Prof. Vladimiras Ždanovas apie alkoholizmo žalą

Dabar visuomenei diegiama baisi mintis: tarsi alkoholis, tabakas ir kiti narkotikai yra lyg lengvas lietutis, savaime krentantis iš dangaus, o jau jūs patys darykite viską, kad žmonės iš tų prilytų balų negertų. O iš tiesų reikia pabrėžti, kad egzistuoja galingos jėgos, kurios suinteresuotos mūsų tautų nugirdymu. Tai pirmiausiai alkoholio gamintojai ir prekiautojai alkoholiu, tai valdžia, kuri pridengia šį biznį ir gauna savo procentus, tai pasaulio užkulisinės jėgos, kurios svajoja išvalyti tam tikras teritorijas savo tikslams. Visa tai kartu yra vadinama alkoholine mafija. Ši mafija ir formuoja visuomenės požiūrį į alkoholį ir įtakoja alkoholinius įstatymus.

Kad suprastume, ką daryti ir kaip pasipriešinti šios mafijos veiklai, mes turime suprasti – kodėl žmonės geria. Yra daug įvairių teorijų, kad žmonės geria iš džiaugsmo, dėl nelaimių, dėl pagirių ir t.t. – visa tai yra niekai. Yra viso labo trys pagrindinės priežastys – kodėl žmonės geria, rūko ir vartoja kitus narkotikus. Pirmoji ir pati svariausia priežastis yra alkoholio prieinamumas. Tik alkoholio prieinamumas ir Rusijoje, ir Lietuvoje atvedė šias šalis į alkoholinę katastrofą. Palyginimui: tarybiniais laikais butelis degtinės kainavo 4 rublius, o duonos kepaliukas – 20 kapeikų. Butelis degtinės buvo prilygintas 20 kepaliukų duonos. Dabar butelis degtinės Rusijoje kainuoja 90 rublių, o duonos kepaliukas – 30 rublių. Akivaizdu, kad alkoholis tapo daug pigesnis ir prieinamesnis.

Prieinamumas padidėjo ir dėl alkoholio pardavimo vietų ir laiko. Mūsų akademiniame miestelyje, kuriame gyvenu visą gyvenimą, tarybiniais laikais 30-čiai tūkstančių gyventojų buvo 3 gastronomai, kiekviename iš jų buvo po alkoholinį skyrių, kuris dirbo nuo 11 ryto iki 7 vakaro. Po 7 vakaro nusipirkti alkoholio nebuvo kur. Dabar gi apskritą parą yra prekiaujama pigiu ir lengvai prieinamu alkoholiu.

Antroji svarbi alkoholio paplitimo priežastis – žmonių įsitikinimas, kad gerti alkoholį yra gerai, kad be šito gyventi neįmanoma, kad tai prestižas. Trečioji priežastis – narkotinė priklausomybė. Žmogus, kuris pradeda vartoti narkotiką – o alkoholis yra vienas iš pavojingiausių narkotikų – neišvengiamai pasiekia stadiją, kai tampa priklausomas nuo narkotiko.

Supratus, kodėl žmonės geria, reikia diegti visuomenės blaivinimo programas, kurias reikia pradėti vykdyti pirmiausiai nuo alkoholio prieinamumo vaikams ir jaunimui maksimalaus apribojimo. Reikia stengtis pastatyti milžinišką barjerą nuo alkoholio būtent mūsų vaikams. Kaip ir visame pasaulyje, alkoholis gali būti parduodamas tik nuo 21 metų. Iki 21 metų žmogus auga ir vystosi, todėl jį lengva sužaloti. Ką tik buvau Amerikoje – jie ten turi galingus įstatymus prieš alkoholio pardavimą ir vartojimą asmenims iki 21 metų. Visi prisimena istoriją su D. Bušo devyniolikmete dukterimi, kai ją pagavo bare geriančią alų. Tai buvo skandalas, prezidentas sumokėjo didžiulę baudą.

Juk mūsų vaikai geria ne degtinę, o silpnus gėrimus – alų, silpnus kokteilius – nuo šito ir prasideda visuomenės alkoholizmas. Kuo silpnesnis, kuo skanesnis, gražiau apipavidalintas silpnas gėrimas, tuo greičiau įsitraukiama į jo vartojimą, tuo jis socialiai pavojingesnis. Todėl aš patarčiau seimui užsiimti ne kova su alkoholizmu, o visuomenės blaivinimu ir jaunimo išsaugojimu. Dalis visuomenės jau nugirdyta, o kovoti su alkoholizmu galima tik vienu būdu: pašalinus alkoholį iš alkoholikų gyvenimo.

Todėl visos apribojančios priemonės turi augti: pirmiausiai akcizų didinimas, kainų augimas – kad alkoholis būtų nepasiekiamas žmonėms, kad jiems ekonomiškai neapsimokėtų jį pirkti. Reikia riboti ir alkoholio pardavimo laiką, organizuoti išeigines dienas ir šventes be alkoholio, kad žmonės išmoktų gyventi blaiviai.

Anksčiau aš galvojau, kad tik rusus norima nugirdyti, nes Rusija turi daug gamtinių resursų. Tačiau šiemet, važiuodamas per Europą, aiktelėjau: dėl alkoholio vartojimo nyksta etniniai prancūzai, vakarų vokiečiai, belgai, olandai. Aš pažiūrėjau į pasaulio žemėlapį ir susimąsčiau – dabar klesti 1 milijardas blaivių indų, 1,5 blaivių kinų, 2 milijardai blaivių musulmonų. O kas dabar krizėje, kas nyksta nuo Žemės paviršiaus? Nyksta baltasis geriantis krikščioniškasis pasaulis…

Mūsų, baltųjų žmonių šiandien Žemėje beliko 8 procentai, ir mes toliau nykstame… Aš ne prieš kitų rasių žmones, aš prieš tai, kad baltosios rasės žmonės būtų naikinami alkoholiu. Pasirodė, kad mūsų kova už blaivybę liečia ne tik Rusiją, tai baltojo žmogaus išsaugojimo programa.

Aš labai džiaugiuosi, kad ir pas jus Lietuvoje atsirado galingos blaivybės organizacijos, kurios siekia tautos išblaivinimo. Tikiuosi, kad ir seime yra protingų žmonių, kurie supranta, kad tą politiką, kuri palaiko alkoholinę mafiją, reikia keisti. Juk ir alkoholio pardavimo laiko prailginimas, ir akcizų alkoholiui mažinimas yra nusikaltimas. Europos Antialkoholinė chartija teigia, kad negalima švelninti alkoholinių įstatymų: negalima mažinti akcizų (tik kelti), negalima ilginti alkoholio pardavimo laiko (tik trumpinti), negalima mažinti amžiaus, nuo kurio parduodamas alkoholis. Aš stebiuosi, kad Europos chartija nėra įstatymas jūsų seimui ir jūsų šaliai.

O žiūrovams linkiu blaivybės, nes tik blaivi Lietuva, blaivi Latvija, blaivi Estija, blaivi Rusija turi ateitį. Kitaip mus, lyg indėnus, išnaikins alkoholiu ir Žemėje apie mus neliks nei prisiminimo.

(Vertė ruvi.lt)

7 mintys apie „Prof. Vladimiras Ždanovas apie alkoholizmo žalą“

 1. Labai gerai įvardinta- alkoholinė mafija, kitaip niekaip ir nepavadinsi, nes ties žmonių girdymu dirbama labai rimtai.

  Pagalvokime kodėl daugelyje rimtų blaivybę propaguojančių šaltinių alkoholis įvardijamas, kaip genocido priemonė. Juk Amerikoje indėnų niekaip negalėjo išnaikint, vergovei jie nepasidavė, buvo laisvi vidumi, todėl net iš pačios Afrikos buvo plukdomi, kur kas mažiau dvasiškai išprusę afrikiečiai, kuriuos galima buvo lengvai įbaugint ir priverst vergaut. tačiau užkariautojai pamatė jog su indėnais reikia kažką daryti nes jų laisva dvasia- trukdo užkariautojų materialiniams interesams. Ko nepadarė prievarta- tą padarė alkoholis- juk dabar Amerikoje tiek mažai išlikę indėnų.

  O dabar naująja Amerika gali tapti visa buvusi sovietų sąjungos teritorija ir dar daugiau- juk čia tiek daug dar neišnaudotų gamtos išteklių. Juk Rusijoje tik apie 137 mln. gyventojų o resursų reikia visam pasauliui… ir kasmet Rusija netenka apie milijoną gyventojų, kas to pagrindinė priežastis? Patys suprantame…

  Vakarų kultūra jau smarkiai degradavusi, kodėl Prancūzijoje vis daugiau musulmonų ir prognozuojama jog po 20 metų tiek Vokietija tiek Prancūzija taps islamo respublikomis- kadangi musulmonai yra kur kas dorovingesni (visiškai nevartoja alkoholio).

  Turime suvokti jog nuodai šiaip sau nekuriami…
  Radau šia tema gana ilgą ir detalų straipsnį, taigi pasidalinsiu- http://www.satvaklubas.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=54:apie-alkohol-tabak-narkotikus-tvirkinim-ir-globalin-politik&catid=34:straipsniai&Itemid=55

  Ačiū Ruvi už įdomią medžiagą 🙂

  Patinka

 2. Sveiki 🙂

  Sirijau, nuoširdi pagarba šiam žmogui, jis tikrai atliko didžiulį darbą, daugybę metų besąlygiškai dalindamasis tokia svarbia moksline informacija. Jis padėjo daugeliui žmonių. Atvėrė kadais akis ir man šiuo klausimu.

  Vytautai, iš tikrųjų – jei pažiūrėsime giliau, tai visi reiškiniai mūsų visuomenėje turi dvasines priežastis – tai pradžių pradžia.. Arba bedvasiškumo. Todėl visos priklausomybės ir kitos blogybės jau yra bedvasiškumo pasekmė.

  Todėl ir norisi daugiau kalbėti apie tai, kas gali pakeisti visas tas blogas pasekmes. Pirmiausiai – keisti priežastis, t.y., tapti dvasingais, dorais, ir rodyti žmoniškumo pavyzdį. Nežiūrint į nieką, net jei gali atrodyti, kad nerealu kažką pakeisti. Kito kelio tiesiog nėra: šviesa sklinda tik tuomet, jei ją uždegame.

  Todėl teisinga informacija – tiesa – turi didžiulę reikšmę. V. Ždanovas tikrai atliko didelį ir svarbų darbą: aš prisimenu jo pirmąsias paskaitas – kiek buvo puolimo ir kritikos.. bet vis dėlto tai pradėjo duoti rezultatus – tiesa žmonėms galiausiai atveria akis.

  Alkoholizmo propagavimas – lėtas žmonių žudymas ir pelnas iš jų silpnybių. Žema.. ypač kai pasižiūri į jaunus žmones – jie gesinami dar neišsiskleidę ir pasmerkiami degradacijai.

  O ką jau kalbėti apie pražudytas ir tebežudomas ištisas tautas.. Taip, ko nepadaro prievarta, padaro alkoholis.. Teisinga tavo mintis – nuodai šiaip sau nekuriami..

  Ačiū, Vytautai, už tavo pamąstymus ir nuorodą!

  Patinka

 3. Jauni žmonės dažnai klausia: Kiek galima išgerti per šventes, kad nepakenktum? Ar yra moksliškai pagrįsta, nepavojinga alkoholio dozė? Atsiminkite visam laikui ir kitiems pasakykite: Moksliškai pagrįsta nepavojinga alkoholio dozė šaltų kraštų gyventojams, o tai reiškia mums (rusams, lietuviams, estams), lygi nuliui. Nėra nekenksmingos alkoholio dozės.Toliau abejoja: Kitos tautos juk geria. Kodėl jie neprasigėrė? Mokslas tai paaiškina. Kiekvieno žmogaus organizme gaminasi specialus fermentas, vadinamas alkoholio dehidrogenazė. To fermento paskirtis – neutralizuoti patekusį į organizmą alkoholį. Daug šito fermento gamina organizmai visų žmonių, gyvenančių šiltuose kraštuose ir tūkstantmečiais maistui vartojančių vynuoges. Jie valgo vynuoges, virškinimo sistemoje jos rūgsta, gaminasi alkoholis ir gaminasi fermentas, kuris neutralizuoja alkoholį. Šiaurės kraštų gyventojų organizmuose, – o mes esame šiaurės tauta, – fermentas alkoholdehidrogenazė beveik nesigamina arba labai mažai. Štai kodėl čiukčiui, chantui, jakutui penkis kartus įpila po 100 gramų, o nuo šeštos stiklinaitės – jie jau alkoholikai. Jų organizme visiškai nėra šito fermento.Prieš šimtą metų rusų gydytojai atrado keistą – ir mums baisų – dėsningumą. Vidutinei metinei oro temperatūrai sumažėjus penkiais laipsniais, mirtingumas nuo alkoholio išauga 10 kartų. Alkoholiu, kaip žinome, buvo išnaikinti Šiaurės Amerikos indėnai, alkoholiu buvo išnaikinta dešimtys Rusijos federacijos tautų. Tai mažos Sibiro, Šiaurės ir Tolimųjų Rytų tautelės.

  Patinka

 4. Labas, Ruvi

  šaunuolis šis profesorius! Propaguoja ne tik blaivybės skleidimą, bet ir regėjimo atstatymo galimybę. Ar Tu nešioji akinius? Šiandien pažiūrėjau jo paskaitą apie tai kaip galima atstatyti regėjimą be jokių vaistų ar operacijų, atliekant vien tik tam tikrus pratimus akims. Jeigu Tau aktualu, štai ta paskaita, beveik 2 valandų trukmės:
  http://video.google.de/videoplay?docid=3838183743861092057

  Mano viena akis mato prastai, tad pats ant savęs galėsiu išbandyti ar tie pratimai padeda 🙂

  Patinka

 5. Tikrai šaunuolis profesorius – jis tęsia savo pirmtakų: I. Pavlovo, G. Šičko, F. Uglovo kilnius darbus ir skleidžia tiesą apie alkoholį. Kai išgirdau jo paskaitas, jau nevartojau alkoholio, todėl buvo lengva klausytis, nors Tiesa vis vien šokiravo, nes kai vartoji alkoholį, daug ko, kas prieštarauja alkoholio vartojimui, tiesiog nenori žinoti..

  Dėkui už nuorodą! Tai iš tiesų labai veiksmingi pratimai. Akinių pastoviai nenešiojau, turiu tik tamsėjančius nuo šviesos, kuriuos deduosi, kai šviečia saulė, kai einu į miestą – tiesiog taip įpratau. Bet po avarijos, po stiproko smegenų sutrenkimo buvo pablogėjęs regėjimas. Tada ir prisiminiau šiuos pratimus, jau tapo geru įpročiu juos daryti kasdien, ir regėjimas atsistato.

  O kad jie veiksmingi – faktas, išbandyta, tik reikia nuosekliai juos daryti, rezultato žaibiško nebūna :).. Mano draugė per metus keliomis dioptrijomis šių pratimų dėka sumažino savo trumparegystę. Dabar pagerėjimas truputį sulėtėjo, nes didelis minusas, bet ji toliau dirba ir yra užsibrėžusi nusiimti akinius – taip ir bus, nes dirba ties tuo 🙂 .

  O metodika tikrai gera, patarčiau kiekvienam, turinčiam regėjimo problemų. Taigi, dar kartelį, oposumai 🙂 – dėkui už nuorodą, gal kažkas užsuks, susidomės. Jis puikus lektorius, visos jo paskaitos labai įdomios ir naudingos.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: