Keliais žodžiais…

* Dvasingu negalima tapti. Dvasingu galima tik būti.

* Kiekvieno žmogaus gyvenime yra dvi nuostabios dienos: diena, kai jis gimė ir diena, kai suprato – kam.

* Kartais gyvenime mes nešiojame tiek kaukių, kad sunku įžvelgti tikrąjį “aš“.

* Tas, kuris neskuba žadėti – greitesnis pildyti tai, ką pažadėjo.

* Jei neišlaikėte minties – laikykitės žodžio!

* Neverta daryti skubotų išvadų apie žmogų remiantis tik kitų nuomone.

* Visi gali matyti, kaip jūs atrodote, bet mažai tokių, kurie žino, kas jūsų sieloje.

* Tiesa yra tame, kad Tiesa yra!

* Ieškokime Tiesos, nes tik teisingos mintys ir poelgiai atneša laimę.

* Vyriškumas – vidinė dvasinė jėga. Moteriškumas – vidinis grožis, švelnumas.

* Vienintelis būdas tapti gerbiamu – gerbti kitus.

* Kai žmogus nedorovingas, jis abejingas ir kitų nuodėmėms.

* Laisvė be meilės – palaidumas. Meilė be laisvės – prievarta.

* Dėmesys – kanalas, kuriuo teka energija ir maitina mintį: tokia mintis tampa kūrybine energija.

* Labai svarbus suvokimas: mūsų minčių ir veiksmų įtakojami pokyčiai gyvenime vyksta palaipsniui!

* Meno kūriniai yra lavinimas, bet ne pramoga.

* Išmintis – jei kažko nežinai, bet nori patikrinti, įsitikinti, sužinoti. Kvailumas – kai kažko nežinai ir tvirtini, kad to nėra.

* Negatyvios emocijos niekada neatneša tai, ko jūs norite, jos atneša tik tai, ko jūs nenorite.

* Tylėjimas – geriausias atsakymas į beprasmiškus klausimus.

* Nekovokite, nes neišvengiamai tapsite tuo, prieš ką kovojate. Viskas, kas yra gero Žemėje – sukurta ir padaryta tik bendradarbiavimo dėka.

* Žmogus – ne prekė. Tuščios kišenės netrukdo tapti tuo, kuo norime būti – sutrukdyti gali tik tuščia galva arba tuščia širdis.

* Jei žmogus kažką skaudina, tai greičiausiai jis pats yra nelaimingas. Laimingi žmonės nepratrūksta pykčiu namuose, nesibara eilėse ar transporte, neapkalbinėja kolegų. Jiems tai tiesiog nereikalinga, nebūdinga, svetima.

* Intuicija – širdies balsas. Jei norime ją girdėti, turime išmokti ją išgirsti prieš tai, kaip ją paveiks protas. Intuiciją gesina proto abejonės ir svarstymai.

* Tikroji meilė ne žodžiuose, ir net ne poelgiuose, ji – širdyje…

* Atiduokite pasauliui geriausia, ką turite – ir jums sugrįš geriausia, kas yra pasaulyje :).

(Mintys iš asmeninių užrašų)

Gero visiems artėjančio savaitgalio! 🙂

6 mintys apie „Keliais žodžiais…“

 1. Ir tikrai pokyčiai vyksta palaipsniui, užtat žmonėms pritrūksta kantrybės juos įvykdyti. Mano močiutė sakydavo: greitai daromi tik blogi darbai. Dar sako: neskubėk ir būsi pirmas. Žiemiškai gražaus savaitgalio! :))

  Patinka

 2. Apie intuiciją sudomino. Sakyčiau panašiai ir yra. Išeina, kad jau tas protas žmogui kaip monstras pasidarė ir neduoda normaliai gyventi. Dar faina mintis apie išmintį ir kvailumą. Linkėjimai! 🙂

  Patinka

 3. Šaunios mintys! “Laisvė be meilės – palaidumas. Meilė be laisvės – prievarta.“ Tikra tiesa.

  Vaikas pradėdamas gyventi mokosi iš tėvų veiksmų. Jei jis mato, kad tėvai skuba, lekia visur kaip akis išdegę tai vaikas pradeda jau nuo mažens taip gyventi. Vaikas pradeda sportuoti kaip bėgikas prieš finišą, o vaikui gyvenimas tik prasideda. Žmogus sportuodamas atrodo gali įveikti bet kokias kliūtis ir aplenkti net toli į priekį nubėgusius bėgikus. Bet toks žmogus yra aklas. Nes nesupranta, kas jis yra, net nesupranta, kad jis bėga, o tuo labiau kodėl tai daro. Laikui bėgant jis pavargsta dar būdamas jaunas nes išnaudojo visas jėgas, kurias turėjo tausoti visam gyvenimui.

  Patinka

 4. Kai žmogus elgiasi blogai, tai jis ne tik abėjingas kitų nuodėmėms, jį labai erzina geras elgesys. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia- tik pažiūrėkite kaip alkoholikus erzina blaivai gyvenantys žmonės. Nei vienas nepasakys, kad blaivus teisingai daro, o tik išvadins įtartinu arba durnu arba ligoniu. O ligonis tai jis pats! Patiko šita mintis, kad nuodėmingas nuodėmių nemato. Ar nenori matyti?

  Patinka

 5. Sveiki,
  Patiko mintis apie kovojimą ir nekovojimą.
  Manau kad iš esmės praktiškai visi teigiami pozityvūs pokyčiai pasaulyje vyksta augimo arba evoliucijos būdu: dešimtmečiais auga miškas, šimtmečiais statosi miestai ir auga civilizacijos, dešimtmečiais iš lėto kinta žmogaus savimonė, per šimtmečius kinta tautų ir nacijų mentalitetas ir papročiai.
  Revoliuciniai, staigūs, kardinalūs pokyčiai, kaip taisyklė, yra griaunantys ir destruktyvūs: gaisras per pusdienį sunaikina mišką, potvyniai, žemės drebėjimai ar atominės bombos sprogimas per kelias valandas gali sunaikinti miestą. Barbarų antplūdis gali sunaikinti tūkstantį metų puoselėtą civilizaciją, genocidas – per keletą metų išnaikinti ištisą tautą ar klasę. Mąstytojas gali augti ir bręsti dešimtmečiais ir per kelias valandas būti sušaudytas kokių švonderių, nes nepasirinko “būti jų komandoje“.

  Vladas

  Patinka

 6. Sveiki 🙂

  Kaip įdomu, kai kiekvienam žmogui padaro įspūdį (rezonuoja) vis kita mintis.

  Audra, dėkui už gražius žiemiškus palinkėjimus! O apie pokyčius – tiesa, kad kažką bloga “greičiau“ padaryti. Bet ir blogį galima planuoti, brandinti ir įgyvendinti palaipsniui. Tai žino tokie “planuotojai“, todėl blogį diegia palaipsniui – pavyzdžių labai daug mūsų gyvenime: kad ir žalingi įpročiai. Kai nuo vaikystės tai žmonės mato, jiems pradeda atrodyti, kad tas blogis – “normali“ gyvenimo dalis. Ačiū už gerus posakius :)!

  Virginija, dėkui už linkėjimus :). Galima išmokti išgirsti intuiciją, bet prieš tai reikia išmokti nuraminti plepų protą, kuris kartais primena automobilį be vairuotojo arba šeimininkaujantį monstrą, kurį “užsiauginame“ patys :).

  Evaldai, pritariu, pridurčiau, kad tokie žmonės išmoksta gyventi netausodami jėgų, kraštutinumais, be aiškių tikslų. Jei gyvename optimaliai, tuomet gyvenimo jėgos pasipildo ir atsistato – galima to išmokti, juk jei žmogus sąmoningas, jis mato, kas jo gyvenime gerai, o kas taisytina. Ir to galime išmokti bet kokiame amžiuje :).

  Jurgi, labai geras jūsų pateiktas pavyzdys. Iš tiesų – nuodėmingas nuodėmių nemato, nes jam tai atrodo “normalu“. Mūsų psichika taip veikia: mes turime pateisinti sau tai, ką darome, net jei tai ir blogai. O kadangi geriančių dauguma, tai blaivus žmogus jiems atrodo ir keistas, ir ligonis, ir kvailas.. Bet juk nuo to esmė nesikeičia, tiesa?.

  Vladai, sutinku. Evoliucija yra augimas ir tobulėjimas, o kova – primestas, greitas interesų “tvarkymo“ būdas, kuris labai aktyvus, todėl gali sukurti “gero“ veiksmo iliuziją. Nieko kito, kaip negatyvumą, priešiškumą, neapykantą, skaldymą kova sukurti negali. O kadangi evoliucijos niekas sustabdyti negali, tai visos kovos galiausiai pasmerktos žlugti, nes evoliuciniai dėsniai anksčiau ar vėliau atmeta tai, kas nepalaiko augimo ir vystymosi. Ačiū, Vladai, už puikius pavyzdžius!

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s