Praregėjimai (74)

Harmonija ir pozityvūs pokyčiai visuomenėje įmanomi, kai įvardinami destruktyvaus elgesio šablonai, kurie diegiami įvairiausiais būdais ir perduodami iš kartos į kartą. Juos reikia atpažinti ir pamatyti tokio elgesio griaunančias pasekmes. Jei norime harmonijos – turime jų atsisakyti ir sąmoningai kurti sveiką tarpusavio sąveiką visų gerovei.  

Daugybė bėdų vyksta būtent todėl, kad nesusiejamos priežastys ir pasekmės, o visos pastangos įveikti blogybės nukreipiamos kovai su pasekmėmis. O tuo tarpu tų blogybių priežastis išlieka ir toliau “štampuoja“ bėdas ir nelaimes…

************

Žmonija – tai vientisas organizmas, ir atkurdami vienybę, mes atkuriame ir sveiką sąveiką tarp žmonių. Nėra ir negali būti priešų viename organizme, bet dabar yra išderintas vientisumas, nėra darnos, todėl organizmas serga. Ir mūsų visų galioje jį išgydyti…

Tereikia prisiminti, kad aplink mus tokie patys gyvi žmonės, kaip ir mes, kad ir jie taip pat, kaip ir mes, susiduria su sunkumais, pergyvena, myli, kenčia. Suvokti, kad mes ne bejėgiai, kad visada galime ištiesti pagalbos ranką, išklausyti, apkabinti, paguosti, draugauti, bendradarbiauti.

Vienybėje – darnus gyvenimas, laimė, kūrybingumas, laimė, gerovė. Paprastais, kasdieniniais geranoriškais ir besąlygiškais veiksmais – savo šeimoje, giminėje, darbe, visuomenėje – mes kuriame pagrindą harmonijai visos žmonijos gyvenime.

************

Kartais gyvenimo aplinkybės tokios sunkios, kad žmonės palūžta ir nuleidžia rankas.. Tačiau ir pačiu tamsiausiu metu mus gali pakelti ir įkvėpti geroji viltis – tiesiog atminkime ir tvirtai tikėkime, kad tiesos ir meilės kelias visada įveikia tamsą ir visas negandas.

Pažvelkime į istoriją: buvo tironai ir despotai, kurie atrodė galingi ir nenugalimi, buvo gūdūs laikmečiai, kuriems, atrodė, nebus pabaigos, bet visada galiausiai despotai žlunga, o gūdūs laikai blėsta ir pasibaigia. Visada. O geroji viltis – tarsi maža šviesos liepsnelė, kuri per tamsą parodo takelį į kitokią, šviesią ateitį.

************

Blogis – tarsi migla, kurioje žmogus nesupranta, kas jis ir kaip jam reikia gyventi.  Jis praranda nuovoką, todėl nemato nei veiksmų priežasčių, nei to, kas vyksta už tos miglos. Jis reaguoja tik į triukšmą ir į tai, kas mirga prieš jo akis, todėl ginasi ir puola.

Išbristi iš tos miglos padeda vidinė dvasinė šviesa. Ji ir migloje nuolat kirba, siunčia mintį: “Ei, čia kažkas ne taip, brisk iš tos miglos!…“ Ji kaip kelrodis, įsižiebusi išsklaido ir pačią tirščiausią miglą…

************

Žmonės galvoja, kad pavargsta nuo daugybės reikalų ir darbų. O iš tiesų jie pavargsta nuo destruktyvių santykių, reakcijų, emocijų ir todėl gyvena nuolatinėje neapykantos, pykčio, pretenzijų, nuoskaudų būsenoje.

Tačiau… tai ne nuovargis, o jėgų išsekimas, nes gamta mums suteikia pakankamai jėgų tik teisingiems, harmoningiems veiksmams savo ir visų gerovei.

Elgdamiesi teisingai mes nepavargstame, atvirkščiai – mes jaučiame įkvėpimą ir jėgų antplūdį.

************

Kodėl svarbu visada turėti pozityvios ateities perspektyvą? Pirmiausia todėl, kad  mūsų mintys, mūsų psichologinė būsena – tai konkretus ateities projektas, ir kuo daugiau žmonių tiki pozityvia ateitimi – tuo didesnė tikimybė, kad ji taps mūsų tikrove.

Bet kokiu atveju – rami, pozityvi būsena padeda mums išsaugoti dvasinę pusiausvyrą, sveiką nuovoką, psichinę ir fizinę sveikatą. Tai nereiškia, kad turime kažkaip dirbtinai kelti sau nuotaiką, bet svarbiausia – nepasiduoti negatyvumui, neįsitraukti į slegiančius apmąstymus ir emocijas.

Nuolatinė negatyvi informacija sukelia beviltiškumo, nerimo, panikos būsenas ir sukausto mūsų valią. Bet nepamirškime – sunkūs laikai anksčiau ar vėliau baigiasi, o kad juos išgyventume, turime išsaugoti vidinę ramybę, o tai reiškia – adekvatumą.

Todėl, jei išgyvename sunkius laikus – įvertinkime situaciją, maksimaliai prisitaikykime, pagal galimybes būtinai padėkime kitiems išgyventi sunkumus, ir – būtinai turėkime pozityvią ateities perspektyvą.

************

Santarvėje ir vienybėje – mūsų stiprybė. Vienykimės geriems darbams, padėkime vieni kitiems, palaikykime geru žodžiu, savo širdies šiluma apgaubkime nusivylusius, įkvėpkime žmones kurti, mylėti, gyventi.

Išlikime Žmonėmis bet kokiose aplinkybėse – taip mes išreiškiame savo gražiausias dvasines savybes, taip mes padarome pasaulį geresniu.

************

Parengė ruvi.lt

Meilės ir santarvės mums visiems 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: