Vedos apie kultūringą žmogų

*Kultūringas, arba – civilizuotas žmonių gyvenimas turėtų būti skirtas nuolatinei savišvietai, kūrybai, tobulėjimui, bendrai veiklai visų labui, vienybės ir harmoningos sąveikos puoselėjimui.

*Kultūringą žmogų apibūdina sąmoninga gyvenimo pozicija ir elgesys: jis sąžiningas, atsakingas, taikus, dorovingas, žingeidus, kūrybingas, orus, laisvas. Jo elgesio motyvacija – altruizmas. Tik tokį žmogų galime vadinti kultūringu.

*Nekultūringą žmogų galima atpažinti taip pat pagal elgesį. Jam būdingas žemas sąmoningumas, todėl jis yra valdomas instinktų ir dažnai savo elgesį lygina su gyvūnų elgesiu tam, kad jį pateisintų.

*Egoizmas – jo elgesio motyvacija: jis savanaudiškas, neatsakingas, linkęs meluoti ir apgaudinėti, neturintis dorovinių vertybių, ambicingas, žiaurus, pavydus, kerštingas, godus.

*Toks elgesys laikomas nekultūringu – iš esmės tai žmogaus degradacija, nes taip besielgdamas jis neišnaudoja savo unikalių prigimtinių žmogiškų savybių: sąmoningai veikti savo ir visų labui, mylėti ir kurti.

*Degraduojantis žmogus griauna save, savo aplinką ir gamtą. Dėl savanaudiškų tikslų jis gali lengvai peržengti bet kokias moralines vertybes.

*Nekultūringą žmogų net neetiška lyginti su gyvūnu – juk gyvūnas gyvena pagal gamtos suteiktus gyvūnijos pasaulio dėsnius. O štai neišnaudojantis jam suteiktų prigimtinių savybių žmogus tampa pavojingu ir neprognozuojamu..

*Kiekvienas žmogus savo gyvenime turi svarbiausią pasirinkimą: vystyti savo prigimtines žmogiškas savybes ir savo gyvenimu harmonizuoti šį pasaulį, arba – paminti savo žmogišką prigimtį ir.. degraduoti. Dualiame pasaulyje tai lemiamas pasirinkimas.

*Todėl žmogus turi nuolat užduoti sau klausimą: pagerinsiu ar pabloginsiu savo elgesiu šią situaciją? Ir jei pastebi savyje egoizmo apraiškas – stabdyti jas ir vietoje jų pradėti ugdyti harmoningas savybes. Tai svarbu ne tik jam, bet ir visai žmonijai.

*Dualiame pasaulyje kiekviena savybė turi priešingybę, todėl lengva atsekti, kuo galima pakeisti, “išgydyti“kažkokią negatyvią savybę, pvz.: neapykantą – meile, priešiškumą – vienybe, melą – tiesa, ir t.t.. Tai raktas saviugdai. Bet yra universali jėga, kuri “gydo“ viską – tai besąlygiška Meilė: iš jos gimsta visos dorybės.

*Jokios išorinės demonstruojamos savybės nepadaro žmogaus kultūringu. Žmogaus kultūrą parodo tik jo veiksmų rezultatai. Negalime kultūringu vadinti gražiai atrodantį, sklandžiai kalbantį, turintį išsilavinimą, bet meluojantį, apgaudinėjantį, sėjantį nesantaiką ir nelaimes, ar kenkiantį kitiems žmogų.

*Kultūringas žmogus gerina visų žmonių gyvenimą, įkvepia kitus žmones tobulėti, o savo būsena (aukštu sąmoningumu) harmonizuoja kolektyvinę žmonijos sąmonę.

*Nugrimzti į dualumo iliuzijas labai lengva – tai tarsi čiuožimas slidžia nuokalne. O štai pakilti sunkiau, nes reikia išmokti atpažinti – kas traukia žemyn, o kas – padeda kilti.

*Savišvieta – tai būdas pažinti save ir supantį pasaulį, harmoningos sąveikos ir evoliucijos principus. O išreikšti žmogiškąją prigimtį – būti savimi, būti tikru Žmogumi – tai reiškia būti kultūringu 🙂 .

(Iš paskaitų apie Vedas, parengė ir vertė ruvi.lt)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s