Tarsi garų puodas

Kiekvienas iš mūsų tam tikra prasme primena pilną garų puodą: kol dangtis sandariai uždarytas, niekas nežino – koks viduje spaudimas.

Kartais žmonės net neįtaria, kokia didžiulė įtampa yra jų viduje, kol staiga nepratrūksta vienokiu ar kitokiu būdu.

Toks staigus “garo nuleidimas“ gali pasireikšti kaip psichosomatinis susirgimas, o kartais ir kaip nelaimingas atsitikimas.

Perteklinio “garo nuleidimas“ gali pasireikšti ir įvairiais skausminiais pojūčiais – galvos, skrandžio, pilvo, arba kvėpavimo problemomis (pavyzdžiui, astma ar alergija), o kartais ir piktybiniais susirgimais ar širdies-kraujagyslių sistemos ligomis.

Kiti “nuleidžia garą“ nuolatiniais skundais, ašaromis, reikalavimais ir priekaištais, o kartais ir pykčiu, agresija, prievarta ar brutaliu elgesiu.

Dauguma apskritai įsigudrina metų metais nejudinti “dangčio“, nes nenori užsiimti nemaloniais dalykais, nenori dirbti su susikaupusia vidine įtampa.

Kai kurie kompensuoja perteklinę įtampą persivalgymu, rūkymu, girtuokliavimu ir trankvilizatoriais.

Kiti praleidžia gyvenimą prie televizoriaus, dirba nuo ryto iki vakaro ir niekuomet nepasilieka vienumoje, akis į akį su savimi – kad tik nepažvelgtų į savo vidų…

Kitaip tariant – žmonės vengia minčių apie savo susikaupusią vidinę įtampą ir stengiasi apie ją negalvoti, arba nuolat perjungia savo dėmesį į kažką išorinio… ir pavojingai didina įtampą toliau.

Jei turite drąsos ir norite sužinoti tiesą apie save – skirkite kasdien 20-30 minučių tam, kad pažvelgtumėte tiesiai į save ir pamatytumėte savo tikrąjį “aš“.

Yra daug būdų tai padaryti: tai savianalizė, kvėpavimo metodikos, gili relaksacija, fiziniai pratimai, meditacija, arba bet koks kitas būdas, kurio dėka jūs galite užmegzti tvirtą ir sveiką ryšį su savo vidiniu “aš“.

Nepulkite to daryti su pernelyg dideliu entuziazmu, nepersistenkite: juk viduje, kaip tame garų puode – didelis spaudimas, ir staigus “dangčio“ pakėlimas gali smarkiai pakenkti.

Neskubėkite. “Nuleiskite garą“, mažinkite savo vidinę įtampą kasdien, po truputį. Ir palengva pasieksite tokį lygmenį, kai galėsite “atsiverti“ nekenkdami nei sau, nei aplinkiniams.

Autorius – R. E. Nadžemi

Visiems gražaus savaitgalio! 🙂

5 mintys apie „Tarsi garų puodas“

 1. Labas rytas Ruvi 🙂

  Labai aktuali tema- garų nuleidimas. įdomu stebėti, kaip ir pikčiausias žmogus išsiliejęs tampa ramus kaip belgas, tik ar ilgam.

  Taip tv, alkoholis ir kiti “malonumai“ suteikia iliuzija jog tai padės atsipalaiduoti, išsilieti. deja…

  Mano nuomone, jeigu stebėtume per visą dieną savo emocijas ir pamatytume kuo jos daugiau keičiasi- tuo labiau turime dirbti su savimi, ir atvirkščiai- kuo pastovesne emocinė būklė per dieną, mėnesį ar dar ilgesnį laiką- tuo labiau žmogus susitvarkęs viduje.

  Gero savaitgalio 🙂

  Patinka

 2. Sveiki 😉

  kokį pasiūlytumėte būdą nuleisti garą? Nes aš jaučiu, kad savyje turiu daug pykčio, kuris kartais išsiveržia laukan visiškai netinkamu momentu.
  Man pačiam norisi panerti po vandeniu ir smarkiai išsirėkti 🙂

  Patinka

 3. Labas vakaras 🙂

  Vytautai, pritariu, kad suprasti, įsiklausyti į save reikia mokytis. Juk dažnai žmonės griebiasi iliuzinio “atsipalaidavimo“ per alkoholį, tabaką ar savęs užėmimo iki sekundės tik todėl, kad galvoja, kad jie patys to nori. O iš tiesų tai bėgimas nuo savęs, savo vidinės įtampos.

  Susidraugavusiam su savuoju “aš“, esančiam pusiausvyroje žmogui nereikia nei dirbtinų nuotaikos kėlimo ar atsipalaidavimo priemonių, nei bukinančių pramogų, nei užimtumo-bėgimo ratu. Kiekviena akimirka jam ypatinga, įdomi ir prasminga. Tokioje būsenoje jis atpažįsta menkiausią susidarančią įtampą ir supranta – iš kur ir dėl ko ji, todėl šalina įtampos priežastį, o įtampa tokiu atveju pati atslūgsta.

  Ir būtent – emocinė pusiausvyra ir parodo, ar žmogus moka atpažinti ir valdyti savo būsenas bei jų priežastis. Ne abejingumas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o pusiausvyra 🙂 . Toks žmogus veikia ir reaguoja tik tuomet, kai to iš tiesų reikia.

  oposumai, su tuo garo nuleidimu reikia padirbėti 🙂 . Pirmiausia, kaip pataria autorius – rasti laiko savianalizei, įsiklausymui į save. Kaip tai atrodo? Tiesiog “pasikalbėti“ su savimi – kas kelia įtampą, kokiomis aplinkybėmis, kaip dažnai, ar tai susiję su kažkokiomis konkrečiomis situacijomis ar žmonėmis.

  Atsakius į šiuos klausimus šalinti įtampos šaltinius, o jie gali būti įvairūs: žmogus gali būti paprasčiausiai pavargęs fiziškai – tuomet išsimiegoti ar kitaip pailsėti. Gali kamuoti kažkoks seniai neišspręstas ir laukiantis sprendimo klausimas – reikėtų jį išspręsti. Gali būti varginantys santykiai su kažkokiu žmogumi – tuomet reikėtų nuoširdžiai su juo pasikalbėti arba pakeisti požiūrį į žmogų, arba riboti ar net nutraukti bendravimą. Gali būti nepagrįsti lūkesčiai, ir t.t.., ir t.t…

  Žodžiu – pirmiausia reikėtų atrasti įtampos priežastį ir ją pagal galimybes pašalinti arba pakeisti požiūrį į ją, ar gal ir sau pasakyti, kad tam tikram konkrečiam laikui atidedame kažkokį sprendimą. Po šių veiksmų labai palengvėja, tikrai 🙂 .

  Na, o būsenos subalansavimui labai naudinga relaksacija, meditacija, mėgiama muzika, buvimas gamtoje, mėgiami fiziniai pratimai ar sportas, žodžiu – kas kam prie širdies 🙂 .. O jei įtampa buvo didžiulė, tai visai geras būdas ją numesti – aktyviai pajudėti, parėkti kiek yra jėgų į pagalvę, laisvai iš dūšios pašokti užsidarius kambaryje ar garsiai padainuoti duše ar mašinoje mėgiamą dainą – čia jau kas kam tinka 🙂 ..

  Ir pritarsiu dar kartelį Vytautui, kad reikia kurį laiką stebėti save, jei atsirado įtampa – tvarkytis su ja, nes nevaldoma įtampos energija gali išprovokuoti barniams su niekuo dėtais žmonėmis ar neadekvačiam elgesiui. Iš tiesų viskas paprasta, tiesiog kartais reikia dėmesio sau, savo būsenoms 🙂 ..

  Ir jums gero savaitgalio! 😀

  Patinka

 4. Sveiki. Aš tai turiu tokį vieną būdą “garo nuleidimui“, jeigu jau jaučiu, kad pradeda kauptis kažkoks blogis 🙂
  Pirmiausiai pasileidžiu ramią, neutralią muziką, po to atsigulu ant akupunktūrinio kilimėlio (ten tokie spygliukai nugarą duria)ir letai-giliai kvėpuoju. Jau po kokia 10-15 min nurimsta protas, atitolsta rūpesčiai ir problemos,atsiduri meditacinėj būsenoj. ~ Po 30 min. jau gali keltis. Po šios procedūros jaučiuosi, tarsi miegojęs keletą val. ir garo kaip nebūta 🙂

  Patinka

  1. Labas, Blogiukai 🙂

   Puikus būdas! Toks kilimėlis – labai geras dalykas. Stresui nuimti tinka ir muzika, ir paprasčiausiai ramiai pasėdėti atsipalaidavus arba pagulėti ant lygaus paviršiaus. Padeda :)!

   Dėkui, kad pasidalinote ir priminėte akupunktūrinį kilimėlį. 🙂

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: