Apie Taikų Kovotoją

* Sąvoka “Taikus Kovotojas“ skamba prieštaringai. Kaip galima būti taikiu ir tuo pat metu kovoti?.. Žmonijos istorijoje buvo daug kovotojų – drąsių, ambicingų, net žiaurių, tačiau visiems jiems trūko… širdies gerumo. Todėl jų kovos nešė griūtį ir nelaimes.

* Taikus Kovotojas – ne tik drąsus ir turintis kovotojo dvasią, bet ir mylintis bei turintis gerą širdį. Todėl jis neša taiką ir geras permainas.

* Taikaus Kovotojo Kelias gyvuoja jau daugelį šimtmečių ir įkūnija išmintį bei aukščiausius dvasinius žmonijos pasiekimus.

* Ryškiausi Taikių Kovotojų pavyzdžiai istorijoje – M. Gandis, M. Liuteris Kingas, Motina Teresė ir daug kitų didžių žmonių. Šie žmonės pakeitė mūsų pasaulį į gerąją pusę.

* Drąsa ir meilė – dvi pagrindinės Taikaus Kovotojo savybės. Drąsa nereiškia bebaimiškumą, o reiškia arba savalaikius ir būtinus veiksmus, arba savalaikį ir būtiną išlaukimą.

* Mylėti reiškia priimti reiškinius tokius, kokie jie yra, darant mėginimus keisti juos į gera.

* Taikaus Kovotojo kelias grįstas drąsiais, širdies įtakotais veiksmais.

* Taikūs Kovotojai kantrūs: jie laukia, kol drumzlės nusės ir vanduo taps skaidrus. Jie veikia tiksliai ir tuomet, kai to reikia – todėl jų veiksmai teisingi.

* Jie turi ir neįkainojamas brangenybes: paprastumą ir atjautą. Jie paprasti, kaip Būties ištakos – iš čia jų gili išmintis. Atjaučia žmones, todėl yra harmonijoje su jais ir Visata.

* Taikus Kovotojas gyvena tam, kad tarnautų žmonėms ir gintų tuos, kam reikia pagalbos.

* Taikių Kovotojų jėgos šaltinis – drąsi dvasia, tačiau jie žino, kad viską lemia širdies gerumas – tik jis suteikia gyvenimui formą ir gali pakeisti pasaulį.

* Kiekvienas turi savyje šį didžiulį potencialą – kiekvienas gali tapti Taikiu Kovotoju.

* Dauguma žmonių nori gerų pokyčių savo gyvenime ir visuomenėje. Tačiau jų vidinė inercija tam priešinasi, todėl kartais net mintis apie pokyčius gąsdina. Bet pokyčių sustabdyti neįmanoma – tai prilygtų medžio pumpuro pasipriešinimui pačiam pavasariui.

* Pokyčių pradžioje visuomet atrodo, kad viskas tik blogėja ir sunkėja, nes žmonės pradeda matyti visas klaidas ir negeroves, t.y., tai, ką reikia keisti.

* Išmintingi mokosi iš savo klaidų, kvaili kartoja jas vėl ir vėl…

* Sunkumų akivaizdoje žmonės bunda iš tingaus snaudulio, nusimeta kaukes, pamato tiesą, kelia svarbius klausimus ir ieško atsakymų, vienijasi ir nukreipia energiją būtinoms permainoms.

* Žmonės pradėjo busti: bet tam, kad galutinai pabustų, jie turi suprasti, kad miega.

* Išbandymai ir galimybės, slypinčios šioje istorijos akimirkoje – pradžia ir užuomazgos to, su kuo susidursime ateityje.

* Kuo jūs norite būti – Taikiu Kovotoju ar muilo operos “žvaigžde“? Dabar kiekvienam reikia pasirinkti – kuo jis taps, ir nuo kiekvieno žmogaus pasirinkimo priklauso visų mūsų ateitis.

Pagal D. Millmeno knygą “Taikaus Kovotojo Kelias“

Saulėto artėjančio savaitgalio! 🙂

Reklama

4 mintys apie „Apie Taikų Kovotoją“

 1. Ačiū už geras mintis, Ruvi 🙂
  * Išmintingi mokosi iš savo klaidų, kvaili kartoja jas vėl ir vėl…
  Aš tai šią mintį naudoju šiek tiek modifikuotą:
  Kvaili iš savo klaidų nepasimoko, protingi mokosi iš savų klaidų, o išmintingi – iš svetimų.

  Patinka

 2. Labas, oposumai 🙂

  Galima visaip modifikuoti, t.y., prisitaikyti sau įvairias mintis :), bet šiuo atveju mano patirtis parodė, kad geriausiai ir greičiausiai mokomės iš savo klaidų – žinoma, jei pripažįstame, kad tai klaidos 😉 .

  Sakyčiau, mes ir esame kvaili iki tol, kol nesuprantame – kas yra klaidos, todėl jas ir kartojame. Žinai, pagalvojau – ar esu pasimokiusi iš svetimų klaidų… ko gero – nee.. ;). Sąžiningai visko mokausi savo kailiu.. 🙂

  Ir dar apie apibrėžimus: protingas, išmintingas. Protingu galime pavadinti ir kompiuterį, ir kalkuliatorių, ir žmogų. O va išmintingas – tas, kas pasidarė išvadas iš gyvenimo patirties ir jomis vadovaujasi 🙂 .

  Jaukaus vakaro, oposumai! 🙂

  Patinka

 3. Labas rytas, Ruvi 😉 ačiū už palinkėjimą, vakaras buvo išties jaukus, tikiuosi Tavo irgi 🙂

  Aš dar papildyčiau apie išmintingą žmogų. Manau, kad išmintingas žmogus savo gyvenime turi sukaupęs pakankamai patirties ir žinių, kad nedarytų tokių klaidų, kurių savo kailiu dar nėra patyręs. Nors kita vertus, tai ir protingas tokių klaidų nedarytų. Hmm, labai jau slidi ta riba tarp protingo ir išmintingo. Tik man išmintingas yra truputį daugiau nei protingas 🙂

  Patinka

 4. Labas, oposumai 🙂

  visos mano dienos ir vakarai puikūs, liūdina tik bendražmogiškos problemos, o savas sprendžiame, jei tik jos atsiranda 🙂 .

  Tikrai galima daug vystyti šią temą, ir kiek įdomių minčių kyla bediskutuojant.. Apskritai, labai labai džiugina bendraminčių diskusijos, kai žmonės papildo vieni kitų mintis, praplečia aptariamo klausimo matymą – be ginčų, be priešinimo.. Tokie pokalbiai tiesiog pakylėja ir teikia daug džiaugsmo :), ir kiek juose išsivysto įdomių minčių, netikėtų požiūrio kampų..

  Apie išmintingą žmogų galėčiau dar pridurti: jis savo veiksmais Visada neša gėrį ir taiką 🙂 . O protingi.. gali būti ir griovėjai. Todėl pritarsiu tau – išmintingas yra daugiau nei protingas 🙂 .

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s