Apie paprastus ir nepaprastus žmones

* Kame tokio suskirstymo esmė ir kam ji naudinga? Kai šitai suvokiame, išnyksta visi kiti klausimai apie nelygybę, išskirtinumus ir skirstymus.

* Iš tiesų žmonių skirstymas yra sąmoningas siekis ir lengviausias būdas pažeminti. Kam to reikia? Pažeminus lengviau daryti įtaką ir valdyti.

* Kai žmogus dėl žeminimo pasijunta menkesnis, jis pradeda nepasitikėti ir abejoti savimi. Jis tiesiog nustoja dvasiškai vystytis ir ieško atramos išoriniuose autoritetuose bei tampa priklausomas nuo jų.

* Todėl tiek daug skirstymo į paprastus ir nepaprastus, vertus ir nevertus, protingus ir kvailus, elitą ir prastuomenę ir t.t.. Ir liejasi kaip iš gausybės rago pažeminimo epitetai – kuo daugiau žeidžia, tuo greičiau padaro savo juodą darbą.

* Skaldymo įrankiai – dezinformacija, priešinimas, bauginimas, melas, intrigos, puikybė, veidmainystė, formalumas, falšas, slapti asmeninės naudos motyvai ir t.t..

* Kartais pakanka, kaip toje pasakoje – įmesti akmenį į būsimo mūšio lauko vidurį (šiuo atveju – žeminančius žodžius ar pretekstą rietenoms), ir kiršinimas pasiekiamas be didelių pastangų..

* Rezultatas – susiskaldymas į grupes, grupuotes, kompanijas, gaujas, klanus, tarp kurių nėra tarpusavio ryšio ir bendradarbiavimo. O iš esmės – visuomenės susvetimėjimas ir nuopolis.

* Tai sistema. Tačiau ji sukuria keistą iliuziją – tarsi tas nuopolis vyksta tik ten, kur esame, o štai ten, kažkur, yra civilizuotas pasaulis, kur viskas gerai ir teisinga, ir kuris gali padėti viską išspręsti.

* Nėra jokio civilizuoto pasaulio. Sistema deklaravo įvairias santvarkas, o iš tikrųjų – tiesiog ėjo nuo atviros vergijos iki užslėptos vergystės, praplečiant vergo “laisvės“ rėmus (geriau, kad jų nematytų). Taip buvo kurpiama vystymosi ir laisvėjimo iliuzija.

* Yra šalių, kur žmonės išsireikalavo platesnių rėmų arba su jais susitaikė, tačiau schema visur ta pati: grupė “nepaprastų“ išnaudoja kitą grupę – “paprastus“. Nei vienybės, nei lygių galimybių, nei darbo visų labui.

* Būdami valdžioje, “nepaprastieji“ skaito, kad valstybės resursai, t.y., visos tautos nuosavybė, yra jų asmeninė nuosavybė, kuria jie gali laisvai disponuoti.

* Arogancija – išskirtinis “nepaprastųjų“ bruožas, o valdžia ir įtaka – įrankis asmeninėms ambicijoms ir interesams patenkinti. Jų žmogiškumas išnaikinamas pinigų dominante, o puikybė palaikoma “paprastųjų“ žeminimu.

* “Nepaprasti“ labai mėgsta pamokyti kaip reikia gyventi ir naudoja tam daug skambių frazių, kurios nėra paremtos darbais: žodžiais “rūpinasi“ žmonėmis, o darbais – juos išnaudoja. Visada mato kitų trūkumus, bet savųjų “nepastebi“.

* O “paprasti“? Jie tyliai dirba svarbius kasdieninius darbus, kurių dėka “nepaprasti“ bujoja. “Paprasti“ klaidinami, žeminami, tačiau tik jų dėka išlieka žmogiškumas, padorumas ir nuolat augantis gilus pokyčių troškimas.

* “Nepaprastieji“ įsikandę laikosi savo komforto zonų, todėl bijo permainų. Tačiau pokyčiai neišvengiami: evoliucijos principas – judėjimas į priekį, vystymasis.

* Auga žmonių sąmoningumas, ir žmonės su aukštesniu sąmoningumu jau ne tik aiškiai mato atgyvenusios sistemos apgaulę ir melą, bet ir žino – kaip turi gyventi žmonės ir kaip to pasiekti.

* Baigiasi tamsos ir tironijos metas, Tiesa nenumaldomai apnuogina viską, kas buvo kruopščiai slepiama po melo ir manipuliacijų šydu. Skaldymo ir priešinimo metodas jau neveikia, nes žmonės pajuto didžiulį poreikį vienytis ir veikti bendram labui.

* Dar daugelio žmonių sąmonė užteršta melu taip, kad Tiesa juos baugina. Bet.. baimė daro žmogų žvėrimi, o Drąsa – Kūrėju. Pokyčių nori dauguma, bet kažkas turi juos įgyvendinti! Todėl priekyje žengia drąsiausi.

* Giliai širdyje kiekvienas žmogus labiausiai trokšta Tiesos. Nes žino: tik Tiesa visus išves į Šviesą. Kur vietoje skaldymo į “paprastus“ ir “nepaprastus“ – Vienybė.

6 mintys apie „Apie paprastus ir nepaprastus žmones“

 1. Labas rytas visiems 🙂

  Labai taikliai pasakyta, jog vergija ėjo nuo atviros iki užslėptos ( kaip dabar).
  Bet, kai tik žmonės sužino tiesą jų nebenulaiko jokios grandinės, nes gyventi laisvam yra gamtos duota ir kitas žmogus to negali atimti, Jeigu atima tai vis tiek atsigręžia prieš patį atimantįjį.

  Taip nėra kažkur toli to nuotabaus pasaulio su labai gera santvarka ir t.t. Man kai kada atrodo kad Lietuvoje dabar karatais net daugiau laisves nei kai kur vakaruose (žmonių laisvių suvaržymas vakaruose- http://www.versijos.com/2012/05/18/naujas-genocido-istatymas-nelegalus-naminis-maistas/)

  Visas technologijų naujoves ir evoliuciją judina kaip tik “paprastieji“, juk “nepaprastiesiems“ taip svarbu išlaikyti nekintamą situaciją.

  Augustei replikuočiau, jog tikrai nėra civilizuoto pasaulio, technologijos tai labai mažas komponentas, be to visos jos atsiranda dėl kitaip mąstančių paprastų žmonių, tik vėliau valdžia susizgrimba kaip monopolizuoti tai ar panaudoti žmonių “pakinkymui“. Tikrai nėra jokio civilizuoto pasaulio, kaip gerai buvo išsireikšta sename filme “Network“- “nėbėra jokios Amerikos (ar kitos šalies simbolizuojančios laisvę), yra tik General Motors, general electric ir t.t.(na žodžiu visos gigantinės korporacijos darančios ką tik nori.)

  Civilizuoto pasaulio nėra nes viskas matuojama pinigais ir vadavaujamąsi džiunglių principais- kieno auksas to ir taisykles, juk mokslo išvados taip pat perkamos vardan kompanijų interesų.

  Ačiū Ruvi 🙂 straipsnis duoda daug peno pmąstymams

  Gražios dienos visiems 🙂

  Patinka

 2. Sveikas, Vytautai,

  Leisiu sau taipogi pareplikuoti:). Rašai:
  “Civilizuoto pasaulio nėra nes viskas matuojama pinigais ir vadavaujamąsi džiunglių principais- kieno auksas to ir taisykles“.

  Truputį pataisyčiau: Civilizuoto pasaulio nėra TIEMS, KURIEMS viskas matuojama pinigais ir KURIE VADOVAUJASI džiunglių principais- kieno auksas to ir taisykles. T.y. tiems, kuriems pinigai nėra pagrindinis visko matas, civilizuotas pasaulis ir civilizuoti santykiai tarp žmonių galioja kuo puikiausiai. Tai kiekvieno asmeninio pasirinkimo teisė.

  Patinka

 3. Sveiki 🙂

  Vytautai, tau esu ypatingai dėkinga už tavo mintis – džiugu skaityti, visuomet papildai iš esmės. Nenuostabu – įžvelgiu tuos pačius informacinius šaltinius :). Smagu sutikti bendramintį! 🙂 Ačiū už nuorodą :).

  Vladai, sutinku, kad viskas prasideda nuo mūsų, bet neigti globalių procesų dėl to negalime. Visada naudinga matyti sistemą, kurioje gyvename – tuomet galime rinktis elgesį, kuris nesukelia vidinių prieštaravimų ir tuščių iliuzijų.

  Auguste, Vytautas jums atsakė, visiškai pritariu jo mintims: technologijos tėra mūsų gyvenimo dalis, bet ne visas gyvenimas. Visų – gerų ar blogų – reiškinių pagrindas – dvasingumo ar bedvasiškumo klausimas.

  Ačiū 🙂 ir geros dienos! 🙂

  Patinka

 4. Atgalinis pranešimas: Naujoji ekonomika – ruvi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: