Praregėjimai (15)

Kiekvieną akimirką mes turime pasirinkimą: nešti savo gyvenimu gėrį ir laimę aplinkiniams, kurti, besąlygiškai mylėti, rūpintis kitais, jausti vienybę su žmonija ir gamta, matyti kiekviename žmoguje gerumo kibirkštėlę, o kiekvienoje situacijoje – galimybę kažką išmokti ir pasitikrinti savo tikrąsias savybes..

Arba – nuolat pykti, reikšti aplinkiniams pretenzijas, pavydėti kitiems, konkuruoti, nekęsti, regzti intrigas, būti savanaudišku, visur matyti priešus, o kiekvienoje situacijoje – įžvelgti blogį ir nuolat kaltinti kitus..

Ką bepasirinktume – darbo apimtis ta pati, o rezultatai – kardinaliai priešingi. Tačiau..  ir vienu, ir kitu atveju tam skiriame savo gyvenimo laiką, kurio atgal nesugrąžinsime.

Ar kada nors pagalvojote – kokia laimė, kad galime pasirinkti?.. (D. Krišnamutis)

*******

Mes tapome kietais materialistais ir reikalaujančiais įrodymų skeptikais, nors ir jaučiame nepaaiškinamą trauką kažkam dvasingam, gražiam, neapčiuopiamam..

Bet mus taip įtraukia primetami šablonai “darbas-karjera-namai-turtai-daiktai-pramogos..“, kad nesugebame net akimirkai išnirti iš šių iliuzijų rėmų. Ir mums atrodo, kad tai tęsis amžinai.

Bet apsižvalgome: štai jau ir amžių įpusėjome, ir vaikai ūgtelėjo.. Ir kas lieka atmintyje? Trumpos džiaugsmo akimirkos: poilsis prie jūros, vestuvės, vaikų pasiekimai. O ką nuveikėme mes: ar tai butas, automobiliai, sodas, baldai, rūbai?. Bet tai tik materialūs daiktai – “duoklė“ primetamiems šablonams.

O kas mūsų širdyje? Ar yra joje meilė? Mūsų elgesio motyvas – meilė, ar siekis atitikti primetamus šablonus? Ką gero atnešėme į šį pasaulį, ar pagerinome jį?

Materialistui vertę gyvenime sukuria tik daiktai. Tačiau net kiečiausias materialistas ligos ar nelaimės atveju netrokšta dar daugiau daiktų, bet labai nori, kad šalia būtų nuoširdūs, jį mylintys žmonės..

Mes pratinami protauti, o ne jausti, todėl mūsų gyvenime taip trūksta dvasingumo, meilės, vienybės ir žmonių širdies šilumos.  Mes labai primename berniuką Kajų su ledine širdimi iš pasakos apie Sniego Karalienę: jos pilyje daug prabangos, labai daug turtų, bet jam labai šalta ir nyku, nes jo širdis sukaustyta ledu.

Ir tik meilė gali ištirpdyti materializmo ledą žmogaus širdyje.. Kai mylime – viskas stojasi į savo vietas: meilė suteikia prasmę gyvenimui, meilė viską ištaiso ir harmonizuoja. Tik mylėdami mes galime pajusti gyvenimo pilnatvę..

*******

Jei jūs kabinatės už seno ir priešinatės permainoms, reiškia, jūs priešinatės natūraliai gyvenimo tėkmei – ir tuo pačiu pasmerkiate save kančiai. Griūtis – būtina naujo augimo sąlyga. Vienas ciklas neįmanomas be kito.

Ateis laikas, kai jūs nuspręsite, kad viskas baigta. Tai ir bus pradžia. (E. Tolle)

*******

Vegetarizmas – tai ne mados reikalas ar  kažkoks išskirtinis pasiekimas, tai tiesiog civilizuoto žmogaus požymis. “Aš nedalyvauju gyvūnų žudyme“ – štai kokia tikroji vegetarizmo motyvacija. (Mudži)

*******

Būtina suvokti meilės jėgos galią. Viską, ką jūs darote – darykite su meile arba visai nedarykite. Nes viskas, kas daroma be meilės – vargina, net nuodija, todėl nereikia stebėtis, kad po to jūs jaučiatės išsekę ir liguisti.

Labai daug žmonių klausia – kaip išsaugoti energiją, kaip neišsekti. Atskleisiu paprasta paslaptį: reikia mylėti tai, ką darote, nes meilė pažadina ir didina energiją. (O.M. Aivanchovas)

*******

Žmonės, kurių širdyje besąlygiška, visuotinė meilė – tarsi šviesuliai mūsų gyvenime. Po bendravimo su jais mes ir patys prisipildome nuostabia vidine šviesa.. Ir tuomet vėl norisi gyventi pilna jėga, norisi šypsotis, mylėti, kurti..

Ir vėl pradedame tikėti, kad viskas tik gera, ir vėl širdyje ramu ir jauku.. Toks didelis stebuklas, ir – vien nuo prisilietimo prie šviesios, šiltos, gera linkinčios, mylinčios žmogaus širdies 🙂 ..

*******

(Parinko ir vertė ruvi.lt)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: