Praregėjimai (9)

Triukšmingas žmogus niekada nepasieks palaimos – tam reikalinga tyla. Bet mūsų protas pernelyg triukšmingas. Mes nešiojamės savo galvose balsingą minią, kur visi pykstasi, stumdosi ir siekia valdžios.

Kiekvienas mūsų proto fragmentas nori tapti pačiu svarbiausiu. Tai ištisa vidinė politika, primenanti beprotnamį..

Palaima ateina tik tuomet, kai kova ir triukšmas mūsų sąmonėje pasibaigia. Kad triukšmas baigtųsi, turime pradėti jį stebėti.

Stebėjimo dėka įvyksta stebuklas: tai, ką mes stebime – išnyksta, ir ateina tylos akimirkos. Iš pradžių jos trumpos, bet pro tuos mažus tylos langelius mes jau galime žvilgtelėti į realybę.

Ilgainiui tos akimirkos ilgės, protas aprims, įsijungs širdies balsas, o vis aiškesnis sąmoningas realybės suvokimas priartins palaimingą būseną.. (Ošo)

*******

Ar gali meilė virsti neapykanta? Negali: tikra meilė niekada nevirsta neapykanta.

Žmones klaidina tai, kad meile jie laiko aistrą. Aistroje kiekvienas ieško pasitenkinimo tik sau – tai dviejų “ego“ susidūrimas.

Tokie santykiai primena narkotinę priklausomybę: jie svaigina tik trumpą laiką, o kai prie jų priprantama, jie neveikia. Todėl aistros objektas tampa neapykantos objektu.

Tuo tarpu tikroji meilė tik auga, ir jos augimui nėra ribų.. Ir kuo daugiau dovanojate meilės, tuo daugiau jos gaunate. Ir ji niekada nesibaigia. Nes ji amžina. (Babadži)

*******

“Mintis gimdo veiksmą, veiksmas – įprotį, įprotis – charakterį, charakteris – likimą“ – ši formulė labai tiksliai parodo įvairių įgūdžių mokymosi principą, o taip pat įvairių manipuliacinių programų diegimo mechanizmą.

Todėl “pagavęs“ akimirką “prieš mintį“ žmogus aiškiai pamato ir supranta ne tik Visatos dėsnius, gyvenimo valdymo principus, bet ir manipuliavimo sąmone būdus. Jis gali ne tik valdyti savo gyvenimą, bet ir užkirsti kelią manipuliacijoms savo sąmone.

*******

Nuolat gilėjanti visapusiška pasaulinė krizė pirmiausiai yra idėjų krizė.. Absoliučiai visose šiuolaikinės žmonijos gyvenimo sferose nėra šviežių, pozityvių, visuotinų idėjų, kurios gali visus įkvėpti ir suvienyti evoliuciniams pokyčiams.

Dauguma žmonių nežino, ko žmonija siekia – kokie mūsų tikslai, planai ir perspektyvos. Žmonėms to gyvybiškai reikia, nes kiekvienam yra įdėtas augimo ir tobulėjimo siekis.

Todėl visame pasaulyje, lyg šviesos švyturiai, gimsta pavienių kūrybingų entuziastų ir grupių bendraminčių progresyvios idėjos, kurios skirtos visos žmonijos gerovei ir vystymuisi.

Tai ir yra ateities šaukliai ir ženklas, kad artėja realūs pokyčiai. (Ž. Fresko)

********

“Kartais aš būnu neteisus“. Ši paprasta frazė atveria mūsų širdį.

Ištarkite ją pirmiausiai mintyse.
Paskui ištarkite balsu, kai būsite vienas.
Po to pabandykite pasakyti ją artimam žmogui.

Ne kiekvienas išdrįsta šią frazę ištarti žmonėms, bet net ištarta mintyse arba balsu vienatvėje ji daro su žmonėmis stebuklus.

Aš nejuokauju. Patikrinta..

Sekantis etapas: “Aš galiu būti neteisus net tame, kuo anksčiau buvau įsitikinęs“.

Bet tai jau aukštasis pilotažas..

*******

Galime įsivaizduoti, kad kiekvienam žmogui Žemėje duota po kilogramą stebuklingo molio.

Vienas lipdo iš to molio namą, sodą, automobilį, daug daiktų ir palieka sveikatai ir laimei kokių 10 gramų. Jis skiria visą savo energiją materialiems daiktams, o dvasiniam vystymuisi ir sveikatai jau nebelieka energijos ir jėgų.

Kitas visą molį skiria tik sau.., o žmonai ir vaikams nieko nepalieka. Jis viską skiria išorinei meilei – sau pirmiausiai – ir stebisi, kad kenčia nuo sielos ir kūno ligų.

O kam savo stebuklingą molį skiriate jūs? (Mudži)

*******

Kai sakote “Aš tave myliu“ – pajuskite meilę. Būkite iš tiesų dėkingi, kai dėkojate. Kai atsiprašote – pajuskite atgailą.. Tik tuomet, kai jūsų žodžiai nuoširdūs, jie pasiekia kitų žmonių širdis. (Dž. Krišnamurtis)

*******

Į Aukso amžių įžengs žmonės, kurie išmoks vienytis visų labui. Vienybėje didžiulė jėga: dviejų žmonių auros sustiprina viena kitą 7 kartus, todėl kiekvienas prisijungęs prie bendraminčių žmogus sustiprina visą kolektyvą daugybę kartų..

Bendraminčių kolektyvas ir vienybė vardan bendro tikslo – didelė jėga! (Ošo)

*******

(Parinko ir vertė – ruvi.lt)

4 mintys apie „Praregėjimai (9)“

 1. Reikia gyventi šia diena, dar geriau yra kai žmogus gyvena šia akimirka tada jis išties turėtų būti laimingas. Negalima mintyse klaidžioti po praeitį ar idealią ateitį nes tai, vėl pasikartosiu, tėra iliuzijos, nes tai tėra įsivaizduojama. Tik gyvenant šia akimirka aš pajuntu vidinę ramybę, ateina tos “tylos akimirkos“ ir “aprimsta protas“. Reikia iš naujo išmokti stebėti ir klausytis- tapti dėmesingam aplinkai kurioje tu gyveni, o ne užsidaryti savame įsivaizduojamam pasauly. Ir beje, kodėl vaikai paprastai yra tokie laimingi? 🙂

  Patinka

 2. Labas, leksai 🙂

  Mes visada gyvename “čia ir dabar“ akimirkoje, tik mūsų mintys ne visada čia 🙂 . Ir tikrai – iliuzijos įtraukia, todėl mintyse dažnai chaosas.

  O vaikai laimingi todėl, kad jie dar neįtraukti į sistemą ir juos atsakingi tėvai, kurie sukuria saugumo jausmą. Todėl vaikai trumpą laikotarpį, iki to laiko, kol nepakliūna į sistemą, turi galimybę pabūti savimi 🙂 .

  Suaugusieji jau yra pilnai įtraukiami į sistemą ir dėl to džiaugtis turi mažiau priežasčių, nes sistema nepalieka laiko niekam – joje išlikti savimi ne taip paprasta..

  Todėl sugrįžimas į save tikrąjį dažnai yra sunkus – reikia daug ką suprasti: kas yra žmogus, ką jis veikia Žemėje, kokioje sistemoje gyvena, ką jis gali ir ką turėtų daryti, kad kurtų harmoniją, o ne chaosą.

  Tam ir reikalingos tylos akimirkos, kurių dažniausiai įtraukti į šabloninį mąstymą žmonės tiesiog bijo. Nes jose išplaukia tai, kas neįsirašo į jokius šablonus.

  Dėl ateities ir praeities – tai tiesiog du kriterijai, kurie veikia mūsų gyvenimą: iš praeities ateina mūsų veiksmų pasekmės, o kad gyventume prasmingai – turime turėti tikslą, ko siekiame. Galvoti apie tai nuolat nereikia, bet reikia turėti supratimą, kad tai svarbu.

  Ačiū, leksai, kad dalinatės savo mintimis! Saulėtos jums nuotaikos 🙂 !

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s