Žakas Fresko: pamąstymai..

*Aš turiu pabrėžti, kad mūsų siūlomas globalus valdymas neturi nieko bendro su tais, kurie nori suformuoti “Naują pasaulio tvarką“ su elitu ir stambiomis korporacijomis priešakyje, kurioje visi kiti žmonės tarnautų viršūnėlės interesams. Atvirkščiai, mūsų globalizacijos matymas yra tame, kad sukurtume tokias sąlygas, kuriose kiekvienas žmogus galėtų laisvai tobulėti.

*Jei norite užbaigti karus, teritorinius ginčus ir kovas už resursus, būtina suvienyti visas Žemės tautas į visumą, kurioje resursai ir technologijos priklauso visiems planetos žmonėms.

*Civilizuotumas – tai nenutrūkstamas ir begalinis procesas. Tai liečia ir intelektą. Kvalifikuotas elektrikas, gavęs išsilavinimą prieš 75 metus, šiandien negautų darbo, nes jo profesinės žinios jau pasenusios.

*Deja, šiuolaikinė švietimo sistema yra žmonijos progreso stabdis, nes primena greičiau propagandą, o todėl nesuteikia žinių apie fizikos dėsnius, valdančius gyvas ir negyvas sistemas.

*Kai tik žmonės supras, kad žmogaus vertybes ir požiūrius formuoja aplinka, jais manipuliuoti bus žymiai sudėtingiau.

*Jie sako: “Parašykite savo kongresmenui“. Kas, po galais, tas asilas, kuriam jūs turite rašyti? Jis turi būti įvaldęs progresyvias žinias ir technologijas. Jūs neturite jam rašyti.. Esu tikras, kad dauguma iš jūsų skrido lėktuvu. Ir jums nereikėjo rašyti pilotui: “Jūs skrendate pakrypęs į šoną! Išlyginkite lėktuvą, po galais!“. Lakūnas gerai žino savo darbą ir todėl jį dirba!

*Šiuolaikiniame pasaulyje pirmiausiai į akis krenta pasitikėjimo trūkumas tarp žmonių, ir tai sukelia pasaulyje chaosą, prievartą, ekologines problemas. Jokie turtai ir gyvenimo patogumai neatneš mums taikos ir laimės, jei nebus pasitikėjimo tarp žmonių.

*Vietoje karinio Pentagono mums reikalingas socialinių inžinierių Pentagonas, kurie stengtųsi pagerinti šalių santykius vietoje to, kad kurtų žudymo mašinas. Aš esu kategoriškai prieš naujų ginklų gamybą ir žudynes kare. Geriau skirti laiką visų prieštaravimų pašalinimui tarp tautų.

*Jei būtų mano valia, visus tuos milijonus žmonių, kurie dabar armijoje, aš nusiųsčiau į apmokymus, kuriuose juos išmokytų santarvės su kitomis tautomis. Štai ką reikia daryti, o ne mokyti juos žudyti. Ir tokiu būdu suvienyti visas, visas šalis.

*Armijos laikomos esamos sistemos, o ne žmonių gynybai. Ateityje sąmoninga žmonija atsisakys visų konfliktų ir karų.

*Dabartinei sistemai nenaudinga, kad visuomenė sveikai mąstytų ir kritiškai vertintų visą informaciją, antraip valdžia negalėtų manipuliuoti gyventojų sąmone per masines informavimo priemones ir televiziją. Todėl žmonėms nuo pat gimimo neleidžiama atskleisti savo intelekto potencialo, ir tam naudojama mokykla, televizija, religija, alkoholis, darbas dėl išgyvenimo.

*Projektas Venera nekviečia griauti esamos kapitalistinės sistemos – mes skaitome, kad ji pati save sugriaus socialinės evoliucijos dėka. Akivaizdu: mūsų dabartinė sistema neveikia, todėl tiek daug problemų pasaulyje.

*Kol mes nesiimsime atsakomybės už naujos socialinės sistemos sukūrimą, pasaulyje nuolat kartosis visos dabartinės socialinės sistemos problemos: skurdas, karai, bedarbystė, kriminalas, teritoriniai ginčai ir t.t..  Tik išmintingas Žemės resursų valdymas gali išspręsti visas šias problemas. Vieną dieną mums teks tai pripažinti.

Pamąstymai iš Žako Fresko pasisakymų, vertė ruvi.lt

2 mintys apie „Žakas Fresko: pamąstymai..“

 1. Perskaičiau ir likau nustebinta. Kodėl? Nes tai mano mintys, vizijos. tik truputį kitais žodžiais:) Aš esu įsitikinusi kad Žemėje visko yra pakankamai visiems oriai gyventi. Tik reikia išmokti dalintis tuo gėriu. Tam BŪTINA kelti sąmoningumą. Ir labai smagu kad tokios idėjos plinta.
  Bet labiausiai nustebino mintis apie armijos transformavimą. Tiesiog puiki mintis. Aš jų misiją esu įvardinusi kiek kitaip-armiją nukreipti savo šalies gerovės kūrimui, kelių tiesimui, statyboms, miškų sodinimui. Tokiu būdu kiekvienas vyras (ar moteris, nes armijose jų daugėja) prisidėtų ne prie naikinimo,bet prie kūrimo. Neabejoju kad tai būtų naudinga kiekvienai šaliai. O tuo pačiu ir moralinį pasitenkinią kariams. Tegul jie būna taikos kariai.
  Tikiu kad tai ne utopija.

  Patinka

 2. Labas, Angela 🙂

  Na, nenuostabu, jūs tiesiog intuityviai jaučiate Tiesą, todėl jūsų mintys rezonuoja su kitų Tiesos ieškotojų mintimis. Ir aš džiaugiuosi, kad Vienybės, Harmonijos ir Visuotinės Gerovės idėjos plinta vis plačiau 🙂 .. Iš tiesų žmonės jau pavargo nuo egoizmo, priešiškumo, susvetimėjimo, baimės, pykčio.. ir bunda, sugrįžta prie tikrųjų vertybių ištakų 🙂 ..

  Kaip jūs puikiai papildėte ir išplėtėte Žako Fresko idėją – tikrai, armija galėtų būti ne tik tikraisiais taikdariais be ginklų, bet ir galėtų kurti gerovę visų labui.. Kol galiausiai ji taps apskritai nereikalinga.. Ir žinoma, kad tai ne utopija – mums dabar labiausiai trūksta vienijančių, nešančių realią gerovę visiems idėjų.

  Svajokime drąsiau, o savo kasdieniniame gyvenime jau dabar konkrečiais veiksmais visi galime gerinti mūsų gyvenimą: parodyti nuoširdų dėmesingumą, išreikšti besąlygišką meilę, plėsti savitarpio pagalbą šiuo nelengvu metu, padėti kenčiantiems, paguosti nusivylusius, kurti harmoningą bendravimą ir įgyvendinti savo kūrybines idėjas.. Mintys tikrai materialios, o kad neprailgtų laukti gražių svajonių apie visų mūsų ateitį išsipildymo, tiesiog darykime gerus darbus 🙂 !

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: