Apie harmoniją su gamta ir sveikatą

* Anksčiau žmonės gyvenamąją vietą pasirinkdavo pagal vandens (pvz., upės) tėkmę, vėjo kryptį, reljefą, augaliją ar gyvūnų elgesį. Oras, vanduo ir maistas turėjo būti prieinami nenaudojant kokių nors ypatingų technikos priemonių. Žmogaus gyvenimo pagrindas buvo harmonija su gamta, jos dėsnių laikymasis. Visos tautos turėjo visuotinę pasaulio sampratą. Tik atradę harmoniją su gamta, sugebėję prie jos prisitaikyti, žmonės išgyveno ir daug pasiekė, kol.. nepasuko technokratijos linkme su egoizmo apraiškomis, gamtos ritmų nepaisymu ir jos niokojimu, stresais ir civilizacijos ligomis.

* Makrokosmosas atsispindi mikrokosmose ir atvirkščiai. Visatos tvarka iki smulkiausių detalių paklūsta harmonijos ir evoliucijos dėsniams, joje viskas tikslinga, viskas vystosi ir kinta, o tai, kas atgyveno, duoda impulsą naujam etapui ar veiksmui. Visi gamtos dėsniai paremti priešybių vienybe ir natūralia energijų pusiausvyra. Ir tai kartojasi, judėjimas nesibaigia niekada – kaip diena ir naktis, kaip įkvėpimas ir iškvėpimas. Tik šiuolaikinis žmogus siekia išorinio pasaulio kontrolės ir stabilumo, tuo tarpu gamtoje stabilūs tik nuolatiniai pokyčiai. Kuo aukštesnis technikos lygis, tuo mažesnė natūrali aplinka ir didesnis atotrūkis nuo gamtos.

* Daugelį neigiamų poveikių mes susikūrėme patys. Jei ką nors pernelyg sureikšminame arba jei į ką nors nekreipiame dėmesio, mes susipainiojame, mums pradeda nesisekti arba pradedame sirgti. Dažniausiai nekreipiame dėmesio į elektrifikuotą aplinką, daugybę cheminių medžiagų buityje ir maiste, geopatogeninius veiksnius, nepaisome ir dienos režimo. Ką pernelyg sureikšminame? Komfortą, besaikį pataikavimą norams (vartojimą), įvairios technikos poreikį. Rezultatai – jei mūsų gyvenime yra du ar daugiau tokių veiksnių, galime turėti nemalonias pasekmes psichikai ir sveikatai.

* Žmonės – ne mašinos. Kiekviena siena, kiekviena izoliuota patalpa atima iš mūsų dalį gamtos ir atitolina mus nuo natūralių sąlygų. Technikos pažanga – puiku, bet neleiskime, kad ji visiškai atskirtų mus nuo gamtos ir ardytų natūralų gyvenimo ritmą. Atsakykime sau nuoširdžiai – kiek per dieną laiko praleidžiame gryname ore, ar pakankamai judame, ar pailsime, ar randame laiko pabūti tyloje ir ramybėje, ar laikomės režimo? Kaip manote, kokiu būdu žmogus gali išlaikyti elementarią ir natūralią fizinę bei psichinę pusiausvyrą?

* Juk kartu su technikos pažanga mes nemutuojame į biorobotus.. Tai, kad technokratinis gyvenimo būdas žmogui – gamtos daliai – yra svetimas, įrodo ir vis didėjantis vadinamų civilizacijos ligų skaičius, kurių didžioji dalis – psichiniai sutrikimai. Dažnas pagalvoja, kad senieji protėvių mokymai ar papročiai tėra nereikalinga atgyvenusi seniena. Tačiau būtent dėl senųjų tiesų ignoravimo – kurios, beje, išbandytos ir patikrintos gyvenimu – mes patiriame tiek stresų ir negalavimų. Žinoma, visko šiuolaikiniame gyvenime pritaikyti neįmanoma, bet pagrindinių gyvenimo principų jokia technika nepakeis ir neatstos, jie veikia, jų iš naujo išradinėti nereikia, o štai jų nepaisymas gali būti pavojingas.

* Šiuo atveju labai naudinga išmintinga sintezė. Juk sveikata ir dvasinė pusiausvyra yra didžiulis turtas – tą jums patvirtins kiekvienas, kad ir trumpam jos netekęs. Jokie materialiniai turtai ar technikos stebuklai jos nepakeis.. Jei pažeidžiame gyvenimo principus ir ritmus, pirmiausiai nukenčia mūsų sveikata. Todėl.. pritariu lozungui “atgal į gamtą“! Saulės šviesa, grynas oras ir vanduo – mūsų vieninteliai gyvybės šaltiniai, būkime dėkingi už juos.. Gamtos paros ritmai – mums natūraliausi ir sveikiausi. Pažinkime juos, tegul jie tampa mūsų gyvenimo ritmu, tuomet būsime harmonijoje su savimi ir viskuo, kas mus supa.. O technika lai užima garbingą padėjėjo (bet ne valdytojo) vietą 🙂 .

Linkiu visiems entuziazmo, sveikatos ir harmonijos! Smagaus savaitgalio! 😀

Viena mintis apie „Apie harmoniją su gamta ir sveikatą“

  1. Atgalinis pranešimas: Sugrįžti į Gamtą.. – ruvi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: