Negatyvumo virusas

Mūsų dienomis pakanka atsiversti informacinį dienraštį su dienos naujienomis arba įsijungti televizorių – ir iš jų kaipmat pasipila negatyvumo srautas. Ir vietoje objektyvios informacijos žmonės gauna kasdieninę negatyvumo porciją..

Pozityvios atsvaros – vertingos, atspindinčios realybę, arba švietėjiškos, įkvepiančios informacijos yra labai nedaug. Televizijos laidos dabar – tendencingos, pramoginės ar humoristinės laidos – primityvios ir gašlios, filmai – kupini agresijos arba naivių intrigų. Ir net vaikiški filmukai – su puskvailių, neadekvačių veikėjų agresyvaus elgesio elementais.

Ir jei žmonės žiūri ar skaito tai kiekvieną dieną – formuojamas itin negatyvus pasaulio vaizdas, niūri nuotaika ir vidinė įtampa. Matyt, todėl vis daugiau žmonių atsisako televizijos laidų ir naujienų skaitymo.

Na, o tokios informacijos skleidėjai taip pat tam pritaria: nepatinka – nežiūrėkite, išjunkite, neskaitykite! Bet ar to pakanka? Juk kol bus dominuojantis negatyvus informacinis srautas – bus ir žmonių, kuriems jis darys neigiamą įtaką.

Ir tai nėra taip nekalta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Nuolatinis negatyvus informacinis srautas, nesvarbu, iš kur jis – iš televizijos, dienraščių, reklamos, filmų ar knygų – tarsi negatyvumo virusas, kuris formuoja negatyvų mąstymą, pasaulėžiūrą ir – elgesį..

Gyvename visuomenėje, todėl negatyvų elgesį, kurį formuoja negatyvi informacija, galiausiai pajuntame visi: agresyvūs darosi ne tik suaugusieji, bet ir maži vaikai bei paaugliai.

Aišku, mums nepatinka toks elgesys. Ir ką gi mes darome? Pradedame kovoti su pasekmėmis: organizuojam akcijas prieš smurtą šeimose ir patyčias mokyklose, kovojame su chamais kelyje, smerkiame nusikaltimus ir agresiją ir t.t..

O negatyvumo priežasties – negatyvios informacijos srauto – nenaikiname, todėl negatyvumo virusas plinta toliau: užgesiname vieną problemą – vietoje jos iškyla dešimtys ir šimtai naujų.

Kad įsivaizduotume aiškiau negatyvumo viruso plitimą, pasitelkime paprastą gyvenimišką pavyzdį: tarkime, vieno daugiabučio namo pirmame aukšte įsikūrė keletas legalių ir nelegalių įstaigų.

Tegul tai bus: naktinis klubas su striptizu, kovų be taisyklių klubas, kazino, ir – visą parą veikiantis alaus baras, kuriame galima įsigyti ir narkotinių kvaišalų.

Žinoma, daugiabučio gyventojams tai nepatiks, jie pradės aktyviai burtis ir protestuoti, rašyti skundus į įvairias instancijas ir reikalauti šias įstaigas tučtuojau uždaryti.

Bet į visus savo reikalavimus gyventojai gaus vieną aiškų atsakymą: “Jei nepatinka – nesilankykite ten: eikite į bibliotekas, į teatrus. Bet yra žmonių kategorija, kuriems tai įdomu, patinka ir naudinga!“

Ir tikrai: juk niekas namo gyventojų neverčia eiti į tas įstaigas, jiems tik reikia netrukdyti kitiems linksmintis. Eidami pro jas, gyventojai gali nežiūrėti į nepadorias vitrinas, gali ausis užsikimšti nuo trankios muzikos, o gali ir į kitą namą persikelti, jei jau tokie netolerantiški..

Tačiau laikui bėgant išaiškėja, kad šiame name ženkliai išaugo nusikaltimų skaičius: žmonių apiplėšimai, muštynės, nužudymai, išprievartavimai, vagystės iš butų, paplito alkoholizmas ir narkomanija, prie namo pradėjo būriuotis įvairios gaujos. O laiptinėse ir šalia namo – baisi nešvara ir stabilus šlapimo dvokas..

Aišku, gyventojai gali į tai nekreipti dėmesio, gali užmerktomis akimis įbėgti į savo butą, ir gali įtikinėti save, kad tarp šių įstaigų pirmame aukšte ir visų nusikaltimų nėra jokio ryšio. Gali net pasidžiaugti laisve, kurią jie pasiekė savo name..

Bet vieną dieną besikaupiantis ir besiplečiantis blogis pasieks visus namo gyventojus: daugumai tos įstaigos taps įprasta laiko praleidimo vieta, o toks gyvenimo būdas jau atrodys vienintelis teisingas.. Ir namas galiausiai taps vienu dideliu balaganu.

Niūrus vaizdas, tiesa? Bet tikroviškas, ir galime padaryti išvadą: tiesa yra tame, kad blogis yra linkęs augti ir plėstis, jei nepanaikinamos jo ištakos ir jei gyvenime nėra kito pasirinkimo, atsvaros – pozityvumo.

Ir galime iki išsekimo kovoti su negatyvumo pasekmėmis, bet kol nebus panaikintos jo priežastys – negatyvumas gyvuos. O kol jis gyvuos, tikėtis, kad nesusidursime gyvenime su tais žmonėmis, kurių mąstymą, pasaulėžiūrą ir veiksmus įtakoja negatyvumo virusas – naivu.

Ką gi daryti, kaip apsisaugoti nuo informacinio negatyvumo užkrato? Pirmiausia – atsiriboti nuo jo negrįžtamai, išmokti susirasti reikiamą informaciją savarankiškai. Ir, svarbiausia – saugoti savo vaikus nuo negatyvios informacijos srauto.

Mokykimės ugdyti ir skleisti pozityvumą savo kasdieniniame gyvenime – tapkime dorumo, gerumo, kūrybingumo, vienybės ir meilės šaltiniais – tuomet nepalaikomas negatyvumas tiesiog išseks ir galiausiai išnyks 🙂 .

7 mintys apie „Negatyvumo virusas“

 1. Dėkui Dievui šiuolaikinės technologijos (TV, internetas…) gali pasitarnauti ir pozityvių minčių skleidimui. Ypač internetas. Taigi, sunku mus beišlaikyti izoliuotus 😉
  O šiaip, schema kaip ir aiški. Žinant, kad mintys materializuojasi, suprantant apie “psi įtaigą“, nesunku suvokti masių valdymo principus. Tam, kad įgyti ir palaikyti Absoliučią Valdžią…
  Tam didžiausia atsvara – žinios, švietimas.

  Nesu įnikęs į sąmokslo teorijas. Tačiau “nebūna dūmų be ugnies“. Juk taip? 🙂

  Patinka

  1. Rolandai, pritariu pilnai – jau senokai sunku žmones išlaikyti izoliuotus, o atrasta tiesa tyliai daro savo darbą.. Žmonės praregi, neklauso tų begalinių kalbų apie tai, kaip mes “vis geriau“ gyvename, bet pradeda matyti realybę tokią, kokia ji yra.

   O sąmokslo teorijos – dar vienas paleistas mitas, kad žmones atitrauktų nuo esmės. Juk iš tiesų kiekvienas sąmoningas žmogus be jokių teorijų pradeda matyti, kas yra kas ir kaip sistema veikia, tereikia atidžiau pažiūrėti į mūsų visų gyvenimą. Jau daugeliui akivaizdu, kad sistema veikia ne bendram žmonijos labui ir kad jau eilę metų dėl to pasaulis išgyvena gilią sisteminę krizę. Viskas keičiasi, o kiek dar laiko ir kaip tęsis šis pokyčių periodas – labai priklauso nuo kiekvieno žmogaus sąmoningumo.

   Labai taikliai pastebėjote – nebūna dūmų be ugnies, o tai reiškia, kad viskas turi priežastį ir viskas yra valdoma, nėra ir negali būti jokių “savaiminių“ procesų. Pradėkime ir mes, kiekvienas iš mūsų, sąmoningai valdyti (harmonizuoti) savo gyvenimą – tik taip galime paveikti visumą 🙂 . Kas, jei ne mes ? 🙂

   Ačiū, Rolandai, visada įdomu su jumis pabendrauti 🙂 ! Jaukaus vakaro 🙂

   Patinka

 2. “Ačiū, Rolandai, visada įdomu su jumis pabendrauti:) !“

  Tai jums, Rūta, dėkui – įdomios mintys “užkabina“, įkvepia. Ir, kas man ypač patinka, nesukelia noro oponuoti. Greičiau – dalintis, pažvelgti į priežastis kitu aspektu. O gal tiesiog dar viena galimybė pasitikrinti, kur aš esu, kokia kryptimi judu? Taigi, darsyk ačiū už tokią galimybę 🙂

  Patinka

 3. Tikrai džiaugiuosi, kai rašo žmogus, kuris nuoširdžiai dalinasi savo požiūriu, savo patirtimi. Galbūt net parodo netikėtą, nepastebėtą aspektą, o iš to gimsta dar platesnis suvokimas. Tai labai įdomu 🙂 .

  Tiesiog mes labai įpratinti ginčytis – net įtikėjome, kad ginčuose gimsta tiesa.. O iš tiesų ginčuose gimsta tik priešiškumas ir nesantaika. Bent jau mano gyvenimo patirtis tai patvirtino 🙂 .

  Patinka

 4. O taip! Ginčas ir diskusija – ne tas pats. Galų gale, kiek dažnai besiginčyjantys laikosi ginčo etikos? Juk dažniausiai norima kitą “pavergti“ savo nuomonei. Tai tiesioginis energetinis vampyravimas.
  Labai gražiai ir įdomiai tokius dalykus aiškina James Redfield-as knygoje “Celestino šventyklos pranašystė“. Iš tikrųjų šviesi ir pamokanti knyga, kupina žmogiškos šilumos…

  Patinka

  1. Tikrai, po ginčo būna prislėgta būsena.. O po diskusijos – pakylėta. Jau tai parodo, kas yra kas 🙂 . Knygos reikės pasiieškoti internete, lyg ir skaityta, kai atsiversiu, prisiminsiu 🙂 .

   Patinka

 5. Atgalinis pranešimas: Apie televizijos poveikį – ruvi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s