Ironiška proza: “Mama Feisbuke“

O, siaube! Mano mama išmoko naudotis Feisbuku! Na, žinoma, tai puiku. Aš pats jai kadaise patariau. Tačiau net neįsivaizdavau, į ką tai išsirutulios.

Dabar ji įdėmiai seka mano įrašus ir gyvai į juos reaguoja, nepraleisdama nei vieno. Būtų jos valia, ji visus priverstų paspausti ženklą “Patinka“. Pasijutau kažkokiu mamos sūneliu. Prisiminiau kadaise girdėtą frazę: “Tu šaunuolis, nes esi mano sūnelis!“ O juk man greitai sukaks keturiasdešimt…

Daug ką prisiminiau. Pamenu, kai pirmą kartą pasikviečiau merginą į namus ( buvau septyniolikos metų), mama tuoj puolė mus vaišinti ir mane girti:

– Mano Algelis – toks šaunuolis! Puikiai mokosi, tiek padeda man namuose…

Na, koks Algelis?! Norėjau skradžiai grindis prasmegti pas kaimynus. Mergina springo iš juoko, o mūsų bendravimas taip ir užsibaigė neprasidėjęs. Ir aš tuomet tvirtai nusprendžiau merginų į namus daugiau nekviesti.

Bet kai sulaukiau dvidešimties, viskas kažkaip užsimiršo, ir aš vėl pasikviečiau į namus merginą. Mes su ja aktoriniame mokėmės. Mama labai apsidžiaugė, nes aš į namus nieko nekviečiau, ir ji pagalvojo, kad aš neturiu merginos. Šį kartą mano mama pasinėrė į prisiminimus:

– Oi, pamenu, kai Algelis mokėsi septintoje klasėje, būdavo, maudau jį, o jis prašo į vonią jo mylimą meškiuką atnešti. Aš aiškinu jam, kad negalima meškiuko šlapinti, o jis į ašaras…

Mergina pažvelgė į mane su neslepiama nuostaba, o aš pasijutau kažkokiu apsiseilėjusiu berniuku-kvaileliu… Septintoje klasėje mane mama maudė! Žaisliuko prašiau! Pasirodo, iš to džiaugsmo mano mama supainiojo septintą klasę su mano septyniais metais.

Ir štai dabar mano mama Feisbuke! Kiekvieną kartą su nerimu atveriu savo puslapį, bijodamas pamatyti mamos komentarą:

– Kas mano Algelį skriaus, turės reikalą su manimi! Ir nepamirškite spausti žvaigždutę “Patinka“. Ką, jis veltui čia rašo, stengiasi? Žiūrėkite man!

Padėka autorei! Pagal N. Varskajos pasakojimą iš “Buitinės ironiškos prozos“, vertė ruvi.lt

Meilės ir šviesių akimirkų mums visiems 🙂 !

Ir – pasisaugokime, kad neperkaistume: https://ruvi.lt/2012/08/06/kaip-neperkaisti-karsta-vasaros-diena/!

2 mintys apie „Ironiška proza: “Mama Feisbuke““

  1. Labas, Virginija 🙂 !

    Ko gero, visos mamos tokios – palaiko savo vaikų veiklą, globoja ir rūpinasi jais visą savo gyvenimą 🙂 .. Svarbu laiku suprasti, kad vaikas – jau suaugęs žmogus ir palaikyti jį kaip suaugusį, na, o vaikams – taip pat pradėti rūpintis savo tėvais, kaip tai daro suaugę sąmoningi žmonės. Gyvenime matome daug kitokių pavyzdžių, kai visą gyvenimą vaikai išlieka vaikais, o tėvai – jų gyvenimo kontrolieriais.

    Perskaičius apsakymą, taip pat nusišypsojau.. Verčia susimąstyti 🙂 ..

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: