Išminčių patirties pamokos

* Viskas nuolat keičiasi, todėl nieko negalime laikyti išbaigtu. Lavinkite savo pojūčius, kad pažintumėte permainas pagal pirmuosius požymius – tai leis lengviau priimti permainas ir prisitaikyti prie jų.

* Viskam savo laikas: vystykite kantrybę ir meną išlaukti.

* Išmintingas žmogus visada skaitosi su kito žmogaus nuomone, tačiau nekeičia savosios. Tik tiesa koreguoja išminčiaus nuomonę.

* Vienintelis tiesos kriterijus – širdis, tik ji intuityviai jaučia, kas atitinka tiesą. Intuicija – telepatinis dvasios kanalas.

* Kuo arčiau tiesos, tuo skaidresni ją išreiškiantys žodžiai.

* Išorė visada atspindi tai, kas yra viduje. Perjungę savo dėmesį nuo išorės į tai, kas vyksta viduje, mes gauname raktą nuo savo gyvenimo.

* Jūsų šiandieniniai pasirinkimai ir veiksmai rytoj taps ne tik jūsų biografija, bet ir jūsų esybe. Teisingas savęs suvokimas leidžia teisingai suprasti gyvenimą.

* Nuolat prisiminkite, kad jūsų gyvenimo tikslas – dvasinis augimas ir tobulėjimas.

* Jei žmogaus būdas egoistiškas, tuomet dvasinis augimas neįmanomas. Tik atviras, mylintis, laisvas, dosnus, geranoriškas žmogus atveria savyje dvasinę jėgą.

* Veikite su Meile, išsilaisvinkite nuo egoizmo. Jei įdėsite mažiausią egoistišką jausmą į savo veiklą – jis suės visus pamatus taip, kaip kirminas sugraužia jaunas augalo šaknis.

* Meilė viską ištaiso: vos tik įėjus į žmogaus širdį, ji tarsi daigelius pažadina visą tą gėrį ir visas vystymosi galimybes, kurios yra kiekviename žmoguje.

* Ignoruokite negatyvią informaciją iš išorės – ji skirta tik negatyvumo stimuliavimui. O kadangi negatyvumas traukia negatyvumą – juodas periodas gali gerokai užsitęsti..

* Nebandykite pamatyti kelio pabaigos vos žengę pirmą žingsnį: jūs tegalite aiškiai matyti – kur žengti sekantį žingsnį.

* Kiekvienas, pradėjęs naują gyvenimo etapą, susiduria su žmonėmis, kurie siekia nukreipti jį nuo pasirinkto kelio. Todėl turite būti pasirengę atsisveikinti su žmonėmis, kurie jus stabdo.

* Nešvaistykite savęs, besivaikydami kitų žmonių pritarimo – visada atsiras kažkas, kam neįtiksite arba kas nesupras jūsų.

* Kai tiksliai žinote, ko siekiate – esate laisvas. Tuomet siekiate savo tikslų, bet ramiai priimate pasitaikančius trukdžius ar sustojimus.

* Išmintingo žmogaus gyvenime nebūna nesėkmių – yra tik patirtis, ir kartais ji negatyvi.

* Ribokite savo poreikius ir tenkinkitės tuo, ką turite. Godumas atitolina žmogų nuo savęs ir priverčia pamiršti harmoniją.

* Nemalonumai gyvenime – tai signalai, kviečiantys atkreipti dėmesį į kažkurią gyvenimo sritį, pažvelgti į ją kitu kampu.

* Sveikatos problemos – tai dvasingumo trūkumo, o ne medicinos problemos: kai genda branduolys – genda ir visas vaisius.

* Jei žmoguje nėra blogio – jis jam nepavojingas.

* Atidžiai ir atsargiai vertinkite kiekvieną situaciją, stenkitės įžvelgti jos esmę. Neleiskite emocijoms užvaldyti jūsų – tai leis adekvačiai įvertinti situaciją ir atrasti teisingus sprendimus.

* Jei esate suirzę – susilaikykite nuo atsakymo. Pirmiausiai nusiraminkite ir tik po to tęskite bendravimą.

* Keiskite savo požiūrį į pagyvenusius žmones: padėti tam, kas vyresnis už jus, nereiškia padaryti gerą darbą – tai tiesiog žmoniškas elgesys.

* Gebėjimas išklausyti vyresniųjų – ne praeities atgyvena. Tai išmintis – išgirsti nuomonę tų, kurie gyvena Žemėje daug metų.

* Išmintis – geriausia apsauga gyvenime. Jei ji su jumis – neprapulsite ir ištversite bet kokius gyvenimo zigzagus.

* Jei šiandien pasidalinote su artimaisiais meile, gerumu, dėmesiu, rūpesčiu – reiškia, atlikote tai, kas yra svarbiausia kiekvieną dieną 🙂 ..

(Mintys iš dvasinio ugdymo knygų ir paskaitų, parinko ir surašė R. V. – ruvi.lt)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: