Senieji Mokymai apie čakras

Išvertus iš sanskrito kalbos, žodis “čakra“ reiškia “ratą“. Tai žmogaus gyvybinės energijos centrai, kurie išsidėstę išilgai stuburo (septynios pagrindinės čakros). Šie energetiniai centrai atsakingi už žmogaus fizinę, protinę ir dvasinę sveikatą.

Kad žmogus būtų sveikas – energija šiais centrais turi tekėti laisvai. Čakros “perduoda“ Visatos ir gamtos energiją žmogui, ir jei gerai veikia – nuolat sukasi, atsiveria, užsiveria ir vibruoja, paskirstydamos energiją žmogaus kūnui, protui ir sielai.

Sveikos čakros darbą galima palyginti su savotišku vožtuvu: reikiamu metu ji atsiveria ir užsiveria. Jei išorinė energija negatyvi – čakra ją filtruoja arba užsiveria, jei pozityvi – atsiveria.

Jei kažkuris centras yra užblokuojamas, įvyksta disbalansas: “vožtuvai“ pradeda strigti, energija negali tekėti laisvai, ir dėl to žmogus pradeda negaluoti ar jausti psichinį diskomfortą, todėl naudinga žinoti – kodėl energijos tėkmė gali sutrikti.

Pažvelkime, ką apie tai pasakoja senieji rytų Mokymai.

Pirmoji, arba bazinė čakra vadinama Muladhara. Ji yra žmogaus tarpvietės srityje. Atitinka žemės stichiją, raudoną spalvą ir mantros garsą “lam“. Atsakinga už fizinę jėgą ir valią, išgyvenimą ir ryšį su Žeme.

Jei čakra veikia gerai – žmogus yra gyvybingas, kupinas jėgų ir pasitikėjimo savimi. Jei užblokuota – žmogus silpnas, nepasitikintis savimi, bailus, lėtas, liguistas.

Šią čakrą blokuoja įvairiausios baimės, todėl svarbu jų neslopinti, bet ramiai išsiaiškinti baimių priežastis ir jų atsikratyti. Stabilizuoti čakrų darbą padeda ir ją atitinkančios mantros garso kartojimas arba to garso dainavimas.

Antrasis žmogaus energetinis centras – Svadhistana, arba seksualinė čakra, yra žemiau liemens linijos. Atitinka vandens stichiją, oranžinę spalvą ir mantros garsą “vam“. Atsakinga už kūrybinę išraišką, emocijas, bendravimą, permainas.

Jei veikia gerai – žmogus pasitiki savimi, kūrybingas, atviras. Jei užblokuota – žmogus uždaras, sunkiai išreiškia save, nevaldo savo emocijų.

Šią čakrą blokuoja įvairios baimės, susijusios su saviraiška ir kaltės jausmas.

Trečiasis žmogaus energetinis centras – Manipura, arba saulės rezginio čakra. Ji yra šiek tiek žemiau diafragmos. Atitinka ugnies stichiją, geltoną spalvą ir mantros garsą “ram“. Atsakinga už vidinę jėgą, ketinimus, asmenybės dvasinio potencialo vystymąsi, veiklumą, logiką.

Jei veikia gerai – žmogus aktyvus, žingeidus, turi savo nuomonę, geba priimti sprendimus. Jei užblokuota – žmogus neranda savo pašaukimo, neryžtingas, nesuvokia dvasinių vertybių, o todėl ieško laimės materialiuose dalykuose.

Čakrą blokuoja nusivylimas, neryžtingumas, perdėtas gėdos jausmas.

Ketvirtasis energetinis centras, arba širdies čakra – Anahata. Yra krūtinės centre, atitinka oro stichiją, žalią spalvą ir mantros garsą “jam“. Atsakinga už meilės išraišką, atjautą, harmoniją, rūpestį kitais, tarnystę visų labui.

Jei veikia gerai – žmogus turi gerą intuiciją, jautrus gėriui ir grožiui, besąlygiškai mylintis žmones ir visą gyvybę, kūrybingas, dvasingas ir išmintingas. Jei ne – žmogus jaučia įtampą, pyktį, nepasitenkinimą gyvenimu, nuovargį, apatiją.

Čakrą blokuoja liūdesys, nerimas, pastangos visada remtis tik protu.

Penktasis energetinis centras – Višudha, arba gerklės čakra. Yra gerklės srityje. Atitinka eterį, žydrą spalvą ir mantros garsą “am“. Atsakinga už bendravimą, saviraišką, atsakomybę, sąveiką.

Jei veikia gerai – žmogus lengvai bendrauja, gerai išreiškia savo mintis, yra kūrybingas, atsakingas, ramus, geba bendradarbiauti, apjungti žemiškus ir dvasinius aspektus.

Jei ne – sunkiai išreiškia savo mintis, sunkiai bendrauja, žemai vertina save, turi sunkumų su kūrybine saviraiška, uždaras.

Blokuoja čakrą melas, saviapgaulė, iškreiptos vertybės.

Šeštasis žmogaus energetinis centras – Adžna, arba trečiosios akies čakra. Yra kaktos centre, truputį aukščiau akių linijos. Atitinka radžio elementą, mėlyną spalvą ir mantros garsus “ham-kšam“. Atsakinga už ryšį su pasąmone, dvasingumą, įkvėpimą, tobulėjimą.

Išvertus iš sanskrito kalbos, “adžna“ reiškia “centrinį valdymą“.

Jei veikia gerai – žmogus suvokia savo dvasinę prigimtį, įgauna vientisumo su Kūrinija pojūtį, harmonizuoja savo gyvenimą ir aplinką, tobulėja.

Jei ne – žmogus jaučiasi atskirtas, vienišas. Jis nejaučia vienybės su žmonėmis ir jį supančiu pasauliu, o todėl su visais kovoja ir blaškosi, siekdamas laimės materialiuose dalykuose.

Čakrą blokuoja atskirumo nuo visumos pojūtis ir iliuzijos.

Septintasis žmogaus energetinis centras, arba karūninė čakra – Sahasrara. Ji yra virš galvos. Balta ir violetinė spalvos, mantros garsas “om“. Tai žmogaus tobulumo, dvasingumo, tyros esmės, begalinio vystymosi centras.

Sanskrito kalboje “sahasrara“ reiškia “tūkstančio žiedlapių lotosas“. Tai begalinės išminties saugykla, vedanti į beribį vystymąsi. Jei čakra veikia (“Samadhi“ būsena) – žmogus yra nušvitęs (įveikęs žemiškas pamokas) ir gavęs prieigą į visą Visatos išmintį, susiliejęs su Absoliutu.

Karūninė čakra vienija mūsų aukštesnįjį “aš“ su žemiška asmenybe, jungia su su dieviška išmintimi, dovanoja įkvėpimą, vienybės pojūtį ir begalinį būties džiaugsmą. Jei nėra ryšio su šia čakra – prarandame įkvėpimą, vienybės pojūtį ir tiesos suvokimą.

Čakrą blokuoja stiprus prisirišimas prie žemiškų materialių gėrybių.

Viskas mūsų rankose – visi mes turime galimybę augti ir tobulėti! Keisti ribotą žemišką suvokimą apie save ir mus supančią aplinką į beribį dvasinės išminties ir harmonijos pasaulį 🙂 ..

2 mintys apie „Senieji Mokymai apie čakras“

  1. Atgalinis pranešimas: Vedos apie karmą – ruvi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: