Į ateitį – su gera viltimi..

Kad žmogus būtų laimingas, jis turi turėti gerą ateities perspektyvą. Besibaigiant metams – žvilgsnis į ateitį futurologo ir išradėjo Žako Fresko akimis. Kad įžiebtume gerąją viltį ateičiai – juk mintis materiali 🙂 , o ir metų pabaiga – stebuklų metas 😉 ..

* Projektas Venera – organizacija, kuri siūlo konkretų veiksmų planą, skirtą socialiniams pertvarkymams, kurie nukreipti į taikų ir nuoseklų visos žmonijos vystymąsi. Šis projektas – 75 metų tyrinėjimų ir eksperimentų rezultatas, kuriuos atliko Žakas Fresko.

* Dabartiniai politikai nesuinteresuoti įgyvendinti šį projektą, nes jų užduotis – išsaugoti esamą sistemą ir savo padėtį, o ne įgyvendinti permainas, nukreiptas į visuotinę gerovę.

* Lūžio momentas bus socialinis ir ekonominis kolapsas – kai senosios vertybės ir valdymo metodai tampa neefektyvūs, o žmonės jau nepasitiki valdžia ir negali gyventi pagal diktuojamas sąlygas.

* Šiuolaikinė sistema – kaip vėžys organizme, kuris suėda savo šeimininką ir galiausiai žūsta kartu su juo. Ji nesugeba suteikti deramą gyvenimo lygį kiekvienam žmogui ir garantuoti gamtos apsaugą, nes pagrindinis jos tikslas ir varomoji jėga – kuo didesnis pelnas kuo mažesnėmis sąnaudomis.

* Piniginės sistemos negatyvios pasekmės: sprendimai visose sferose priimami ne žmonijos ir gamtos naudai, o kapitalo kaupimui, turtui ir valdžiai išlaikyti; daugumai žmonių tampa neprieinami gyvybiškai reikalingi dalykai: išsilavinimas, būstas, medicina, pilnavertė mityba, poilsis; visuomenė skirstoma į klases pagal ekonominę nelygybę; dauguma žmonių dirba vergišką darbą tik dėl pinigų ir t.t..

* Projektas Venera – ne komunizmas ir ne “Naujoji pasaulio tvarka“, nes juose yra pinigai, bankai, armija, policija, socialiniai sluoksniai. Ir ne utopija: projektas atrodo neįgyvendinamas tik tiems, kas žvelgia į jį per senosios sistemos šablonų prizmę.

* Pagrindinis projekto tikslas – pripažinti visus planetos resursus bendru žmonijos paveldu. Tik tai užbaigs visus negatyvius reiškinius: karus, skurdą, badą, politinę korupciją, gamtos niokojimą, nelygybę. Todėl būtina pilna visų planetos resursų inventorizacija.

* Į resursus orientuota ekonomika operuoja ne pinigais, o turimais resursais, siekiant sukurti patį teisingiausią ir efektyviausią jų paskirstymą. Visos prekės ir paslaugos bus gaunamos be mums įprastų senosios sistemos pinigų, kreditų, barterių ar kitokių skolų ar mainų formų.

* Didžiausias privalumas, kurį galėsime patirti naujoje sistemoje tame, kad laisvi nuo skolų ir baimių žmonės tampa geranoriški ir taikūs. O pašalinus sąlygas, kurios gimdo godumą, priešiškumą ir varžymąsi, mūsų gyvenimas įgaus prasmę ir mes, ko gero, pirmą kartą pajusime, ką reiškia būti Žmogumi.

* Naujojo socialinio modelio tikslas – nekurti stimulų, kurie būtų nukreipti į egoistinius tikslus – turtus ar valdžią. Naujieji stimulai skatins žmones savirealizacijai ir dvasinėje, ir materialioje sferose.

* Žmonės galės užsiimti bet kokia kūrybine veikla pagal pasirinkimą, nejausdami laisvės apribojimų ir negalvodami apie ekonominius sunkumus ar kitus faktorius, būdingus dabartinei piniginei sistemai. Kūrybinė veikla – tai veikla, nukreipta ir į žmogaus savirealizaciją ir gerovę, ir į kitų žmonių gyvenimo gerinimą ir gerovę.

* Kai išsilavinimas ir resursai bus prieinami kiekvienam be kainininko – žmonijos kūrybinio potencialo išsiskleidimui nebus ribų. Tokiose sąlygose žmonės gyvens sveikai ir ilgai, jų gyvenimas bus ryškus, įdomus, laimingas ir prasmingas. Sėkmės matas bus kūrybinių idėjų įgyvendinimas, o ne turtas ar valdžia.

* Ateities gyvenvietės ir miestai bus sklandžiai veikiančios sistemos, kuriose mokyklos, mokslo ir meno centrai, žemės ūkis, transportas, gyvenamieji namai, sveikatos ir poilsio centrai bei visų žmonių sveikas ir kūrybiškas gyvenimo būdas sudarys harmoningą visumą.

* Keisis energijos šaltiniai, kurių bus daug ir įvairių, nes žmonių išradingumui nėra ribų, ir visi jie bus švarūs, neteršiantys gamtos.

* Išnyks daugybė problemų, kurias stimuliuoja dabartinė piniginė sistema. Kai žmonių gyvenimas įdomus, kūrybingas, prasmingas, kai jame nėra dirbtinų stresų – žmonėms nereikia jokių dirbtinų stimuliatorių (alkoholio, tabako, narkotikų). O kai žmogui laisvai prieinami ir patenkinami būtini poreikiai – maisto, būsto, išsilavinimo, dvasinio tobulėjimo, kūrybos, bendravimo ir bendradarbiavimo, poilsio – išnyksta priešiškumas ir nusikaltimai.

* Aplinka formuoja žmogų. Reikia kurti tokią aplinką ir tokias sąlygas, kuriose žmogus vystys geriausias savo savybes, mokyti jį mylėti ir gerbti kitus žmones bei mūsų visų namus – Žemę. Bendri tikslai, darbas visų labui vienija žmones, o neribotas kūrybinis polėkis įkvepia augti ir tobulėti.

Mintys iš Žako Fresko paskaitų ir knygų, parinko ir vertė – ruvi.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: