Sveika gyvensena – sveikata

Kiekvienas gyvas organizmas optimaliai gyvena ir vystosi tam tikrose sąlygose. Pavyzdžiui, augalo sėklą sodiname į dirvožemį, laistome ir tręšiame, ir tik tokiu atveju galime tikėtis, kad ji sudygs ir išaugs. Kad būtume sveiki, mes taip pat turime palaikyti visų organizmo funkcijų veiklą. Visos organizmo sistemos veikia palaikydamos griežtą pusiausvyrą: gavimo ir iškyrimo, šilumos ir šalčio, veiklos ir poilsio, šarmų ir rūgščių, ir t.t.. Kol išlaikoma tokia pusiausvyra, yra palaikomas energetinis balansas ir žmogus yra sveikas.

Liguistos būsenos – tai žmogaus gyvybinių sistemų pusiausvyros praradimas. Ir, atvirkščiai – jei palaikomos natūralios, prigimtinės žmogaus organizmo funkcijos, tuomet jis puikiai funkcionuoja ir sugeba, reikalui eant, mobilizuotis ir atsistatyti. Organizmo sistemų veiklą išderina toksinės medžiagos, netikęs gyvenimo būdas, neteisinga mityba ir negatyvios mintys. Tokie išderinimai paprastai pasireiškia įvairiais sutrikimais:

– žemas vidinis organizmo tonusas, dažnas nuovargis, energijos trūkumas;
– nusilpsta imuninė sistema ir dėl to sunkiai priešinasi įvairioms ligoms;
– chroniškas silpnumo ir prislėgtumo pojūtis;
– dažni skausminiai pojūčiai.

Kai nuolat pažeidžiami sveikatos palaikymo ir balanso principai, organizmo apsauginės sistemos jau negali priešintis tokiems pakenkimams. Be to, chroniški pažeidimai galiausiai keičia organizmo struktūrą, o pažeistoje terpėje vystosi patologiniai mikrobai, sukeliantys įvairias ligas.Todėl pirmiausia ir protingiausia, ką tokiu atveju reikia padaryti – tai atsisakyti visko, kas išderina bei trikdo organizmo veiklą ir sugrįžti prie sveikatą palaikančio, natūralaus žmogui gyvenimo būdo.

Sunkių ligų atvejais, be reikalingų medikamentų, taikomos ir dietos, gerinantys kraujo cirkuliaciją pratimai, odos ir sąnarių masažai, organizmo valymas, kvėpavimo pratimai, vandens procedūros, ir būtinai – teigiamos emocijos. Turi būti suteiktos visos sąlygos organizmui sveikti ir atsistatyti. Sveika gyvensena – ne tik geriausias sveikatos palaikymo būdas, bet ir patikimas būdas įvairių ligų gydymui.

Tai labai skiriasi nuo to, kaip įprato gyventi ir gydytis šiuolaikiniai žmonės. Šiuolaikinė medicina pasiekė aukštumų, įveikusi nemažai pavojingų ligų ir išvysčiusi vaistų pramonę. Tačiau.. atsiranda vis daugiau vadinamų civilizacijos ligų – dėl neteisingo gyvenimo būdo, pernelyg gausios. nesubalansuotos mitybos ir žalingų įpročių, o jas gydyti žmonės įprato kovodami su liga (pasekme) ir mechaniškai taisydami patologiją, o ne išsiaiškindami ir pašalindami ligos priežastį.

Nėra lokalių susirgimų ar atskirų organų ligų – visuomet serga visas organizmas, nes tai sistema. Todėl jei norima pasveikti, gyvybiškai svarbu suprasti ligos atsiradimo priežastis ir aktyvinti natūralius organizmo atsistatymo rezervus. Į medikus kreiptis būtina, tačiau sveikimo procesas – mūsų pačių rankose. Svarbiausi klausimai, kuriuos turėtume sau užduoti, jei pajutome sveikatos sutrikimus ar jei susirgome:

– Koks mano gyvenimo būdas?
– Ar turiu žalingų įpročių?
– Kokia mityba? Kiek skysčių išgeriu?
– Kokia mano aplinka?
– Kokios gyvenimo problemos kelia nerimą?
– Kokia mano psichinė būklė?
– Kokius vaistus vartoju?

Išsiaiškinus šiuos klausimus, galima suprasti – kas išprovokavo simptomus ar ligą, ir kaip galima pakeisti gyvenimo būdą ar mitybą, kad pasveiktume. Nepamirškime, kad yra ir sveikti padedančių medikų – dietologų, fitoterapeutų, fizioterapeutų – kreipkimės į juos. Su jų pagalba galima numatyti aiškų ir konstruktyvų planą – kaip pasveikti, bei išmokti kaip gyventi taip, kad nesirgtume ir būtume sveiki.

Naivu galvoti, kad mūsų organizmas – atsitiktinų elementų kratinys, kuris veikia savaime ir kuriam neįmanoma pakenkti. Tai saviapgaulė, nes viskas šiame pasaulyje vystosi arba degraduoja – kito kelio nėra. Žmogaus organizmas – gyvas, ir tam, kad gyvybė būtų optimaliai palaikoma, reikalingos tam tikros sąlygos. Kad būtume sveiki, turime imtis atsakomybės už savo sveikatą ir mokytis sveikos gyvensenos.

To tikrai verta mokytis, nes sveikata tai: aukštas gyvenimo tonusas ir energija be jokių stimuliatorių ir gyvenimiškos jėgos surogatų; stipri imuninė sistema, todėl sergama ypač retai ir lengvai; džiaugsmingas fizinės jėgos, vidinės laisvės ir pozityvumo pojūtis. O nemokėdami palaikyti sveikatos, mes blaškomės, puolame į kraštutinumus ir esame pasiryžę patikėti bet kokiomis išorinėmis priemonėmis, tik ne savo organizmo rezervais.

Mokykimės sveikos gyvensenos, ji paprasta: optimalus gyvenimo režimas, subalansuota mityba, fizinis krūvis, grynas oras, saulė, vanduo, teigiamos emocijos.. Būti sveiku galime išmokti kiekvienas, jei sąmoningai to siekiame. Visiems iš širdies to linkiu 🙂 !

2 mintys apie „Sveika gyvensena – sveikata“

  1. Labas, Evaldai 🙂

    Ačiū ir visiems to linkiu :).

    Man labai pasisekė, kad teko klausyti šviesių ir progresyvių medikų bei natūralios gyvensenos propaguotojų paskaitų. Turiu, kaip pasirodė, gerą įprotį konspektuoti, ir kiekvienai gerai ir teisingai minčiai ar idėjai anksčiau ar vėliau ateina laikas, ir galiausiai ją pritaikau savo gyvenime.

    Taip ir su sveikata: pastaruoju metu teko daug ką pritaikyti, nes tiesiog neturėjau kitos išeities – be to, buvo puiki proga išbandyti daug ką praktiškai. Rezultatai geri, todėl galiu tik patvirtinti: mūsų sveikata yra mūsų pačių rankose :).

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: