Kur dingsta energija?

Energija – tai mūsų gyvenimo jėga. Kad jaustumėmės žvalūs ir energingi, turi vykti harmoninga energijos apykaita: kiek energijos išeikvojame, tiek jos turi sugrįžti. Energiją atgauname miegodami, teisingai maitindamiesi, kurdami, judėdami, harmoningai bendraudami. Jei vakare, o ypač jei ryte atsikėlę jaučiamės lyg išsunkti, reiškia, persitempiame ir nespėjame savo energijos atstatyti, arba.. eikvojame ją veltui, kažkam nereikšmingam ar nereikalingam. Kaip tai įvyksta?

Fizines jėgas paprastai lengvai atgauname gerai išsimiegoję ir pailsėję. Tačiau kur kas labiau išsekina vadinamos psichinės energijos išeikvojimas. Psichinė energija – tai mūsų mintys ir emocijos, o taip pat reakcijos į išorinius veiksmus. Psichinę energiją sekina emocinis persitempimas, o taip pat beprasmiška ir tuščia veikla. Emociškai persitempiame tuomet, kai neatlaikome užsikrauto gyvenimo tempo ar krūvio. Šios energijos stygiaus požymiai – mieguistumas, melancholija, nesugebėjimas džiaugtis, polinkis į depresiją.

Tuščia veikla galime pavadinti viską, ką lydi išorinis efektas, taip pat nereikalingus (nebūtinus) veiksmus ir blaškymąsi. Pavyzdys – gelbėtojo, geradario vaidmuo, kai norima atrodyti geru ir gauti aplinkinių pritarimą ir meilę. Tokia pagalba dažnai būna kitų žmonių bėdų išklausymas, kai kalbantysis tiesiog atsikrato savo neigiamų emocijų per pokalbį – taigi, yra pavojus tapti amžinu tokio žmogaus klausytoju.

Ir nors išoriškai tai atrodo gerai, bet iš tiesų tai yra energijos švaistymas. Todėl dažnai šitaip bendraudami nejaučiame harmonijos, nes tokie pokalbiai nieko nekeičia, tai tuščios kalbos – reiškia, veltui atiduodame savo energiją. Dar vienas paplitęs energijos švaistymas – apkalbos arba aplinkinių vertinimas. Tai paplitę ne tik buitiniame lygmenyje, bet ir visapusiškai skatinama viešoje erdvėje – aptarinėjamos “žvaigždžių“ gyvenimo smulkmenos.

Nepamirškime, kad bet kokia informacija užsilieka smegenyse. Gerai pasvarstykime, kam mums tokia informacija – proto mankštai..? Ką ji keičia asmeniškai mūsų ar apkalbinėjamo žmogaus gyvenime? Tai žemų emocijų žadinimas – juk jaučiamės gerai, pakalbėję apie kitą žmogų blogai – tai nėra taip nekalta, kaip gali atrodyti.. Be to, mes švaistome tam savo gyvenimo laiką ir energiją – ar verta?

Dažnai įsitraukiame į išorinius žaidimus, kurie mus išsekina. Kiekviena neigiama mintis ar emocija, o taip pat jų lydimi žodžiai, jausmai ar veiksmai išeikvoja daug gyvybinės energijos. Tikslingas, lydimas pozityvaus nusiteikimo veiksmas, atvirkščiai – ne tik išsaugo energiją, bet ją praturtina ir paverčia kūrybine. Nuoširdumui ir kūrybai nereikia daug žodžių, juo labiau – nereikalingų ir tuščių, nereikia blaškymosi ar triukšmo.

Gyvename laikotarpiu, kai daug išorinių įspūdžių ir informacijos. Ribokime juos ir kruopščiai atsirinkime, nes tai didelis krūvis smegenims, kurioms teks visa tai apdoroti (jei neaprėps, jausime nuovargį). Be to, gyvename materialiame pasaulyje – nenuostabu, kad šiuolaikinis žmogus turi daug daiktų, kurių išlaikymui ir palaikymui jis taip pat skiria daug laiko ir energijos. Ar visi jie reikalingi? Tai gali būti dėliojami iš vietos į vietą nenaudojami daiktai, knygos, rūbai, suvenyrai, duomenys kompiuteryje ir t.t..

Jei jaučiamės išsekę ir niekur nespėjantys – sustokime ir skirkime pirmiausiai laiko minčių “revizijai“. Sutikime, retas skiriame laiko savo vidiniam pasauliui.. Labai dažnai nuovargį nurašome fiziniam persitempimui ir guodžiamės, kad pailsėję atsigausime. Tačiau dažniausiai mūsų nuovargio ir nesugebėjimo atgauti jėgų priežastis – mūsų mintys ir jų įtakotos emocijos. Todėl įvertinkime – kaip mąstome, ar nešvaistome savo brangaus laiko ir gyvybinės energijos tuščiai veiklai?

Neveltui sakoma, kad nebūtini ar tušti darbai – patys sunkiausi, o nuo teisingų darbų galvos neskauda. Teigiama, kad šiuolaikinis žmogus, pasiekęs tokių technikos aukštumų, ne tik nepalengvino sau gyvenimo, bet apsunkino, nes visa tą progresą reikia prižiūrėti, aptarnauti, saugoti, nupirkti, aptarti.. Laiko ne tik dvasiniam tobulėjimui, bet ir jėgų atgavimui dažnai nebelieka.

Ar sutinkate?

8 mintys apie „Kur dingsta energija?“

 1. Labas rytas.
  O, kaip į dešimtuką tema. Ačiū. Tikrai, pavargsti , žmogus, ir dažnai net nežinai, nuo ko. Vis galvoji, kad nuo įtempto darbo. Reikia sustoti ir pergalvoti, kur ir ką darau negerai, ką galiu pakeisti. Dar kartą ačiū. Geros dienos.

  Patinka

 2. Labas rytas,
  aha, pritariu – tema laiku. Kaip tik trumpeja dienos, rytais vis sunkiau keltis, o dar sunkiau atrasti savyje motyvacija, del ko reikia keltis ir eiti i darba :)ir as galvojau, gal cia nuo itempto darbo. Bet, ko gero, ne… 🙂
  reiks pagalvot apie tai….

  Patinka

 3. Labas rytas! 😀
  Ir aš su tuo susidūriau, tiesa, iš kitos pusės – sveikstu vis dar 😉 . Tik kažkaip liūdnai.. Tai ir padariau reviziją savo mintims ir atradau būrelį negatyvių minčių, kurias išprašiau (bet labai nori sugrįžti) 😉 . Ir vėl padėjo senieji mokymai – šį kartą Rerichų “Agni joga“ – ten daug parašyta apie psichinę energiją.
  Faktas – to nuovargio niekas neatneša ir mums neįdeda, jį įsileidžiame patys. Atmetus visus tuščius darbelius ir negatyvias mintis (kurios tikrai sukelia didelį nuovargį), padėtis greitai taisosi 🙂 .

  Patinka

 4. Ir aš apie tai neseniai kažkur skaičiau, kad energiją iššvaistom net tuščiai kalbėdami. Apkalbos tai jau pasidarė bendravimo dalimi, ypač tarp moterų, bet ir vyrai jau nevengia apkalbėti. O tikrai, kodėl pasijuntam gerai, kai apie kitą žmogų pakalbam blogai?

  Patinka

 5. Labas vakaras, Vika 🙂
  Nežiūrint to, kalbame vis daugiau 😉 . O dėl apkalbų – mano įsitikinimu, tai tiesiog blogas įprotis. Be to, reikia skirti, kas yra apkalbos – tai turbūt tai, ko nepasakytume žmogui į akis, piktybiški, negatyvūs vertinimai, visa, kas sukelia negatyvias, žemas emocijas.
  O kodėl žmonės pasijunta gerai, apkalbėję kitą – gal dėl to, kad pažeminę kitą, nors ir žodžiu, patys pasijunta aukščiau, “geresni“?

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s