Minimalizmas – sąmoningas gyvenimas

*Tai jau tapo mūsų kasdienybe – ideologija, kuri primeta “madingų“, bet nereikalingų daiktų pirkimą; vartotojų visuomenė, kuri perka tuos madingus daiktus; madingi daiktai, kurie laikui bėgant tampa nereikalingų šiukšlių kalnais; ir – šiukšlės, kurios nepastebimai užpildo ne tik priemiesčius, bet ir teršia dirvą, miškus, upes ir vandenynus..

*Savo veikla ir savo gyvenimo būdu žmonės nuodija ne tik supančią aplinką, gyvūniją, bet ir pačius save. Dabar žmonėms daugiau rūpi naujo telefono, madingo rūbo ar paskutinio modelio automobilio pirkimas, nei pasaulinės ekologijos, bado ar skurdo problemos. Ir kol žmogus nepabunda iš vartotojiško gyvenimo iliuzijų ar jo asmeniškai nepaliečia rimtos problemos (nedarbas ar ligos) – jis stengiasi atitikti visus primetamus “idealaus gyvenimo“ šablonus.

*Ir jis nepastebi, kad bėga užburtu ratu – tai nesibaigiantis troškimas vartoti, nepasitenkinimas nuo pirkinių, neviltis dėl pinigų trūkumo naujiems pirkiniams, paskolos ir skolos.., ir – vėl vis nauji ir nauji pirkiniai..

*O reklamos gamintojai labai gerai žino trumpiausią kelią į žmonių asmeninę sąskaitą – jie visomis išgalėmis stengiasi užvaldyti žmonių dėmesį, sugalvodami vis naujus “sėkmingumo“ kriterijus, kurių pagrindą sudaro vis nauji daiktai, kuriais žmonės užpildo savo namus, galvas, o galiausiai – ir sielas.

*Taigi – jei norime atsiriboti nuo primetamo išorinio poveikio ir manipuliacijų mūsų sąmone, turime būti sąmoningi ir atidūs tam, kam mes skiriame savo dėmesį. Kur mūsų dėmesys – ten ir mūsų gyvenimo energija, todėl mokykimės atsiriboti, išjungti garsą, nedalyvauti ar atsitraukti nuo to, kas neša sumaištį į mūsų gyvenimą ir atitraukia mus nuo tikrųjų vertybių.

*Juk, iš esmės, vartotojiška filosofija manipuliuoja pozityviais lūkesčiais ir.. žmonių nepilnavertiškumo pojūčiu, vis siūlydama kažką, kas padarys žmones “laimingesniais, sveikesniais, turtingesniais, geriausiais, patraukliais, populiariais, sėkmingais“.. Ir visa tai – parodai ir kitų pavydui! Ir retas susimąsto, kad tai tik dar labiau didina nepilnavertiškumą, kompleksus ir nepasitenkinimą gyvenimu – nes neįmanoma įsigyti tų vis naujų ir dar naujesnių “idealaus gyvenimo“ ir “laimės“ atributų..

*Vartotojiška filosofija padaro gyvenimą labai sudėtingu ir painiu – žmogus galiausiai netenka sveikos nuovokos, orumo ir adekvatumo, jis nuolat bėga paskui taip trokštamą, bet nepasiekiamą šabloninę-daiktinę laimę.

*Mus išmokė pirkti ne iš būtinybės, o dėl malonumo. Todėl pirkimas tapo priklausomybe, o pirkinys – silpnybės akimirka ir trumpa euforija, po kurios seka nusivylimas ir noras tą euforiją pakartoti.

*Pabusti iš vartotojiškos priklausomybės padeda minimalizmas. Būtent minimalizmas yra vartotojiško gyvenimo priešingybė ir sugrįžimas į paprastą, tikrą, laimingą, harmoningą gyvenimą. Ir tai ne mada ir ne perdėtai taupių žmonių fantazijos – tai būtinųjų žmogaus poreikių supratimas ir tikrųjų dvasinių gyvenimo vertybių suvokimas.

*Bet nėra taip lengva atsipeikėti iš vartotojiško gyvenimo iliuzijų ir pinklių – reikia gerokai pravalyti sąmonę nuo viso primesto informacinio balasto, kuriuo žmonės pradeda vadovautis savo gyvenime. Visų pirma reikia keisti savo mąstymą, ir minimalizmas labai padeda kelyje į sąmoningumą ir gebėjimą priimti savarankiškus sprendimus.

*Tai atmetimas to, kas nereikalinga ir sąmoningas gyvenimo resursų naudojimas. Tai labai atsakingas pasirinkimas – ką mes paliksime ateinančioms kartoms: įkvepiančią patirtį ir harmoningą supančią aplinką, ar – krūvas nereikalingų daiktų ir kalnus šiukšlių.

*Svarbiausia, ką reikia suvokti – nei pinigai, nei daiktai nedaro mūsų laimingais. Vartotojiška filosofija sukeičia vietomis tikrąsias ir dirbtinas vertybes. Laimė gimsta meilėje, geruose darbuose, kūryboje, bendros gerovės kūrime ir vienybėje, laimė – mūsų harmoninguose veiksmuose, o ne daiktuose. Minimalizmas – tai tikras, paprastas, laimingas gyvenimas 🙂 ..

Parengė ruvi.lt

Geros savaitės mums visiems 🙂 !

7 mintys apie „Minimalizmas – sąmoningas gyvenimas“

 1. Sveiki 🙂 !

  Ačiū už gerus žodžius 🙂 !

  Ši tema labai dabar aktuali, todėl atranda atgarsį kiekvieno sąmoningo žmogaus širdyje. Vis daugiau žmonių bunda iš to vartotojiško sapno ir ieško būdų – kaip gyventi oriai ir laimingai. Juk materialioji gyvenimo pusė yra tikrai svarbi – mes visi turime tam tikrus būtinuosius poreikius, kurie dabar apaugo ne tik dirbtinais ir primestais poreikiais, bet ir susieti išskirtinai su prabanga ir pertekliumi.

  Todėl minimalizmas leidžia pajusti – kas iš tiesų yra svarbu, o kas – nereikalinga mūsų gyvenime. Ir tai nėra kažkoks skausmingas savęs ribojimas ar atsisakymas to, kas iš tiesų būtina – tai tiesiog sveikas, paprastas gyvenimas, kuriame nedominuoja materialumas, jis užima adekvačią erdvę dvasingo žmogaus gyvenime. Ir – taip, toks gyvenimas iš tiesų išlaisvina daugybę laiko ir nemažai lėšų, ir visa tai galima skirti tam, kas iš tiesų yra svarbu žmogaus gyvenime – bendravimui, kūrybai, pomėgiams, buvimui gamtoje, pagalbai kitiems žmonėms.. daug kam 🙂 !..

  Visiems mums linkiu atrasti to paprasto, tikro gyvenimo lengvumą, tyrumą ir džiaugsmą 🙂 !

  Patinka

  1. Jums aciu uz tokius prasmingus straipsnius ir mintis 🙂

   Lieka tik tiketis, kad greitu laiku didzioji dalis zmonijos “prabus“ ir galu gale supras, kas yra tikrosios vertybes gyvenime. Nes siuo metu, deja, vedama materializmo ir egoizmo, zmonija dideliais mastais niokova aplinka ir gamta, o tuo paciu ir save! Noreciau pacituoti indenu isminti: “Tik kai bus nukirstas paskutinis medis, paskutine upe uztersta, paskutine zuvis suvalgyta, Jus suprasite, kad pinigu valgyti negalima….“ Telieka tiketis, zmogus atsibus iki to….

   Patinka

   1. Labas, Ieva 🙂 !

    Labai gera citata, priminimas mums visiems, kas iš tiesų yra svarbu gyvenime. Ieva, turime išsaugoti pozityvų požiūrį į mūsų visų ateitį, turime jau dabar, nežiūrint į nieką, išlikti gerais, dvasingais žmonėmis. Dabar nelengvas pereinamasis laikotarpis, kai iškyla visas negatyvumas į paviršių, bet tai ir yra ženklas, kad bręsta dideli pokyčiai – juk prieš kuriant naują, šviesią realybę, turime apsivalyti nuo viso negatyvumo ir destrukcijos, padaryti išvadas ir pradėti vadovautis amžinomis dvasinėmis vertybėmis mūsų kasdieniniame gyvenime.

    Linkiu mums visiems stiprybės – pabudusiems skleisti šviesą, o miegantiems – pabusti. Iš mažų gerų darbų, iš širdžių šilumos, iš mūsų vienybės pamažu, po žingsnelį, formuojasi mūsų visų Naujoji Realybė 🙂 .

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: