Minčių valdymas

Mūsų gyvenimo tempas dažnai toks, kad esame linkę nuklysti į tuos du kraštutinumus – pasyvumą arba bėgimą – kurie užmigdo mūsų sąmonę. Na, o chaotiškos mintys padaro gyvenimą nevaldomą ir nenuspėjamą. Palyginimui galėtume pažiūrėti į tokią situaciją per psichologo Džono Grėjaus siūlomą analogiją: įsivaizduokime, kad atėjome į maitinimo įstaigą, mums atneša gausų valgių meniu, o mes į jį nekreipiame dėmesio.

Valgyti norime, reikalaujame maisto, bet į meniu žiūrėti atsisakome. Galiausiai sutrikęs padavėjas pradeda mums nešti viską, kas yra virtuvėje, o mes išalkę puolame valgyti visų patiekalų – nesigilindami, iš ko ir kaip jie paruošti.. Tai nei racionalu, nei protinga, nei sveika, bet juk dažnai būtent taip ir elgiamės su minčių “meniu“.. Mintys tarsi patiekalai iš meniu: kad pasirinktume, mes turime atversti jį ir rinktis tai, ką norime, o ko nenorime, praleisti.

Mintys dar nėra patirtis, mintys yra tik patirties pasiūlymas. Protas neatakuoja mintimis, jis tiesiog siūlo, o mes galime rinktis. Kokias mintis mes fiksuojame, apie ką dažniausiai galvojame, tokią patirtį ir išgyvename. Jei užsicikliname ties mintimis apie problemas, nesekmes, ligas, tai.. greičiausiai visa tai ir išgyvensime. O kai mąstome pozityviai, mes kaupiame teigiamas emocijas, mus apima žvalumas, įkvėpimas, būsimų pasiekimų nuojauta – tai ir veda mus į sėkmę.

Visa tai sąlygoja paprasta energijų apykaita: jei mintys negatyvios, tai ir žodžiai bei veiksmai negatyvūs, o geros mintys pritraukia gėrį į gyvenimą. Visos mūsų kūno ląstelės taip pat “skaito“ mūsų mintis. Kuo geresnės ir šiltesnės mūsų mintys apie sveikatą, tuo aktyvesnės mūsų ląstelės ir sveikesnis organizmas, o mintys apie ligas ruošia dirvą ligai. Jau yra užregistruota daugybė tyrimų, kai susirgus teigiamos mintys padeda kūnui mobilizuotis ir greičiau pasveikti.

Kuo daugiau energijos ir emocijos mes įdedame į minčių formą, tuo aktyviau ir tiksliau ji realizuojama. Minties forma yra vaizdinys (projektas), kai aiškiai įsivaizduojame, ko norime – tai ir yra kūrybinė energija, emocijos jėga, kuri padeda įgyvendinti mintį. Aiškiai įsivaizduodami galutinį rezultatą, pridėdami pastangas link jo įgyvendinimo ir būdami įsitikinę, kad bus taip, kaip sumanyta, mes garantuojame sėkmingą savo minčių realizavimą.

Svarbu laiku pastebėti negatyvias mintis, išsiaiškinti, ar jos pagrįstos ir sąmoningai pakeisti jas pozityviomis. Tam kad priimtume naujas, pozityvias mintis, būtinai turime atsisakyti senųjų, nes jos vėl ir vėl sugrįš. Kaip tai padaryti? Be emocijų – nes emocija “paleidžia“ mintį veiksmui, kadangi ji fiksuojama kaip svarbi – ramiai atsisakykime neigiamų minčių. Pavyzdžiui, jei ateina mintis apie ligą, ramiai atsisakykime jos ir rinkimės mintis apie sveikatą.

Gali tekti įdėti nemažai pastangų, kol įpratinsime protą dirbti sąmoningo pasirinkimo režimu. Nelaukime, kol šviesi mintis ateis savaime, mokykimės mąstyti sąmoningai ir formuoti savo mintis, bei atmesti negatyvias. Galiausiai pastangos tikrai duos rezultatą ir protas “įpras“ siūlyti tik pozityvias mintis. Ir nepamirškime: tik jei “siūloma“ mintis nepriimama, tuomet ji nustojama “siūlyti“.

Dauguma mūsų negatyvių minčių stipriai laikosi už mūsų neryžtingumo ir abejonių. Jei kažkas gyvenime kelia nerimą ir su tuo susijusias negatyvias mintis – išsiaiškinkime, ką galime konkrečiai padaryti, kad jų neliktų ir ryžtingai veikime – tai vienintelė išeitis išsklaidyti abejonėms. Tuomet nereikės bijoti to, ko dar nežinome. Neryžtingumą ir su juo susijusias negatyvias mintis įveikti lengviau, nei negatyvias mintis iš praeities.

Yra dar vienas ypatumas – kai pradedame sąmoningai pozityviai mąstyti ir siekti kažkokio savo tikslo, mes dažnai pradedame labai nerimauti dėl rezultato, laukti jo. Tai pradeda mažinti tikėjimą rezultatu (nesulaukus taip greitai, kaip norėjome) ir pasėja abejones. Gali atsirasti ir negatyvios mintys, todėl būkime kantrūs ir savo nekantrumu nedarykime patys sau kliūčių..

Sąmoningumas pirmiausia yra ramybė ir nesiblaškymas. Jei sunku to pasiekti, praktikuokime atsipalaidavimą arba meditaciją. Neskubinkime gyvenimo, leiskime jam laisvai tekėti. Harmoningai įsiliekime savo mintimis, kūryba ir veiksmais į bendrą gyvenimo tėkmę. Savo mintimis mes kiekvieną akimirką kuriame savo gyvenimą. Kurkime sąmoningai ir atidžiai rinkimės savo mintis. Pozityvias! Būtinai.. 😀

10 minčių apie „Minčių valdymas“

 1. Labas, Ruvi, aciu uz idomius pasamprotavimus. Norejau paklausti, kokias knygas skaitai? Ar teko skaityti J. Murphy, P. Kummer? Ar ziurejai/skaitei “Secret“? 🙂

  Patinka

 2. Geras priminimas, mes taip greit visa tai pamirštam! Nauja man patikusi mintis: “mintys dar nėra patirtis, mintys yra tik patirties pasiūlymas“. Su meniu irgi geras palyginimas. 🙂

  Patinka

 3. Vienas iš saldesnių minčių valdymo vaisių būtent ir yra Ruvi minimas, pasyvumo ir bėgimo sustatytas į pusiausvyrą. Pats ant šito dažnai paslystu. Minčių valdymas nuostabiai paprastas, bet, kad būtų realūs rezultatai tenka apsišarvuoti begaline kantrybe, kad patiektų norimą patiekalą iš meniu. 🙂 Dėkui už žinias.

  Patinka

 4. Sveiki visi 🙂
  Aistė, džiaugiuosi, kad esame bendramintės 🙂
  Knygas skaitau dažniausiai filosofiją – tai mano pomėgis. Šalia visada psichologija, įvairūs mokymai, daug skaitau, po kelias knygas iš karto 😉 .
  Taip, “The Secret“ žiūrėjau, paliko įspūdį, J.Murphy “pasąmonės galia“ ar panašiai lietuviškai ir kelias rusų kalba. P.Kummer – negaliu prisiminti, gal ir neskaičiau.

  Bagira, ir man ši mintis patiko 🙂

  Sauliau, smagu matyti 🙂 Taip, kantrybė ir nuoseklumas.. 😉

  Patinka

 5. Sveiki (:

  Man asmeniškai tai labai puikus straipsnis. Neseniai ruošiau šiokį tokį projektėlį universitetui. Tad teko pakalbėti apie kognityvinę terapiją kurios esmė ir yra tai, kad viskas priklauso nuo mūsų minčių. Viskas pasikeičia pakeitus savo mintis. Kiekvienas šiuo atveju galime būti sau psichologu.
  O tai iš tiesų veikia. Jau antras mėnuo gyvenu slopindama blogas mintis. Ir jau net stengtis nebereikia, nes jos manęs nebeatakuoja (:
  Ir dienos šviesesnės tapo, ir žmonės gražesni ir pati sau mielesnė…

  Patinka

 6. Labas vakaras, Dovile 🙂
  Aš taip pat įsitikinau, kad viskas prasideda nuo minčių 🙂
  Jau vien šis suvokimas keičia gyvenimą 🙂 , ir tikrai galima būti sau psichologu, ir tikrai smagiau gyventi, mąstant pozityviai 🙂 .. tik nuoširdžiai.

  Patinka

 7. Labas visiems,
  taip pasakymas apie meniu tikrai yra puiki ideja reikia meniu ivesti i savo mintis kuriame butu daug geru dalyku zinoma man ivesti meniu reikes pagalbos is kitu nes pas mane truputi perdeges diskas ir ji reikia atnaujinti profiasionalui…. 🙂 butinai pasinaudosiu meniu siulomomis geromis emocijomis 🙂

  Patinka

 8. Labas, Odeta!

  Kiekvienam žmogui reikėtų kartas nuo karto “pasitikrinti“ savo mintis – kokios dominuoja ir kokios tų minčių pasekmės. Jei atliekame tai reguliariai, tai nemalonių “netikėtumų“ tikimybė ženkliai mažėja :).

  Sėkmės, Odeta! 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s