Saulės energija – gyvybės energija

Baigiasi tamsusis metų periodas, ir mus visus taip džiugina Saulės šviesa ir jos spindulių šiluma :)! Ilgėja dienos – ilgėja ir gaivinantis Saulės poveikis. Netrukus budinsis gamta, žvaliau ir smagiau pasijusime ir mes visi. Ar pagalvojote – kodėl?

Žmonės yra Žemės organizmo dalis, todėl jiems galioja tie patys dėsniai, kaip ir visai gyvybei: Saulės energija – visų gyvų būtybių gyvybės šaltinis. Tai žinojo visų tautų protėviai ir derino savo gyvenimo ritmą prie Saulės energijos ritmo.

Ir tai nėra atgyvenos ar pasenę prietarai – tai yra natūralūs, mums labiausiai tinkantys gyvenimo ritmai, nuo kurių visiškai atitrūko šiuolaikiniai į materializmą panirę žmonės. Jie ir į Saulę žvelgia vartotojiškai: nori gražiai įdegti, į šiltus kraštus važiuoti atostogauti, Saulės energiją pardavinėti ir pan…

Tuo tarpu mūsų protėviai gerai suprato Saulės galią: ji maitina mūsų kūną ir teikia jam energiją, be to, tai vienas iš natūraliausių ir visiems prieinamų gydymo ir sveikatos palaikymo būdų. Tereikia žinoti – kada ir kaip “pasikrauti“ šia nuostabia ir niekuo nepakeičiama energija.

Pirmiausia – įvairiais matų laikais Saulės energija mus veikia skirtingai. Pavasarį ir vasarą yra Saulės energijos antplūdis į Žemę, o rudenį ir žiemą – energijos silpnėjimas, atoslūgis. Todėl tinkamiausias laikas atsinaujinimui, aktyvumui, atsigavimui – nuo kovo 22 dienos iki birželio 22 dienos.

Matyt, todėl mūsų protėviai nesirgo rudeninėmis ar žiemos depresijomis: žinojo, kad tai laikini energijos sumažėjimo ciklai ir kad šiuos ciklus keičia aktyvaus energijos spinduliavimo ciklai.

Stebėjo, prisitaikydavo, derinosi, išnaudojo palankiausius energijos ciklus – gyveno su Saule, pagal Saulę.. Nes jautėsi gamtos dalimi, jautė vienybę su visa gyvybe. Ir visos šventės buvo susietos su gamtos ciklais, o todėl turėjo gilią prasmę ir harmonizuojančią galią.

Labai svarbu suprasti ir mokėti reguliuoti šią natūralią energiją – tai gyvybiškai svarbu. Saulės energija nevienoda ne tik tam tikru metų laiku, bet ir skirtingu paros metu.

Energijos intensyvumas paros metu keičiasi: nuo 12 val. nakties iki 12val. ryto – antplūdis, kai aukščiausias energijos taškas – saulėtekis; o nuo 12 val. dienos iki 12 val. nakties – energijos atoslūgis, kuris stipriausias – per saulėlydį.

Taigi, pavasarį, nuo kovo 22 dienos, turėtume gultis ir keltis anksti – kad galėtume sutikti saulėtekį ir atsigauti po žiemos gaivinančiuose Saulės spinduliuose. Šiuo metu spinduliai turi daugiausiai pranos (gyvybinės energijos), ir organizmas geriausiai ją sugeria.

Ir visai nesvarbu, saulėta ar apsiniaukusi diena – debesys trukdo tik pamatyti Saulę, bet jos gyvybinė energija sklinda ir pro juos. Jei apsiniaukę – reikia tiesiog koncentruotis mintimis į tekančią už debesų Saulę.. Aušros metas suteikia žmogui tiek energijos, kiek jokia kita jėga negali suteikti.

Protėviai turėjo ir Saulės pasveikinimo ritualą – tai buvo sąmoningas ryšys, sąveika su gamtos energija: dėkingumas, meilė, prašymas nušviesti protą ir širdį, nurodyti kelią, suteikti visai gyvybei energiją ir sveikatą.

Jei norime sustiprėti, būti žvalūs, tinkamiausias laikas pasisemti Saulės energijos – ankstyvas rytas: prieš saulėtekį energija stiprins nervų sistemos ir smegenų darbą, saulėtekio metu – kvėpavimo sistemą ir psichiką, o nuo 9 iki 12 val. – virškinimo sistemos darbą. Ankstyvo ryto spinduliai labai tinka ir ligoniams.

Atsukite Saulei nugarą (per stuburą energija tekės į visus organus ir sistemas), priekį, šonus. Pasistenkite išlikti sąmoningi, negulėti, neužmigti – naudingiau atlikti kvėpavimo, jogos ar fizinius pratimus, lėtai pasivaikščioti. Jei skauda kažkurią kūno dalį – atsukite ją rytinei Saulei, galvodami apie gydančią jos energiją.

O štai jei norite įgyti vidinę dvasinę ramybę – atsistokite nugara į besileidžiančią Saulę. Popietinės Saulės spinduliai netinka žmogui, todėl po pietų reikėtų dengti galvą, vengti tiesioginių spindulių.

Saulėje geriausia vilkėti baltos ar žalios spalvos rūbais. Jei kūnas palaipsniui gražiai patamsėja nuo Saulės – reiškia, organizmą ji veikia teigiamai. Jei žmogus lengvai gali išbūti Saulėje iki pietų – reiškia, jis sveikas. Jei negali tuo metu būti Saulėje – sveikata gali būti pašlijusi.

Vasaris trumpas mėnuo, artėja pavasaris – nepamirškime deramai pasitikti ir pasveikinti Saulutę 🙂 ! Ji sugrįžta ne tik su šviesa, bet ir su gaivinančia gyvybės energija Žemei ir mums visiems 😀 !

8 mintys apie „Saulės energija – gyvybės energija“

 1. Kiek žinau iš istorijos, mūsų protėviai būvo didi tauta, vadinosi rasų civilizacija. Jie vadovavosi tikromis neįkainojamomis vertybėmis. Toje visuomenėje nebuvo lyderių, stabų ir kunigaikščių, visi buvo lygūs. Iki tol, kol mūsų neokupavo niekšingi vakarų krikščionys. Štai ką reiškia istorinė atmintis. Dabar Lietuva ir vėl okupuota vakarų… Nieko apart savų interesų nematantys koncervatoriai ir kt. lt valdžia, ES sąjunga ekvivalenti vergvaldžiams, kunigaikščiams, ponams, kaip pavadinsi taip nepagadinsi. Tai yra tikri mūsų okupantai.

  Patinka

 2. Sveiki 🙂

  Kartais seni konspektai praverčia: kai juos rašiau, galvojau, kad nebus reikalingi, o dabar štai atsiverčiau ir tokia tema apie Saulę! Bus proga ir man pagaliau pritaikyti tai, kam anksčiau gal neteikiau tiek reikšmės ;).

  leksai, taip, mūsų protėviai aikteltų, jei pamatytų šiandieninę savo palikuonių realybę.. Sistema visame pasaulyje ta pati – vergystė per pinigus, bet visais laikais buvo tėvynės šviesuoliai, patriotai – todėl ir išlikome, o dabar šansų vis mažėja: kai baigia pasmaugti (parduoti) savi, ko jau tada norėti iš okupantų.. Bet nenuleiskime rankų, laikykimės.. kol esame čia, yra viltis :)!..

  Milda, yra paros Saulės aktyvumas, kurį galime taikyti energijos “pasikrovimui“, tik vadinamo atoslūgio metu energija silpnesnė. O nuo kovo 22 ji stiprės, o kartu ir mes :).

  Patinka

 3. 🙂 vakar jau mėgavausi Saulės procedūromis, per pietus išlindau į lauką pasišildyti. Taip gera stovėti užsimerkus ir žiūrėti į Saulę 🙂

  Patinka

 4. Labas, oposumai 🙂

  Smagu matyti :)!

  Taip, Saulė jau šildo, aš taip pat atnaujinau šias procedūras, tikrai labai smagu.. Labai skiriasi pojūčiai, kai tik deginiesi ir kai sąmoningai pildaisi gyvybine energija :)..

  Patinka

 5. Atgalinis pranešimas: Gamtos vaikai – ruvi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: