Lengvas būdas atlikti tai, ką atidėliojame

Atidėti darbai turi nemalonią savybę kauptis. Tai tarsi ėjimas užburtu ratu: kiekvienas atidėtas darbas papildo esamų eilutę, ir ji niekada nesibaigia.. Todėl įtampa kyla vien apie juos pagalvojus – ką jau kalbėti apie jų atlikimą..

Be to, ta įtampa atima mūsų energiją, ir jos lieka mažiau kasdieniniams darbams. Net nedidelė atidėtų darbų eilutė gali negatyviai veikti žmogaus emocinę būseną. Puikią metodiką atlikti susikaupusius darbus siūlo sistema “Spiritual Option“. Dėl savo paprastumo ji tinka kiekvienam.

Taigi, kad pajudintume savo atidėtų darbų eilutę, reikia atlikti šiuos žingsnius:

1. Sudarome visų pradėtų ir planuojamų atlikti, bet atidedamų darbų sąrašą. Į šį sąrašą būtinai įtraukiame ir tai, ko norime atsisakyti ar apriboti. Pavyzdžiui:

a) nebaigti darbai:
– neparašytas laiškas;
– nebaigtas remontas bute;

b) nepradėti (planuojami) darbai:
– rytinė mankšta;
– anglų kalbos pamokos;

c) atsisakyti ar apriboti:
– valgyti prieš miegą;
– laiką, praleidžiamą prie kompiuterio.

2. Pasirenkame iš šio sąrašo patį paprasčiausią darbą – tą, kurį galime atlikti tuojau pat.

3. Atliekame jį DABAR!

4. Pasirenkame iš šio sąrašo sekantį darbą – tą, kurį galime lengvai atlikti ir atliekame DABAR!

Ir taip toliau.. Sugrįžtame prie šio sąrašo tol, kol atliekame visus darbus. Metodas išbandytas ir veikia puikiai dėl vienos priežasties: sąraše visuomet rasime bent vieną ar net kelis darbus, kuriuos be didelio vargo atliksime. Vieną dieną lengvai eisis vieni darbai, kitą dieną – kiti.

Sąrašą galime koreguoti – suskirstyti darbus pagal grupes (nebaigti, nepradėti ribotini), arba rašyti vieną darbų eilutę. Esmė tame, kad mes turėtume juos visus prieš akis. Todėl nėra būtinybės rūšiuoti darbus pagal sudėtingumą – užrašome didelius ir mažus kartu.

Pakanka sudaryti sąrašėlį, o jau paskui telieka pagal jį darbuotis. Nėra sąrašo – neturime realios situacijos vaizdo, todėl padėtis gali atrodyti beviltiška. O kai tik pradedame spręsti užsistovėjusius uždavinius, mes išlaisviname energiją, kurią sudeginame nerimaudami dėl susikaupusių darbų.

Kokiu eiliškumu juos atliksime – pasirinksime kiekvieną dieną. Tai atrodo neįtikėtina, bet būtent štai toks laisvas pasirinkimas padeda lengvai įveikti visus atidėtus darbus. Jau atlikę pirmąjį, mes pasijusime geriau – juk pamatysime rezultatą :)!

Ir tai bus puikus motyvas sekantiems darbams atlikti. Tai suteiks pasitikėjimo, entuziazmo ir stiprybės atlikti ir sudėtingus, didelius darbus. Taip pat išmokys organizuoti savo veiklą, ir, svarbiausia – išsivaduoti iš nemalonaus nerimo dėl atrodančios nevaldomos situacijos.

Todėl jei atidėtų darbų susikaupė – pabandykite. Tai iš tiesų paprasta :)..

7 mintys apie „Lengvas būdas atlikti tai, ką atidėliojame“

 1. Sveika, Vilte

  Pasiūlymas ir metodika iš esmės labai teisingi. Ypač mintis, kad atliktas darbas ar ryžtingas veiksmas sukelia proveržio efektą. Po jo imtis kito darbo ir jį atlikti tampa daug paprasčiau.

  Taip pat teisinga mintis, kad susikaupę neatlikti darbai slegia ir ryja mūsų energiją. Tačiau tai ar sugebėsime atlikti visus darbus priklauso ne tik nuo mūsų darbštumo ir pasirinktos taktikos efektyvumo. Labai svarbu kiek plačiai veikia mūsų vaizduotė ir kokio dydžio mūsų interesų ratas.

  Gal būt žmogus atkakliai besistengiantis įgyvendinti kiekvieną idėją nebeturi laiko apsidairyti plačiau ir sugalvoti naujų, bet priešingu atveju galimų darbų sąrašas tampa beveik begalinis. Na pvz. aš turiu susirašęs 17 temų pavadinimų ir 28 jau pradėtas temas (yra pagrindinės mintys, parinkta citatų)temas, pagal kurias planuoju parašyti tekstus apie pastebėtus gyvenimo fenomenus. Jau nekalbant apie tai, jog galėčiau (ir pagal mūsų tautos standartus verkiant būtina) organizuoti buto remontą, pakeisti supuvusias grindis sodyboje ar statyti namą, nes materialinės prielaidos (sklypas, pinigai) tam yra ir t.t. Bet man labiau patinka bendrauti ir todėl rašau šį komentarą.

  Iš tikro nepadaryti darbai kartais “spaudžia smegenis“, bet visuomet, kai jaučiame psichologinį diskomfortą, situaciją galima pakeisti ne vienu būdu. Pvz. jei mus slegia, kad kaimyno namas didesnis ar automobilis naujesnis ir prabangesnis, galima atkakliai pulti į darbus, užsidirbti pinigų ir pasistatyti dar didesnį namą ar nusipirkti geresnį automobilį (kaimynas tikėtina irgi laikysis tokios pat, mūsų kultūroje paplitusios, taktikos). Kur tai veda? Niekaip nesuprantu kaip žmonės nugyvena gyvenimą ir nesupranta, jog neįmanoma įsigyti “pačio pačiausio“ automobilio ar namo.

  Taip ir su darbais. Jei nepadaryti darbai mus slegia galima naudojant gudrias ir teisingas strategijas bandyti visus juos nudirbti, tik parodykit man bent vieną kuris padarė visus suplanuotus darbus ir tokiu keliu pasiekė sielos ramybę:).
  Labai sveika būtų peržiūrėti neatliktus darbus ir pagalvoti kuriuos iš tikro norite padaryti jūs patys ir kuriuos atlikti mus spaudžia mūsų aplinka, kultūra, papročiai ir “visuotinai priimtos elgesio normos“ arba stereotipai.

  Bent man išsivaduoti iš nepabaigtų darbų “teroro“ padėjo suvokimas, jog VISKO niekados nepadarysi. Atkreipkite dėmesį kokie niekingai nesvarbūs kartais, pasikeitus aplinkybėms pasirodo mūsų darbai, kuriems skyrėme tiek laiko ir jėgų.
  Dar vienas svarbus dalykas – kad netaptum “pažaduku“ ir nenuviltum kitų, patikėjusių tavo pažadais, būtina labai sąmoningai ir protingai prisiiminėti įsipareigojimus ir dalinti pažadus (sugebėjimas pasakyti NE, manau, aprašytas jau ne kartą).

  Bet kokiu atveju žmonės, man, visada svarbesni už darbus:)

  Geros dienos:)

  Vladas

  Patinka

 2. Kaip tik užsukau čia pasiskaitinėti, kai šalia krūva darbų laukia nesulaukia manęs…Ir še tau kad nori, dabar jau nėra kur dingti 🙂 Ačiū 🙂

  Patinka

 3. Sveiki 🙂

  Asta, koks šaunus mažylis paveikslėlyje.. sukėlė daug gerų emocijų 🙂 . O dėl darbų – ir aš vis dar kartais esu linkusi apsiimti daugiau, nei yra valandų paroje.. Ir kartais neviltis apima, kol neprisimenu įvairių metodikų, iš kurių ypač gera buvo aprašytoji. Jei pagelbės – džiaugiuosi 🙂 . O apskritai pastebėjau, kad svarbiausia – pradėti, išjudėti, ir viskas bus gerai 🙂 .

  Vladai, žinoma, svarbiausia suvokti – ar iš tiesų viskas, ką norime padaryti, yra reikalinga ir svarbu. Sąmoningas žmogus, manau, moka skirti tokius dalykus.

  Įdomus tavo pavyzdys su žvalgymusi – ką turi kiti ir norai turėti dar geresnių daiktų.. Gal paauglystėje ir “sirgau“ tokiais dalykais, bet dabar svarbiausia – daiktų reikalingumas (jei galima apsieiti, tai ir nereikia), ir, aišku, funkcionalumas (ji gerai veikia – kam keisti?). Todėl man tokie dalykai (ką turi kiti, varžymasis) svetimi..

  Ir be jokios abejonės – žmonės, bendravimas svarbesni už darbus 🙂 – tikra tiesa 🙂 .

  AČIŪ, jaukaus vakaro! 🙂

  Patinka

 4. labas vakaras visiems,

  vienintelis dalykas, kuris padeda man – vidinė motyvacija. bandau įsivaizduoti kaip bus gerai, jei padarysiu tą ar aną darbą ir jeigu iš tikrųjų pajaučiu “kaip bus gerai“, tai ir padarau.

  darbų sąrašą įsigudrinu praignoruoti – matau kokį nesmagų darbą (kaip tyčia – pačiu pirmu numeriu) ir akimirksniu prisigalvoju krūvą nereikšmingų, bet užtat smagių (bent jau smagesnių) darbelių kuriuos neatidėliotinai turiu padaryti.

  Patinka

 5. Labas, uliau 🙂

  intuityviai teisingai darote: atliekate tai, kas reikalinga ir smagu 🙂 . Žinoma, vidinė motyvacija svarbiausia, tik būna ir darbų, kurie visai nemotyvuoja, bet juos atlikti reikia ;)..

  Aš taip pat nemėgsti visokių sąrašų, bet kartais jie naudingi – kai darbų daug ir dėl to kyla įtampa.

  Patinka

 6. Zulija, svarbu, kad mintys taptų darbais 😉 . Man ši metodika labai patiko, ir jei pasikaupia darbų – ja vadovaujuosi, tai jau tapo geru įpročiu :).

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s