Palinkėjimas… iš širdies

Norėčiau palinkėti mums visiems gyventi pasaulyje, kur nebus prievartos ir bus daug meilės, kur žmonės nuoširdžiai brangins vienas kitą, o ne išnaudos, kur saugu bus išleisti vaikus į kiemą, kur bet kokia pagalba bus pasiūlyta besąlygiškai ir priimta su dėkingumu, kur norma bus altruizmas, o ne ciniškas egoizmas.

Gal tai atrodo kaip utopija, bet kaip tai geidžiama ir kaip įmanoma, jei kiekvienas prie to prisidės.

Tiesiog labai norisi gerumo.

Atsibodo ta idėja, kad išgyvena stipriausias pasaulyje, kur kiekvienas – tik už save.

Tegul suklesti gėris, užaugintas visuotiniu gerovės siekiu. Dabartiniame agresyviame pasaulyje tai ypač aktualu.

Padėka autorei! Pagal T. Marač esė, vertė ruvi.lt

Meilės ir gerumo mums visiems 🙂 !

6 mintys apie „Palinkėjimas… iš širdies“

  1. Sveiki, Algirdai!

   Tikrai – reikia suprasti bendros gerovės svarbą, nes asmeninė gerovė be visuotinės – neįmanoma. Kur kiekvienas tik už save – ten nėra vienybės, o be vienybės harmoningai sugyventi, o tuo labiau – kurti bendrą gerovę niekaip nesigaus.

   Patinka

   1. Labas Ruvi,

    Tiktai tą suprasti turėtų kiekvienas savarankiškai, vienumoje, o ne kaip nors kolektyviai kur koks nors veikėjas visiems kitiems aiškina apie bendros gerovės svarbą kaip, pavyzdžiui, jau yra buvę bent keliose didelėse šalyse ir net mes tą atsimenam nors tada buvome dar labai jauni. Beje, tai ne tik yra buvę, tačiau ir dabar tas pats vyksta ir netgi baisiau negu buvo. Tai yra labai svarbu. Žinau, kad sunku, ypač tiems kurie gavo mažai gero patyrimo iš savo tėvų ir senelių, tačiau tai yra savarankiškas kelias ir jis turėtų būti teisingas, bent jau aš taip manau.

    Patinka

   2. Matyt, istoriškai išgyvename įvairius manipuliavimo žmonių sąmone periodus. Nuo tiesioginių ir užslėptų poveikių iki ciniško spaudimo. Bet – kuo daugiau spaudimo, tuo daugiau priešinimosi (pati žmogaus prigimtis priešinasi bet kokiai prievartai). Svarbu kiekvienam žmogui pradėti nuo savęs, savo šeimos, savo artimųjų – pradėti gyventi sąžiningai, draugiškai, žmoniškai. Viskas prasideda nuo mažų žingsnių, nuo nedidelių kasdieninių gerų poelgių – gerumas žadina ir kitų žmonių gerumą 🙂 .. Ir, žinoma, reikia kantrybės ir išminties – tik blogi darbai daromi greitai.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: