Gyvenimo ženklai

Kai gyvename harmonijoje su savimi ir aplinka, mes esame laimingi. O kai elgiamės neteisingai, gyvenime atsiranda įvairūs ženklai, kurie nurodo mūsų klaidas. Jei esame sąmoningi ir atidūs, mes juos pastebime ir galime keisti savo elgesį.

Atrodytų, viskas paprasta – tačiau tų ženklų mes dažnai nesuprantame, o dėl nesėkmių pasineriame į negatyvias emocijas ir kaltinimus. Toks elgesys tik dar labiau pablogina bet kokią situaciją, todėl labai svarbu išmokti suprasti gyvenimo ženklus – juk jie parodo mums, kad nuklydome nuo teisingo kelio.

Pirmuosius ženklus rodo mūsų emocinė būsena – tai subtiliausia užuomina į neteisingą elgesį. Reikia išmokti įsiklausyti į save ir laiku pastebėti nerimą, prislėgtumą ar įtampą. Tokios būsenos visuomet turi priežastis, todėl svarbu jas atsekti.

Negalima šių būsenų slopinti ar ignoruoti: jei jaučiame emocinį diskomfortą, reiškia, turime sustoti ir susimąstyti – kas jį sukelia. Priežastys gali būti įvairios: įsisukome į skubėjimą, neteisingai pasielgėme, ne tuo užsiimame ir t.t..

Jei ignoruojame savo emocinę būseną, gyvenimas siunčia signalus per “atsitiktinius“, netikėtus įvykius. Tai gali būti pasikartojantys trukdymai kažką atlikti ar pasakyti (pvz., neįmanoma prisiskambinti, vėlavimas ir pan.); nugirsta įsimintina frazė; primygtinai siūloma knyga ir pan. Šiuos ženklus dažniausiai pastebime po kažkokių nemalonių įvykių, todėl turime atkreipti į juos dėmesį, ypač jei jie kartojasi.

Tokie signalai gali būti siunčiami ir “atviru tekstu“ – galime sutikti žmogų, pvz., psichologą ar dvasinį vadovą ir paskaitoje ar pokalbyje išgirsti tiesioginį mūsų nesėkmių paaiškinimą. Tiesmukesnė forma – įžeidinėjimai arba “įspėjimai“ – kai pagalvoję kažką blogo, galime tuoj pat susižeisti (paslysti, įsipjauti ir pan.).

Jeigu nepastebime ankstesnių signalų, tuomet ženklus gauname per situacijas mūsų gyvenime: žlunga įvairūs planai, prasideda bendravimo krizės, apgavystės ir pan.. Jos negatyvios, todėl priverčia sustoti, susimąstyti, analizuoti ir peržvelgti savo gyvenimo vertybes.

Jei to nepadarome, gali prasidėti nesėkmių ruožas. Tai ženklai, nurodantys sunkesnes pamokas. Jos paliečia tą sritį, kuri žmogui atrodo svarbiausia: sveikata, artimi santykiai, materialinė padėtis, profesija, t.y., ten, kur žmogus negali nepastebėti.

Tai dažniausiai skausmingos pamokos, dėl išgyvenimų (kaltės jausmo, aukos jausmo, nevilties) neleidžiančios pamatyti išeitį. Jos sunkiau sprendžiamos, tačiau mechanizmas toks pats: suprasti įvykių priežastis, jų nekartoti ir kiek įmanoma, taisyti pasekmes – nuo įvykių iki savo emocinės būsenos.

Žinoma, lengviausiai pastebima ir ištaisoma yra mūsų emocinė būsena. Kuo ryškesni gyvenimo ženklai, tuo daugiau laiko ir pastangų reikia situacijai pataisyti. O ir gyvenimo ženklus gali pamatyti sąmoningi, dvasiškai augantys žmonės.

Inertiškai mąstančiam, miegančios sąmonės žmogui viskas gyvenime atrodo kaip atsitiktinumai ir netikėtumai, kurių jis nesusieja su savo mąstymu ir elgesiu. Toks žmogus gyvena iš išorės įdiegtais kriterijais, jo sąmonė veikia pasitelkdama šablonus, o ne kūrybinį mąstymą.

Tačiau kiekvienam žmogui būna prašviesėjimo momentai, kai jis suvokia, kad gyvenimas pagal svetimą valią jam netinka. Išeitis – būti savimi, būti laisvu ir atsakingu už savo gyvenimą. Kai suprantame, kad viskas yra mūsų pačių rankose, štai tuomet, siekdami harmonijos ir pradedame pastebėti gyvenimo ženklus..

Visi gyvenimo ženklai nurodo mūsų gyvenimo pamokas, ir jei jų neišmokstame, gali tekti spręsti vis sunkesnius uždavinius. Jei gyvenimo pamoka išmokta – gyvenimas keičiasi į gerą pusę. Tuomet jaučiame, kad pasielgėme teisingai ir gyvenimo ženklų dėka išmokstame gyventi harmonijoje :)..

17 minčių apie „Gyvenimo ženklai“

 1. Labas, Gedai 🙂

  Kaip gerai, kad apie tai parašėte. Aš taip pat manau, kad tai taip pat gyvenimo ženklai, o konkrečių skaičių reikšmės reikėtų ieškoti numerologijoje, ypač jei dažnai matote tų pačių skaičių derinius.

  Ir man būna tokie laikotarpiai, kai matau tam tikrų skaičių derinius, kiek pamenu vienetukai reiškia kvietimą atkreipti dėmesį į savo mintis, dvejetai – padrąsinimas, greita sėkmė, trejetukai ir ketvertukai – palaikymas, penketukai – permainos, šešetai – per daug materialumo gyvenime ir t.t.. Yra ir skirtingų skaičių deriniai, jūsų paminėtas 17:17 reiškia patvirtinimą, kad viskas gerai ir žmogus teisingame kelyje.

  Neturiu dabar knygos, lietuviškai yra S. Špirkausko knygos apie numerologiją, gal ir internete rasite informacijos.

  Dėkui, kad papildėte 🙂 . Įdomu būtų, jei dar kažkas parašytų apie savo pastebėtus gyvenimo ženklus. Aš parašiau apie tai, ką patvirtino mano patirtis 🙂 .

  Patinka

 2. Sveiki, dekui uz teksta. Mane praejusia savaite persekiojo pamesti daiktai – tris dienas is eiles vis kazka pamesdavau (salika, zieda, pinigine kortelems). Ir pastebedavau zinoma ne is karto – pirmi du daiktai atsirado, deka geru kolegu, korteliu pinigine ne. Bet kazkaip per daug nesielvartavau, nes taip dziaugiaus pas mane gryzusiu ziedu 😉 galima suversti viska issiblaskymui, taciau si savaite buvo ir kitaip ypatinga – galva nuolat vire nuo mincih ir pasiryzimo purtyti nuo saves kopriklausomybes simtopmus. Veliau tik pastebejau, kad savoka atsiriboti man jau buvo apemus daug daugiau, nei kovojimas su kito zmogaus beda. Peerper pati tokio intensyvaus galvojimo pika ir pasipyle pamesti daiktai. Net nezinau, ar tai susije, bet as tai priemiau kaip zenkla, kad per daug isisiautejau su sluota savo vidiniuos namuos 🙂 kaip jus manot, ar tai gali buti susije?

  Patinka

 3. Labas, Sandra 🙂

  Gyvenimas parodė, kad nieko šiame gyvenime šiaip sau nebūna. O tų ženklų, kad nuklydome nuo teisingo kelio, būna ne vienas, tik nelabai į juos kreipiame dėmesį. Jei ir iš logikos pozicijos pažiūrėsime, tai visi nesklandumai yra neteisingų veiksmų pasekmė..

  Jūs taip gerai aprašėte visą situaciją, o ir pati atsakėte į savo klausimus, ir tai yra normalu: sąmoningas žmogus labai greitai tokius ženklus pastebi ir susimąsto bei randa atsakymus.. Niekas geriau už patį žmogų tų ženklų neišaiškins 🙂 ..

  Ačiū jums, Sandra, už pavyzdį iš jūsų gyvenimo! Jaukaus vakaro :)!

  Patinka

 4. labas vakaras visiem,

  o kaip su ženklais vedybiniam gyvenime? yra žinomas faktas, jog poras santykių krizė ištinka panašiai po trejų, o vėliau po septynerių metų. tai dabar tą krizę vertinti kaip ženklą, jog su išsirinkai netinkamą partnerį ar labiau kaip psichologams žinomą reiškinį, kad tai yra tiesiog laikina būsena, kurią atlaikius vėl viskas bus gerai.

  Patinka

 5. Sveiki, uliau 🙂

  Įdomų klausimą palietėte. Aš manau, kad be jokios abejonės, krizės santykiuose yra ženklas, kad arba santykiai nevystomi, arba per mažai jiems skiriame dėmesio, arba vienas iš sutuoktinių atsilieka dvasiniame augime. Krizė, kur ji bebūtų, reiškia viena – elgiamasi neteisingai. Kur viskas gerai, krizių negali būti :).

  Ir, kaip gyvenimas rodo – nėra krizių dėsningumų pagal išgyventus kartu metus – viskas priklauso nuo sutuoktinių. Tačiau yra vienas bendras dalykas, kurį išgyvena visos poros – mokymasis gyventi kartu 🙂 .

  Juk viskas priklauso nuo žmonių – kokie jie yra, toks bus ir bendras gyvenimas. Jei žmonės moka mylėti, nori gyventi kartu, šeima jiems yra vertybė – tuomet jie saugos ir vystys savo santykius.

  Na, o jei žmonės egoistiški, ambicingi, šeimos nevertina – tuomet ir ištinka dėsningos krizės.

  Šeima pirmiausiai yra geranoriška sąjunga, padedanti visiems šeimos nariams vystytis, bendrauti, spręsti kartu iškilusias problemas ir tobulėti, o ne ambicijų mūšio laukas.

  Nuo žmonių priklauso – bus tų krizių santuokoje ar ne, kiek jų bus. Ir, žinoma, visas krizes (jei jau jos nutinka) galima įveikti 🙂 – tereikia noro. Lengviausia išsibėgioti, bet.. labai dažnai neišspręstas bendravimo problemas žmonės perkelia į kitas santuokas..

  Patinka

 6. Sveiki, visi.
  uliui:
  Sunku nutylėti Eugenijaus Laurinaičio mintį apie vedybinį gyvenimą:
  “Vedybiniame gyvenime sudėtingi tik pirmieji 25 metai. Vėliau žmonės jau pradeda geriau suprasti vienas kitą, prisitaiko, atranda abiems priimtinus konfliktų sprendimo būdus ir t.t. Ir kas baisiausia – tie, kurie neištveria to pradinio etapo ir išsiskiria, vedę antrąsyk, viską vėl pradeda iš naujo. jei tai pasikartoja keletą kartų, laimingo šeimyninio gyvenimo žmogus gali taip ir nesulaukti, nes keliems bandymams gyvenimas gali būti per trumpas“:)

  Taigi pirmieji septyni (o juo labiau – trys) metai dar nieko nereiškia:).
  Beje, iš savo praktikos galiu pasakyti jog Laurinaičio pasakymas (bent jau pirmoji dalis) tikrai teisingas:).

  Vladas

  Patinka

 7. Man seniai kirba mintis galvoje, kad kažką darau ne taip. Ženklai ganėtinai aiškūs, ir jau seniai. Paskutinis mane pribaigė-morališkai. Vis apturiu kokių nors įvykių su automobiliu. Žinau, kad turiu būti atidesnė- jau stengiuosi iš paskutiniųjų. Pora metų jau buvo ramu-jokių įvykių-nuobaudų už greičio viršijimą, kvitukų už nesaugiai pastatytą automobilį ir pan. Ir bac vieną rytą-gražiausiai pabučiuoju visu greičiu pro mane lekiančią mašiną. Per stebuklą neužmušiau sūnaus ir savęs. Sveikut sveikutėliai-mašina laužyne.Užvakar suskaldžiau mašinos priekinį stiklą… Ženklus matau-bet ką jie reišia-niekaip neatsipinu…

  Patinka

 8. Labas, Ramune!

  Apie avarijas iki šiol sunku net pagalvoti.. Gerai, kad jums baigėsi taip gerai..

  Ką reiškia tokie ženklai – sunku iš karto suprasti. Matyt, reikia tiesiog pasidžiaugti, kad likote gyvi, o atsakymai, matyt, ateis vėliau – kai suprasite, pastebėsite – kame gi priežastis.

  Aš manau, kad kai jau pastebime akivaizdžius gyvenimo ženklus – reikia tiesiog skirti laiko platesnei gyvenimo analizei – bendravimui šeimoje ir giminėje, darbo santykiams, savo vidinei būsenai ir t.t… Tiesiog labai dažnai įsisukame į gyvenimą “automatu“ ir pradedame praleisti kažkokius svarbius momentus, negatyvumo, egoizmo apraiškas – tada gyvenimas ir pradeda įvairiais būdais “rodyti“, kad kažkas ne taip ar net stabdyti ligomis ar skaudžiais įvykiais.

  Ramune, jūs būtinai atrasite atsakymą, nes keliate sau šį klausimą. Nuoširdžiai džiaugiuosi kartu su jumis, kad viskas baigėsi gerai :).

  Patinka

 9. Seveiki, noėčiau paklausti. Ką reiškia visur matyti širdies formos ukes, kmenis, debesys širdies formą, stiklo šikes gatvėje širdies formos..paskutiniu metu kasdien…. Tai tęsiasi gal pusmetį. Turiu šeimą, tačiau kurį laiką nesutariame su žmona, daug ir stipriai pykstamės… Gal tai ženklas? Gal galėtumėte paaiškinti ir padėti man suvokti?

  Patinka

 10. Sveiki, Laimonai,

  Kokius gražius ženklus jums gyvenimas rodo.. Puikiai viską pats iššifravote: jei pykstatės, širdelės rodo, kad reikia taikytis, reikia mylėti 🙂 . Bandykite gesinti konfliktus, susitarti gražiuoju, išsiaiškinti geruoju 🙂 . Dažniausiai konfliktai tęsiasi todėl, kad abu nori būti teisūs..

  Patinka

 11. sveiki, norėčiau paklausti. Ką reiškia pasikartojanti situacija. Tam pačiam žmogui važiuojant automobiliu vis pereinu prieš akis per perėją, tai kartojasi jau trečia kartą, be to yra ir kitų pastovių netikėtų susitikimų.abu turim šeimas, nenorim artimų santykių, bet likimas vis suveda.

  Patinka

  1. Labas, Kristina 🙂

   Kai patinka žmogus, tuomet sąmoningai ir ne, bet ieškome su juo susitikimų ir pastebime jį net minioje 🙂 .. Taip jau yra: matome ir pastebime tai, kas šiuo metu mums ypač aktualu. Ar tai gyvenimo ženklas? Greičiau tai ženklas, kad susidomėjote kitu žmogumi.

   Gyvenimo eigoje sutinkame daug žmonių, kurie mums yra simpatiški, kurie patinka. Galime tokių žmonių sutikti ir būdami santuokoje. Ir tai nereiškia, kad būtinai turime užmegzti su visais artimus santykius – simpatija ateina ir praeina, o mes ir toliau gyvename su savo artimais žmonėmis. Ir tame, kad mums patinka kažkokie žmonės, nėra nieko blogo, svarbu nepridaryti neapgalvotų veiksmų, nes taip visą gyvenimą galima prasiblaškyti nuo vieno žmogaus prie kito..

   Branginkime, vertinkime ir puoselėkime tai, ką jau turime gyvenime 🙂 . Kaip sako liaudis: obuoliai kaimyno sode visada atrodo skanesni 😉 ..

   Jaukaus vakaro, Kristina 🙂 !

   Patinka

 12. Sveiki,
  Man jau trečią kartą (per du metus) atsitinka ta pati situacija.. Susipažįstu su vaikinu, viskas pradžioje gražu, bet po mėnesio vaikinas atšąla, pasiteisinimas tai buvusi panelė kurios negali pamiršti, tada viskas atšąla ir baigiasi bendravimas.. Aš suprantu kad tai ne šiaip sau, bet niekaip nesuprantu ką šia pamoka gyvenimas mane nori pamokyt? Mylėt save labiau, atleist? Tai tikrai glumina, nes jau ir bijau vėl su kažkuo dalintis savo jausmais..

  Patinka

 13. Labas, Rute 🙂

  Kai vienodos situacijos kartojasi, tai reiškia viena: reikia atkreipti į jas dėmesį. O kadangi mes patys atsakingi už tai, kas vyksta mūsų santykiuose, tai ir pradėti turėtume nuo savo elgesio.

  Be to, jūs jauna ir rimti santykiai ne visada užsimezga nuo pirmos pažinties.

  Sunku pasakyti – kodėl nutrūksta jūsų santykiai, tam gali būti daug priežasčių – tiesiog yra kažkas, dėl ko jie negali toliau vystytis.

  Pavyzdžiui, gali būti, kad labai prisirišate prie žmogaus, norite kiekvieną akimirką būti kartu ir žinoti, ką jis veikia, ir toks prisirišimas pradeda varginti, nes kiekvienam žmogui reikalinga asmeninė erdvė ir laikas.

  Gal turite daug lūkesčių ir reikalavimų, kurie išgąsdina žmogų. Gal visiškai “ištirpstate“ kitame žmoguje ir pamirštate save? O gal.. tai tiesiog ne tie žmonės, todėl gyvenimas jus išskiria?

  Svarbiausia – nekaltinti savęs ar kitų. Atskirai žmonės gali būti nuostabūs, bet ir patys nuostabiausi ne visada gali sukurti porą.

  Jau tai, kad jums kyla klausimas – kodėl taip yra, reiškia, kad rasite atsakymus. Ir tai, kad santykiai nutrūksta pačioje pradžioje, nėra taip jau blogai – tai tiesiog reiškia, kad jie negali toliau vystytis.

  Juk dviese turi būti geriau, o ne blogiau, todėl kartais geriau, kai jie nutrūksta pačioje pradžioje, nes jei nuo pat pradžių kažkas blogai – tai gali reikšti, kad santykiai bus sunkūs.

  Svarbiausia – besąlygiška meilė ir nuoširdumas (jokio egoizmo) – taip būna įsimylėjimo stadijoje, o paskui santykiai dažniausiai apauga pretenzijomis, reikalavimais, lūkesčiais, o nuoširdumas ir meilė tiesiog dingsta. Nes meilė auga tik besąlygiškai dovanojama.

  Jūs būtinai sutiksite savo meilę, jūs jos laukiate 🙂 .. Geriausios jums kloties, Rute 🙂 !

  Patinka

 14. Atgalinis pranešimas: Skaitome gyvenimo ženklus – ruvi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s