Gyva patirtis

Kaip dažnai žmonės skaito daugybę pačios įvairiausios dvasinės literatūros, bet vos tik jie susiduria su konkrečia patirtimi, kur reikia visas tas žinias pritaikyti – pasimeta, lyg ir nebūtų nieko nei skaitę, nei sužinoję. 

O juk gyvenimo patirtis daug vertingesnė už visas gautas žinias. Be asmeninės patirties visos žinios tuščios, tai lyg bevertis balastas galvoje.

Tuo tarpu dvasinės žinios per patirtį, per jausmus ir išgyvenimus tarsi atgyja, įgauna prasmę ir tampa mūsų sielos vertybe.

Juk galime nuolat kalbėti apie meilę artimiesiems, meditacijose siųsti visiems šviesos srautus, bet tik gyvenime pamatome, ar meilės energija tampa regima, ar jaučia ją žmonės (namuose, darbe, gatvėje, parduotuvėje…)

Galima daug kalbėti apie tikėjimą, apie pasitikėjimą Kūrėju, savo siela, aukštesniąja valia… bet tik konkrečioje gyvenimo situacijoje galime išreikšti savo dvasinę jėgą (išsigąsti, panikuoti.., ar – pasitikėti ir stengtis įžvelgti optimalius sprendimus).

Galima daugybę kartų svarstyti apie sąmoningo gyvenimo vertingumą, bet tik pačiame gyvenime galima tai patirti. Sąmoningumas – tai kuomet neįsitraukiame į užplūdusias mus emocijas ir audringas mintis. Tiesiog įdėmiai  viską stebime: tai, kas aplink mus ir kas mumyse. Tuomet viskas matoma daug aiškiau ir neprarandamas ryšys su aukštesniuoju aš ir siela.

Gyvenkime sąmoningai, pažinkime gyvenimą per gyvą patirtį! Tegul žinios bus taikomos gyvenime – tik per gyvenimo pažinimą mes atveriame savo tikrąją dvasinę prigimtį ir savo unikalumą.

Padėka autorei! Pagal M. Fjunia tekstą, vertė ruvi.lt

Meilės ir gerumo mums visiems 🙂 !

7 mintys apie „Gyva patirtis“

 1. Labas rytas:) Tekstas atliepia mano pastarųjų dienų mintis ir tikslą – sukurti moterų klubą, kuriame dalintumėmės savomis dvasinėmis patirtimis, kurios yra tikrai unikalios, ne perpasakotos, bet savimi patirtos ir suvoktos. Aukščiausios jėgos pajautimas – tai didelė dovana. Ačiū autorei ir Rūta Jums už tekstą būtent šią dieną:)) Mokėti skleisti tą dovaną, panaudoti jėgą gėrio, teisingumo kūrimui, išmokyti kitus tai pajausti ir teisingai taikyti – tai tapo mano gyvenimo dalimi. Ačiū dar kartą, Rūta:)) Saulėtos dienos visiems!!!

  Patinka

  1. Labas, mielos Rūta ir Jone 🙂 !

   Labai gera idėja – moterų klubas, juk bendraminčiai – visada svarbi palaikanti ir įkvepianti jėga, ir kaip puiku, kai yra žmogus, kuris tai sugeba organizuoti, suburti bendravimui.

   O visa išorinė informacija, jos supratimas labai priklauso nuo to, iki kiek stipriai žmogus įsitraukęs į išorinio pasaulio veiklą (tai paprastai būdinga jaunystei) ir todėl atitinkamai atitrūkęs nuo savo vidinio dvasinio pasaulio. Kiekvienai informacijai – savo laikas, todėl tam tikrus dalykus suvokiame tik patys juos patyrę.

   Nėra taip jau paprasta gyvenant materialiame pasaulyje išsaugoti ir skleisti dvasinį tyrumą, savo gražiausias prigimtines savybes. Bet kokiu atveju – ieškantis visada atranda, ir, pritariu jums – tai turi būti juntama, matoma, o ne tik teoriškai žinoma: tegul už mus kalba mūsų darbai 🙂 ..

   Ačiū jums, saulėtos pavasariškos nuotaikos 🙂 !

   Paspaudė "Patinka": 1 person

   1. Ačiū, Rūta:)) Pirmas moterų klubo “Apie save ir pasaulį“ susitikimas jau ketvirtadienį, kovo 9 d. 17. 30 val. Vilniuje, Kalvarijų bibliotekoje (Kalvarijų g. 29). Čia kvietimas į pasibuvimą, susipažinimą, klubo temų aptarimą: temų įvairovė pati didžiausia – pradedant savęs pažinimu ir …gal pabaigos ir nebus, nes gyvenimo kelias tęsiasi ir tęsiasi, o tame kelyje mes žingsniuojame kas kartą atrasdami vis kažką sau naujo. Būtų labai smagu susitikti ir Jus Rūta:)) Jeigu įsibroviau su reklama, tuomet atsiprašau. Linkėjimai:))

    Patinka

   2. Dėkoju labai, Rūta, ir aš prisidedu prie kvietimo, juk atsitiktinumų nebūna – kažkam gal tai ilgai laukta žinia 🙂 . Aš mielai sudalyvaučiau, bet, deja, dėl traumuotos kojos toli ir ilgam nuo namų neinu, o ir būsena kol kas nelabai tinkama bendravimui.. O jums nuoširdžiausiai linkiu jaukaus susitikimo, kad jūsų klubas būtų atgaiva ir įkvėpimas visiems – jūs tokia šaunuolė, kad įgyvendinote savo idėją 🙂 !

    Paspaudė "Patinka": 1 person

   3. Ačiū, Rūta, už palaikymą, paskatinimą. Jūsų tekstai tarsi veda mane keliu ir pati stebiuosi, kai ryte į darbą ateinu su viena mintimi ir randu Jūsų tekstą tokia pačia mintimi. Pasirodo, skirtinguose Lietuvos vietose būdamos “susikalbame“ mintimis. Tikrai, tai mane visada stebina ir duoda rodyklę – taip ir daryk, jei minčių padvigubėja:)) Ačiū:)

    Patinka

   4. Ačiū, Rūtele, už gerus žodžius 🙂 ! Aš dabar retokai pati rašau, bet daug skaitau, todėl jei atrandu tekstus, kurie atitinka mano patirtį ir pasaulėžiūrą – dalinuosi čia, ir, žinote, man taip pat skaitant kitų autorių kūrinius, kyla mintis: koks sutapimas, aš taip pat galvoju 🙂 … Taip yra todėl, kad amžinosios vertybės nekinta, ir mes visi galiausiai jas atrandame – patys arba kitų žmonių atradimų pagalba. Dar kartą dėkui ir geriausios kloties, miela Rūta 🙂 !

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: