Vaikai: kartu pakeisime pasaulį :)

1982 m. rugpjūčio 19 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė birželio 4-ąją Tarptautine agresijos prieš vaikus diena. Ja norima atkreipti dėmesį į smurtą prieš vaikus, o suaugusiems susimąstyti: kokias sąlygas augti, mokytis, kurti ir tobulėti jie sukuria vaikams. Yra šalių, kuriose jau kelios kartos išaugo nuo mažens matydamos karo veiksmus. Dažniausiai pastebime pasekmes – karus, smurtą. Arba agresyvius vaikus – kodėl jie tokie tampa? Juk nei vienas žmogus negimsta blogas, tokiu tampama. Kiekvienas reiškinys turi priežastį.

Vaikai auga suaugusiųjų sukurtame pasaulyje, bet ar saugus tas pasaulis, ar galvojame apie mūsų vaikų ateitį? Jie vis dažniau kreipiasi į suaugusius, į žmones, kurių rankose valdžia ir siūlo savo ateities matymą – taiką, meilę, draugystę, bendradarbiavimą, kūrybą. 2010 metais gruodžio 11 dieną Tailande susirinko daugiau nei milijonas vaikų nuo 10 iki 15 metų amžiaus iš įvairių šalių. Meditacijos aikštėje aplink Dhammakaya šventyklą vaikai kreipėsi į žmoniją savo daina apie taiką ir išreiškė savo valią pakeisti pasaulį. Įspūdingas, širdį sušildantis renginys.. 🙂

3 mintys apie „Vaikai: kartu pakeisime pasaulį :)“

  1. Galima ir taip pasakyti 🙂 . Jie nori elementarių sąlygų gyventi, turėti ateitį, o suaugę dažniausiai paskendę tik jiems vieniems reikšminguose dalykuose ir nelabai suriša, kaip stipriai nuo jų priklauso vaikų ateitis. Manau, viskas bus gerai 🙂 . O dėl tokių vaikų iniciatyvų labai džiugu 🙂 .

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: