Tai, kas nesikeičia

Kažkas panašaus į Meistrų bibliją, arba vadovas Gelbėtojams

– Kai mokaisi, tu tik atveri sau tai, ką jau seniai žinojai. Kai pradedi veikti, tu parodai, kad naudojiesi žiniomis. Kai mokai kitus – tu primeni, kad jie žino viską taip gerai, kaip ir tu. Mes visi mokomės, veikiame ir mokome.

– Tavo skelbiama Tiesa neapribota nei praeitimi, nei ateitimi. Ji tiesiog yra, ir šito jai pilnai pakanka.

– Vienintelė pareiga tavo gyvenime – būti ištikimu pačiam sau.

– Geriausiai mokai to, ką tau pačiam reikia išmokti.

– Gyvenk taip, kad nereikėtų gėdintis, jei apie tavo darbus ar ištartus žodžius bus paskelbta visam pasauliui, net jei tai, kas bus sakoma, nebus tiesa.

– Per gyvenimą tave veda esanti tavyje žaisminga, kupina žinių troškimo, neapčiuopiama esybė, kuri ir yra tavo tikrasis “aš“.

– Niekuomet nenusigręžk nuo galimos ateities, kol neįsitikinai, kad iš jos nėra ko pasimokyti. Tu visuomet gali laisvai apsispręsti. Gali persigalvoti ir pasirinkti kitokią ateitį arba kitokią praeitį.

– Nėra tokios problemos, kurioje neslypėtų tau skirta dovana. Ir tu kuri sau problemas, nes tau reikia jų teikiamų dovanų.

– Tavo sąžinė yra tavo noro būti savimi nuoširdumo matas. Atidžiai į ją įsiklausyk.

– Paprasčiausi klausimai kartu yra ir esmingiausi. Kur gimei? Kur tavo namai? Kur keliauji? Ką darai? Kartais mąstyk apie tai ir stebėk, kaip keičiasi tavo atsakymai.

– Teigdamas, kad tu kažko negali, atimi iš savęs savo Galią. Įtikink save, kad tavo galimybės ribotos ir tikrai toks tapsi.

– Kiekvienas žmogus žengia į tavo pasaulį, ir visi įvykiai tavo gyvenime vyksta todėl, kad pats juos pritraukei. Ką su jais darysi toliau, renkiesi tu pats.

– Tikroji pirmapradė nuodėmė slypi Absoliuto apribojime. Nedaryk šito.

– Kiekviena mintis siunčiama tau kartu su jėga, kurios reikia jos įgyvendinimui. Tačiau, greičiausiai, tau teks dėl to paplušėti.

– Atsisveikindamas neliūdėk. Išsiskyrimas būtinas, kad vėl galėtum susitikti. Tikri draugai visvien susieis, – nesvarbu, po akimirkos ar po kelių gyvenimų.

– Labai lengva patikrinti, ar tebesitęsia tavo misija Žemėje: jei tu gyvas, ji tęsiasi.

– Tikrieji ryšiai nebūtinai yra kraujo ryšiai; tikri ryšiai susieja pagarba ir džiaugsmu, kuriuos vieni kitiems atveriame gyvenime.

– Tai, ką vikšras vadina Pasaulio pabaiga, Meistras pavadins drugeliu.

(Iš R. Bacho knygos “Iliuzijos, arba nuotykiai Mesijaus, kuris nenorėjo būti Mesijumi“)

Smagaus ir saulėto visiems savaitgalio!! 😀

7 mintys apie „Tai, kas nesikeičia“

 1. Aktyvuojančios mintys ;). Didžiausią įspūdį paliko paskutinė: tai, ką vikšras vadina Pasaulio pabaiga, Meistras pavadins drugeliu. Gilu, surezonavo.

  Patinka

 2. Labas rytas, guru 😀 ,

  man šitą knygą atsiuntė į paštą, tai šios mintys ir man paliko didžiausią įspūdį, nes visuomet skaitydama pabraukiu pieštuku arba užsirašau labiausiai “surezonavusias“, kaip tu rašai, mintis. Taigi, gavosi tema iš gerų minčių 🙂 .

  Taip, paskutinė ir man labai tiko 🙂 . O dar ta, kur apie misiją gyvenime. Gilu 🙂 .

  Patinka

 3. Man irgi paskutinioji labai patiko, vienok negaliu išsivaduoti nuo kritikos ;D :
  1.“Vienintelė pareiga tavo gyvenime – būti ištikimu pačiam sau.“
  O kaip pareiga kitiem, artimui, Tėvynei?
  2.“Kiekvienas žmogus žengia į tavo pasaulį, ir visi įvykiai tavo gyvenime vyksta todėl, kad pats juos pritraukei. Ką su jais darysi toliau, renkiesi tu pats.“
  O jei kiek žmonės tada neįtikėtinai daug pritraukia visko…aš irgi neišimtis, jūs, kogero, irgi. Juk begalė įvykių, kurių gailimės ir nenorėjom,nenorim ir nenorėtumėm, kad jie įvyktų nei mums,nei kitiems…
  3.“Tikroji pirmapradė nuodėmė slypi Absoliuto apribojime. Nedaryk šito.“
  Atleiskit, bet kur čia nuodėmė…(gal aš kitaip suprantu šią sąvoką). Paradoksalu : “pažinimo medis“ nesuteikė jokio moralinio pažinimo.(arba dievas melavo apie medžio funkciją jį taip įvardindamas,arba žiauriai pajuokavo, arba klydo?!(visagalybė lyg ir turėtų išbraukti šį teiginį,bet šventieji raštai neretai parodo visagalio nevisagališkumą(bent jau logiškai)))

  Patinka

 4. Vladai, galiu parašyti, kaip aš suprantu 🙂

  Pareiga ir įsipareigojimas yra du skirtingi dalykai. Pareiga visuomet primestas, privalomas dalykas, todėl yra savotiška prievarta. Įsipareigojimas – laisvanoriškas atsakomybės už kažką prisiėmimas. Skirtumas didžiulis. Taigi, jei ir yra pareiga gyvenime, tai pirmiausiai būti savimi, o per savo išvystytas žmogiškas savybes kurti santykius su aplinka – imtis įsipareigojimų ir atsakomybės.

  Suprasti vidinės būsenos ir įvykių gyvenime ryšį yra nelengva. Šia tema turėjau laiko ir priežastį pamąstyti po avarijos. Tiesa tokia: nieko gyvenime savaime ar be impulso nevyksta, visuomet yra pradinis impulsas ir veiksmo priežastis. Tai įrodo ir fizika.

  Absoliuto apribojimas yra dogmatizmas, šablonai, mąstymo rėmai.

  Patinka

 5. Na dėl absoliuto, kaip sąvokos apribojimas tai taip- šablonai, vienok, jei kalbama apie bet kurį religinį absoliutą, tada tai nieko keisto, nes juos pačius apriboja tiek tikintieji, tiek pati religinė dogma.(kogero todėl pasidaviau impulsui aprašyti absolitą.) Vienok, jo apribojime, tik tai ir pavyksta įžvelkt ką parašei- tik savo mąstymo apribojimą.
  O dėl Pareigos, tai manau klysti, sakei skaitei Kantą, ten apie pareigą nemažai rašoma, ir iš dalies su juo tenka sutikt, pareiga apskritai viena iš aukščiausių siekiamybių kartu su valia ir su mąstymo laisve. Jeigu panašiai kaip Imanuelis įsivaizduojame pareiga, tada nieko geriau ir būti negali, deja, būtent mąstymo šablonai ir emocijos neretai paėma viršų. ;[

  Patinka

 6. Labas rytas, Vladai 🙂

  Ačiū už jūsų nuomonę 🙂 . Jei jums artima informacija šiame tinklapyje – aš džiaugiuosi, o ginčytis ar įrodinėti jums savo nuomonę – tuščias reikalas, nes jūs turite savąją, ir tai puiku.

  Galime tik geranoriškai pasikeisti savo nuomonėmis, tiesa? 🙂

  Saulėtos nuotaikos!

  Patinka

 7. Jeigu jums pasirodė, kad aš peršu savo nuomonę, tai taip nėra, tik siūlau karts nuo karto susimąstyti, o įpiršti nuomonės kitam(išskyrus smurtą ir ilgą propagandos procesą)- neįmanoma.
  O komentarus būtent tam ir rašau, idant geranoriškai pasikeisti savo nuomonėmis.
  šviesių žvaigdžių(gero vakaro). Vladas

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s