Įdomios mintys apie sveikatą

* Motina gamta neleidžia nebaudžiamam tyčiotis iš savo organizmo. Kiekvieną kartą, kai suduodate smūgį savo kūnui negyvu maistu, jūs mokate aukštą kainą. Žinoma, jūs galite išgerti kokio nors dopingo, kad užsimirštumėt, bet nereikia būti naiviu ir galvoti, kad prarijus ką nors netinkamo, o paskui išgėrus vaistų, viskas praeis. Jūs brangiai mokėsite kiekvieną kartą, kai paversite savo skrandį pamazgų duobe. Kiekviena nauja intoksikacija – tai dar vienas žingsnis trumpinant gyvenimą.

* Jaunystėje turime 90 procentų riebalus deginančių enzimų ir 10 procentų cukrų deginančių enzimų. Kai jums septyniolika, jūs dar galite prisikimšti skrandį ir eiti miegoti… Vėliau, bėgant metams, judėjimo trūkumas keičia situaciją. Vyresniame amžiuje turime 90 procentų cukrų deginančių enzimų ir 10 procentų riebalus deginančių enzimų. Jaučiame alkį, nes tiems 90 procentų cukrų deginančių enzimų reikia cukraus. Ir nors kemšame saldumynus, sotumas jaučiamas vos pusvalandį, nes insulinas sumažina cukraus kiekį ir vėl pajuntame alkį. O riebalai lieka kaip buvę. Norėdami sumažinti riebalų kiekį, turėtume daugiau judėti… Jei sportuosite reguliariai, jau po 3 mėnesių organizmas ims keisti enzimų santykį.

* Polis Bregas savo tyrimais įrodė, kad metus rūkyti:

– jau po 20 minučių normalizuojamas pulsas ir kraujospūdis, rankos ir kojos pradeda šilti;
– po 8 valandų sumažinama anglies monoksido koncentracija kraujyje;
– po 24 valandų sumažėja širdies priepuolio galimybė;
– po 48 valandų aštrėja skonio ir kvapų receptoriai;
– per periodą nuo 2 savaičių iki 3 mėnesių pagerėja kraujotaka, eisena pasidaro lengva, o plaučių funkcinės galimybės pagerėja 30 procentų;
– po metų rizika susirgti širdies ligomis sumažėja 50 procentų lyginant su rūkančiaisiais;
– po 2-3 metų rizika susirgti širdies ligomis sumažėja iki minimumo;
– po 5 metų rizika susirgti onkologinėmis ligomis sumažėja perpus;
– po 10-15 metų rizika susirgti onkologinėmis ligomis, kurios siejamos su rūkymu, sumažėja iki minimumo.

Todėl neabejotina, kad rūkymo atsisakymas – labai svarbus žingsnis link sveikatos.

* Tarp gyvenimą ilginančių produktų labai svarbią vietą užima švieži vaisiai ir daržovės. Vaisiuose yra 90 procentų vandens, arbūzuose – dar daugiau. Tai sveikas (jei sveikai užaugintas), filtruotas, gyvas vanduo, kokio niekur nenusipirksi. Tokį gyvą vaisiuose esantį vandenį “moka“ pasigaminti tik augalai. Šis vanduo prasiskverbia tiesiai į ląsteles ir suaktyvina jų veiklą ir kenksmingų medžiagų šalinimo procesą.

* Tik pagalvokite, kad žmogus per savo gyvenimą suvalgo tiek maisto, kuris prilygsta maždaug 6 drambliams, o žarnynas juos turi suvirškinti. Todėl svarbu, kad maistas būtų kokybiškas, o virškinimo sistema sveika ir netrikdoma žalingais poveikiais. Venkite maisto produktų, kurie be laiko sendina ar net žudo ir rinkitės naudingus, gyvenimą ilginančius produktus.

* Yra dviejų rūšių medžiagos: organinės ir neorganinės. Neorganinės medžiagos yra inertinės, o tai reiškia, kad jų negali pasisavinti gyvi audiniai. Žmogaus organizmas susideda iš 16 elementų, kurie kilę iš gyvų arba gyvenusių organizmų. Organinės medžiagos gyvybiškai būtinos mūsų gyvybei ir sveikatai palaikyti. Mes valgome obuolį ar kitą vaisių arba daržovę, nes ji yra organinė. Ji gyveno tam tikrą laiką, kol buvo nuskinta. Tas pat yra ir su gyvulinės kilmės maistu. Atsidūrę saloje, kur niekas neauga, mes neišgyventume. Net jei dirvožemyje po mūsų kojomis ir būtų tie 16 elementų, mūsų organizmas negalėtų jų pasisavinti – tik augalai gali pasisavinti šiuos elementus iš dirvos.

* Gyvenant šiuolaikinės civilizacijos sąlygomis, reikia atsiminti, kad ruošiant ir valgant maisto produktus visiškai arba iš dalies suardomi gyvybiškai svarbūs gamtinės medžiagos elementai. Jeigu jūsų maistas negyvybingas, jeigu jame nėra svarbių mitybos elementų arba jie labai susilpninti kulinariškai apdorojant, jūs galite numirti iš bado esant pilnam skrandžiui.

* Deja, daugelis žmonių nuolat laikosi “dvasinio liesėjimo“ dietos: skaito kupinus bauginamų pranešimų laikraščius, žiūri šokiruojančius filmus, valandų valandas nuobodžiauja prie televizoriaus. Galima tvirtinti, kad dėl menkaverčio dvasinio peno jie neišvengiamai nuskursta dvasiškai ir pradeda sirgti.

* Bet kokia efektyvi sveikatingumo programa turėtų prasidėti nuo to, kad būtų atsisakyta gyvenimą trumpinančių dalykų. Visų kenksmingų sveikatos faktorių įmanoma atsisakyti. Tai viena iš sveikatingumo diegimo formų, kuriai ateityje bus skiriama vis daugiau dėmesio ir kuri taps lemiama mūsų būsimoje sveikatos priežiūros sistemoje.

(iš K. Tapperveino ir P. Brego knygų)

Reklama

16 minčių apie „Įdomios mintys apie sveikatą“

 1. Visiškai pritariu, gerai sveikatai pirmiausia reikia nukirsti negatyvias šaknis: alkoholį, rūkalus, tuščią informaciją televizoriuje, netinkamą maistą, netinkamus ryšius ir santykius.
  Juk:
  Besaikis vaistų vartojimas- tai vandens pylimas į tuščią kibirą.
  Jei savęs ugdymą pradedame nuo sporto, bet neatsisakome rūkalų- bėgiojame su cigarete burnoje- tai vėlgi vandens pylimas į tuščią kibirą.
  Jei domimės švariu mąstymu, dvasiniais dalykais o draugams rūpi baliai ir nusipirkt geresnį “mobiliaką“- ar tokie santykiai nebus kliuvinys?
  Dauguma saviugdos bandymu tampa nesėkmingi dėl to kad manome jog reikia daryti daugiau nei dabar, bet jeigu pradėtume nuo šaknų kirtimo (netinkamų dalykų šalinimo iš gyvenimo). Kai išvalome neigiamus dalykus iš gyvenimo atsiranda tuštuma ir kai ji pradeda badytis- tada jau galime pradėt galvot kuo ją užpildyt- ir aišku kad tik pozityviais patinkančiais mums patiems dalykais

  Kartais netgi nieko nereikia daryti- tiesiog paklauskime savęs: Ko nebedaryti?
  Ispudingi faktai apie rūkymo metimo privalumus ruvi 🙂
  Ačiū už tokias įdomias mintis 🙂

  Patinka

 2. Labas, Vytautai 🙂

  Taip ir supratau 🙂

  O apie tai, kad pirmiausiai reikia atsikratyti visko, kas žlugdo ir trukdo dvasiškai augti kadais diskutavome ir su Sauliumi. Žinoma, kad visa tai trukdo ir labai apsunkina gyvenimą, o visos pastangos tobulėti, neatsikračius visko kas stabdo, dažniausiai ir lieka pastangomis, nes neduoda rezultatų.

  Taip, augimui reikia turėti energijos 🙂 . Klausimas teisingas, pirmiausiai: KO NEDARYTI? 🙂

  Patinka

 3. Patikslinsiu, kad Bregas rašė apie organines medžiagas, kurias turime nuolatos papildyti, kad palaikytume gyvybę. Organinis kalbant apie gyvybę reiškia gyvybę palaikantis. Kūną vadina dar Mendelejevo lentele, nes jame yra visokių elementų. Gal tau reikėjo parinkti papildomų ištraukų, kad visiems būtų aišku?

  Patinka

 4. guru, ačiū už tavo pastebėjimą ir pastangas sušvelninti situaciją:) .

  Kasdien čia apsilanko per tūkstantį žmonių, ir aš žinau, kad tai daugiausiai žmonės, kurie užsiima saviugda ir yra išsilavinę, todėl aš neturiu tikslo aiškinti elementarių mokyklinių žinių.

  Esmė, guru, net ne tame, ką komentare žmogus rašo, o KAIP. Kai žmogus atvirai žemina kitą, kai jam nesvarbu, ką tu rašai, o svarbu jo ambicijos – tuomet bendravimo būti negali, o aiškinimų tuo labiau – nes jam to nereikia (ČIA DĖL VAKAR PAŠALINTŲ KOMENTARŲ ŠIOJE TEMOJE).

  Žinoma, dar rašysiu apie sveikatą, ir visiems galiu rekomenduoti P. Brego knygą “Tobulumo formulė“. Man asmeniškai tai autoritetas, kaip ir K. Tapperveinas ar D. Čopra – jų dėka tikrai iš pagrindų pakeičiau savo mitybą, atgavau sveikatą ir formas 🙂 .

  guru, manau, kiekvienas, jei tik jį sudomina informacija, susiranda šaltinį ir perskaito (bent aš taip darau). O ginčytis dėl ištraukų – tuščias reikalas, aš tik parinkau, kas man buvo įdomu 🙂 .

  Gražaus visiems vakaro 🙂

  Patinka

 5. Labas rytas.Kad žmogus rastu atsakymus į jam rūpimus klausymus savo paties gyvenime ir yra reikalinga diskusija ir dar plati.Nereikėtų slopinti.Čia nediskusija jei atsirenki kas patinka ,o kas nepatinka išmeti lauk.Diskusijoje kas nepatinka reikia atremti,o ne šalintis nuo jos.Su pagarba.

  Patinka

 6. Labas rytas 🙂

  Atremti – reiškia ginčytis, o ginčo metu žmonės neklauso vienas kito, o tik ieško būdų atremti priešingą nuomonę ir įrodyti savąją. Aš – už taikų savo nuomonės išdėstymą.

  Niekuomet nieko žmogui neįrodysime, jei jis to nenori. Ir ar reikia?

  Tam ir buriasi bendraminčiai, kad pasidalintų, praturtintų, išplėstų vienas kito žinias, o ne ginčytųsi ir įrodinėtų savo nuomonę kaip vienintelę teisingą.

  Reikia tiesiog susirasti bendraminčius, tuomet ginčų nėra ir būti negali.. 🙂 Aš visuomet džiaugiuosi kiekvienu nuoširdžiai savo pasaulio matymu besidalinančiu žmogumi, nes tai didelė dovana, praturtinanti ir teikianti pažinimo džiaugsmą :).

  Visiems linkiu susirasti bendraminčių, tuomet beprasmiški ginčai išnyks savaime 🙂 .

  Patinka

 7. Labas.Tikrai bendraminčiai buriasi kad pasidalytų,praturtintų,išplėstų vienas kito žinias na taip tas tiesa nes mes čia to ir užklydom,kitokie žmonės čia neina nediskutuoja t.y neatrašo.Mes esame visiškai bendraminčiai,bet kogero mes norim diskutuoti apie gyvenimą su visais o taip pat ir su jumis tikriausiai kad mūmyse kirba daug nesuprantamų dalykų.Juk ir jūs neįrodinėjate savo nuomonę kaip vienintelę teisingą jūsų žodžiais tariant,jūs tik bandote dalintis su mumis savo mintis.Juk visur yra atsakymai,tik reikia norėti,juos pateikti.Bet aš irgi daugiau nadiskutuosiu(nenoriu žeisti jūsų)aš tik skaitysiu,nes aš esu tikra bendramintė.

  Patinka

  1. Miela Laima,

   jūs labai nuoširdžiai ir aiškiai reiškiate savo mintis – dėkui, kad dalinatės :).

   Mane labai džiugina, kai žmonės tokie atviri ir geranoriški, juk komentarus ne tik aš skaitau :). O dėl žeidimo – nesu nei isteriška, nei diktatoriška, reikia labai ilgai stengtis, kad aš negatyviai sureaguočiau ;). Užsigrūdinau, be to, labai gerai jaučiu, kai žmogus atvirai piktybiškas, tuomet tiesiog pašalinu komentarą.. Bet ne dėl to, kad žmogus turi kitokią nuomonę, o todėl, kad pradeda linkti į asmeniškumus, žeminimus ar įžeidinėjimus.

   Džiaugiuosi kiekvienu bendraminčiu 🙂 . Gražaus jums savaitgalio! 🙂

   Patinka

 8. Dar kartelį labas,pamaniau kad dar truputį parašynėsiu,tai juk sakau kad man irgi turi būti mažumėlę vietelės,kaip čia be manęs.O ištikro tai taip gražiai į mane kreipėtės kad negaliu atsispirti.Pers-kaičiau pastraipą KURĖJAMS ir supratau kad man reikėtų savyje atsikra-tyti PYKČIo(aš nuo jo labai kenčiu negaliu blaiviai mąstyti) ,TEISIN- GUOLIO ,KALTINTOJO.Tai įvyko kai mirė mano tėvas.Ir netodėl kad mirė,juk aš suprantu visi mirsime,bet buvo nedorai pasielgta mano brolio.Tai turėjo pasėkmių.Turiu atsikratyti nuoskaudų.Aš visaip galvojau bet nerandu pateisinimo,svarsčiau ir apie save nuo pradžių.Bet aš vis tiek nerandu SAMPRATOS kuri man padėtų išeiti iš tos būsenos.Jeigu mes su broliu būtume vienas kito negerbę per gyvenimą aš suprasčiau ,bet buvome dėmesingi vienas kitam.O kai jis negarbingai pasielgė su mano tėvu tai aš pajaučiau kad jis su manim taip pasielgė nes aš labai mylėjau savo tėvą.Ot čia ir perbėgo mums katė kelią.Mano brolis niekada nenorėjo niekam padėti,o aš jį tempiau paskui save maniau kad ką nors pakeisiu.Pyktis-tai dvasinė liga.Niekaip nesuprantu ,kaip aš nenoriu išgyti,galėčiau spiaut į viską ir pasakyti sau:GERIAU AŠ VISKĄ PAMIRŠIU KAD TIK NEBEREIKĖTŲ KENTĖTI,ir labai teisingą sprendimą priimčiau,man atrodo kad aš taip ir padarysiu.

  Patinka

 9. Dar pasakysiu.O mano tėvas visada į brolį taip gražiai kreipdavosi VYTELI,negaliu pagalvoti man vien nuo to jau skaudu darosi,o kai prieš mirtį mano tėvas atėjo pas mane pabendrauti lyg atsisveikinti jis man kaip tyčia pabrėžė sakydamas:PADĖK SAVO BROLIUI IR DIEVAS TAU PADĖS.Jo žodžiai man tokie gražūs.Aš labai norėjau padėti ligoninėje savo tėvui bet nepajėgiau ABUDU SU BROLIU MES BŪTUME PAJĖGĘ ĮVEIKTI (nors tiek kiek įmanoma,nors garbingai kaip priklauso vaikams).Atsiprašau jei atrodis keistai jog aš savo skausmą nusprendžiau išlieti būtent čia.

  Patinka

  1. Labas rytas, Laima 🙂

   Visos situacijos su artimais žmonėmis yra jautrios, todėl nei atsiriboti, nei pamiršti jų nepavyks. Tokiu atveju reikia sąmoningai darbuotis su savo reakcijomis (kodėl pykstu, ar galiu savo pykčiu kažką pakeisti, kodėk nuolat grįžtu prie šių pergyvenimų, ir pan.) ir geriausiai daryti viską, ką galime iš savo pusės. Kito kelio nėra, kitaip nuolat kentėsime ir kankinsimės prisiminimais bei nesibaigiančiais konfliktais.

   Supraskite, kad jūs pergyvenate dėl to, ką padarė jūsų brolis, jūs to, ką jis darė ar daro, nei pakeisti, nei spaudimu paveikti negalite. Reikėtų sau tai pripažinti labai aiškiai. O toliau – suprasti, kad jis niekada nesielgs taip, kaip jūs tikitės, atleisti jam, pakeisti savo požiūrį, paleisti kankinančias emocijas. Iš karto tai, žinoma, nepavyks, tačiau palengva įveiksite. Galite užrašyti tai popieriuje, ir ne vieną kartą, kol emocijos visiškai praeis. Na, pagalvokite, kiek savo gyvenimo laiko tam skiriate – per dieną, mėnesį, o per metus? Ar verta kentėti dėl to, ko jau niekaip nepakeisime?

   Matote, net jūsų tėvelis suprato, kad broliui reikia pagalbos – tėvai visuomet jaučia, kuris vaikas vienaip ar kitaip silpnesnis. O padėti, Laima, galime tik tiek, kiek žmogus pats nori tos pagalbos (kalbu apie dvasinius dalykus). Jei jam nereikia jūsų pagalbos, tai jūs ir toliau tuščiai eikvosite savo gyvenimo laiką ir energiją..

   Atleiskite jam, sau už savo pergyvenimus ir užsiimkite savo vidiniu pasauliu – tai vienintelis dalykas, kurį visuomet verta daryti. Kai paleidžiame situaciją, kai išsilaisviname nuo neigiamų emocijų, galime pradėti kurti kitokius santykius su žmonėmis, ir jie tai jaučia ir būtinai sureaguoja. Mes galime pasakyti žmogui, kad blogai jaučiamės dėl jo poelgių, bet išvadas dėl savo poelgių jis turi padaryti pats. Būna ir taip, kad tenka riboti bendravimą – tame nėra nieko baisaus, kartais verta padaryti pertrauką ir ramiai pžiūrėti į viską iš šalies.

   Ne su visai žmonėmis, net su artimiausiais, mes galime taikiai bendrauti – juk visada yra dvi pusės, ir mes atsakome tik už savąją. Todėl elkimės geriausiai kaip mokame, kaip galime ir nesitikėkime, kad kiti žmonės elgsis visuomet taip pat.. Tiesiog turėkime omenyje ir tokį elgesio variantą, mokykimės priimti kito žmogaus poziciją ar atsisakymą, nors tai ir neatitinka mūsų lūkesčių. Kitaip pasmerksime save nuolatiniam skausmui dėl to, ką daro kiti.

   Nereikia atsiprašinėti, Laima, pasidalintas skausmas juk mažėja, tiesa? Juk svarbu ne tai, ką aš jums rašau, jūs vis vien padarysite taip, kaip jums dabar priimtina, bet tai, kad jūs ieškote sprendimo – o tai reiškia, kad būtinai jį rasite. To jums iš širdies linkiu 🙂 .

   Patinka

 10. Labas vakaras. Perskaičiau jūsų laišką ir gerai pasijutau,šiek tiek bijojau kritikos kaip sureguosite,o dar truputį vėliau perskaičiusi savo pasakojimą pajutau gėdą kad drįsau paatvirauti,bet man tikrai palengvėjo.Gal būt tą temą aš jau palaidojau. Gaila kad gerokai anksčiau aš neatsidūriau čia pas jus šitame pūslapyje.(Jaučiu taip lyg nerašyčiau o kalbėčiausi).Tai ką man parašėte viskas tvirta ir teisinga,bet paskutiniai jūsų sakiniai labai tikslūs naudingi žmogui,aš gavau palaikymą iš jūsų o tai reiškia stiprybę(sutvirtinimą)Daug laiko praėjo viską nešiojausi viduje.Jūsų nuomonė ,sprendimas man buvo įdomus ,o dabar dar man tapo ir svarbus.Kiti čia rašantys taip pat skuba žiūrėt ar neparašėte atsakymo jiems.Vieniems reikia bendravimo,pamokymų,taip pat kitas domisi jūsų požiūriu,o štai man pasirodo reikėjo jūsų užuojautos.Tai ačiū už gerą žodį,už apgalvotą mintį.Aš irgi jūms linkiu kad išsipildytų viena didelė sena svajonė.

  Patinka

 11. Labas rytas, Laima 🙂

  Ačiū jums už tokį gražų palinkėjimą 🙂 ..

  Esame žmonės ir turime ne tik žodžiais elgtis žmoniškai ir taikyti žmoniškas dorybes gyvenime. Aš kitaip tiesiog negaliu – jei žmogus į mane kreipiasi, visuomet jam atsakau. Žinau, koks svarbus kartais yra žmonių palaikymas, nes labai daug turėjau išgyventi viena pati.

  Žinau, kad svarbūs ne patarimai, o palaikymas, dėmesys ir geranoriškumas. Vis vien žmogus padarys taip, kaip jis pats nuspręs, bet palaikymas padeda priimti svarbius jam sprendimus.

  Ir galiausiai jis sustiprės ir vėliau drąsiau imsis spręsti savo gyvenimo uždavinius, ir, kas svarbiausia – jau neatsisakys palaikyti pats žmogų, kuriam sunku. Nes žinos, kad svarbiausia – ne žodžiai, o žmogiška šiluma. Tokiu būdu auga ir didėja gerumas ir žmoniškumas 🙂 .

  Ačiū jums, gražios dienos 🙂 !

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s