Vaikystė

Vaikystė – nuostabus metas 🙂 . Turi būti nuostabus – kad vaikas turėtų sąlygas išskleisti geriausias savo savybes ir užaugtų tikras Žmogus – ateities Kūrėjas.

Prisiminimai apie vaikystę visada sukelia šypseną.. Tai metas, kai buvome tyri ir tikri 🙂 .. Atsimenate, vaikystėje:

* Į klausimą apie amžių atsakydavome rankos pirštais..

* Švarūs drabužiai jau po pusvalandžio būdavo su dėmėmis nuo visokiausių skanėstų (kiškio kopūstų, obuolių, uogų..) ir lauko žaidimų, o kišenėse – akmenukai, spalvoto stiklo šukės, žolės lapai ir visokios labai reikalingos smulkmenos..

* Naktimis ant lovos krašto rinkdavosi gerosios fėjos, nykštukai ir angelai, kurie saugodavo ir išvydavo pabaisas iš palovio. O miegodavome su visais savo žaislais, kad nei vienas nesupyktų..

* Apsimesdavome miegančiais, kad nuneštų į lovą..

* Sunkiausia užduotis būdavo – nuspręsti, kokį žaidimą žaisti, O kai nesisekdavo laimėti – siūlydavome žaisti iš naujo..

* Galvojome, kad saulė arba mėnulis seka paskui automobilį arba autobusą, kuriuo važiuojame..

* Šratinuke, kuriame buvo daug spalvų, bandydavome nuspausti visas spalvas iš karto. Ir visus mygtukus, bet kur esančius, visada knietėjo nuspausti (ir nuspausdavome 🙂 ) vienu metu..

* Kiekvienas išėjimas už durų buvo nuostabi kelionė su nuotykiais, o palangė – įdomiausia vieta namuose: juk pro langą matomas ne tik kiemas, bet ir dangus, saulė, sniegas ar lietus, visi paukščiai ir medžiai..

* Ilgai ilgai laukdavome Naujųjų Metų sutikimo, bet pusvalandį iki jų užmigdavome..

* Popieriniu lėktuvėliu nuskrisdavome žymiai toliau, nei suaugusieji tikrais lėktuvais, o traukiniu iš kėdžių nuvažiuodavome į bet kurią pasaulio šalį..

* Matydavome stebuklus paprastuose dalykuose, ir viskas skendėjo ypatingoje gyvenimo džiaugsmo šviesoje – net apniukęs oras atrodydavo greičiau paslaptingas, nei niūrus, o lietus būdavo tikra šventė..

* Kalbėdavomės su gyvūnais, vabalėliais, medžiais ir labai gerai suprasdavome juos. O suvalgę netyčia obuolio sėklą, bijojome, kad pilve užaugs medis..

* Buvo įdomu viskas ir visada. Buvome žingeidūs, smalsūs, kūrybingi, nuoširdūs, betarpiški ir tyri. Ir kvepėjome tikrų tikriausia Laime: pienu, rytmečio rasa, vėju, jūros gaiva, gėlėmis ir žole..

* Mylėjome visus besąlygiškai ir svajojome greičiau užaugti, kad padarytume šį pasaulį geresniu. Ir tikrai žinojome, kad viskas įmanoma. O nuliūdindavo labiausiai suaugusių žmonių pyktis ar agresija..

.. Todėl suaugę suprantame – kaip stipriai vaiko laimė priklauso nuo suaugusiųjų. Tik nuo suaugusiųjų. Kurie taip pat kadaise buvo vaikais.

Ir taip pat svajojo padaryti šį pasaulį geresniu – ypač kai susidurdavo su neteisybe, kurią tyra vaiko širdis kaipmat atpažindavo ir norėjo ištaisyti.

Nes mylėjo šį pasaulį besąlygiškai ir žinojo, kad visi žmonės turi būti laimingi. Nes laimingi žmonės – geri.. O geri žmonės daro gerus darbus visų labui.

O suaugusiųjų širdis? Ar dar jaučia neteisybę, ar nori ją ištaisyti, ar jaučia atsakomybę už savo veiksmus, už vaikus, už jų ateitį?

Vaikų gynimo dienos proga kviečiu susimąstyti visus suaugusius žmones – ypač tuos, kurie sprendžia daugelio likimus – ar tikrai padarėte, ar darote viską, kad vaikams perduotumėte geresnį pasaulį ir šviesios ateities perspektyvą?

Ar laimingi mūsų vaikai šeimose, bendruomenėse, visuomenėje? Mes galime padaryti taip, kad vaikų nereikėtų nuo nieko ginti – juk nuskriausti arba labiausiai paveikti savo sprendimais jų gyvenimą gali tik suaugusieji..

Bet juk vaikų saugumas suaugusiems žmonėms turi būti savaime suprantamas dalykas – vaikai maži, jie silpnesni. Patraukime savo ambicijas į šalį ir pažvelkime vaikams į akis – ir pamatysime save vaikystėje, prisiminsime, kas mums tuomet buvo svarbu.

Mes galime padaryti taip, kad vaikai augtų mylimi ir saugūs, kad jų vaikystės netemdytų neatsakingi suaugusiųjų veiksmai. Kad vaikystė visiems vaikams būtų nuostabus savęs ir pasaulio pažinimo metas.

Tam reikia nedaug: meilės, atsakomybės, gero asmeninio pavyzdžio ir nuoširdaus rūpesčio. Tuomet vaikai augs laimingi – taikoje, santarvėje, dorovėje ir vienybėje. Laimingi, reiškia – Geri Žmonės – būsimi visų mūsų ateities Kūrėjai 🙂 .

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: