Taikdariai

Dabar taikdarių metas. Laikas kiekvienam atlikti savo darbo dalį taikai ir bendrai gerovei. Ten, kur esame ir ką galime. Apsižvalgykime, kur ir ką galime padaryti ir veikime – tik taip galime nuraminti emocinį chaosą ir atkurti pusiausvyrą. Ypač tai aktualu informacinėje erdvėje.

Žmonės dabar sutrikę ir išgąsdinti, todėl žeidžia vienas kitą žodžiais, kaltinimais, ginčais. Mes neatsigavome po pastarųjų dvejų metų stresų ir patyrėme dar didesnį šoką jau dėl kitų įvykių pasaulyje. Todėl visi esame šokiruoti, ir kiekvienas savaip išgyvena tą šoką: kažkas puola į komentarų mūšius, kažkas ieško kaltų, kažkas sustingsta, kažkas verkia, kažkas puola į neviltį, kažkas visus guodžia…

Ir tai natūralu – kiekvienas savaip atsikrato vidinės įtampos, kuri jau liejasi per kraštus. Tačiau reikia sustoti: įtampos dar didesne įtampa nepanaikinsime, o informacinis chaosas įtraukia lyg sūkurys ir ilgam sujaukia sveiką nuovoką. Ir kad ją atgautume, reikia tylos – vidinės ir išorinės… Reikia nusiraminti, atgauti pusiausvyrą, ir – tapti taikdariais.

Tai būtina – nes tik ramus, sveikos nuovokos žmogus gali priimti teisingus sprendimus bet kokioje situacijoje. Ir kuo daugiau tokių žmonių visuomenėje, tuo daugiau adekvačių veiksmų, kurie išsprendžia iškilusius klausimus ir keičia viską teigiama linkme. Tai reiškia, kad kiekvienas savo vietoje daro tai, ką gali ir tuo pačiu gerina bendrą situaciją.

Tapkime taikdariais savo artimiausioje aplinkoje – mažinkime bendrą emocinę įtampą, nesiveldami į karštus ginčus, verčiau laiku patylėkime, kad nedidintume informacinio chaoso. Savo šeimoje kurkime taikią atmosferą. Su draugais, bendradarbiais, kaimynais sugyvenkime santarvėje. Ieškokime to, kas mus jungia ir vienija, atmeskime menkiausią susipriešinimą. Juk visus klausimus galima ir reikia spręsti taikiai ir geranoriškai.

Ir tai nereiškia, kad neturime domėtis tuo, kas vyksta pasaulyje, ar kad tapsime abejingais stebėtojais. Domėkimės tiek, kiek iš tiesų reikia žinoti, tačiau nepamirškime, kad gyvenimas vyksta toliau, ir kad tik būdami adekvatūs, mes esame naudingi savo šeimai ir visuomenei. Ne viskas mūsų valioje, tačiau bet kokioje situacijoje mes galime padaryti tai, kas nuo mūsų priklauso.  

Visos kovos, visi konfliktai pabaigiami vienu vieninteliu būdu – taika. Kiekvienas taikus žmogus: motina, vaikas, tėvas, jaunuolis ar senolis, kiekvienas sveikos nuovokos žmogus nori taikos. Nes taika – gyvybės ir gyvenimo pagrindas. O kai vyksta konfliktai, kai žūsta nekalti taikūs žmonės – reikia galvoti ir kalbėti tik apie taiką ir apie tai, kaip nedelsiant ją įgyvendinti.

Todėl tapkime taikdariais – savo šeimai, draugams, artimiesiems, bendradarbiams, kaimynams, kiekvienam sutiktam žmogui… Juk būdami taikūs, mes prisidedame prie visuotinės taikos. Prisimenate: taika širdyje – taika pasaulyje 🙂 …

Parengė ruvi.lt

Taikos, meilės ir vienybės mums visiems 🙂 !

2 mintys apie „Taikdariai“

  1. “Pagrindinė prievartos silpnybė ta, kad ji įkvepia tą dalyką kurį siekia sunaikinti. Ji nesumažina blogio, o atvirkščiai-padaugina. Prievarta galima nužudyti melagį, tačiau negalima nužudyti melo anei įrodyti tiesos. Naudojant prievartą galima nužudyti neapykantos apimtą žmogų, tačiau negalima nužudyti pačios neapykantos. Iš tiesų, prievarta tik skatina prievartą. Prievarta prieš prievartą reiškia dvigubai daugiau prievartos, į tamsią naktį be žvaigždžių įliejant dar daugiau tamsos. Tamsa negali apšviesti tamsos, tą gali padaryti tik šviesa. Neapykanta negali nugalėti neapykantos, tik meilė gali tą padaryti.“
    Martinas Liuteris Kingas

    Net neturiu ką pridurti

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: