Taika žmogaus širdyje

************

Kad pasaulyje būtų taika, reikia, kad visos tautos gyventų taikiai.

Kad tautos gyventų taikiai, reikia, kad tarp miestų nebūtų priešiškumo.

Kad miestuose būtų taika, reikia, kad kaimynai gyventų santarvėje.

Kad kaimynai gyventų santarvėje, reikia, kad kiekvieno žmogaus namuose būtų taika.

Kad kiekvienuose namuose būtų taika, reikia, kad taika būtų kiekvieno žmogaus širdyje.

Laozi

************

Taikai reikia daug didesnės stiprybės, nei karui; taika – dvasinio darbo, dvasinės jėgos išraiška. Taika gali būti pasiekta, kai pats žmogus sugeba užgesinti savyje bujojančią neapykantos liepsną, atsisakyti priešiškumo ir neapykantos pirmiausiai savyje.

Todėl kiekvienas žmogus – tarsi šviesos švyturys, kuris pradeda šviesti, išsklaidydamas tamsą savyje ir aplink save. Ir ta šviesa stipresnė ir reikšmingesnė, nei pati tirščiausia tamsa.

Nežinomas autorius

************

Priešiškai nusiteikę žmonės vadovaujasi logiškai nepaaiškinamomis ambicijomis ir idėjomis, kuriomis siekia įsitvirtinti prievartos pagalba. Kol žmonės nekenčia vienas kito, kol žudo vienas kitą – jie negali būti vadinami civilizuotais, nes jie elgiasi kaip barbarai.

Juk žmonija – tarsi vienas kūnas, vieningas organizmas, kur nėra ir negali būti priešų, nes bet kokia priešprieša kenkia visiems ir kiekvienam. Mes negalime būti laimingi, kol kenčia nors nedidelė žmonijos dalis – ta kančia slėgs mus visus.

Neskleiskime agresijos ir priešiškumo, pakeiskime tai žmoniškumu – meile, išmintimi, vienybe – jau šiandien, tuomet rytojus bus kitoks. Taika žmogaus širdyje – taika visame pasaulyje. Ir tai vienintelis kelias į visuotinę Taiką.

Turime pradėti bendradarbiauti ir veikti išvien visų labui. Nuo to priklausys visų mūsų ateitis. Tik vienybė gali pagaliau suteikti visai žmonijai geros ateities perspektyvą.

Dž. Krišnamurtis

************

Parengė ruvi.lt

Taikos, santarvės ir vienybės mums visiems!

2 mintys apie „Taika žmogaus širdyje“

  1. Taip, Jone, dabar tai svarbu mums visiems… Ypač palietė Krišnamurčio mintis, kad mums niekada nebus gerai, kol pasaulyje kenčia nors nedidelė žmonijos dalis, nes ta kančia slėgs visus. Ir tuoj prisiminiau analogiją su žmogaus organizmu kaip visuma – juk net jei sužeisime rankos mažąjį pirštelį, gali skaudėti taip, kad negalėsime nei miegoti, nei apie kažką kitą galvoti… Visi esame susieti, viskas šiame pasaulyje priklauso ir nuo “pačio mažiausio pirštelio“. Būkime taikūs, nes susipriešindami mes kovojame su pačiais savimi. Ačiū tau, miela Jone 🙂 !

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: