Laiškas augančiai dukrai

Miela dukrele,

Rašau tau šį laišką sėdėdamas mūsų vietinio prekybos centro kosmetikos skyriuje. Neseniai draugas man atsiuntė žinutę iš kito panašaus skyriaus ir parašė, kad tai viena iš labiausiai slegiančių vietų pasaulyje.

Aš norėjau išsiaiškinti – ką jis turėjo omenyje. Ir štai aš čia, ir, atrodo, jau pradedu sutikti su juo.. Žodžiai turi didelę galią, o žodžiai iš šio skyriaus lentynų – tuo labiau.

Pavyzdžiui, tokie:

– Grožis už prieinamą kainą;
– Nepriekaištinga;
– Švytinti jėga;
– Apsinuogink;
– Mesk iššūkį amžiui;
– Pasirink svajonę; ir t.t..

Kai augini vaikus, supranti, kad jie tokie patys svarbūs, kaip ir kiti namiškiai – jie unikalūs, apdovanoti tokiu pačiu gyvenimu, gabumais ir kūrybine jėga – kaip ir kiekvienas žmogus.

Tačiau sėdėdamas šiame skyriuje pradedu suvokti, kad dauguma žmonių nematys tavo unikalumo. Jiems tu būsi tiesiog veidas ir kūnas, į kuriuos turi būti malonu pažiūrėti. Ir jie tau sakys – kaip turi atrodyti, kad turėtum nors kažkokią vertę ir įtaką.

Bet aš tikiuosi, kad mano žodžiai nusvers šio pasaulio žodžius. Galbūt, tėvo žodžiai gali išgelbėti dukrą nuo tos gėdos, kuri jau tapo norma, bei įskiepyti jai gilų ir nepajudinamą orumo ir grožio pojūtį.

Tėvo žodžiai – ne kažkokie stebuklingi, tiesiog juose įdėta kita prasmė:

Švytinti jėga – tegul tavo jėga bus ne tavo nagų blizgesyje, bet tavo sieloje! Dukrele, pasistenk suprasti – kas tu esi – ir atkakliai eik per gyvenimą su šiuo žinojimu: tegul nedrąsiai, bet nuosekliai.

Pasirink svajonę – bet tik ne iš prekybos centro lentynų! Atrask taiką ir ramybę savo širdyje – būtent joje gimsta tikra svajonė. Suprask, ką nori nuveikti šiame pasaulyje, o kai pasirinksi – siek savo svajonės sąžiningai ir nei akimirkai neprarasdama vilties.

Apsinuogink – šis pasaulis ragina tave nusimesti rūbus. Bet, prašau, nedaryk šito! Geriau nusiimk.. “boksininko pirštines“! Nebūk agresyvi, nedemonstruok jėgos. Kalbėk tai, kas yra tavo širdyje, būk jautri. Mylėk šį pasaulį, kuris jau seniai pamiršo, ką tai reiškia..

Nepriekaištinga – tai iliuzija, kurią skleidžia žmonės, kuriems rūpi tavo piniginė. Jei ieškosi tobulumo, tegul tai bus nepriekaištingas geraširdiškumas – sau ir kitiems.

Mesk iššūkį amžiui – ir vėl bėgimas paskui paskui iliuziją.. Jaunystė praeina, bet juk dvasia neturi amžiaus! Ji visada myli, kuria ir džiaugiasi. Geriau mesk iššūkį savo dvasios sustabarėjimui.

… Dukrele, tau patinka rožinė spalva ir nėrinukai, ir aš, žinoma, suprasiu tave, jei vieną dieną tau parūps kosmetika. Tačiau aš nuoširdžiai trokštu, kad daug svarbesni tau būtų trys žodžiai, kuriuos kartą man pasakei.

Prisimeni – aš tavęs paklausiau:

– Kas tavyje gražiausia?

– Tai, kas viduje! – nedvejodama atsakei tu.

Šie tavo žodžiai tokie ryškūs, kad jokia kosmetika niekada jų neužgoš!..

.. Iš širdies – į širdį.. –

Tavo tėtis

(Pagal Kelly M. Flanagan, vertė ruvi.lt)

Visiems gražaus savaitgalio ir saulėtos nuotaikos! 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: