Būkite kaip vaikai

Pirmiausiai – sveikinimai visiems tėveliams ir seneliams su Tėvo diena! Linkiu būti šauniu pavyzdžiu savo vaikams ir anūkams. Viskas, ką nuoširdžiai jiems dovanojate, būtinai sugrįš jums meile ir dėkingumu. Neveltui yra sakoma: gero tėvo geri vaikai 🙂 .. Tai tiesa 🙂 . Linkiu visiems visiems būti gerais tėvais ir ugdyti savo pavyzdžiu nuostabius vaikus! 🙂

Šia proga kviečiu jus prisiminti savo vaikystę. Ką atrandame ir ką prarandame suaugę? Kodėl dar Kristus sakė: “Būkite kaip vaikai“? Ką tai reiškia? Juk tai ne tik religinė mįslė. Yra labai gražus tekstas, keliaujantis internetu (gaila, autoriaus vardo neradau), kuris išaiškina šio kvietimo esmę. Galbūt, jis padės geriau suprasti ne tik savo vaikus, bet ir save? 🙂

“Būkite kaip vaikai“ – sakė Kristus

Kai tu buvai vaikas, tu turėjai visą pasaulį, tu buvai jo šeimininkas ir galėjai daryti jame viską, ką norėjai. Tu ėjai basas per savo žemę, tu žiūrėjai į viską džiaugsmingu žvilgsniu, tu kalbėjai apie viską savais žodžiais.

Kai tu tapai paaugliu, tau sakė, kad tu turėsi viską, jei mokysies ir klausysi. Išmoksi daryti viską, jei klausysi ir mokysies. Ir tu supratai, kad galėsi tuomet turėti viską, ką panorėsi. Ir tu dėjai pastangas, kad siektum visko, ko tau norisi.

Paskui tu suaugai. Tau leido kažką turėti, leido būti kažko šeimininku, leido kažką daryti. Ir tu supratai – kad kažką turėtum, reikia kažko klausyti, kažko prašyti, kažko laukti, nuo kažko priklausyti, iš kažko tikėtis. Ir tu vis aiškiau suvokei, kad nuo tavęs nieko nepriklauso, ir tu nieko neturi.

Kai tu pasensi, tau niekas nieko neaiškins. Tau tiesiog duos kažką, kad tu nemirtum iš bado. Tau užleis vietą transporte – ne iš pagarbos, o iš gailesčio. Ir tu suprasi, kad tu nieko negali ir nieko neturi. Ir tada tau suteiks tik vieną galimybę – tyliai išeiti, įsikniaubus į šlapią nuo vienatvės ašarų pagalvę.

“Būkite kaip vaikai“ – sakė Kristus

Vaikystėje tu mylėjai viską: praplaukiančius debesis; varlę, kvaksinčią vakare baloje; drugelį, be garso plazdantį nuo žiedo prie žiedo – visa tai buvo tavo, ir tu nenorėjai to savintis, tu tiesiog mylėjai tai dėl to, kad yra.

Paskui tu pradėjai mylėti už kažką: bendraklasę su ryškiais kaspinais už tai, kad ji graži; tėvus – už tai, kad jie tavimi rūpinasi; draugus – už tai, kad jie tave giria; kitus žmones – už tai, kad jie kažką dėl tavęs padaro.

Dar vėliau tu jau mylėjai nedaug ir nedaugelį: žmoną – už tai, kad ji tavo, ir tu turi ją mylėti; vaikus – už tai, kad jie tavo ir turi tavęs klausyti; automobilį – už tai, kad jis toks brangus ir blizgantis; televizorių – už tai, kad jis atneša tiek pasitenkinimo; savo šlepetes – už tai, kad jos nupirktos už tavo pinigus ir tokios minkštos. Tu jau pradėjai mylėti tik tai, kas priklauso ir paklūsta tau.

Tu sakai, kad myli savo žmoną, o pats ją darai savo poreikių verge. Tu sakai, kad myli savo vaikus, bet prisimink, kada tu paskutinį kartą bendravai su jais, ar gaminai ir dovanojai jiems dovanas, kaip jie tau vaikystėje? Ateityje apie tavo meilę teliks prisiminimas. Greitai tu skaitysi apie ją tik knygose ar žiūrėsi per televizorių – tu jau nesugebėsi jausti, ir tau liks tik prisiminimai apie ją.

“Būkite kaip vaikai“ – sakė Kristus

Vaikystėje tu draugavai su visu pasauliu, todėl kad tu ir pasaulis buvote viena. Jūs buvote vientisi, nedalijami. Jūs buvote kartu viename. Jūs atliepdavote vienas kitam pagal pirmą mintį arba esant būtinybei.

Paskui tu pradėjai dalinti šitą vientisą pasaulį, o taip pat ir save į bloga ir gera. Blogais tapo tie, kurie buvo ne su tavimi, gerais tapo tie, kurie arčiau tavęs. Vėliau blogi virto priešais, ir juos buvo būtina naikinti – juk jie tau trukdė. Bet tu pamiršai, kad tu ir pasaulis – viena Visuma, kad Viskas esi Tu. Ir naikindamas kitus, tu naikini save. Palengva tu taip ir sunaikinai save. Ir kažkuriuo momentu tapai prislėgtas ir menkas.

Tu pradėjai pats sau įrodinėti, kad tu geras, kad tu sugebi mylėti ir turėti draugų. Ir tuomet tu įsigijai naminių gyvūnų, pavadindamas juos “mažaisiais broliais“, todėl kad mylėti žmonių tu jau negalėjai, nes nesugebėjai mylėti net savęs. Viskas, kas tau liko – žiūrėti vakarais į naktinį dangų ir matyti jame savo vienatvės atspindį – tamsą.

“Būkite kaip vaikai“ sakė Kristus

Bet jūs jau juokiatės ir netikite tuo, kuo tikėjote vaikystėje. Jūs netikite, kad yra sąžiningumas, ištikimybė, teisingumas. Jūs netikite tuo todėl, kad jus tiek daug kartų apgaudinėjo ir sakė, kad šito nėra. Bet jūs norite, kad šalia jūsų būtų sąžiningas draugas, kuriuo galima pasikliauti sunkią akimirką. Ištikimas ir mylintis sutuoktinis, kuris neišduotų jūsų net mintyse, geri vaikai, kurie rūpinsis jumis, kai jūs pasensite.

Bet kad turėtumėte sąžiningą draugą, mylintį sutuoktinį, gerus vaikus – reikia pačiam būti sąžiningu, padoriu ir mylinčiu. Juk jei tu apgaudinėji – tu negali reikalauti iš kito sąžiningumo, jei tu neištikimas – tu negali reikalauti ištikimybės iš kito. Ir kai tau siūlo tapti “vaiku“ – tu bijai. Tu jau įpratai apgaudinėti, būti neištikimu, savintis. Tu negali pamatyti žmogaus kitame žmoguje, tu matai aplink apgavikus ir išdavikus. Ir tuomet tas vaikas, kokiu tu buvai – tyras, atviras ir mylintis “Aš“, uždaromas tavimi kuo giliau į vidų – tu bijai jo ir slepi ne tik nuo kitų, bet ir nuo savęs.

Bet būna momentai, kai tau norisi ištrūkti iš šio rato ir vėl tapti laisvu “kaip vaikas“ Bet jeigu tu sieki laisvės – reiškia, tu jos neturi. Jeigu tu sieki meilės – reiškia, tu nemyli iš tikrųjų, ir tavęs nemyli. Tu visada sieki to, ko neturi! Tu visuomet kažko norėsi, nes kažkada atsisakei visko, norėdamas kažkam įtikti. Vargšas tas žmogus, kuris yra priklausomas, dvigubai vargšas tas, kuris bijo būti nepriklausomas.

Laisvė – stipriems žmonėms.

Gyventi iliuzijų kalėjime – silpnybių vergų dalia.

Mylėti vieną lengviau – tam reikia lašo meilės. Mylėti visus sudėtingiau – reikia turėti vandenyną meilės. Mylėti vieną kaip visus – reiškia tapti pačia Meile.

Būkite kaip vaikai – su ryškiomis, saulėtomis, plačiai atvertomis akimis, žiūrinčiomis į visą Pasaulį.
Būkite kaip vaikai – su viską norinčiu pažinti protu, kuris žino, kad jis tai gali.
Būkite kaip vaikai – su perpildytu ir per kraštus besiliejančiu džiaugsmo ir šviesos šaltiniu.
Būkite kaip vaikai – ir žinokite, kad esate šio Pasaulio Kūrėjai, ir kad jūs ir esate šis Pasaulis!

Gražios, smagios ir šviesios šeimos šventės – Tėvo dienos – visiems! 🙂

4 mintys apie „Būkite kaip vaikai“

  1. Sveiki, faktas 🙂

    Gal ir taip. Bet išimkite žodį “Kristus“ ir bus puikus, gilus motyvuojantis tekstas. Neturiu fobijų religijoms, todėl pasidalinau 🙂 .

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s