Mąstytojai apie gyvenimą

Suprasti, kas teisinga, jausti, kas gražu, norėti, kas gera – štai išmintingo gyvenimo tikslas. (A. Platenas)

Rikiuoti vieną gerą darbą prie kito taip glaudžiai, kad neliktų nė mažiausio plyšelio, – tatai aš vadinu gyvenimo džiaugsmu. (M. Aurelijus)

Man gyvenimas ne tirpstanti žvakė. Tai tarytum stebuklingas deglas, patekęs į mano rankas, ir aš stengiuos, kad jis įsiliepsnotų kuo ryškiau, pirma nei perduosiu jį ateinančioms kartoms. (B. Šo)

Negalima gyventi ramiai ir būti laimingam, kol Žemėje dar gyvena nors vienas nelaimingasis. Gyvenimo tikslas – visos žmonijos gerovė ir laimė. (J. Boljai)

Tyriausias malonumas, didžiausias gyvenimo džiaugsmas – jausti, kad esi reikalingas ir artimas žmonėms. (M. Gorkis)

Atidžiai pažiūrėję pamatysime, kad daugelis didžiausią gyvenimo dalį iššvaisto blogiems darbams, nemažą dalį – dykinėjimui, o visą gyvenimą – apskritai ne tam, kam reikia. (Seneka)

Mūsų turtas – sveikata, natūralus gyvenimas, laisvė, kūno ir dvasios stiprybė, meilė dorybingumui… santarvė su kaimynais, prisirišimas prie draugų… romumas laimėj, tvirtumas nelaimėj, drąsa visada sakyti tiesą, nepakantumas meilikavimui. (F. Fenelonas)

Žmogui dera suprasti, kad jis – pasaulio kūrėjas ir šeimininkas, kad jam tenka atsakomybė už visas nelaimes Žemėje ir kad jam priklauso garbė už visa, kas gyvenime gera. (R. Rolanas)

Turėk viso gyvenimo tikslą, tam tikro laiko tarpo tikslą, metų, mėnesio, savaitės, valandos, minutės tikslą ir aukok menkesnius tikslus kilnesniems. (L. Tolstojus)

Žmogus gimsta ne tam, kad vilktų grandines, o tam, kad išskleistų sparnus. (V. Hugo)

Kas nemoka protingai panaudoti savo gyvenimo laiko, tas skuba skųstis, kad jo trūksta; jis iššvaisto dienas rengimuisi, valgymui, miegui, tuštiems pokalbiams, svarstymams, ką reikėtų padaryti, ir tiesiog dykinėjimui. (Ž. De La Briujeras)

Atidėliojimas – laiko vagis. (E. Jungas)

Ne filosofai, o apsukrūs sukčiai tvirtina, kad žmogus laimingas, kai gali gyventi pagal savo norus. Tai melas. Nusikalstami norai – didžiausia nelaimė. Jau verčiau negauti norimo dalyko, negu pasiekti tai, ko geisti – nusikaltimas. (Ciceronas)

Visuomenės tikslas yra visuotinė laimė. (G. Babefas)

Visų laimė – tai, kas sukurta sutartinai visiems dirbant. (H. Ibsenas)

Ir džiaugsmas, ir meilė yra sparnai į didžius darbus. (J. V. Gėtė)

Laimė – kaip sveikata: jei jos nepastebi, vadinasi, ji yra. (I. Turgenevas)

Yra du norai, kurie išsipildę gali atnešti žmogui tikrą laimę – būti naudingam ir turėti ramią sąžinę. (L. Tolstojus)

Dėl savo nelaimių žmonės linkę kaltinti likimą, dievus ir ką tik nori, tik ne patys save. (Platonas)

Niekas žmogaus taip nestabdo, kaip jis pats save. (A. Belas)

Kuo žmogus doresnis, tuo labiau jis tiki kitų žmonių dorumu. (Ciceronas)

Žmogus yra vienintelė būtybė, atsisakanti būti tokia, kokia yra. (A. Kamiu)

Kai neturime savęs, tada mums visko trūksta. (J. V. Gėtė)

Jeigu neturėsi kvailų minčių, tai ir nesielgsi kvailai. (Konfucijus)

Koks gražus būna gyvenimas, kai padarai ką nors gera ar teisinga. (F. Dostojevskis)

Kiekvienas, kuris nori sulaukti saldaus gyvenimo vaisiaus, laimės obelį turi pats pasodinti. (Ž. Gryva)

Jeigu kada nors, vaikydamiesi laimės, surasite ją, jūs, lyg ta senutė, kuri ieškojo savo akinių, pamatysite – laimė visą laiką buvo ant jūsų nosies. (B. Šo)

Gražaus visiems artėjančio savaitgalio 🙂 !!

4 mintys apie „Mąstytojai apie gyvenimą“

 1. Sveika, Vilte:)

  Aš išsisaugojau šituos:

  Laimė – kaip sveikata: jei jos nepastebi, vadinasi, ji yra. (I. Turgenevas)
  Kuo žmogus doresnis, tuo labiau jis tiki kitų žmonių dorumu. (Ciceronas)
  Žmogus yra vienintelė būtybė, atsisakanti būti tokia, kokia yra. (A. Kamiu)
  Kai neturime savęs, tada mums visko trūksta. (J. V. Gėtė)
  Jeigu kada nors, vaikydamiesi laimės, surasite ją, jūs, lyg ta senutė, kuri ieškojo savo akinių, pamatysite – laimė visą laiką buvo ant jūsų nosies. (B. Šo)

  Ačiū:)

  Vladas

  Patinka

 2. Labas, Vladai 🙂

  Paskutinis B. Šo aforizmas pralinksmino 🙂 .. Dažnai taip ir būna..

  Kadangi esu rusų klasikų didelė gerbėja, tai L. Tolstojaus aforizmas apie tikslus man ne tik artimas, bet aš jau jį senokai taikau gyvenime 🙂 .

  Ir, aišku, I. Turgenevo aforizmas apie laimę labai taiklus, čia panašiai kaip L. Tolstojaus posakyje apie laimingas šeimas: laimingos jos visos panašios, o nelaimingos visos savaip 🙂 ..

  A. Kamiu aforizmas šį kartą naujai man nuskambėjo, nors užsirašiusi jį jau senokai. Iš tiesų – atsisakome būti tokiais, kokie esame.. keista..

  Tai šiuo atveju ačiū klasikams 🙂

  Patinka

 3. Sveika Vilte,:)

  Mano požiūris į gyvenimo tikslus kiek kitoks nei L. Tolstojaus. Norėčiau jį iliustruoti trumpa diskusijos ištrauka:

  “Aš suprantu, kad tavo “žemėlapiai“ kitokie, tu supranti kad mano kitokie… Gyvenimo etapai ir bla bla bla… Tik norėjau pastebėti, kad pvz žolytė praplečia suvokimą. Todėl šiuo klausimu poveikis visais kitoks nei kitų narkotikų: alkoholio, tabako, heroino, kokaino ir visų kitų iš tos serijos, kurie orientuoti į malonumą.
  NLP geras dalykas, kai naudojiesi juo pats. Ta prasme, kaip pats susigalvoji programą ir sau ją sąmoningai įdiegi. O išorinis programavimas, man, kaip ir tau – nepriimtinas.“
  Mindaugas

  “Gal kiek ir suklydau alkoholį ir tabaką priešpastatydamas kitiems, Lietuvoje nelegalizuotiems, narkotikams. Bet tai gi nėra supernuodėmė:(.
  Apie tai kuo žolytė skiriasi (ar yra pranašesnė) nuo kitų narkotikų rūšių nebandau diskutuoti, nes iš tikro čia neturiu nei praktikos nei pakankamai teorinių žinių.

  Dėl savimonės praplėtimo, tai pastebėjau, jog šioje srityje man teigiamą įtaką daro pradėtų ir neužbaigtų gyvenimo projektų skaičiaus minimizavimas. Kaip sakau svarbiausia, kad smegenyse liktų kuo mažiau “neuždarytų stalčiukų“. Stengiuosi užbaigti pradėtus darbus ir per daug neprisiplanuoti naujų. Manau gyvenime daug svarbiau turėti generalinį suvokimą apie savo vertybinius prioritetus ir žinoti kryptį kuria nori judėti. O konkrečių, didelių tikslų išsikėlimas, suskaidymas juos į mažesnius ir tolesnis kryžiukų dėliojimas gyvenimo kalendoriuje (juos pasiekus), man asocijuojasi su kelių rimtų ir daugelio smulkių vinukų susikalimu į pakaušį. Žmogus jaučia džiaugsmą ir palengvėjimą juos po vieną išsitraukdamas, bet gal nebūtina ten jų prisikalti??

  Šia prasme NLP man nepriimtinas netgi tada kai naudojamas sau. Manau jis kaip ir užsibrėžti konkretūs tikslai, susiaurina aplinkinio pasaulio suvokimą. Nesuprantu, kodėl reikia susigalvoti kažkokią programą ir dėl jos pačiam sau lesti smegenis??

  Na, bet “kiek galvų tiek ir nuomonių“:) Savo požiūrio kitiems primygtinai nesiūlau. Tiesiog jis yra toks ir, manau, turi teisę į egzistavimą:).“
  Vladas

  Taigi iš tikro, savo gyvenimo modelio niekam nesiūlau, bet praktiškai niekada neužsibrėžiu konkrečių tikslų, tačiau aiškiai žinau, kas man gyvenime yra labai svarbu, ir kas mažiau. Ta prasme manau, jog gyvenime principai ir vertybės žymiai svarbesni nei konkretūs tikslai.

  Gero vakaro.:)

  Vladas

  Patinka

 4. Labas rytas, Vladai 🙂

  Čia tau visiškai pritariu. Ir aš turiu gyvenimo tikslą, ir, be abejo, jis įtakotas mano principų ir vertybių.

  Tačiau yra daugybė kasdieninių, neatidėliotinų darbų, kuriuos reikia pasiplanuoti, kitaip – chaosas ir įtampa. Tiesiog kas rytą atsikeliu ir nusprendžiu, ką šiandien galiu padaryti. Taip pat yra įvaiių šeimos reikalų, kurių sprendimą planuojame. Ir, žinoma, tie planai yra lankstūs, nes kartais būna ir nenumatytų dalykų, pvz., netikėtas svečias, kuriam mielai skiriame laiką 🙂 ..

  Mano gyvenime šis principas pasitvirtino, ir aš jį taikau. Neįsivaizduoju, kaip kitaip susitvarkyčiau, nes darbų visada daug, ir visus juos reikia atlikti, nes mes patys pasirinkome tokį gyvenimo būdą. Be to, darbas buvo puiki terapija sveikstant, nes kartais iš lovos nesinorėjo keltis, o žinojau, kad laukia darbai, tai ir išsijudindavau 🙂 .. ir koks džiaugsmas, kai juos atlikdavau :).

  Čia kaip toje pasakoje apie nepagydomą ligonį – senukas žiniuonis nusiuntė jį iškirsti “stebuklingą“ kelmą, po kuriuo, atseit, ligonis ras savo sveikatą. Tai va, nunešė tą ligonį prie kelmo, paliko, o jis pats turėjo tą sveikatą “susirasti“. Po truputį pradėjo kirsti tą kelmą, rovė, o kai išrovė, pasirodo, bejudėdamas ir beraudamas ir pasveiko :).. Taip ir man buvo 😀 .

  Darbų – kasdieninių, prioritetinių, nenumatytų, neatidėliotinų ir t.t.., turime visi. Ir man atrodo, geriau, kai juos kartas nuo karto peržiūrime ir pasiplanuojame. Tai ir yra maži kasdieniniai tikslai.

  Ir tau geros dienos, Vladai 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s