Apie aplinkos energiją

Gamtoje egzistuoja trys apykaitos procesai: medžiagų apykaita, energijų apykaita ir informacinė apykaita. Energiją galime pavadinti gyvenimo procesų palaikymo instrumentu. Esame gamtos dalis, todėl visi joje vykstantys procesai veikia ir žmogų. Energijų kombinacijos įvairiose gyvenvietėse labai skiriasi. Tai gali būti vietovės geologinių darinių energija, organinių ir neorganinių medžiagų derinių energijos, augmenijos energija, galiausiai toje vietovėje gyvenančių žmonių energijos.

Svarbų vaidmenį kosminės energijos paskirstyme atlieka Žemės magnetinis laukas, žmonės jautrūs jo svyravimams. Nevienodai žmonės reaguoja į oro pasikeitimus ar į tarpsezonius. Pavyzdžiui, audros metu, žaibuojant, padidėja neigiamų jonų kiekis, kurie, sąveikaudami su žmogaus kūno energija, priverčia tą energiją tekėti greičiau. Vieniems šis poveikis patinka, kitiems, atvirkščiai, toks poveikis nemalonus.

Skiriasi energetinis poveikis prie jūros nuo ramaus ežerų ar miškų poveikio. Jūra mus veikia gaivinančiai, suteikia žvalumo, ežerai, atvirkščiai – ramina ir atpalaiduoja. Energijos suteikia ir buvimas šalia sraunios upės ar krioklio. Ten, kur žmogus atsigauna, ten jam ir norisi būti, bet kokiu atveju, buvimas gamtoje visada veikia teigiamai. Gyvenamąją vietą taip pat renkamės intuityviai, ten, kur mums gera būti.

Poveikį žmogui daro gyvenamoji vieta ir darbo vieta. Bet kurios patalpos energija priklauso nuo medžiagų, iš kurių ji pastatyta, nuo apdailos medžiagų, nuo formos ir spalvų, ją įrengusių žmonių energijos. Patalpoje taip pat kaupiasi joje gyvenančių ar ja besinaudojančių žmonių ir jų atliekamų veiksmų energija. Statybinės ar apdailos medžiagos iš medžio, molio ir kitų natūralių medžiagų labai dera prie žmogaus gyvybinių vibracijų. Betonas skaitomas neutraliu, o štai aliuminis – alinantis energiją.

Šiuolaikiniai žmonės savo būstuose naudoja daug elektrinių prietaisų, įvairių apšvietimų, todėl kartais visas butas lyg voratinkliu yra apraizgytas elektros laidais. Tai labai sekina ir vargina, nes sukuria nesveiką gyvam organizmui atmosferą. Poveikį mūsų energijai ir nuotaikai daro ir gyvenamosios ar darbo aplinkos spalvinė gama, nes kiekviena spalva kuria savo energiją – gali veikti slegiančiai arba aktyvinti.

Svarbų poveikį žmogui daro ir įvairūs aplinkos garsai, tai taip pat tam tikra energijos rūšis. Ji gali ir pakenkti, ir teigiamai paveikti mūsų organizmą. Jei atrodo, kad esame pratę prie triukšmo ir nekreipiame į jį dėmesio, tai dar nereiškia, kad triukšmas nedaro jokio poveikio. Tai galima pasakyti ir apie gatvės triukšmą, ir apie televizorių, jungiamą “dėl fono“. Todėl rinkimės foną, kuris yra jaukus ir nevargina – pvz., mėgiamą muziką, o jei jungiame televizorių, tai tikslingai.

Paveikslai, meno kūriniai ir suvenyrai irgi daro poveikį žmogui. Jau nuo senų laikų pastebėti tam tikri dėsningumai, todėl jei abejojate, ar kabinti, tarkim, dovanotą paveikslą, tai geriau nekabinkite. Tegul namų aplinkoje bus tik labai patinkantys ir mieli daiktai. Nepatariama, ypač miegamajame, kabinti paveikslų su plėšrių gyvūnų atvaizdais, gamtos katastrofų ar gamtos vytimo vaizdais, su liūdnais ir nykiais vaizdais, mirusių žmonių portretų, džiovintų gėlių paveikslų (tai neliečia dirbinių iš medžio).

Ir dar vienas svarbus aplinkos veiksnys, sekinantis energiją – netvarka. Ji sukuria papildomą neigiamą krūvį psichikai ir atima daug energijos. Tvarkos paskirtis – išsaugoti ir palaikyti erdvę, kurioje vyksta gyvybinė veikla. Netvarka yra chaoso pasireiškimas, todėl jei nesitvarkome, esame linkę kaupti daiktus kuriais nesinaudojame ar kurie mums nepatinka, pagalvokime – kodėl taip vyksta, nes visa tai veikia ir kitas gyvenimo sritis.

Apibendrinant galima pasakyti, kad viskas, kas mus supa, yra energija. Yra energijos, kurios veikia nepriklausomai nuo mūsų, bet yra energijos, kuriomis galime pasirūpinti – tai mūsų gyvenimo ritmas ir mintys, mūsų aplinka ir namai. Pradėkime nuo jų – palaikykime juose tvarką, atsikratykime (išneškime, padovanokime, atiduokime) daiktus, kurie nereikalingi. Pripildykime savo namus džiaugsmu ir meile – sukurtas jaukumas padės atgauti jėgas ir pasisemti pozityvumo.

Ką jūs apie tai manote?

13 minčių apie „Apie aplinkos energiją“

 1. Tikrai svarbu apie visa tai nors kartais pagalvoti. Ypač aktuali informacija apie apšvietimą namie ir laidų raizgalynę. Madinga, norisi kaip pas visus, o kad sveikatai kenkia ne tiek svarbu, apie tai išvis negalvojama. Triukšmas dėl fono jau įprastas dalykas. Kai viską susumuoji tai nenuostabu, kad nėra jėgų ir ne prie ko tas ruduo.

  Patinka

 2. Labas rytas, Vika 🙂
  Apie laidus – jei jų priraizgyta, o ypač jei daugiabutyje, kur visi kaimynai aplink taip pat “apsiraizgę“, tai sunku įsivaizduoti, kad tai gali būti sveika aplinka..
  Jūs teisi – susumavus, galima tik nusistebėti, iš kur tiek jėgų viskam dar užtenka, juk ne robotai esame ;).

  Patinka

 3. Ruvi, tiesiog negaliu atsistebėti, iš kur tiek naujų idėjų ir įkvėpimo kiekvienam įrašui!!
  Namie, savo kamputyje, kambaryje – kur dažniausiai dirbu ir studijuoju, visada yra ideali tvarka, visi daikčiukai turi savo vietas, visos spalvos suderintos, regis raminančios, baldai ir visa kita išdėstyti praktiškai,kad būtū po ranka..
  Bet nesisėdi, nesibūna man ten ir viskas. Kaip ką bekeistum, vis ta pati slogi atmosfera ir kurį laiką galvojau, kad čia mano galvoje gal betvarkė, kad šitaip jaučiuosi niekuo dėtam kambaryje.. Tai vat perskaičiau šitą įrašą ir susimąsčiau…

  Patinka

 4. Edita, pati kartais stebiuosi 😉 , jei rimtai, tai dabar tiesiog turiu tam daugiau laiko 🙂 .
  O dėl aplinkos namie – gal dėl to, kad pakeitėte gyvenamą vietą? Sako, reikia laiko apsiprasti ir prisijaukinti naują aplinką 🙂 . Jei ilgą laiką nejauku, tai rekomenduojama bent truputį pastumdyti baldus – kartais net keliolika centimetrų “pakeičia“ visą nuotaiką.
  Viskas surišta – kai kažkas “ne taip“, pravartu pabūti su savimi ir sužinoti – kodėl, juk niekas kitas to nepasakys. Jei mokame ir norime išgirsti, tai intuicija visada pasako 🙂 .
  Sėkmės jums! 🙂

  Patinka

  1. Labas, Povilai 🙂
   Čia apie tuos laidus, kai daug lempučių sienose ir lubose, daug jungiklių įrengia. Juk iki jų visur išraizgyti laidai, kurie paslėpti. O jei dar kaimynai taip priraizgo.. Gal ir gražu, bet ar reikia tiek? O po darbo stalu ir pas mane laidų nemažai, gerai sakai – geriau nežiūrėti 😉

   Patinka

 5. Energija ir yra iš esmės Būtis. Visatos pagrindas.
  Energija pasireiškia vibracijomis. Taigi, visa kūrinija – vibracijos. Įskaitant visus materialius daiktus. Organinius ir neorganinius. Skirtumai tik dažnyje. Kuo aukštesnės sąmonės materija – tuo aukštesnis dažnis.
  Dažnai energija įvardijama, kaip Gyvybės Kibirkštis. Ir jos esama visur: akmenyje, vandenyje, medyje, gyvūne…
  O juk Gyvybės Kibirkštis – tai Siela…

  Patinka

 6. Labas, Rolandai 🙂

  Pritariu jums. Viskas yra energija, net, kaip jūs rašote – materialūs daiktai. Skiriasi tankis, vibracijos, dažnis.

  Panirę į materializmo iliuzijas, mes praradome gebėjimą sąveikauti su aplinkos energija ir.. jausti bei valdyti savo energiją.. Mes praradome ryšį ne tik su aplinka, bet ir su savimi.. Nejaučiame ir nevaldome ne tik subtilios dvasinės energijos, mes net nevaldome savo kūno – nuodijame maistu, svaigalais, chemija ir negatyviomis emocijomis ir nuolatiniu buvimu uždarose patalpose. Ką jau kalbėti apie gamtą..

  Bet viskas pataisoma, tereikia po truputį atgaminti tą ryšį – pajusti savo dvasinę jėgą, žadinti sąmoningumą, pradėti pasitikėti savimi ir gyvenimu, mylėti artimuosius ir gamtą.. Juk gamta besąlygiškai teikia mums viską, ko reikia gyvybei, ir kiekviename iš mūsų yra dvasinė kibirkštėlė, kuri tuoj pat reaguoja, jei mes nukreipiame į ją savo dėmesį 🙂 . O kur mūsų dėmesys – ten ir mūsų gyvenimo energija..

  Patinka

 7. “Panirę į materializmo iliuzijas, mes praradome gebėjimą sąveikauti su aplinkos energija ir.. jausti bei valdyti savo energiją..“

  Ech, kai pagalvoji… Kokiems išbandymams pasiryžta Siela: laiko ir erdvės kalėjimui, dvasinės išminties amnezijai, izoliacijai nuo kitų sielų… Tiesiog ištisas išbandymų poligonas. Kad per jausmus, begalines kliūtis pažinti save – pakilti į aukštesnį lygmenį?
  Ach, Kūrėjau, suteik man stiprybės…

  (… turbūt manyje prakalbo neviltis ar nuovargis… )

  Patinka

  1. …o gal siela ne tai kad pasiryžta, bet tiesiog atlieka jai skirtą misiją?…ir kol ji kūne, tai kūnu, ir ne tik, mes visa tai ir išgyvenam, kas jai skirta…o gal ir ne taip, gal klystu, taip manydamas…žodžiu,-žinom, kad nieko nežinom…

   Patinka

 8. Sveiki 🙂

  Iš tiesų – išbandymai čia ne iš lengvųjų.. Iš pradžių panyrame į patį dualumo dugną, be atminties apie tai, kas mes ir iš kur.. Sąmonė užmiega nuo visų materijos iliuzijų, ir mes ne tik miegame, bet taip užsižaidžiame šiame dualumo sapne, kad jis pradeda atrodyti realybe.

  Dėl nuovargio – taip, jis ateina, kai atsibundame, bet vis dar esame dualumo matricoje, kuri, kaip žinia, labai stipriai žmones riboja, primeta visokių prievolių, kurių pabudus visiškai nesinori vykdyti, nes tai žemina ir žlugdo žmogaus orumą ir atitraukia nuo esmės. Bet tenka, nes reikia valgyti, reikia būstą išlaikyti, reikia..reikia.. reikia.. Todėl ir nuovargis ateina, ir neviltis..

  Bet juk atsibudote, ir tai yra laimė, nes tik atsibudus galima čia pradėti sąmoningai gyventi: atsisakyti iliuzijų, neįsitraukti į tai, kas traukia į degradaciją, nesijausti auka, ir – skleisti meilę, harmonizuoti savo aplinką, o tuo pačiu – ir skaidrinti bendrą žmonijos sąmonės lauką..

  Viskas mūsų rankose, todėl nenuleiskime jų 🙂 ..

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s