Gamtos vaikai

Pažvelkime į šiuolaikinio žmogaus gyvenimą – didžiąją gyvenimo dalį jis praleidžia uždarose patalpose: darbe, namuose, mokymo įstaigose, pramogų arenose, parduotuvėse.. O ir iki jų keliauja automobiliais arba visuomeniniu transportu.

Pabuvimui gamtoje kartais tiesiog nelieka laiko – na, nebent per atostogas ar retą savaitgalį.. Ir toks nuolatinis buvimas uždarose patalpose darosi jau įprastas – kaip ir įsitikinimas, kad mūsų sveikata priklauso tik nuo medicinos.

Medicina labai svarbi, bet tik kaip pagalba susirgus. O štai be gamtos, o tiksliau – be suvokimo, kokia ji svarbi mūsų sveikatos palaikymui – sveiki mes tiesiog negalime būti.

Visi mes esame gamtos dalis, jos vaikai! Ir dar visai neseniai tai gerai žinojome, prisiminkime vaikystę: didžiausia bausmė buvo tuomet, kai neleisdavo išeiti į lauką, o dabar jau juokaujame, kad šiuolaikiniams vaikams didžiausia bausmė – kai neleidžia prie kompiuterio.

O juk gamta ne tik suteikia mums jėgų, energijos, entuziazmo, bet ir atstato vidinę pusiausvyrą bei gydo. Besąlygiškai, be jokių mokesčių – pakanka kasdien pasivaikščioti po mišką ar pievą 🙂 ..

Ir tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tiesiog pabūname gryname ore, bet iš tiesų – natūraliu būdu pasisemiame tokios mums reikalingos gyvybinės energijos! Prisiminkime, kas ją suteikia.

Saulė. Be saulės šviesios mes neišgyventume. Mums gyvybiškai reikalingi jos skleidžiami spinduliai – jų dėka mūsų organizme gaminamas vitaminas D3, kuris stiprina kaulus ir imuninę sistemą bei apsaugo nuo vėžio, diabeto, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų, infekcinių ligų.

Kad pasigamintų šis stebuklingas vitaminas, turime kasdien pabūti gamtoje. Ir nebijokime saulės: kad jos spinduliai nepakenktų, tiesiog turime žinoti laiką, kai jos spinduliai itin aktyvūs ir neužsibūti saulės atokaitoje. Kai žinome saulės aktyvumo ciklus, galime drąsiai semtis jos energijos.

Oras. Grynas, švarus oras mums taip pat gyvybiškai reikalingas. Skirtumas tarp oro patalpose ir oro gamtoje – didžiulis. Oras patalpose dažnai užsistovėjęs, jame gali būti įvairių lakių medžiagų iš sintetinių paviršių: kilimų, baldų, interjero dažų, lakų, klijų, tapetų. Neretai aptinkama ir pelėsių sporų.

Žmonės klaidingai įsitikinę, kad oro kondicionieriai “išgrynina“ orą, tačiau jokie prietaisai nepakeis švaraus gamtos oro. Dažniau vėdinkime patalpas ir pasistenkime kuo daugiau būti gryname ore (miške, pievoje).

Vanduo. Vandens procedūros gamtoje – puikus energijos ir sveikatos šaltinis. Maudynės vandens telkiniuose užgrūdina ir sustiprina organizmą.

Gamtos garsai. Paukščių čiulbėjimas, lapų šlamesys, upelio čiurlenimas, lietaus lašų barbenimas, jūros bangų mūša, miško ošimas, žolės šnaresys ar sniego šiugždėjimas po kojomis, griaustinio garsai – nepamainomos dvasinės terapijos priemonės: jos nuramina, padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą, mažina streso hormonų kiekį.

Gamtovaizdžiai, gamtos spalvos. Natūralios spalvos, gražūs besikeičiantys gamtovaizdžiai labai teigiamai veikia žmogaus psichiką, stimuliuoja smegenų veiklą.

Tai puiki terapija akims: regėjimas stiprėja, kai žiūrime į tolį, kai keičiasi stebimų vaizdų atstumas. Ir atvirkščiai, kai esame patalpoje, kur apžvalgos laukas siauras – akys greitai pavargsta, silpsta regėjimas.

Judėjimas. Judėjimas gryname ore atneša visapusišką naudą organizmui – gerėja kraujo, limfos cirkuliacija ir širdies darbas, stiprėja raumenys ir kaulai, visas organizmas prisotinamas deguonimi. O gamtos vaizdai labai pakelia nuotaiką 🙂 !

Gamtos energija. Ji mažiau pastebima, bet ją jaučiame, kai susiliejame su gamta: pavaikštome per žolę, maudomės vandens telkinyje, apkabiname medį, liečiame gėlės žiedą ar uodžiame jos kvapą, stebime saulėtekį ar saulėlydį, gulime pievoje..

Mes esame gamtos vaikai, todėl energetinis ryšys su savo tikraisiais namais mums taip pat gyvybiškai reikalingas – tuomet turime jėgų, jaučiamės žvalūs ir energingi, pajuntame vienybę ir džiaugsmą.

Šiandien kvietimas atgal į gamtą itin aktualus: kad “atsiplėštume“ nuo miesto triukšmo ir tempo, asfalto ir betono – miesto energija mums, gamtos vaikams – svetima..

Artėja pavasaris. Kai atšils – imkime ir susiruoškime į tikrą žygį! Pusdieniui, dienai ar dviems – pėstute, su kuprinėmis.. Pakeliauti kartu, nuoširdžiai pabendrauti, išsivirti skanios arbatos, žavėtis gamtos grožiu, klausytis paukščių, žiūrėti į dangų, į žvaigždes, palydėti saulę..

Pabūti gamtoje ir su gamta, pamatyti jos grožį, pajusti dėkingumą ir vienybę su ja – kaip tikri gamtos vaikai 🙂 .

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: