Praregėjimai (40)

Kiekvienas žmogus žino, kad ne tik geriau, bet ir reikia gyventi taikiai, vieningai ir kūrybingai, bet valdančiosios struktūros skiepija visai kitokias “vertybes“: konkurenciją, priešiškumą, agresiją, baimę..

Kai Taika, Bendradarbiavimas ir Vienybė bus kiekvieno žmogaus širdyje ir mintyse, o kartu ir kolektyvinėje žmonijos sąmonėje, tuomet visa tai pasireikš ir realybėje – tai taps visų žmonių gyvenimo vertybėmis, kuriomis jie vadovausis.

Visi pasikeitimai pirmiausiai įvyksta žmonių sąmonėje, o tik po to pasireiškia realybėje, todėl tiek daug dėmesio yra skiriama įvairiausioms manipuliacijoms žmonių sąmone per informacines priemones. Gyvenimo sistema kuriama pirmiausiai mūsų galvose – mūsų sąmonėje.

Kaip ištrūkti iš tokio manipuliavimo? Mokytis mąstyti savarankiškai, kritiškai ir klausytis savo širdies balso. Tiesiog liautis galvoti, kad kažkas žino geriau, kaip mums reikia gyventi ir kas mums geriau.

Atiduodami kažkam savo sprendimus, mes kartu atiduodame ir savo valią, savo jėgą, savo gyvenimą. Jei mes patys nekuriame savo gyvenimo, jį kuria kažkas kitas. Beje, sociumo diegiamos programos (elgesio šablonai, vartotojiškos “vertybės“, mada, įvairūs sektinumo standartai ir t.t..)  yra pačios stipriausios, nuo jų sunkiausia atsiriboti.

Todėl naujo gyvenimo kūryba turi būti visiškai laisva nuo senų įpročių ir prisirišimų. Evoliucija – tai nuolatinis visų gyvenimo sferų gerinimas, tobulinimas ir vystymas, o ne metų metais kartojami seni gyvenimo šablonai. Evoliucija – tai mūsų dvasinė išraiška, tai begalinė kūryba..

************

Visa žmonija yra susieta nematomais saitais.. Tai galime palyginti su vientisa grandine: kiekviena jos grandis yra svarbi – ji turi būti stipri, nepažeista, kad visa grandinė būtų tvirta.

Jei norime visuomenėje darnos, turime vienodai rūpintis kiekvienu žmogumi – nuo to priklauso visos žmonijos gerovė. Jei visuomenėje kyla nuolatinės problemos, reiškia, joje nėra darnos ir sveikos sąveikos, reiškia, joje yra pažeistos visuomenės dalys.

O jei yra pažeistos visuomenės dalys – ir visa visuomenė neišvengiamai pradeda silpnėti. Todėl turime ugdyti Vienybės pojūtį, ir jei pamatome “pažeistą grandį“, turime suprasti – tai ženklas, kad netenkame darnos, kad visi prarandame stiprybę.

O ką mes darome tokiu atveju dabar? Dažniausiai nusisukame, atsiribojame ir net pasipiktiname: “Nieko nenoriu žinoti, ne mano problema, juk aš stiprus, o jie patys kalti, kad silpni!“, ir net nesuvokiame, kad tai pavojaus signalas mums visiems..

Atgaukime Vienybės pojūtį – tai paskatins susitelkti, atrasti silpnas visuomenės gyvenimo grandis ir pašalinti priežastis, kurios jas pažeidžia. Supraskime, kad mūsų silpnybė – susvetimėjime ir susiskaldyme, o Jėga – tik Vienybėje!

************

Mes net nepastebėjome, kaip negatyvūs mąstymo šablonai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Todėl mums pradėjo atrodyti, kad būti egoistu – gerai, konfliktuoti – būtina, kažką smerkti ar nekęsti – teisinga, konkuruoti – naudinga, o meluoti – kartais reikalinga..

Mums net atrodo, kad tas negatyvumas padeda išgyventi šiame agresyviame pasaulyje, bet mes net nesusimąstome, kad priimdami negatyvumą kaip neatsiejamą gyvenimo dalį, mes jį vis generuojame, ir tuo pačiu.. darome šį pasaulį žiauriu.

Bet tai Senasis pasaulis, jo taisyklės ir ypatumai. Dabar jis negrįžtamai išeina, parodęs mums visas negatyvumo spalvas ir atspalvius bei poveikį mūsų visų gyvenimui. Jis mus daug ko išmokė. Užgrūdino. Ir išvargino – pažvelkite į praeivių veidus, į jų akis..

Todėl mes pradėjome ilgėtis Tikrų Vertybių – tų, kurios suteikia prasmę gyvenimui ir įkvepia gyventi. Ir tas mūsų ilgesys ir mūsų šviesios mintys jau  “kviečiasi“, jau kuria Naująjį pasaulį – laisvą, šviesų, tyrą, didingą 🙂 ..

************

Parengė ruvi.lt

2 mintys apie „Praregėjimai (40)“

 1. Sveika, Vilte 🙂 Senokai jau nelankiau tavo tinklaraščio, bet šiandien FB išmetė kelių metų senumo mano paties FB įrašą su nuoroda į tavo tekstą apie šeimos gyvenimo taisykles. Ta proga apsilankiau atnaujintame tavo puslapyje. Apsidžiaugiu pamatęs, kad ryžaisi viešai prisistatyti savo tikruoju vardu ir pavarde bei atvirai kalbėti apie save. Manau tai reiškia atgautą pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais žmonėmis. Dar labiau mane žavi tavo optimizmas ir tikėjimas gėriu netgi ne visai palankiose gyvenimo aplinkybėse. Ypač tai kontrastuoja su kai kurių visai sveikų žmonių amžinu dejavimu ir pasipiktinimu, kad “valdžia jais nesirūpina“ ir “neužtikrina“ jiems tokio gyvenimo, kokio jie manosi esą verti. 😦
  Nežinau ar galiu tau kuo padėti iš esmės, bet tikrai nuoširdžiai linkiu tau visokeriopos sėkmės gyvenime ir šiame, tikrai reikalingame darbe.

  Patinka

  1. Labas, Vladai 🙂

   Kaip smagu, kad užsukai 🙂 . Tuoj prisiminiau gerus laikus, kai abu rašėme savo tinklapiuose, komentavome vienas kito temas.. Malonu prisiminti tą entuziazmą, diskusijas, kurios tikrai buvo (bent jau man) labai naudingos.

   O kai gyvenimas netikėtai (tam žmogus niekada negali būti pasiruošęs) staiga “išmeta“ į kitą realybę, visiškai priešingą tai, kuri buvo iki to įvykio, na, tai tuomet gal ir yra tas laikas, kai gali praktiškai pasitikrinti visas savo gyvenimo teorijas 😉 .. Labiausiai, žinoma, paveikė sveikatos problemos ir likę fiziniai apribojimai (vaikščioti galiu, bet su įtvaru ir nelabai toli) – su tuo reikia ne tik susitaikyti, bet ir išmokti gyventi. Nemaloniai nustebino, kad draugų ženkliai sumažėjo.., bet į gyvenimą atėjo ir tebeateina kiti geri Žmonės 🙂 .

   Kodėl gi – galiu pasiskųsti ir gyvenimo sistema, ir valdžia, bet tai visiškai nepadeda, čia, kaip išmokė gyvenimas, geriau veikia posakis: skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas.. Beveik kaip Miunhauzenas: už plaukų ar už pakarpos, bet reikia save ištraukti. Nežinau, ar pavyko, visko būna.. Bet pozityvumą, tikėjimą gėriu tikrai pavyko išsaugoti – tame žmogaus stiprybė ir laikausi šito iš paskutiniųjų 🙂 .

   Labai dėkoju tau, Valdai, už gerus žodžius, už širdies gerumą, už palaikymą ir už paramą – labai AČIŪ! Tavo atėjimas šiandien labai praskaidrino mano dieną ir buvo maloni gyvenimo staigmena 🙂 ..

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: