Gyvenimo spalvos

Šį kartą – vėl istorijos iš gyvenimo, kuriomis dalinasi žmonės internete. Įkvėpkime, palaikykime vieni kitus savo gerumu ir nuoširdumu – dabar mums visiems to labai reikia 🙂 ..

************

Seneliui su močiute dabar virš 70 metų. Kalbėjomės kartą mes su seneliu apie jo jaunystę, ir staiga užėjo močiutė į kambarį. Senelis nusišypsojo ir ištarė: “ O, štai ir mano saulutė!“ Jis visada suranda jai gražių žodžių, ir nesvarbu, tuo metu jie tik dviese, ar yra kažkas dar šalia.

Visada stebėjausi tokiais nuoširdžiais ir šiltais senelių jausmais, ir kartą paklausiau močiutės, kaip jie sugeba išsaugoti tokią meilę. Močiutė su šypsena atsakė: “Tai labai paprasta: svarbu išlaikyti pusiausvyrą..“

“Kaip tai?“ susidomėjau aš. Močiutė atsakė: “Žiūrėk, kartais aš jaučiu, kad galiu prisidėti prie dienos darbų tik 10 procentų, tokiu atveju senelis atlieka kitus 90, ir, atvirkščiai – būna, kad mano darbų 80, o senelio – 20 procentų, o kartais ir po lygiai.. Bet visada tai 100 procentų meilės, todėl nėra priežasčių jokiems nesutarimams 🙂 !“

************

Būna merginos – stiprios, pasitikinčios savimi, žinančios, ko nori ir ryžtingai siekiančios užsibrėžtų tikslų.

O būna, eina mergina pieno į parduotuvę, o pakeliui pamato drugelį, nuseka paskui jį, užsisvajoja.., po to pastebi mažą šuniuką prie vaikų žaidimų aikštelės, paglosto jį, pasišnekučiuoja su vaikais.., paskui atsisėda ant suolelio po gluosniu, pasiklauso paukščių balsų, po to išsiima knygą, skaito..

Ir grįžta namo laiminga, su lauko gėlių puokštele.. Ir be pieno 🙂 ..

************

Yra toks testas vaikams ikimokyklinukams: vaikui parodomas paveiksliukas iš dviejų dalių. Abiejuose pavaizduotas berniukas ir suolas, bet pirmame paveikslėlyje berniukas bėga, o antrame – užkliūna už suolo ir pargriūna.

Vaiko klausia: kas kaltas? Trejų metų vaikai dažniausiai atsako, kad kaltas suolas. Penkerių metų vaikai jau atsako, kad berniukas nežiūrėjo, kur bėga, todėl pats ir kaltas, kad pargriuvo.

Atsakymai skiriasi todėl, kad trejų metų vaikams dar neišsivystė kritinis mąstymas, o štai penkerių metų vaikas jau sugeba kritiškai įvertinti savo elgesį ir situaciją.

Bet.. yra ir suaugę žmonės, kurie iki šiol kaltina suolą 😉 ..

************

Kartą stebėjau įdomų vaizdą gatvėje.

Šuo rengėsi pereiti gatvę per pėsčiųjų perėją, bet mašinų buvo daug, todėl jam nepavyko. Stovėjo kantriai minutę, kitą, laukė… Ir.. staiga apsisuko, ir pradėjo ieškoti sau pakeleivio! Ir surado – prisišliejo prie vienos moters, ir vizgindamas uodegą, kartu su ja pasiekė kitą gatvės pusę..

Koks šaunuolis 🙂 !

************

Dabar gauname tiek daug įvairiausių elektroninių laiškų, žinučių, pranešimų.. Ir atstumas neturi reikšmės – viskas greitai, akimirksniu, ir tai jau nieko nestebina.

Ir štai vieną rytą netikėtai pašto dėžutėje aptinku paprastą popierinį voką! Tikrų tikriausią laišką man, kurį parašė draugė iš užsienio. Prisipažinsiu, kad tai nutinka dabar taip retai, kad net šiurpuliai kūnu perbėgo iš netikėtumo..

Parėjęs namo džiaugiausi kaip vaikas, skaitydamas tą mielą laišką, rašytą ranka.. Taip, šiuolaikinės technologijos, žinoma, yra puiku, bet kaip malonu kartais patirti tą nenusakomą šilumą, tą nuoširdų atgarsį iš praeities 🙂 !

************

Kartais pagalvoju – kaip gerai būtų sukurti viešbučių tinklą “Močiutė“!..

Su kilimais ant sienų, lovomis su gausybe megztų pagalvėlių, siuvinėtomis staltiesėlėmis, jaukia švara ir spengiančia tyla: ša, anūkėlis miega!..

Nuvyksti ten savaitgaliui, ryte vos pramerki akis, o tau tuoj šnibžda: “miegok, miegok, dar nė 10 valandos nėra..“ Ir kojinės šalia ant radiatoriaus padėtos – kad šiltos būtų, kai anūkėlis prabus.. Ir antklodę apkamšo, kad nesušaltum.

O kai tik pabundi, močiutė tyliai prisėda ant lovos krašto, paglosto galvą: “Visai nuvargino tave tie darbai, vaikeli, sublogęs, suvargęs.. Gal dar pagulėk? Jau kelsies? Gerai, tada tuoj pusryčius paruošiu..“

Keliuosi, einu į virtuvę. Mmm.. kvepia varškėčiais. Skanumėlis! Su vyšnių uogiene. Ir arbata, kokią tik močiutė moka užvirti.

Šnekučiuojamės, geriame arbatą.. Už lango lietus arba sniegas, o krosnyje jaukiai traška malkos, ir namuose šilta, kvepia močiutės pyragais 🙂 ..

************

Parengė ruvi.lt

Geros savaitės mums visiems 🙂 !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: