Praregėjimai (18)

Tai, kas nupirkta už pinigus, verta tik pinigų. Tai, kas išprašyta, pavogta, pasisavinta, pagrobta  – vieną dieną vienaip ar kitaip bus atimta su kaupu. Tik tai, kas dovanojama ar daroma iš širdies, besąlygiškai, su meile – yra iš tikrųjų vertinga mūsų gyvenime, nes tai kuria harmoniją. (Mudži)

************

Kai kalbame apie dvasingumą, žmonės dažniausiai galvoja, kad turime omenyje religiją. Priešingu atveju dvasingi žmonės laikomi keistuoliais ar net sektantais, nes žmonės nelabai supranta, kas yra dvasingumas.

O iš tiesų dvasingumas dovanoja mums laisvę sekti paskui savo širdies balsą, t.y., būti savimi: išskleisti savo prigimtinius gabumus ir būti geriausiais, kokiais tik galime, žmonėmis..

Visi dvasingo žmogaus poelgiai remiasi Meile, Tiesa, Sąžine, Atsakomybe. Jame nėra egoizmo, jis aiškiai suvokia Vienybės principą, todėl galvoja apie visų gerovę – tik dvasingi žmonės harmonizuoja šį pasaulį..  (Dž. Krišnamurtis)

************

Mes esame jauni, kol esame lankstūs. Pažiūrėkite į mažus vaikus: kokie jie vikrūs, judrūs, lankstūs.. O su amžiumi mes stabarėjame ir kietėjame. Tačiau retas žino, kad tai toli gražu ne tik kūno problema..

Mes galime visą gyvenimą išlikti lankstūs. Ir tai pirmiausia vidinis žmogaus lankstumas. Apie ką aš kalbu? Pažiūrėkite: kai žmogus myli, jis tarsi “išsiplečia“, spinduliuoja, jis pasiryžęs apkabinti visą pasaulį..

O kai žmogus bijo, jis tarsi susitraukia, sulenda į savo kiautą.. Ir jei žmogus ilgai užsibūna baimėje, jo gyvenimo energija netenka elastingumo. Ji pasidaro lyg užsistovėjusi pelkė, ir tuomet baimė pradeda įtakoti visą žmogaus gyvenimą. Žmogus stabarėja, tampa nelankstus.

Todėl nepamirškite, kad baimė ir kitos negatyvios būsenos tėra įrankis, skirtas reaguoti į kritines situacijas. Neleiskite joms tapti pastovia būsena, neleiskite joms mažinti jūsų lankstumą.

Vaikai gimsta su šiuo žinojimu, todėl labai greitai persijungia iš vienos būsenos į kitą ir yra neįtikėtinai lankstūs ir energingi. O jų “bazinė“ būsena – atvirumas ir dėmesingumas pasauliui.

Taigi, lankstumas – tai gebėjimas pereiti iš vienos būsenos į kitą, tai laisvas gyvenimo energijos tekėjimas, nuo kurio priklauso ir mūsų kūno lankstumas. (Ošo)

************

Sunkumai su saviraiška prasideda tuomet, kai žmonės įsivaizduoja, kad pašaukimas – tai kažkokia profesija ar kažkokia labai ypatinga veikla..

O iš tiesų pašaukimas – tai sąveikos būdas su šiuo pasauliu. Jei ši sąveika atneša jums džiaugsmą, jus įkvepia ir pagerina šį pasaulį – jūs teisingame kelyje.

Ir tai nesusiję nei su išoriniais priimtais šablonais, nei su aplinkinių vertinimais, nei su finansine nauda. Tai gali būti daug kas: pomėgis auginti gėles ir puoselėti sodą,  gebėjimas suprasti ir padėti žmonėms ar įvairiausia  kūryba..

Būtent žmogaus būsena parodo, ar jis atrado savo pašaukimą. Klausykite savo širdies..

************

Yra žmonės, kurių apkabinime jauti vaidybą ir šaltį.. Jų geranoriškumas apsimestinis, o jų nuoširdumas dirbtinis.. Todėl norisi išvengti tokio apkabinimo ir kuo greičiau ištrūkti, nes jis atstumia ir kausto..

O yra žmonės, kurie mus apkabina, ir.. mes pasijuntame šiltai ir jaukiai, lyg namuose. Pasijuntame savi, pasijuntame reikalingi.. Pajuntame nuoširdų rūpestį ir meilę. Ir labai norisi kuo ilgiau pabūti tokiame glėbyje – kas gi norės palikti jaukius namus 🙂 ?..

************

(Parengė ir vertė ruvi.lt)

 

2 mintys apie „Praregėjimai (18)“

 1. …kad ir nepavyks, bet juk bandyt sustyguot galima…
  *****
  …kiekvienas žodis,-
  minties trupinėlis,
  kiekvienas jausmas,-
  sielos spindulėlis,
  kiekvienas žingsnis,-
  prasmės dalelė…
  tik sustyguoki,
  tu visa tai,
  žmogau,
  gaida šviesiąja,
  ir sklis harmonija,
  nustumdama
  kasdienės
  tuštumos
  agonijas…
  naivuolis,-
  sakysite gal kas,
  taip,sutinku,
  ir gal net noriu,
  tokiu būti,
  vis dar tebetikinčiu,
  kad tikra meilė,-
  tai ne kančia,
  kad gėris,-
  didelė jėga,
  kad grožis,-
  visai šalia,
  kad kančia,-
  lyg druska,
  kasdienei duonai,
  saikingai
  būtina…
  *****
  2010-08-12

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: