Praregėjimai (11)

Pagalvokime, kas vyksta, kai smerkiame arba kaltiname kitus žmones, kai slepiame savo nuoskaudas? Tai, ką jaučiame tuo metu, trukdo mums pajusti meilę – mūsų negatyvūs pojūčiai auga, o mes tampame svetimų klaidų ieškotojais, kad apkaltintume kažką dėl savo nesėkmių.

Atleidimas – tai transformacijos procesas. Jo dėka mes per akimirką galime išsilaisvinti nuo iliuzijų, kurios tvirtina, kad laimės turime ieškoti kažkur išorėje. Laimė – vidinė būsena.. (D. Jampolski)

*******

Bendravime iš tiesų viskas paprasta.. Prieš tai, kai kažką sakome arba darome, paklauskime savęs: “Ar tai suartins mus? Ar sukurs meilės ir vienybės pojūtį?“

Jei taip – tuomet puiku. O jei ne – paklauskite savęs: “Kodėl aš užsiimu griovimu?“

Tuomet daugybės iširusių santykių priežastis taps jums aiški.. Esmė tik tame, ką mes renkamės – meilę ar griovimą. (Ošo)

*******

Deja, bet mūsų dienų sociume įsišaknijo dėsningumas: kuo vyresnis žmogus, tuo mažiau jis gauna žmonių šilumos. Artimų žmonių šilumos. O šilumos stygius ne tik žeidžia širdį, bet ir sėja susvetimėjimą.

Ko nori vieniši pagyvenę žmonės? Kad vaikai jų nepamirštų, kad nuoširdžiai su jais bendrautų.

Tėvai, kaip ir kiti giminaičiai – ne atsitiktiniai žmonės gyvenime. Tai artimas, tai kraujo ryšys.. Norite gero likimo – pasirūpinkite gerais santykiais su giminaičiais. Tai vienas iš gyvenimo egzaminų.

Mes atsakingi už šiuos santykius ir už artimus giminaičius, kokie blogi ar netikę jie mums beatrodytų.. Niekada nesijausite gerai, jei juos ignoruosite, ar dar blogiau – jei su jais kovosite.

Galima išsiskirti su draugais, sutuoktiniais, bet kraujo ryšių niekada nenutrauksite. Ir kalbame ne apie dirbtiną jų palaikymą. Tiesiog būkite su jais nuoširdūs ir rūpestingi.

Tai nesunku: pagyvenusiems tėvams laimė – išgerti arbatos puodelį su atėjusiu pasisvečiuoti “vaiku“ ir ramiai pasišnekučiuoti apie gyvenimą. Tik eikite pas juos su taika ir meile širdyje.. (Dž. Krišnamurtis)

*******

Gyvenimas laužo ne ten, kur trapu. Jis laužo kiečiausius mūsų principus. Laužo tai, ko mes stipriausiai laikomės. Jei praleidžiame šią “pamoką“ – situacijos gyvenime vis kartojasi.

Ir kaskart griežtesnės. Ir niekur nuo jų nepabėgsime.. Kol neįsisavinsime šią gyvenimo pamoką ir neatliksime tai, nuo ko taip ilgai bėgiojome. (Mudži)

*******

Kartais labai naudinga “prasiplauti“ smegenis – išplauti viską, kas bloga ir palikti gera. Jei to nedarome, jos užsikemša visokiu šlamštu, kurio “prisigaudome“ iš išorės.

Galų gale “normalu“ pasidaro viskas, kas tūno tame “sąvartyne“, nes tai tampa mūsų dalimi. Todėl nenuostabu, kad lengvai puolame į savęs griovimą ir degradaciją: kas viduje, tas ir išorėje.

Bet juk mes tvarkome savo butą. Prausiamės kas dieną. Valomės dantis. Ir tame nėra nieko blogo, atvirkščiai – skaitome, kad tai civilizuoto žmogaus požymis.

Tuo tarpu kažkodėl savo mąstymui to netaikome, tik nuolat viską krauname ir krauname į perpildytą galvą.. (Prabhupada)

*******

Yra žmonės, kurie sako, kad gyvenime reikia viską pabandyti. Aš pasiūlyčiau jiems pasninkauti nors kartą per savaitę. Pabandyti nevalgyti mėsos. Negerti alkoholio ir nerūkyti.

Pabandyti nevalgyti kenksmingo maisto ir negerti kenksmingų gėrimų. Sunku?.. Bet juk reikia viską išbandyti!

Pabandyti niekam nepavydėti nors dieną. Nepykti. Nors savaitę nežiūrėti televizoriaus ir neklausyti žinių. Kelias dienas atsisakyti interneto.

Pabandyti patylėti nors parą arba nutilti kaskart, kai nori pasakyti kažką blogo. Pabandyti nors dieną laikytis dešimties Dievo įsakymų. O visą gyvenimą?.

Gyventi kukliai. Pabandyti mylėti ne tik savo artimus bet ir visa, kas gyva. Padaryti nors vieną gerą darbą per dieną.

Pabandyti įveikti savo baimes. Pripažinti savo klaidas. Užjausti pakliuvusį į bėdą žmogų.

Pamatyti savo godumą: kai švaistome pinigus tuštiems vienadieniams įnoriams, bet gailime centų elgetai, nes.. jis juos gali išleisti ne taip, kaip mes norime.

Pabandykite tai. Juk gyvenime reikia išbandyti VISKĄ..

*******

Leisti sau būti savimi – reiškia priimti save tokį, koks esate. Leisti kitam žmogui būti tokiu, koks jis yra – reiškia nuimti nuo jo savo lūkesčių projekcijas. Tokiu būdu situacija, kai vienas nori to, kas kitam nepriimtina, stebuklingu būdu išsisprendžia savaime. (V. Zeland)

*******

Jei norite, kad pasaulyje būtų taika ir harmonija, turite įgauti ramybę ir harmoniją savo širdyse ir protuose. Tokias permainas negalima įgyvendinti pagal įsakymą, jos turi įvykti kiekvieno žmogaus širdyje.

Tie, kas nenori karų, turi ištrinti bet kokią kovą ir priešiškumą iš savo sąmonės. Be taikių žmonių nebus taikos pasaulyje. (Šri Nisargadatta Maharadžas)

*******
Kad sektų savo prigimtimi, bitė turi skraidyti, gyvatė šliaužioti, žuvis plaukti, o žmogus – mylėti. Ir todėl, jei žmogus, vietoje to, kad mylėtų žmones, daro žmonėms pikta – jis elgiasi taip pat keistai, kaip paukštis, kuris pradėjo plaukioti, o žuvis – skraidyti. (L. Tolstojus)

*******

Viskas gyvenime – kūryba. Tai, ką jūs darote. Kaip rengiatės. Kaip mylite ir kaip kalbate. Kaip šypsotės. Kaip išreiškiate save.

Tai, kuo jūs tikite ir apie ką svajojate. Kaip geriate arbatą. Kaip puoselėjate savo namus. Kaip džiaugiatės. Kaip ruošiate maistą. Kaip jaučiatės.

Jūs kuriate kiekvieną akimirką. Gyvenimas – tai kūryba.. (H. Bonem)

*******

Negailėkite gerų žodžių.. Geras žodis – lyg šiltas, jaukus pledas šaltą dieną, lyg stiklinė šalto vandens per karščius, lyg šilto vaiko delniuko prisilietimas, lyg pievos žolynų kvapas ar saulės prošvaistė pro audros debesis..

Juk tai taip paprasta – pasakyti gerą žodį.. Bet KIEK DAUG jis reiškia 🙂 ..

*******

(Parinko ir vertė ruvi.lt)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: