Nusišypsokime: jaunieji gitaristai :)

Reklama

17 minčių apie „Nusišypsokime: jaunieji gitaristai :)“

 1. Sveiki, Rokai,

  Iš tiesų, kaip kartais skirtingai žmonės viską mato 🙂 . Esu tikra, jei taip grotų kažkas iš artimų jums vaikučių, visai kitaip viską pamatytumėte 🙂 .

  Man taip nepasirodė, tokiame amžiuje vaikai mielai groja, šoka, piešia ir kitaip save drąsiai išreiškia, jei tik suaugę suteikia galimybę jiems laisvai reikštis 🙂 .

  Patinka

 2. Sveiki 🙂

  Pastebėjau įdomų dalyką – suaugę žmonės dažnai kažkaip skausmingai reaguoja į vaikų saviraišką, tarsi vaikams lemta tik kapstytis smėlio dėžėje ar žaisti su žaislais.

  Pati auginu itin gabų paauglį, kuris nuo mažens yra labai imlus įvairiai saviraiškai, ir mes tai skatinome, o nevertėme. Jis ir dabar puikiai mokosi, turi daug pomėgių, planuoja rimtas studijas, o aplinkinių reakcija – mes gal verčiame, gal muštruojame, geriausiu atveju gimė talentingas – žodžiu, taip negali būti, ir viskas..

  Vyresnysis taip pat kūrybingas ir gabus, tik jo talentai pasireiškė ryškiau paauglystėje. Matyt, tuo metu dar nemokėjau deramai paskatinti, o gal talentų išsiskleidimo laikas kiekvienam žmogui yra skirtingas.

  Gal tai iš tiesų yra mąstymo stereotipas, kaip rašo Rokas, kad maži vaikai negali štai taip lengvai ir laisvai save reikšti? Daugelį vaikystėje muštravo, ir mes tuoj už tokios saviraiškos matome prievartą ir muštrą..

  Patinka

 3. Sveika, Vilte,

  Manau mes eilinį kartą matome to paties reiškinio skirtingus aspektus. Arba į tą patį žodį įdedame skirtingas reikšmes.
  Mano supratimu saviraiška, yra tai, ką vaikas (ar suaugęs) daro savo noru, išreikšdamas save. Nežinau ar pati esi bandžiusi groti gitara. Aš pats to mokiausi gal septintoje klasėje ir atsimenu, kad kairės rankos pirštai (kuriais gan stipriai reikia prispausti stygas) buvo kruvini, bet noras išmokti groti ir dalyvauti kiemo chebros “ansamblyje“ buvo stipresnis. Tad po eilės bandymų ant pirštų galų atsirado “mazoliai“ ir gitarą pavyko įvaldyti. Na, netikiu, jog tie vaikučiai iš tikro turėjo tokį stiprų norą išmokti groti gitara (juolab įvertinant jų pirštukų jėgą ir odos tvirtumą). Kaip ir nesitiki, jog mažųjų misterių ir misis rinkimų dalyviai (trimečiai- keturmečiai pypliai, aprengti dailučiais frakais ir rokoko stiliaus balinėmis suknelėmis bei aukštakulniukais) išreiškia savo norus ir estetinį skonį. Gal greičiau tai mamų saviraiška, atspindinti nepilnai įgyvendintus poreikius pažaisti prašmatniomis lėlėmis jų pačių vaikystėje.

  O smėlio dėžėse vaikai nesikapsto. Jie ten stato savo svajonių pilis ir miestus. Ir gal iš tikro geriau kai vaikai žaidžia su žaislais, nei suaugusieji žaidžia vietoje lėlių naudodami savo vaikus.

  Manau, vis tiktai didžiausias talentas tiek vaikui, tiek ir suaugusiam – būti savimi:). Piešti, šokti, dainuoti ir groti tada kai širdis dainuoja, bet ne tada kai kiti tave išstumia į sceną.

  Vladas

  Patinka

 4. Aš tai pat manau, kad groti gitara tokiame amžiuje (savo noru) neįmanoma. Pati mokausi groti gitara jau metus ir galiu pasakyti taip nepagročiau.

  Patinka

 5. Labas, Vladai 🙂

  diskutuoti apie prielaidas yra keista, nes prisifantazuosime ne tik iki misių ar misterių rinkimų ar per vaikus savo fantazijas įgyvendinančių mamų ar tėčių. Jei tau pasirodė, kad tai kančia, muštras – gal tikrai esi labiau informuotas apie šiuos vaikus.

  Aš nesakiau, kad žaisti yra blogai, aš tik norėjau pasakyti, kad vaikai ne tik žaidžia, bet ir turi didžiulį poreikį saviraiškai, o kai kuriems labai anksti pasireiškia talentas ar polinkis į kažkokią veiklą. Kiek daug dabar tikrai unikalių vaikų, ir aš tame matau didžiulį progresą, nes tėvai sąmoningai ir kūrybingai ugdo savo vaikus, neužslopina jų.

  Jei tie vaikučiai dainuotų, tai būtų labiau priimtina?..

  Aš gitara negrojau, bet abu mano vaikai išmoko groti gitara (ir ne tik) savarankiškai. Nemačiau nei kruvinų pirštų, nei kančios, tik didžiulį norą išmokti.

  Tikrai įdomu, kiek vienas, atrodytų, nekaltas vaizdas sukelia minčių.. Taip pat buvo, kai patalpinau pasakojimą apie Akiane Kramarik – talentingą dailininkę, kuri pradėjo tapyti anksčiau, nei kalbėti.

  Atleiskite, bet man tikrai nesuvokiamas toks priešiškumas ir tiek prielaidų. Man asmeniškai šie vaikučiai labai mieli, o pagal jų grojimo rezultatus – dar ir labai talentingi. Daugiau šios temos vystyti nematau prasmės, nes iš degtuko priskaldysime vežimą malkų :)..

  Ačiū už nuomonę.

  Patinka

 6. Labas, Lina 🙂

  Kol rašiau atsakymą, jūs parašėte savo nuomonę. Suprantu, kai kažkas nesigauna trylikos, sunku patikėti, kad tai gali jaunesni.

  Bet yra toks keistas dalykas – maži vaikai kartais žymiai imlesni (ne talentingesni, nes visi žmonės yra savaip gabūs), ir kartais išmoksta visko daug greičiau, ypač jei juos paskatina ir pagiria :).

  O jums būtinai gausis, tik nemeskite mokytis. O kai išmoksite, viskas pasirodys kitaip, lengva 🙂 . Sėkmės jums!

  Patinka

 7. Tikrai juokinga :)). Lyg žmonės nebūtų gyvenime matę vaikų darželių švenčių. Kaip vaikai mėgsta joms ruoštis, kaip stengiasi. Ir kaip džiaugiasi kai tėveliai ploja :))! Auklėtojai juk ne visiems vaikams vienodas užduotėles skiria, o pagal gabumus. Šitiems vaikams aiškiai patinka groti gitara. Jei vaikas kažko nenori daryti tai aš neįsivaizduoju kaip jį galima priversti. Man gražu :))).

  Patinka

 8. Labas rytas, Vaida 🙂

  Taip, mūsų nestebina, jei vaikas greitai išmoksta naudotis kompiuteriu ar puikiai įsisavina įvairių prietaisų valdymą, juk kai kurie suaugę tų visų naujovių baidosi..

  Pritariu, kad priversti vaiką kažką daryti, ko jis nenori, yra praktiškai neįmanoma, ir ar reikia?

  Galima ginčytis dėl scenografijos, gal pakaktų, kad vaikučiai tik grotų, bet tas jų susižvalgymas savotiškai žavus, nors tai aiškiai mokytojo sumanymas. Bet ginčytis dėl to, kad jie negali groti, kai akivaizdžiai matome, kad groja – keista.

  Visiems linkiu geranoriškumo ir džiaugsmo savo vaikučių kūrybine saviraiška, kokia ji bebūtų! 😀

  Patinka

 9. leisim savo vaikuciaims atsiskleisti neuzgesinkim situ liepsneliu kurios laikui begant parodys pasauliui daug graziu akimirku atnes daug dziaugsmo i sirdis mes suauge gal nemokam ivertini tai ka moka musu mazieji o gal net pavydim kad patys to nesugebam todel kai kurie cia raso lb negrazius komentarus vaikai tai musu ateitis kaip mes juos ismokysim ka duosim jiems gero ir protingo ta turesime ir ateity sekmes jums’ mazieji’ ,o ir veliau ‘didieji’ talentai ….

  Patinka

 10. Labas rytas, Giedre 🙂

  Labai teisingai pastebėjote – leiskime atsiskleisti geriausioms vaikučių savybėms, tuomet ir ateities pasaulis bus geresnis :). Ačiū jums :)..

  Patinka

 11. Na gal ir gražu, bet įdomu ką vaikai pasakys kai užaugs apie tokius tėvelių savavališkus video/nuotraukų viešinimus. Aš asmeniškai nenorėčiau, kad mano vaikystės nuotraukos būtų visiems prieinamos ir pokalbiai prasidėtų kaip aš dainavau/piešiau/šokinėjau būdamas mažas, nes visi tai matė n+k kartų.

  Patinka

  1. Sveiki 🙂

   Aš neįžvelgiu nieko blogo tame, kad tėvai viešai pasidžiaugia savo atžalų pasiekimais :). Svarbu tik, kad tai netaptų manija.. Juk taip miela pažiūrėti į vaikučius – jie tokie betarpiški ir nuoširdūs, yra ko iš jų ir suaugusiems pasimokyti.. O kai užaugsite, vargu ar kas atpažins jumyse tą kadaise matytą mažą vaiką – juk nuolat keičiamės ;).

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s