Minimalizmas – vartotojiško gyvenimo priešingybė

Viena iš pagrindinių minimalizmo idėjų – atsisakyti visko, kas nereikalinga, kad išlaisvintume laiką, energiją ir vietą tam, kas tikrai gyvenime svarbu. Tai sąmoningo ir atsakingo žmogaus pozicija, kuri, žinoma, apima ne tik materialius daiktus, bet ir dvasinius-moralinius aspektus.

Minimalizmas nėra skirtas tik tiems, kas turi daug daiktų ar pinigų – tai visiems žmonėms tinkanti gyvenimo filosofija. Turint minimalias pajamas ir laikantis šio principo, galima taip pat gerokai palengvinti sau gyvenimą.

Atrodytų – paradoksas, bet būtent minimalizmas labai veiksmingai padeda žmonėms suprasti tikruosius savo poreikius ir teisingai susidėlioti prioritetus gyvenime. Tai panašu į perkrauto daiktais kambario išvalymą: pasidaro erdvu, aišku, jauku, paprasta ir gera gyventi.

Tiesiog turime suprasti, kad mažiau – nereiškia kančios ar skausmingo ribojimo. Atvirkščiai:

– Mažiau – reiškia optimalu, t.y., tiek, kiek reikia.

– Mažiau – reiškia laisvę, kai nevergauji tam, kas varžo ir sunkina gyvenimą.

– Mažiau – reiškia atsikratyti prisirišimo prie daiktų, todėl mažiau laiko skirti daiktams (pinigai daiktams, jų priežiūra, tvarkymas..) ir daugiau laiko prasmingai veiklai (kūryba, bendravimas, buvimas gamtoje, sportas, hobis ir t.t..).

– Mažiau – reiškia mažiau chaoso ir nerimo gyvenime.

– Mažiau – reiškia mąstyti plačiai ir būti atsakingam už visų mūsų ateitį (protingai naudoti gamtos išteklius, nustoti teršti ir niokoti gamtą).

O dabar apie priešingybę – vartotojišką gyvenimą. Amerikiečių aktyvistė visuomenininkė Annie Leonard išnagrinėjo vartotojiškos visuomenės (kokia tapome ir mes) gyvavimo principus ir filme “Daiktų istorija” parodė ne tik realią esamą padėtį, bet ir pasiūlė konkrečius sprendimo būdus – kaip išeiti iš ydingo vartojimo rato.

7 mintys apie „Minimalizmas – vartotojiško gyvenimo priešingybė“

 1. Labas, Debesyla 🙂

  Buvau užsukus į jūsų tinklapį – taip, rašome panašiomis temomis, ir aš pradėjau rašyti, norėdama pasidalinti savo ieškojimais. O kadangi tebeieškau, tai ir tebesidalinu 🙂 .

  Minimalizmas – viena iš labiausiai patikusių ir tikusių man idėjų. Nors, žinoma, kaip ir daugeliui, teko praeiti ir per vartojimo iliuzijas. Labai patinka mintis, kad idealu, jei visus savo asmeninius daiktus gali susidėti į vieną kuprinę.

  O kad daiktai ne tik stresą sukelia, bet ir atima daug laiko: jiems reikia uždirbti, juos reikia prižiūrėti, saugoti, valyti.. Su raktais geras pavyzdys 🙂 .

  Gražaus vakaro, gerų temų tinklapiui, Debesyla! 🙂

  Patinka

 2. Atgalinis pranešimas: Minimalizmas gyvenime – ruvi
 3. Atgalinis pranešimas: Minimalizmas be fanatizmo – ruvi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: