Pasakojimas iš ateities apie dabartį

Trumpas pasakojimas apie tai, ką apie mus galvos būsimosios kartos:

– Jie gyveno vienodose ankštose blokinėse dėžėse, vertino daiktus ir mainų priemones aukščiau už gyvenimą, ir sistemingai, be atodairos, darė bet ką dėl tų mainų priemonių kaupimo.

Daugelio žmonių darbas buvo ne tik nenaudingas, bet ir kenkėjiškas – jie kasdien teršė gamtą ir tuo pačiu žudė save. Negalvodami apie pasekmes, jie kenkė savo gimtajai planetai, tobulindami siaurą žinių sritį, kuri buvo visiškai bevertė.

Jie chaotiškai naudojo Žemės resursus, skaitydami juos savo asmenine nuosavybe. Žmonėms nerūpėjo niekas, tik jie patys ir jų artimiausia ateitis.

Jie sąmoningai gamino nekokybiškus daiktus, kad tie greičiau sugestų ir dėl to reikėtų gaminti vis naujus. Gamino daugybę produkcijos, kuria negalėjo naudotis. Daiktų kaupimas buvo skatinamas ir buvo laikomas gerovės požymiu.

Daugumos žmonių interesai apsiribodavo besaikiu vartojimu ir lengvabūdiškomis pramogomis, jie turėjo prieigą prie gausybės informacijos, bet tenkinosi siaurais įprasto pasaulėlio šablonais.

Jie didžiavosi, kad priklauso kažkokiai grupei ir skaitė priešais visus, kas tai grupei nepriklausė. Žudymas savo valia skaitėsi amoraliu dalyku, bet žudymas pagal grupių vadovų valią – norma.

Taip, jie turėjo vadovus – tai žmonės, kurie valdė daugybės žmonių likimus..

Savęs ribojimas skaitėsi norma. Jie laikėsi primestų įstatymų, nepaisydami jų neadekvatumo. Žmonės keitė savo pasaulėžiūrą tik prispaudus aplinkybėms.

Jie neigė mintis ir idėjas, kurios neatitiko daugumos nuomonės ir kurios kėlė grėsmę nusistovėjusios sistemos gyvavimui..

– Bet kaip gi žmonės galėjo taip gyventi?.. Nejaugi mūsų protėvių mąstymas buvo toks primityvus?

– O, tikrai ne.. Tiesiog jie neturėjo alternatyvos. Jie nežinojo nieko geresnio.

(Pagal Ž. Fresko alegoriją, vertė ruvi.lt)

Gražaus visiems savaitgalio 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: