonijos tikslų..

  Žmonės tikrai ne banda ir ne minia. Žmonės – tai žmonija, ir kiekvienas žmogus yra svarbus ir reikalingas. O tai, kad iš mūsų nuolat bando klijuoti bandas ar minias – nereiškia, kad mes tokie esame. Reikia tiesiog atgauti savo žmogišką orumą ir nepasiduoti tokioms žmones žeminančioms įtakoms.

  Sutinku – kartais reikalingi sukrėtimai, kad žmonės atsipeikėtų ir suprastų, kas jie tokie ir ką jie veikia šioje Žemėje. Bet jie nebūtini. Kai tik žmonėms bus parodytos gyvenimo sąlygos, kuriose jie galės pilnai išreikšti savo dvasinį potencialą, savo kūrybingumą, galės vienytis bendriems tikslams visų labui ir gerovei – žmonės pradės reikšti gyvenime pačias geriausias savo savybes 🙂 ..

  Mūsų didžiausia klaida – kad mes patikėjome, kad galima gyventi TIK taip, kaip mes gyvename dabar, ir kad nėra kitokių gyvenimo variantų. Bet jie yra, Jonai 🙂 .

  Patinka

  1. Sveikas Jonai,
   Tavo negatyvumas yra normalus. Dabartinė visuomenė didžiaja dauguma yra nesėkminga ir persismekusi negatyvumu.
   Dar esi teisus dėl duonos ir žaidimų. Duodama duonos su ja pažaisti. Sukuriama ateities iliuzija – imk pinigų, pirk duoną, telefoną ir būsi laimingiausias. Taip pv. ir jaučiasi fanai įsigije naują telefoną. Tuo metu jiems tikrai neberūpi nei Žakas, nei jo idėjos. Jiems išties reikia sukrėtimo, nors jie ir neorganizuoti, paktiki, egocentriški, tačiau smarkiai sukrėsti (karo, gamtos kataklizmų) spėtų mobilizuotis. Gal ne profesionaliai, su praradimais, bet susigriebtų prie mūsų aptarinėjamų vertybių.
   Yra kita visuomenės dalis, kuri nuolat karštai stebi Žaką, žavisi jo idėjomis, besąlygiškai joms pritaria, diskutuoja apie tai su bendraminčiai. Dažnai atsimuša į pesimistų sieną, bet nepraranda vilties (tačiau jie toliau nieko nedaro) Tai yra jų žaidimas ir jų svajonė. Kurie teisūs – mums nuspręsti.

   Patinka

   1. Rolandai, pritariu Jūsų mintims ir pastebėjimams, taigi situacija tokia realiai,-vieni žaidžia vienaip, kiti žaidžia kitaip, o tiek vieni, tiek kiti, sukrėsti smarkių faktorių, atsibunda ir mobilizuojasi, kaip kad sakot…todėl galima kalbėt ir kalbėt, kad taip kaip yra nėra gerai, kad nesam visai kokie tai negatyvai, kad reikia susiimti, persiorientuoti ir pan., bet gi nuo tokių kalbų irgi gali imt tiesiog, nebijau pasakyt, depresija, nes apskritai mes neretas daug žinom ką reikėtų ir kaip daryt gyvenime, kasdieniuose įvairiuose niuansuose, bet…

    Patinka

   2. O taip Rūta,
    Būtent tai ir vyksta. Kalba tiek vieki tiek kiti, o daro vienetai. Tai panašu į butafirinį skruzdėlyną, kuriame dirba 3-4 skruzdėlės, o kitos svejose stovyklose “Taip“ ir “Ne“ 😉

    Patinka

 38. Sveiki 🙂

  Jei kalbėsime į temą, tai pagrindinė Žako Fresko mintis tame, kad : reikia keisti SISTEMĄ, kurioje mes visi (žmonija) gyvename. Nes – JI sudaro sąlygas viskam, su kuo mes susiduriame šiandien gyvenime. Visos problemos kyla TIK todėl, kad dabartinė gyvenimo sistema sudaro sąlygas visoms esamoms blogybėms. Jis siūlo ne kovoti su pasekmėmis – skurdu, karais, badu, nelygybe, korupcija, Žemės resursų niokojimu, melu, įvairiomis priklausomybėmis, žmonių sąmonės manipuliacijomis, priešiškumu, susvetimėjimu ir t.t.. Kad viso šito nebūtų, reikia šalinti priežastis, kurios visa tai sukelia.

  Žakas Fresko siūlo naują, visiškai kitokią gyvenimo sistemą – sąžiningą, orientuotą į esamus resursus, atvirą, prieinamą kiekvienam žmogui, siūlanti kiekvienam lygias galimybes, ir turinti aiškius tikslus – visų gerovę ir bendradarbiavimą, nuolatinį vystymąsi, vienybę ir harmoniją su gamta.

  Taigi, turime suprasti – kodėl mes taip gyvename, o ne žvalgytis į atskiras žmonių grupes ir spręsti – kuri iš blogybių geresnė.. Arba laukti – kol ateis kažkas ir duos dar daugiau duonos ir žaidimų. Arba panirti į negatyvumą ir ieškoti prasmės neviltyje. Tiesiog atgaukime savo žmogiškąjį orumą ir sąmoningumą – pradėkime harmonizuoti savo gyvenimą, ieškokime bendraminčių ir naujų idėjų – kaip pakeisti visų mūsų realybę.

  Žakas Fresko – vienas iš šviesių mūsų laikmečio žmonių, kuris skyrė tam visą savo gyvenimą ir siūlo konkrečius žingsnius realiems pokyčiams. Ir tokių žmonių vis daugėja 🙂 .

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: