Saugoti savo vidinę šviesą…

*****

Knyga – tai amžinai gyva mintis. Ranka, ištiesta per dešimtmečius ir amžius, kai šalia neįmanoma rasti pašnekovo.

*****

Sąžiningą atsakymą galima gauti tik į sąžiningą klausimą. Kitaip gausis beprasmybė. Nei atsakymas be klausimo, nei klausimas be atsakymo neturi prasmės. Ir todėl, kol tu neužduosi klausimo, niekas tau neatsakys.

*****

Pagrinde mes sakome vienas kitam labai nuglaistytas mintis. O iš tiesų mes mąstome daug paprasčiau, griežčiau ir atviriau. Ir štai šitos mūsų paprastos mintys – ir yra mūsų tikros mintys ir mūsų nuoširdumas.

*****

Apsimesdamas, žmogus pamiršta, kad kaukė suauga su oda, o paskui įauga ir į jo vidų. Išimčių nėra, kokia svetima ar laikina beatrodytų kaukė iš pradžių.

Vienas apsimeta silpnu ir tampa silpnu. Kitas apsimeta ciniku ir tampa ciniku.

Niekas nebetonuoja sielos greičiau už melą. Vanduo priima formą to indo, kuriame yra. O jei vanduo sušąla, tuomet indas suskyla – ir štai ji, paruošta forma.

Reikia būti labai atsargiems su tuo, kas laikina. Tai, kas laikina, labai greitai tampa pastoviu. 

*****

Kuo sudėtingiau ir su kuo daugiau žodžių žmogus kažką aiškina pats sau, tuo didesnė tikimybė, kad jis tiesiog teisinasi.

*****

Kad ledas ištirptų, reikia jį ilgai šildyti rankose. Taip ir kiekvieną žmogų reikia nuolat šildyti meile. Dosniai ir nieko nelaukiant mainais. Kai lauki kažko mainais, tavo rankos pasidaro ledinės, ir jau netirpdo ledo, bet pačios bando prie jo sušilti.

*****

Gyvenime niekada nebūna taip gerai, kaip tikiesi, ir taip blogai, kaip bijai.

*****

Tikra laimė yra tame, kad neblaškytų reakcijos į išorines nuotaikas. Nei į gąsdinimus, nei į profesionalias isterijas, nei į neaiškius neaiškių žmonių norus. Išsaugoti vidinę šviesą, kaip išsaugo ją liepsna, stiklu uždengta nuo atšiauraus vėjo.

*****

Mintys iš J. Emets kūrybos, vertė ruvi.lt

Meilės ir gerumo mums visiems 🙂 !

2 mintys apie „Saugoti savo vidinę šviesą…“

  1. Labai patiko fraze: “Gyvenime niekada nebūna taip gerai, kaip tikiesi, ir taip blogai, kaip bijai.“ Daznai mes bijome tiketis kad viskas bus labai gerai. Ir ta baime suzlugdome savo gera ateiti…

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: