Alkoholis (tęsinys)

Daugelyje pasaulio šalių, kurių vadovai supranta pražūtingą alkoholio poveikį, yra įvairių apribojimų alkoholio vartojimui. Tai ir alkoholio skyriaus nebuvimas maisto parduotuvėse, specparduotuvės miesto pakraštyje, kuriose yra nustatytas ribotas laikas pardavimui, ir didelės nuobaudos už alkoholinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams, ir galiausiai nemažos jų kainos, ir kvaišalų nebuvimas tam tikru spinduliu tam tikrose zonose: pvz., prie vaikų mokymo ir ugdymo įstaigų.

Vykdoma ne kova su alkoholizmu, kuri, kaip įrodė patirtis, yra beprasmiška, o švietimas ir blaivybės propagavimas, taip pat griežtas įstatymų laikymasis šioje srityje. Kam to reikia? Pirmiausia, mokslininkų įrodyta, kad alkoholis pražūtingai veikia žmogaus reproduktyvias funkcijas. Kuo anksčiau pradedamas gerti alkoholis, tuo pražūtingesnės pasekmės: daugėja apsigimimų, įgimtų ligų. Taigi, kenčia tautos genofondas.

Taip pat daugėja susirgimų, kurie susiję su alkoholio vartojimu, vyksta ir dvasinė bei moralinė degradacija. Blaivybės propagavimas nėra tuščiažodžiavimas – tai rūpestis žmonių ateitimi. Mažoms tautoms tai ypač aktualu. Mokymas “kultūringai“ gerti yra veidmainiškumas tų, kurie iš alkoholio biznio pelnosi. Jei alkoholis pripažintas (dar 1975 metais) narkotine medžiaga, tai gaunasi, kad mus moko būti “kultūringais“ narkomanais?..

Psichoterapeutai teigia, kad jei žmogų iš mažens mokytų gyventi pilnavertį, kūrybišką gyvenimą, jam nekiltų net mintis svaigintis: jis tiesiog neturėtų tokio poreikio.. Pilnaverčiam, laimingam žmogui tiesiog nekiltų mintis nuodytis ir gadinti savo sveikatą… Kiekvienas geriantis žmogus iš esmės yra nelaimingas, nes nebūdamas apkvaitęs, jis jaučia įtampą – tiek emocinę, tiek fizinę.

Geriančio alkoholį žmogaus gyvenime palengva įvyksta tikslo ir priemonės pakeitimas: iš pradžių alkoholis yra priemonė pasiekti tikslą (atsipalaidavimą, euforijos būseną), o klinikinėse alkoholizmo stadijose alkoholio gėrimas tampa tikslu, ir jo siekiama bet kuriomis priemonėmis. Poreikis svaigintis tampa biologiniu: žmogus gyvena tam, kad gertų…

Kol žmogus gerdamas dar neprarado intelekto, tai gali tęstis ilgai ir atrodyti solidžiai: brangūs gėrimai, tam tikras kiekis, pasekmių gesinimas – įvairūs preparatai, sportas.. Pasiteisinimai: skanu, sveika, kaip visi.. Dėl dažniausio pasiteisinimo “skanu, patinka gėrimo skonis“: pabandykite, jei mėgstate alų, gerti nealkoholinį alų arba, jei vyną – tai nealkoholinį – jų yra. Negersite? Jei ne, tai tik įrodo, kad alų ar vyną ne dėl skonio geriate, o dėl juose esančio alkoholio.

Geriant alkoholį, nors ir nedideliais kiekiais, bet pastoviai, galiausiai degraduojama ir dvasiškai, susilpnėja žmogaus valia. Ji stipri tik viena kryptimi: išgerti, o visa kita lieka šalia ir ne taip svarbu. Sunkesnėse alkoholizmo stadijose gyvenimas pasidaro primityvus, nors savo tikslui pasiekti (išgerti) alkoholikai pajungia visus sugebėjimus: prašyti, šantažuoti, meluoti, sukelti gailestį, žadėti, apgauti.

Ir apie mūsų vaikus. Yra labai daug mokslininkų tyrimų, kaip pražūtingai veikia alkoholis besivystančio vaiko ar paauglio organizmą, smegenų funkcijas ir dvasines savybes. Pradėjęs anksti gerti alkoholį, žmogus užgęsta visomis prasmėmis, dar nė nespėjęs išsiskleisti. Vaikai – mūsų ateitis, ir tai ne skambi frazė. Nuo to, kokie jie bus, kokiais mes juos savo pavyzdžiu išugdysime, priklausys visų mūsų ateitis.

Jie – ateities žmonės, todėl gerbkime juos ir rodykime deramą pavyzdį. Tai, kas yra mūsų kartos ar mūsų tėvų ir senelių karti patirtis, telieka jiems tik kaip pavyzdys – kaip nedera elgtis. Šis filmukas labai taikliai, mano manymu, nusako pagrindinę vaikų siekiamybę: jie nori būti greičiau suaugusiais, jie nori būti tokie, kaip mes, jie mus stebi ir mokosi iš mūsų. Bet susimąstykime – kokį pavyzdį mes jiems rodome ir kokiais suaugusiais (žiūrėdami į mus) jie nori būti?..

12 minčių apie „Alkoholis (tęsinys)“

 1. Filmukai palieka labai slogų įspūdį, ypač apie paauglį. Įdomu, kodėl tokio pobūdžio filmukai nerodomi per mūsų televiziją? Ar mūsų vadovams nerūpi jaunimo ateitis? Pagalvojau, kad ir mes patys vaikams sakome viena, o darome dažnai priešingai. Sunki tema, nes sunki tiesa.

  Patinka

 2. Dėkui, Bagira, kad išdrįsti pasisakyti 🙂 ..

  Taip, tema nemaloni, nes apie ją daug melo. O tiesa, kaip ir tu rašai, sunki, be to, sunku pripažinti, kad buvai kvailinamas..
  Kai pradėjome rinkti informaciją apie alkoholį, mums taip pat buvo šokas nuo to, ką atradome. Bet tai BŪTINA žinoti, kad galėtume daryti SĄMONINGĄ, neįtakotą, neprimestą pasirinkimą.

  O vadovai.. Daugelio idealizmas ir rūpestis tauta pasibaigia, kai atsiduria tam tikroje komforto zonoje, aprūpinančioje materialinėmis gėrybėmis.. O tada jau kieno ratuose sėdi, to ir daineles dainuoja.., o liaudis, kuriai dirbti atėjo – tamsi (jų žodžiais) ir “pati kalta“, kad juos tokius išsirinko.. Mano supratimu, elementarus egoizmas ir atsakomybės trūkumas (ir iš to sekanti demagogija)..

  Tikrai naudinga būtų tokius filmukus parodyti plačiau: visi iš to tik laimėtume, nes daug ką darome iš nežinojimo..

  Patinka

 3. Aš vykdoma kovą su alkoholio vertinu teigiamai, bet tai nereiškia jog to užtenka. Tai nėra efektyvu, nes pabrėžiama ko nedaryti bei grūmojama kumštuku be svarių argumentų. Trūksta privalumų ryškinimo, gal dėl to, kad mažai blaivybės propaguotojų? Nekalbama apie sustiprėjusį blaivių žmonių atsakomybės jausmą, padidėjusi produktyvumą, kokybišką bendravimą, sumažėjusią nuotaikų kaitą. Apie tai, kad iš naujo įvertinama visa aplinka, pradedama pastebėti daug daugiau vykstančių dalykų (dėmesys išlaisvėja), puikią savijautą, naujus hobius, suteikiančiais daug daug laimės. Ką jau minėti, daugiau laiko, daugiau tvarkos, nepriekaištingas elgesys 24 valandas per parą, išaugęs pasitikėjimas savimi, savigarba, žinojimas, kad nepražūsi… Ar dar reikia tęsti..?

  Pagalvokite, jei pasiduodate priklausomybėms, tai persiduoda visiems aplinkiniams, vaikams, tėvams, draugams… Išgelbėkite save ir aplink jus išsigelbės bent 10 žmonių. Savęs žudymas turi tą patį poveikį… Vėlgi jūsų vaikai, jūsų pavyzdys…suprantate? Vaikai tęs jūsų vidines „programas“, vystys jūsų priklausomybes… Apmąstykite alkoholio klausimą iš įvairiu perspektyvų. Susivokite. Griežtai, bet kitaip negalima.

  Patinka

 4. O taip, gyvenimas keičiasi iš pagrindų: Aš taip pat pabrėžčiau, kad didelis laimėjimas – laikas.. Geriantys net nesusimąsto, kiek jo praranda tuščiai..
  Ir sąmoningumas, pavyzdys kitiems 🙂 , ypač vaikams: teisingai, Sauliau, pastebėjai: kai tėvai negeria, yra šansų nutraukti ydingas vidines programas ir parodyti vaikams kitokį, kūrybingą gyvenimą 🙂 ..
  Prisiminkime, kad ir geras pavyzdys yra užkrečiamas 🙂 ..

  Patinka

 5. Manau ne laiko praradime visa esme, o esme koks laikas prarandamas? Jai tau ir negeriant nera, ka veikti, tai ir to laiko nevertinsi ir tas laiko praradimas, nera rimtas argumentas, kaip ir minejo Saulius, zmones geria, delto, kad musu daugelio gyvenimai yra ne tokie pilnavertiski, kokie galetu buti pas laiminga zmogu, kuriam, kaip minejai savo straipsnyje Ruvi, net nekiltu mintis gerti alkoholi 🙂 Geriausis kelias, pirmas zingsnis, perskaityti Alano Carro knyga, ten yra isklaidomos visos iliuzijos apie ALKOHOLIO privalumus, bet pasikartosiu, vien alkoholio atsisakymas, gali neispresti daugumos problemos, gyventi pilnaverti laiminga gyvenima, reikia padirbeti su savim daugiau 🙂

  Patinka

 6. Labas rytas, Sapnininkas, Matai 🙂

  Smagu, kad visi kalbame apie tą patį, ir iš labai skirtingų taškų.
  Man atrodo, nesvarbu, kokį žmogus pasirinks motyvą blaiviam gyvenimui, svarbu, kad jis suprastų, kokį pražūtingą poveikį – visapusišką – daro alkoholis. Tam ir reikalinga informacija ir žinios, kas yra alkoholis, kaip jis veikia, ir, svarbiausia – kad mes be jo GALIME gyventi.
  Laiku matuojamas mūsų gyvenimas šioje žemėje, todėl tai yra vienas svariausių argumentų.
  Sutinku, Matai, kad reikia padirbėti su savimi gerokai, ir tas darbas proporcingas “įklimpimo“ lygiui. Jei nebus psichologinio ir dvasinio darbo, tai pasitaikius pirmam sunkumui, yra didelė rizika vėl nuvažiuoti atgal..
  Reikia susikurti stiprią atramą savyje vietoje buvusio išorinio ramsčio – priklausomybės.
  Ir knygos, ir video medžiaga, ir paskaitos – visi argumentai yra svarbūs. Kad įveiktume priklausomybę, reikia suprasti, kas tai yra, iš visų pusių.
  Visiems besidomintiems labai rekomenduoju V.Ždanovo paskaitas (kas moka rusiškai). Yra ir dokumentinių filmukų pagal A.Carro knygas – įveskite nuorodas į Google, ir tikrai atrasite.
  Bandykite, nes jei ir atrodo, kad “nieko tokio“ šampano ar vyno taurė ar alaus bokalas, prisiminkime, kad gerdami žmonės VISADA yra rizikos zonoje.
  Pakartosiu V.Ždanovo posakį: “Ne visi saikingai geriantys tampa chroniškais alkoholikais, bet VISI alkoholikai pradeda būtent nuo saikingo gėrimo“ ..
  Tiesiog pagalvokime apie tai..

  Patinka

 7. Kol nesame ragavę alkoholio, gyvensme sau ir susitvarkome su visais sunkumais bei džiaugsmais be jo. Po to ateina ragavimo metas ir parodykite man žmogų, kuriam pirmoji pažintis su alkoholio maloni, skani taip sakant… Ateina toks metas, kai visos problemos sprendžiamos alkoholio pagalba (ne visiems, žinoma). Tai kiekvienos ydos (priklausomybės) istorija.

  Žinoma, blaivybė dar nereiškia pilnaverčio gyvenimo. Tam reikia daug daugiau pastangų, bet čia žingsnis reikiama kryptimi, nes atsiveria visai kitos perspektyvos.

  Dėl to neturėjimo ką veikti. Neegzistuoja toks dalykas kaip nieko neveikimas. Visada kažką veikiame. Nuo alkoholio gėrimo pereiti prie labai prasmingų veiklų, tai per daug… Pradžiai galima tiesiog mėgautis laiku, bet nesivelti į kitas priklausomybes.

  Paklausykime, Ruvi, nesivelkime ten, kur mūsų laukia problemos. Nė vienas nežinome, kuris nuo taip vadinamo „saikingo gėrimo“ pereisime prie nesaikingo…kur ta riba? Kaip man ją apčiuopti? Kad kažkokie komformistai mus išmoko gerti, dar nereiškia, kad tam turime paklūsti. Aš nepaklūstu.

  Patinka

 8. Na pabūsiu opozicija.Beje, čia linkas į lietuvišką vaizdo klipą, nes nevisi supranta rusiškai(pvz.aš ;D)
  http://www.sveikata.info/alkoholis-pirmoji-tiesos-reklama-13-filmuku-lietuviu-kalba (nors vertimas tai pobaisis.)
  Visi žinome , kad alkoholis pats savaime rūgimo proceso metu(augalų) , taigi jis tiesiog natūralus reiškinys žmogui, nereikia to alkoholio taip demonizuoti. Pvz. aluje yra daug vitaminų B1, B2, PP. Apie vyno geras savybes jau patys esate užsiminę. Taipogi liaudies medicinoje yra taikoma nemažai alkoholio , bei įvairių ingridientų mikstūros , kad ir česnako su degtine , norint pasveikti nuo pvz. gerklės skausmo.(iš komentarų kurie bandė sako , jog padeda.) Taip pat alkoholio vartojimas seniems žmonėms irgi yra į naudą. Kaip turbūt žinote , seniems žmonėms dažnai pasitaiko kraujagyslių siaurėjimo problemų(ir tik nereikia kaltinti cholesterolio , čia su senatve susijęs procesas) , todėl jiems vartojant alkoholį,kuris plečia kraujagysles, galima sureguliuoti spaudimą. Taip pat kaip jau rašėt alkoholis padeda žmogui atsipalaiduot :D, bei suteikia nemažai darbo vietų :D:D:D. Beto : http://www.ehow.com/facts_4829088_positive-effects-alcohol.html . Bei yra nustatyta, kad alkoholis padidina “gerojo” cholesterolio kiekį. “Gerasis” cholesterolis padeda atsikratyti riebalinių arterijų sienelių nuosėdų ir sumažina “blogojo” cholesterolio kiekį organizme. Jis taip pat sumažina širdies smūgio riziką, neleisdamas kraujo dalelėms, atsakingoms už kraujo krešėjimą, sulipti. Taigi jūsų “demaskuojamas“ saikingas gėrimas vis tik turi ir teigiamų savybių. Tik prašau nepulti nesu joks alko firmų agentas ar alkoholikas.

  Patinka

 9. Labas vakaras, Vladai 🙂

  Anokia čia opozicija – tai jūsų agumentai jūsų gyvenimo būdui pateisinti 🙂

  Mes nepriešiname, tik siūlome kitokį požiūrį, kitokį gyvenimo būdą. Išbandytą. Veikia 😀

  Neįsižeiskite, bet medicininiu požiūriu jūsų argumentai.. netęsiu (kaip jūs įvardinate – alkofirmų (geras pavadinimas) propaganda, kuria jūs patikėjote)..

  Dėkui už jūsų nuomonę ir nuorodas 🙂

  Patinka

 10. Aš čia pagarsėsiu kaip blaivybės propaguotojas, bet matau reikalą įterpti savo žodį. Mano patyrimas ir žinios nesutampa su Vlado teiginiais. Apsvarstykime jo keliamus argumentus iš mano perspektyvos.

  Taip, alkoholis natūralus dalykas, nes jį išskiria surūgusios vynuogės. Bet tai nereiškia, kad jis tinkamas mūsų organizmui. Žinai kodėl mes turime skonio receptorius? Tam, kad atskirtume kur mums tinkamas maistas, o kur nuodas. Dabar pastebėk žmones geriančius alų, degtinę ir besiraukančius. Jiems skanu? O gal tai tik įsitikinimas..? Beje alus, vynas, degtinė nėra natūralus produktas. Aš pažiūrėčiau kaip žmonės gertų natūralų alkoholį!

  Dėl vitaminų logikos. Žinai, „Big Mac“ sumuštinyje yra augalinis lapas sudėtyje (beje modifikuotas greičiausiai). Tai, žinok, valgyk daugiau šių sumuštinių būsi sveikas, nes ten yra viena daržovė ir krūva E. Tik paskui po 5-10 metų nenustebk jei pilvo savo nebepaneši.

  Jeigu alkoholis naudojamas medicinoje, tai jį ir gerti galima tada? Prašau pagrįsti, nes man nesueina galai.

  Kaip rašiau anksčiau, kraujagyslės prasiplečia, nes jomis teka smegenų mirę kūneliai. Iš vienos pusės atrodo save gydai, o iš tikrųjų tik dar labiau naikini…

  Nepadeda alkoholis atsipalaiduoti, o slopina sąmonę. Jei padėtų, tai juk po atsipalaidavimo turėtumei jaustis pilnas jėgų, pailsėjęs, atsigavęs. O kaip yra po alkoholio vartojimo? Esi pavargęs… Ar ne keista?

  Dėl darbo vietų. Ko vertos darbo vietos, kai tiek žmonių žūsta per alkoholio vartojimą (avarijos, savanoriškas apsinuodijimas ir t.t.). Kiek Vladai įvertintum žmogaus gyvybę? Kiek darbo vietų, kiek pinigų? Aš sakau ji neįkainuojama, neįvertinama! Beje jei nusileisime iki pinigų skaičiavimo, dabar neturiu laiko ieškoti, bet yra surinkta statistika, kad alkoholio vartojimas kainuoja daug kartų daugiau pinigų nei, kad jo išvis nebūtų (neatperka darbo vietos).

  Gyvenkime tiesoje,
  Saulius

  Patinka

 11. Atgalinis pranešimas: Alkoholis (tęsinys) | Blaivi Tauta

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: