Gerosios Vilties Šviesa

Kovo 13 dieną Žakui Fresko – išradėjui, architektui, inžinieriui-konstruktoriui, filosofui ir projekto “Venus“ kūrėjui – sukaks 100 metų!  Pagarba, padėka už gerąją viltį ir nuoširdžiausi sveikinimai šiam iškiliam mūsų dienų Šviesuoliui 🙂 !

Ta proga – įkvepiančios mintys iš Žako Fresko paskaitų ir knygų.

*Tam, kad suvoktume mūsų pasaulio galimybes, turime užduoti sau klausimą: kokiame pasaulyje mes norime gyventi? Ir nors mes kalbame apie šiuolaikinę pasaulio tvarką kaip apie civilizaciją – iš tiesų civilizuotumo joje labai mažai.

*Visuotinės vienybės ir brolybės idėjos įkvepia žmoniją nuo seniausių laikų, tačiau socialiniai mechanizmai iki šiol neleidžia sukurti taikią, kūrybingą ir vieningą pasaulio bendruomenę.

*Mes ženkliai pažengėme techninėje srityje, bet mūsų vertybės ir elgesys mažai keitėsi. Galimybė turėti pozityvią ateitį ryškiai kertasi su šiandieninėmis socialinėmis, ekonominėmis ir ekologinėmis problemomis.

*Vis labiau grimztančiame į komerciją ir vartojimą pasaulyje, kur net dėstytojai saugo autorines teises į savo paskaitų konspektus, mes stebime nerimą keliantį poslinkį iš kūrėjų entuziastų dvasios į šaltą prekeivių išskaičiavimą.

*Natūralus arba dirbtinai sukurtas deficitas yra šiuolaikinės ekonomikos variklis. O trokštantys valdžios politikai savo rankose turi ginklus, kurie gali sunaikinti ištisas tautas ir paversti mūsų planetą negyvenama dykyne.

*Kiekvienas pagamintas ginklas galiausiai atima maistą iš badaujančio ir rūbą – iš šąlančio. Šis ginklų pasaulis išleidžia ne tik pinigus. Jis paleidžia vėjais žmonių darbą, genialias žmonių idėjas, savo vaikų viltis..

*Mažai kas žino, kad už vieno sunkiojo bombonešio kainą galima pastatyti 30 šiuolaikinių mokyklų arba nutiesti 90 kilometrų betoninio kelio.. O išlaidų vienam naikintuvui atitikmuo – pusė milijono maišų kviečių.. Ir tokių pavyzdžių galima pateikti daugybę..

*Tai ne tas gyvenimo būdas, kurį galima pavadinti gyvenimu pilnąja žodžio prasme, o tuo labiau – laimingu gyvenimu. Nuolatiniai konfliktai, deficitas, nerimas ir netikrumas dėl rytojaus sukuria nesveiką atmosferą ir įtampą visuomenėje.

*Aš nepropaguoju senosios gyvenimo santvarkos vertimo – aš kalbu tik apie tai, kad ji nustoja veikti. Deja, socialinė ir ekonominė griūtis – tai labiausiai tikėtinas scenarijus, kuris padarys galą senajai sistemai, o kartu – ir pasitikėjimui ja. Tuomet visuomenė bus priversta ieškoti alternatyvų.

*Aš teigiu, kad pasaulyje be pinigų ir savanaudiškų interesų nebus sąlygų apgaulei, melui ir parazitizmui. Žmonės galės laisvai dalyvauti visuomenės gyvenime ir siūlyti bei įgyvendinti naujas idėjas, kurios pagerins visų žmonių gyvenimą. Svarbiausias tikslas bus pilnas informacijos prieinamumas ir visų žmonių aprūpinimas prekėmis ir paslaugomis.

*Visuomenėje, kurioje rūpinamasi žmogumi, įstatymai išnyksta palaipsniui ir natūraliai, nes visos gėrybės yra prieinamos visiems, nepriklausomai nuo rasės ar tikėjimo. Nors mus tikina, kad įstatymai kuriami gyvenimo pagerinimui, bet iš tiesų įstatymai – nekompetentingumo “šalutiniai produktai’.

*Žymiai svarbiau žmonėms suprasti gamtos įstatymus, o per juos – ir sąveiką su supančia aplinka. Visa visata paklūsta gamtos įstatymams, jokia gyvybė be jų neišgyventų – būtent jie valdo visas gyvas sistemas. Šių įstatymų pažeidimas gali turėti rimtas pasekmes žmonijai, todėl reikia mokytis gyventi harmonijoje su gamta.

*Naujos civilizacijos vystymasis – tai ne tik naujų gyvenviečių statyba ar patogių infrastruktūrų kūrimas, bet ir pozityvių ir rūpestingų žmonių tarpusavio santykių puoselėjimas. Jaunoji ir vyresnioji karta išmoks gyventi harmonijoje.. Tai įgyvendinti padės visuotinis švietimas nuo pat mažų dienų.

(Parinko ir vertė ruvi.lt)

Viena mintis apie „Gerosios Vilties Šviesa“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: