Gyvenk šiandien

Kas aš? (D. Kers)

Kas aš? Amžinas klausimas. Akivaizdu, kad ne šis kūnas, ne šios laikinos besikeičiančios molekulės, atomai ir dalelytės, kurios, jei tikėti fizikams, savaime neegzistuoja.

Akivaizdu, kad tai ne protas, ne mintys, kurios kyla neaišku iš kur ir nepasiduoda atsekamos.

Galiausiai lieka viena: tai Sąmonė manyje, giliai už individualumo ribų, pirminė visų variantų – kuo aš save laikau – atžvilgiu.

Suvokimas, žinojimas: Aš Esu. Nedalomas, intuityviai suvokiamas Aš, Gyvenimiška Jėga, kuri egzistuoja ir žino, kad ji egzistuoja.

Tai esmė. Vienintelė, gyva. Visa kita – prasimanymai, spėliojimai.

Žmogaus prigimtis – mylėti (L. Tolstojus)

Kad gyventų pagal savo prigimtį, bitė turi skraidyti, gyvatė – šliaužioti, žuvis – plaukioti, o žmogus – mylėti.

Ir jei žmogus vietoje to, kad mylėtų žmonės, daro pikta žmonėms – jis elgiasi taip pat keistai, kaip pradėjęs plaukioti paukštis ar skraidanti žuvis.

Neįmanoma būti laimingu, einant prieš save

Klausykite savo širdies – tai raktas teisingiems sprendimams. Ar girdite ją?

Klausyti savo širdies – reiškia daryti teisingai. Ji – kiekvieno iš mūsų gyvenimo “kompasas“.

Norėdami įtikti kitiems, mes tampame varžteliais svetimame mechanizme ir praleidžiame savo unikalias galimybes.

Gyvendami kitų gyvenimą, negyvename savojo.

Mūsų širdies balsą užgožia abejonės, baimė, racionalumas, kitų nuomonės.

Todėl klausyti širdies balso reikia tyloje ir ramybėje. Ji žino, kas geriausia žmogui, todėl niekuomet nenukreips bloga ar neteisinga kryptimi.

Jei klausome savo širdies, tampame savo gyvenimo šeimininkais ir harmoningai įsiliejame į kitų širdžių balsų darnų chorą – Vienybę..

Geriausias darbas (Š. Miller)

Žinote, per savo gyvenimą aš pakeičiau daug darboviečių, bet pats geriausias mano turėtas darbas – tai gyvenimas.

Šį darbą reikia atlikti su meile, kantriai, ir tuomet bet kuris kitas darbas jums seksis kuo puikiausiai..

Apie Mokytoją (Mudži)

Tikrasis Mokytojas niekuomet nedalins taisyklių, o tiesiog atvers jums akis. Jis nenurodys kelio, bet duos jums šviesą (sąmoningumą) ir pasakys: “imk ir drąsiai eik per tamsą, nes šviesa nurodys tau kelią“.

Netikras mokytojas visada duos žemėlapį: “kad nepasiklystum, sek juo“. Jis niekuomet neduos jums šviesos.

Jei jūs turite šviesą, jums nereikia žemėlapio – jūs rasite savo kelią.

Jei jūs pasirengę mokytis, jums nereikės ir mokytojų – pakaks Dėmesingumo viskam, kas vyksta aplinkui.

Mokytojų mes ieškome todėl, kad netikime savimi, todėl mums reikalingas kažkas, kas duotų patarimą ir nukreiptų, ir ant ko nesėkmės atveju galima būtų suversti atsakomybę.

Kartais Mokytojas vis dėl to reikalingas, bet tik tam, kad pastūmėtų – kai pats bijai žengti žingsnį.

Gyvenk šiandien (L. L. Levinson)

Kol neateis rytojus, tu nesuprasi, kaip gerai tau buvo šiandien..

Visiems šviesaus ir saulėto artėjančio savaitgalio :)!

13 minčių apie „Gyvenk šiandien“

 1. beskaitant kažkaip pradėjau galvoti apie jaunimą/paauglius. jų vedybas, o neužilgo – skyrybas ir pan. todėl manau, jog kalbant apie meilę ir širdies balsą nevalia pamiršti ir proto, o tiksliau – harmoniją tarp proto ir jausmų.

  absoliučiai sutinku dėl tylos ir ramybės. kuomet protas ir jausmai nurimę, tada galima išgirsti vidinį balsą, kurio iš tikrųjų derėtų klausyti.

  Patinka

 2. Taip pat manau dėl harmonijos, uliau :).

  O apie protą daugiausiai atsakymų davė budizmas – vis tik protas yra mūsų įrankis, kurį turėtų valdyti širdis 🙂 .. Galime protą palyginti su kompiuteriu: jis geras pagalbininkas, bet jei pradėtų valdyti, tai remtųsi tik šaltu apskaičiavimu. Dar patiko proto palyginimas su kanceliariniu darbuotoju ;).

  Dėl meilės – tai turbūt, daugiausia painiavos kyla todėl, kad aistrą ar susižavėjimą laiko meile.. Praeina aistra ir susižavėjimas, praeina ir susidomėjimas..

  Patinka

 3. Sveiki, visi:)

  Vilte, manau paskutinis tavo komentaras, paaiškinantis santykį tarp proto ir širdies ne mažiau vertingas už citatas tekste:).

  Tradiciškai pabandysiu įkelti trumpą citatą apie Mokytojus. Atleiskit jei tai darau ne pirmą kartą, nes ji man labai patinka:)

  „Bet kokie autoritetai, ypač minties ir supratimo srityje, yra labiausiai destruktyvus, blogiausias dalykas. Lyderiai žlugdo pasekėjus, o pasekėjai žlugdo lyderius. Turite būti savo pačių mokytoju ir savo pačių mokiniu.“
  Krišnamurti

  gerų švenčių:)

  Vladas

  Patinka

 4. labas vakaras Vladai,

  nepykit, bet nesutinku su Krišnamurti.

  pavyzdžiui Viltė man yra autoritetas. ir būtent – minties bei supratimo srityje.

  beje, kaip nebūtų keista, daug dalykų aš matau kitaip nei čia rašoma, toli gražu ne su viskuo sutinku, bet gerbiu ją už jos puslapį, kuris išties, man yra jauki ramybės oazė.

  Patinka

 5. Sveikas uliau:)

  Supykti, dėl to, kad kažkas su juo nesutinka, gali tik Autoritetas, kaip jį suprantu aš (ir, gal būt, Krišnamurtis). Manau mes žodį autoritetas (ir gal būt lyderis) naudojame kiek skirtinga prasme. Kiek suprantu iš tavo paskutinio komentaro Viltė tau nėra autoritetas šia, Krišnamutiškąja, prasme. Nes tu daug dalykų matai skirtingai “nei čia rašoma ir toli gražu ne su viskuo sutinki“. Pabandysiu tai pervardinti kiek kitaip: Viltė tau tiesiog yra gerbtinas žmogus iš kurio, bei kitų jos puslapyje cituojamų autorių, galima pasimokyti ir atrasti čia savo asmeninės gyvenimo patirties fenomenų paaiškinimų bei teorinių apibendrinimų. tai puikus ir labai sveikas požiūris.

  Mano manymu autoritetą, neigiama prasme, turime tais atvejais, kai jo pasekėjai jį garbina ir visą jo pateikiamą informaciją priima nekritiškai. T.y. net nebandydami filtruoti per savo asmeninės patirties ir vertybių sistemos filtrus.

  Tokius atvejus turime daugelio kultų ir sektų atveju, kai mokinai yra tiesiog hipnotizuojami Guru autoriteto ir kiekvieną jo žodį priima kaip šventą tiesą. Tai taip pat kartais tokius santykius turime politikoje (dažniausiai totalitariniuose režimuose), sporte, šou pasaulyje ir kartais, deja, netgi moksle.

  Aklai garbinantys pasekėjai savo lyderį žlugdo ta prasme, jog jie savo elgesiu patvirtina jo dieviškumą, tuo pačiu užkirsdami kelią lyderio augimui ir tobulėjimui (nes Dievui nebėra kur tobulėti. jis yra absoliučiai tobulas).

  Gero vakaro:)

  Vladas

  Patinka

 6. šita prasme, visiškai pritariu Krišnamurti.

  šiaip pagalvojau – kaip tai kertasi su Katalikybe – čia autoritetų tiek, kad ojojoj.. pradedant kaimo kunigu, baigiant Romos popiežiumi. ir visi pasiruošę tau padėti.. už nedidelį mokestį žinoma..

  Patinka

 7. Sveiki 🙂

  Pirmiausiai – dėkui už gerus žodžius 🙂 ..

  Tinklapis nuo pat pradžių yra skirtas pirmiausiai pasidalinti savo ieškojimų rezultatais. Aš rašau ta tema, kuri šiuo metu man įdomi, aktuali ar svarbi. Ir tai visada laiptelis, pakopa į platesnį suvokimą (pagal patirtį).

  Todėl čia autoritetų nėra, čia visi dalinamės savo pasaulėžiūra, kas kiek ir kaip nori – kas klausia, kas plačiau dalinasi savo patirtimi, kas nepritaria, o kas tiesiog perskaito ir nieko neparašo, o kažkas parašo asmeniškai man :)..

  Turiu pripažinti – kai pradėjau rašyti, net neįsivaizdavau, į ką tai išsivystys.. bet kad tai padėjo man išsiaiškinti daugybę klausimų – faktas. Vienas dalykas, kai tik domiesi, o visai kitas – kai giliniesi ir užrašai 🙂 .

  Jums visiems labai dėkoju už parašytas mintis – dauguma jų ne tik padeda man plačiau suprasti kai kurias temas, bet ir yra stimulas pasigilinti ir rašyti temomis, kuriomis net neplanavau.

  Uliau, dabar visos pagalbos virto apmokamomis paslaugomis – laikmečio grimasos.. Tikėkimės, kad tai greitai pasikeis ir visi pradėsime bendrauti žmoniškai :).

  Nuoširdus AČIŪ visiems 🙂 !

  Patinka

 8. Sveika, Vilte:)

  Apie kokius čia pasikeitimus greitu laiku rašai? Aš matau, jog jau šiandien tu ir tavo puslapis padeda daugybei žmonių ir, kiek suprantu, – viskas nemokamai. O visi bendraujame žmoniškai:) Tai kur gi tos laikmečio grimasos?

  Ačiū ir sėkmės darbuose:)

  Vladas

  Patinka

 9. Čia, Vladai, parašiau uliaus pateiktą pavyzdį apie pagalbą už pinigus net iš dvasininkų. Aš neseniai turėjau progos įsitikinti, kad ir kitos sritys yra komercializuotos, nors deklaruojama kitaip.. Neaprašinėsiu, bet nelabai buvo smagu, todėl ir pavadinau laikmečio grimasomis..

  O apie pasikeitimus – tai turiu omenyje, kad svarbu, kad tarpusavyje žmonės pradėtų bendrauti žmoniškai. Taip ir bendraujame :). Čia ir gyvenime 🙂 .

  Dėkoju, Vladai 🙂 .

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s